Перейти к содержанию

Виноград


аматор

Рекомендуемые сообщения

В 08.11.2020 в 12:07, Mihail-ves сказал:

Всіх виноградарів, та виноробів - із професійним святом. Щоб росло і гарно родило, щоб здоровими були  кущі, а особливо люди які працюють з ними.

 

Як сезон ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Лозко Василий сказав:

Як сезон ?

Просто супер. З того що Ви прислали, навіть встиг багато попробувати сигналок. Це все завдяки прививкам. З висаджених кущів (а їх було щось з 58 шт) спеку не пережив тільки один. Також одному вовчок перегриз корні, але це було майже зразу після висадки.

Багатенько садженців мабуть наступного року будуть мати вже сигнальні грони, звісно якщо не буде сильних морозів. Я виноград не накриваю, тільки засипаю місце, звідки пішли лози.

Шановний @дон57 вислав чубуки японців, завтра ввечері повинні вже приїхати на НП. Прикупив трішки чубуків суперновинок (аватар, рататуй і т.д).

На форумі виноградарів вже людей трішки дістаю, щось схоже на те як тут. Поки що ще терплять.:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Затягує добре.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
11.11.2020 в 20:10, Mihail-ves сказав:

Шановний @дон57 вислав чубуки японців, завтра ввечері повинні вже приїхати на НП. Прикупив трішки чубуків суперновинок (аватар, рататуй і т.д).

Круто, это сколько лет вы занимаетесь виноградом что решили уже перейти на такие новинки? 

Удивлен был что все сорта не укрываете, но посмотрев профиль, понял что зимних морозов вам конечно боятся не стоит. А от резких перепадов температуры  и раннего старта (соответственно риск попасть под возвратные заморозки) земляное укрытие бы спасло, но сомневаюсь что сам бы на вашем месте морочился с укрытием. 

На севере да посещают мысли о теплице, а на юге точно, хотя бы несколько кустов в теплицу посадил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Gigabyte сказав:

Круто, это сколько лет вы занимаетесь виноградом что решили уже перейти на такие новинки? 

Якщо рахувати технічний виноград, то з 1986 року, це тоді коли переїхали в Миколаївську область із Тернопільської. Тут виноградники були на кожному городі, потім люди почали його викорчовувати, (сухий закон). З 1992 року почав вирощувати вже типу столових сортів Молдова, Лідія, всякі там подарки Запоріжжю, Кеша, Дамський пальчик, Одеський сувенір, Ізабелла та якийсь чорний ізюм. Пішли арки.  У 2016 році переїхав назад в село, і тут захотів попробувати всіх сортів які є зараз в Україні. Думаю що наступного року буде в мене десь вже під 200 гібридних форм.

7 годин тому, Gigabyte сказав:

А от резких перепадов температуры  и раннего старта (соответственно риск попасть под возвратные заморозки) земляное укрытие бы спасло

Тут на півдні може вкриття зіграти погану штуку, в нас в кінці березня вже може буте сильно висока температура, а земля чорнозем на досить сильно нагрівається в день. Щоб бруньки не розпускались треба їх тримати на висоті від землі. Два роки спостерігаю, що від землі можуть вирости зелені пагони на 25-20см, а на лозі яка підв'язана на висоті 50см, бруньки тільки починають набухати. Тому треба дивитись на свої умови.

Але іноді травневі морози (10-13 травня) можуть нанести сильної шкоди, але знову таки, тим брунькам які розміщені біля землі. в 2016 році був заморозок на землі, знищив всю картоплю яка вже мала цвісти, і виноград до коліна. Все що вище росло, ніякої шкоди не отримало. Ось така може бути ситуація. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Підходить пора укорінення чубуків, хочу трішки оживить тему. Чи має хто досвід укорінення на сокові алоє? На при великий жаль клонекс гель відсутній в тому магазині, що брав минулих сезонів відсутній, а до корневіну довіри немає. Експрементувати з купленим матеріалом боязно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Seos сказав:

Підходить пора укорінення чубуків, хочу трішки оживить тему. Чи має хто досвід укорінення на сокові алоє? На при великий жаль клонекс гель відсутній в тому магазині, що брав минулих сезонів відсутній, а до корневіну довіри немає. Експрементувати з купленим матеріалом боязно.

