Jump to content
аматор

Виноград

Recommended Posts

10 часов назад, Mihail-ves сказал:

Пройшов тиждень і я хочу знову показати стан деяких прививок.

c5144e61ccf3ad439eae60212bcc5ac0.jpg

d07d8e594cb810bcfdb8dfc0974aa4d5.jpg

на перших двох фото Велес. Окуліровка зеленим в зелене. Вітер зломав зелену гілку на кущі і щоб не викидати її я взяв максимум бруньок для прививки Ці прививки робив першими ще 25 травня. Ось дві верхніх вже пішли в ріст, нижні ще думають. Оскільки на момент прививки відповідних задерев'янілих подвоїв було мало, тому прививав по дві на одну гілку. Так робити не треба.

7eb219395ad0f1a264c06b40cf037244.jpg

На цьому фото сорт Світлана, окуліровка чорним в зелене. Оскільки черенки були доже товстими, то з бруньками прийшлось повозитись, але наче все гаразд на теперішній час

1cc6c0510c6f06d305b61a5e744df74b.jpg

Сорт Дар'я, окуліровка чорним в стовбур. Просто ножем вибрав кору в приклав щиток. Буду спостерігати.

04b3e1a1d7a1969f1e6f23285da670fc.jpg

Тут сорт Ландиш, чорним в зелене. Прививка на Ізабеллу.

364d483b188e956dd7c7ebf41c574ee5.jpg

Ось рекордсмен - сорт Руслан. Прививка клином в розчеп чорним в зелене. 31 травня робив. Прививав на Бажену.

Інші прививки на Молодові, Одеському сувенірі, Ізабеллі, Лідії, та якомусь технічному білому винограді. Поки що роблю висновок що для прививки треба "помпу" таку як Бажена. Тому думаю наступного року школку зробити з неї.

56eff3123904066d8a83fc3e25cb6b06.jpg

На цьому фото -підвой Бажена- окуліровка чорним в зелене сорту Лівія. Як видно знизу прививки залишилась грона, яка забирає силу у привою, але буду дивитись що з цього вийде.

dc522d911f30681720eca8945e5814e0.jpg

@Лозко Василий Ось так виглядають на сьогоднішній день Ваші черенки, які вже стали молодими кущами

Нехай  ростуть  в радість  господарю . Насолода від праці ззявиться після того як отримаєте  урожай  .  Успіхів .

• Thanks 1

21.06.2020 в 08:49, Лозко Василий сказав:

Насолода від праці ззявиться після того як отримаєте  урожай

Є надія, що деякі Ваші новинки вже попробувати цього року. Точно будуть грони на Гурмані, Гурман2, Руслан, Ландиш, можливо ще Фаетон (інша привика не ця що на фото).

Хочу продовжити результати прививок, скажу - я вражений. І висновки також зробив.

d0d2974078601fc352114856ad957e02.jpg

На фото Фаетон, привитий в розщеп, чорним в зелене. Один не достаток, ця прививка на самій висоті на арці.

ead37fd09496cd3828e4d2abe6cb2384.jpg

Тут на фото прививка окуліровкою чорним в зелене, брунька замість бруньки. Як видно місце привики викривлено, але якраз так само було викривлено на черенку. Старався все так зрізати щоб зрослось, і як видно вийшло. "помпа гарно качає, і є гронка.

4215fd161e5031604b6ff5ffe780b8fe.jpg

На сусідній гілці ще одна окуліровка Ландиша, правда знизу зробив ще Дар'ю, а не треба було.

76f4020e965e2e04d8d7761e7dc0c855.jpg

Вище на фото прививка в розщіп  чорним в зелене, сорт Гурман. Викинув дві грони, залишу одну

17c4b287dffbf8f89b8c390b2fc96cbf.jpg

Зразу над ним,  на іншій гілці окуліровка чорним в зелене сорт Гурман2. Думаю, що різницю видно навіть по кольору.

d724a4a68a1f659546dd90a55ff84d78.jpg

Ще на одній гілці, того ж подвою, сорт Світлана. Треба було бруньку привити догори, а в мене вийшло вниз. Тепер думаю як виправити, але такі варіанти є.

На днях зроблю ще прививки Манікюр Фінгер та Фавор.

Edited by Mihail-ves
  • Like 2

Ви так  заххопились  прививками  що  закинете бджіл , але успіхів  у роботі . Мені більш до  вподоби настільна , зимова  прививка .

• Like 1

Хочу похвалитись однією з прививок. ГФ Гурман, довжина грони при цвітінні більше 25см, до того ж вона має додаткову гілку.

b2193c455895d29beca28cf4daa7b167.jpg

f28ef9e16b6c18acc5c8a363cd04b274.jpg

На задньому плані маленька грона ГФ Світлана. Пройде запилення, займусь сіянцями. Мене ще тут не було.:ole_ole:

• Like 3
4 години тому, Mihail-ves сказав:

Хочу похвалитись однією з прививок. ГФ Гурман, довжина грони при цвітінні більше 25см, до того ж вона має додаткову гілку.

