Jump to content
Sanich

Насыщение местности трутнем

Recommended Posts

1 час назад, СЄРЖ сказал:

аполітично мислите :umora:

в нас є багато ранніх пилконосів і трутень з'являється сам по собі рано, а сенс в тому, що якщо буде погода то ранньою весною в мене буде точок насичений тим трутнем який мені потрібен, а погода це вже інше питання.

Якщо мова йде про насичення трутнем якусь місцевість то трутень там має виводитися направлено, в спеціально відведених для цього сімей:IMHO:відповідно до рекомендацій

• Like 1
08.12.2020 в 07:57, rudakov сказав:

Якщо мова йде про насичення трутнем якусь місцевість то трутень там має виводитися направлено, в спеціально відведених для цього сімей:IMHO:відповідно до рекомендацій

ну а для чого я по вашому готую батьківські сім"ї

• Thanks 1
4 часа назад, СЄРЖ сказал:

ну а для чого я по вашому готую батьківські сім"ї

До готування батьківських сімей приступають за сезон до їх використання, батьківські сім'ї це не просто туди поставити трутневий стільник. 

• Like 2
10.12.2020 в 23:13, rudakov сказав:

До готування батьківських сімей приступають за сезон до їх використання, батьківські сім'ї це не просто туди поставити трутневий стільник. 

для підтримки розмови продовжу, Ігор батьківські будуть сім'ї з матками 2017, 2018, 2019 року які пройшли тестування і показали хороші результати. є такі з 2019 від яких робив в цьому році прививку, не втримався ,  сподобалися:ay:. насичую від кращих і провірених, є і такі лінії які були в батьківських на місцевому облітнику. 

все ти правильно пишеш і я так і роблю.

• Like 2
В 14.12.2020 в 09:46, СЄРЖ сказал:

для підтримки розмови продовжу, Ігор батьківські будуть сім'ї з матками 2017, 2018, 2019 року які пройшли тестування і показали хороші результати. є такі з 2019 від яких робив в цьому році прививку, не втримався ,  сподобалися:ay:. насичую від кращих і провірених, є і такі лінії які були в батьківських на місцевому облітнику. 

все ти правильно пишеш і я так і роблю.

Мова про лінійний чи расовий (популяційний) облітник ? 

• Like 1
13.01.2021 в 17:48, rudakov сказав:

Мова про лінійний чи расовий (популяційний) облітник ? 

та я взагалі про домашній для ф1, користувацькі матки, тема ж не про облітники, а про насичення місцевості трутом, я так свою насичую. 

• Thanks 1
06.01.2020 в 12:42, Брониславович сказав:

Все с точностью до "наоборот". Если факт спаривания достоверен, то такой результат можно объяснить тем что матка обладает свойствами препатентности т.е. по материнской линии наследование идет до 100%. К примеру матка В100(КАА). 

ось тут в даній UA-RIV-L09-2019 дуже схоже на це, давать вже наступні покоління максимально схожі за ГКО з нею. 

• Like 1
10.12.2020 в 23:13, rudakov сказав:

А які тут можуть бути складності ? Берете матку відповідної лінії, бажано вже дво-трирічну, садите її у дворамковий ізолятор з трутневими чарунками у центр гнізда  сильної сім'ї і через визначений час поступово заміняєте засіяні трутневі стільники, які переставляєте у звичайні сім'ї. Я таким чином мав 10 і більше сімей, які постійно протягом сезону виводили мені відповідних трутнів. Правда, так стовідсотково ніколи не можна гарантувати запліднення відповідними трутневими  лініями . Але процент осіменіння бажаними трутнями в такому разі досить високий. :IMHO:

• Like 5
07.08.2021 в 11:31, ДобровоЛ сказав:

А які тут можуть бути складності ? Берете матку відповідної лінії, бажано вже дво-трирічну, садите її у дворамковий ізолятор з трутневими чарунками у центр гнізда  сильної сім'ї і через визначений час поступово заміняєте засіяні трутневі стільники, які переставляєте у звичайні сім'ї. Я таким чином мав 10 і більше сімей, які постійно протягом сезону виводили мені відповідних трутнів. Правда, так стовідсотково ніколи не можна гарантувати запліднення відповідними трутневими  лініями . Але процент осіменіння бажаними трутнями в такому разі досить високий. :IMHO:

для маткововідної пасіки трутня готую не так, вже зараз з краю стоїть повний медом трутневий стільник, а під час формування в зиму сімей  він буде поставлений практично в центр гнізда, це дозволяє раніше отримати трутня + збільшення запасів корму. Ніякої ізоляція маток не використовую, всі матки охоче сіють трутня а бджола цього доглядає.

• Like 1
1 годину тому, rudakov сказав:

для маткововідної пасіки трутня готую не так, вже зараз з краю стоїть повний медом трутневий стільник, а під час формування в зиму сімей  він буде поставлений практично в центр гнізда, це дозволяє раніше отримати трутня + збільшення запасів корму. Ніякої ізоляція маток не використовую, всі матки охоче сіють трутня а бджола цього доглядає.

Але ж мова про конкретну лінію, а не трутнів усієї пасіки. У мене точно так, ніби ви змалювали картину з моїх батьківських сімей. Доречі, трутневі стільники на краю гнізда, де вже виводилися трутні, бджоли заповнюють медом без проблем. :ay:

• Like 1