Торік замочував на три доби в ложці меду на 10л води. Потім зразу садив в пляшки. Корні пустили всі чубуки крім одного, де виявилась мертва брунька.  Цього року вже зробив тестові прищепи на чубуки та кущі (по дві шт). Це поки що тільки для проби. Повні прищепи та укорінення чубуків буду проводити десь після 10 березня. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, Mihail-ves сказав:

Торік замочував на три доби в ложці меду на 10л води. Потім зразу садив в пляшки. Корні пустили всі чубуки крім одного, де виявилась мертва брунька.  Цього року вже зробив тестові прищепи на чубуки та кущі (по дві шт). Це поки що тільки для проби. Повні прищепи та укорінення чубуків буду проводити десь після 10 березня.

За ради експременту два дні тому поставив на укорінення дві групи по 7 чубуків, одну на меду, другу на сокові алое. По результатах прийму рішення на чому укорінювати, можливо до того часу з'явиться клонекс, він хоч  і занадто, як на мене пригнічує ріст пагонів, та все ж вже звик до нього, можливо зменшу концентрацію, або час замочування.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж цікаво з соком алоє,його потрібно наносити пензлем на подряпини в низу черенка.В минулому році,купував саморобний клонекс працює 100% обійшлося 50 грн на сотню черенків.Пророщував в штучному кільчеваторі, в кокосовому субстраті ,в цьому році буду пророщувати без всяких стимуляторів,саме  головне це температура в зоні коренеутворення 24-26 градусів 14 днів.Пророщувати потрібно не раніше середини березня,тоді менше біганини з закалкою рослин 

0-02-0a-78a026edb808f48e5535a79d55b88c914dc69d8a095f57d7d60cad3a7f65dd8b_b34b3ff4.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19.02.2021 в 16:50, Seos сказав:

Підходить пора укорінення чубуків, хочу трішки оживить тему. Чи має хто досвід укорінення на сокові алоє? На при великий жаль клонекс гель відсутній в тому магазині, що брав минулих сезонів відсутній, а до корневіну довіри немає. Експрементувати з купленим матеріалом боязно.

Минулого року мав дещо двоякий результат з клонексом - з одного боку днів за 10-12 отримав шикарне вкорінення чубуків, з іншого боку - в половини черенків бруньки так і не змогли прокинутися...  Цього року вкорінювати буду на меду, більше експерементувати не маю бажання...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, davolodya сказав:

Минулого року мав дещо двоякий результат з клонексом - з одного боку днів за 10-12 отримав шикарне вкорінення чубуків, з іншого боку - в половини черенків бруньки так і не змогли прокинутися...  Цього року вкорінювати буду на меду, більше експерементувати не маю бажання...

Для мене саме укорінення на меду - це експремент! Вже три роки укорінюю на клонексі, так щоб зовсім не розпустились бруньки  було по одному чубуку десь із півсотні кожного року, це вважаю нормальним результатом. До цього був корневін, але останні роки про нього багато негативних відгуків. В мене більше претензій до клонексу в плані приросту пагонів - приріст як на мене менший. Як що знайду якісний клонекс буду мабуть на ньому (це ще залежить від результатів мого експременту на меду і алоє), але теж зроблю дві групи - в одній менше дозування в другій менша витримка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Seos сказав:

В мене більше претензій до клонексу в плані приросту пагонів - приріст як на мене менший

Приріст і у мене в більшості минулорічних саджанців був дуже малий - але я це списав на прохолодне дощове літо, хоча, можливо в цьому в якійсь мірі винен і клонекс

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

 

 

Сьогодні вже є результати експерименту. 18 лютого на укорінення було поставлено чубуки на меду і на алое. 28 числа поставив на клонексі. Укорінення проходило без кільчеватора з верху на кухонному шкафчику (+24.5) на воді. На сьогодні на меду маю зародки калусу і на одному не великі корінчики, на алое не погані корінці, на клонексі не дивлячись на різницю в десять днів корінці доганяють тих, що укорінювались на алое. На алое в 100 мл води видавлював сік десь із половини листка вазона і так чубуки стояли днів з 4, а потім замінив воду. На клонексі 1.5 мл клонекса на 100мл води і 8 годин замочування, на диво прокинулись всі бруньки. Навіть на чубуку товщиною 5 мм. Зробив для себе висновки - добре діє сік алое, та все ж клонекс краще.

 

20210316_153423.jpg

20210316_153358.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року вирішив не спішити з вкорінюванням і обійтися без експерементів. Поставив на вкорінювання 12 березня в примітивний кільчеватор, оскільки в хаті пічне опалювання і температура нестабільна. В більше відро з водою помістив акваріумний нагрівач, в нього поставив менше відерко з вологим кокосовим субстратом і  черенками. Температура в зоні п'яток +25*, черенки попередньо вимочив 2 доби в воді з медом. Днів через 10 можна буде подивитися на результат. Від клонекса відмовився, дуже вже сильно він пригнічує бруньки...

IMG_20210312_100823.thumb.jpg.13636bb86c3777c568d90191f2aa1953.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, davolodya сказав:

Від клонекса відмовився, дуже вже сильно він пригнічує бруньки

Думаю в кільчеваторі і на меду буде не поганий результат. Але порівнюючи з медом, то алое спрацював краще. Та й клонекс при зменшенні часу витримки і концентрації дуже хороші результати показав, не маю жодного чубука, в якого не пробудилась брунька. Стосовно кільчеватора, ставив раніше чубуки на теплий коврик для собак+терморегулятор, а цього року переглянув віде від Шпака, де він порадив саме верх шкафчика на кухні і це чудово спрацювало. До речі, коли ставив чубуки на клонексі, то прислухався до його поради не бороздувати і дійсно кора сама лопається гарно і з неї пре калус. Це був експремент і ці пагонці з корінцями я роздам колегам на роботі, а для себе на укорінення поставив тільки вчора зо три десятки чубуків на вже перевіреному клонексі. Цього річ купував по більше форми з півищиною стійкістью до хвороб і більш морозостійкі.

Ще придбав препарат НВ-101, про нього хороші відгуки, хочу спробувать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Seos сказав:

купував по більше форми з півищиною стійкістью до хвороб і більш морозостійкі

Які саме, якщо не секрет? В моїх умовах можна розраховувати лиш на ранні і ультраранні сорти, пізніші не визрівають...

Стосовно клонексу - я навіть не замочував, а лише обмакнув і дав підсохнути, концентрація клонексу була  1:40 або 1:50, вже навіть не пам'ятаю, з всіх черенків минулого року третина не прокинулися бруньки, а з того що вижило мабуть половина мали заторможений ріст... Але я черенки бороздував... Цей рік - тільки на меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, davolodya сказав:

Які саме, якщо не секрет? В моїх умовах можна розраховувати лиш на ранні і ультраранні сорти, пізніші не визрівають

Я теж не впевнений, що всі мені підійдуть, час покаже. З того що згадав: Подарунок Нєсвєтая,  Рання Надія,  Слава Україні ,   Фієста, кишмиш Катавба, кишмиш Коктель,  кишмиш Нептун, Алвіка, Леді Патриція, Ютал, Фаєтон, Ізумленіє, Незалежність, Гаяне, Дукат...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Минулого року в клонексі замочував на 24 години, концентрація 1:40 чи 1:50 Було пару черенків де не прокинулись бруньки і то були тонкуваті.

Ми ще ж не знаємо який клонекс купуємо...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На СТАРТ  ,  пару технарей , и юпитер 

IMG-cb37f31f8196bf58d212628e4d443a26-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Черенки поставил на укоренение в конце февраля. Сейчас уже есть листочки. Но на листочках обнаружил "прозрачные крупинки". Что это и что делать? Постарался сделать фото.

20210323_232347.jpg

20210323_232249.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Фомич сказав:

 Но на листочках обнаружил "прозрачные крупинки". Что это и что делать? 

 

 

Не переливати водою:IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Mihail-ves сказал:

Не переливати водою:IMHO: 

Нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Фомич сказав:
10 годин тому, Mihail-ves сказав:

Не переливати водою:IMHO: 

Нет.

То Ви так думаєте, але каплі на листках, ні що інше, як зайва волога і ні що інше. І ще судячи з фото суцвіття на пагонах видалить потрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Seos сказал:

То Ви так думаєте, але каплі на листках, ні що інше, як зайва волога і ні що інше. І ще судячи з фото суцвіття на пагонах видалить потрібно.

К сожалению фото не передает реальной картинки. Но это не избыток влаги однозначно. Влажность 20-30%. Попробую сегодня еще фото сделать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот еще фото.

20210324_195451.jpg

20210324_200510.jpg

20210324_195832.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...