Взагалі то на прививках рекомендують обривати суцвіття, вони навряд чи встигнуть дозріть, а визрівання лози погіршують.

• Like 2
21 час назад, Mihail-ves сказал:

На задньому плані маленька грона ГФ Світлана. 

Гурман попробуете а Світлану  навряд  , не дозріє  . Лоза на Гурмані на  момент зйому врожаю  визрівша до  верху , а Світлана , ягода, достига  на початку  вересня . Можна  лишить декілька  ягід на попробувать :IMHO:

• Thanks 1
8 хвилин тому, Лозко Василий сказав:

Лоза на Гурмані на  момент зйому врожаю  визрівша до  верху

Бачу що Гурман має гарну силу росту, зараз вже вигнав лозу десь під 180см, і при цьому  вже пішли гарні пасинки. Нічого не обриваю, тому що почне жирувати.

Гурман 2 трішки менший і грони також менші, але не сильно. Дивився відео різних гурманів, але там таких довгих грон не спостерігав. А як виглядають вони у Вас?

• Like 1
11 минут назад, Mihail-ves сказал:

Дивився відео різних гурманів, але там таких довгих грон не спостерігав. А як виглядають вони у Вас?

В мене вони  на  подвої  РР 101-14 , грона  500 -1кг бувають і з  крилом , підвой  вплива на розмір  грони та ягоди і структуру грона  ,   головне щоб смак  сподобавсь .

• Thanks 1
22 часа назад, Mihail-ves сказал:

Необхідно   задушить"жабу"  і  видалить  нижнє гроно.

• Like 1
1 годину тому, Лозко Василий сказав:

Необхідно   задушить"жабу"  і  видалить  нижнє гроно.

Також думав що нижню, бо вона більша. Чекаю що там буде після запилення.

• Like 1

Привіт пасічникам -виноградарям. Зараз хочу показати розмір сигнальних грон ГФ Бажена. Вагів для ягід ще не маю як і вимірювача цукру, тому не можу сказати скільки затягне грам одна ягода. Розмір просто вражає (дивитись на червону стрілку останнє фото).

babc426805040a54c15ececdcbc50f04.jpg

46b04dc4ec645ef2e97f98dd4a18be3b.jpg

06a766a8767fbe581401aef6e43163b5.jpg

b33de3407ff26d9404dc8136fe81f929.jpg

Крім Бажени вже пробуємо Атос, Байконур, Талісман, Низино, Ромео, Плевен та Подарок Ірині.

Саме солодший на цей час Байконур, але грони не повністю ще спілі, тільки окремі ягідки. Також вражає солодом Атос.

• Like 1

Перше плодоношення винограду ромео,Любязно подарований Дон57.Вага середньої грони 1200гр,дуже смачний,дві кісточки,деякі виноградарі засумнівалися,що це саме Ромео,бо вних він ще зелений,якщо хтось може підтвердити,або спростувати-буду вдячний

изображение_viber_2020-09-02_16-04-23.jpg

изображение_viber_2020-09-02_16-04-23.jpg

• Like 4
31 хвилину тому, Tarass сказав:

що це саме Ромео,бо вних він ще зелений,якщо хтось може підтвердити,або спростувати-буду вдячний

Ромео як і Подарок Ірині вже стиглі в мене.

Зараз дозріла кість на пагоні Велеса (другий урожай)

Edited by Mihail-ves
  • Like 1
6 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Ромео як і Подарок Ірині вже стиглі в мене.

@ромео це точно? Достигли?

• Haha 1
3 хвилини тому, gardener сказав:

@ромео це точно? Достигли?

Думаю що наш колега давно вже "достиг":umora:

• Haha 2

b43f1ad102e81d81c82a048bb8717874.jpg

5001d8e293d91a57760e890d513ec483.jpg

дві лівих П.Ірині

дві правих Ромео.

Більше цукру в П.Ірині, і по смаку щось більше схожа на Байконур.

• Like 2
2 години тому, Mihail-ves сказав:

Більше цукру в П.Ірині, і по смаку щось більше схожа на Байконур.

Які з описаних сортів Вами мають найкращий смак (не обов'язково дуже солодкий) і мінімальну кількість кісточок?:hi:

3 часа назад, Mihail-ves сказал:

Думаю що наш колега давно вже "достиг":umora:

Я навіть більше скажу...

Вже починається процес "перестигання"...:(

• Haha 2
29 хвилин тому, asaltan сказав:

Які з описаних сортів Вами мають найкращий смак (не обов'язково дуже солодкий) і мінімальну кількість кісточок?:hi:

Пробуємо цього року Бажену, Низину, Байконур, Ромео, П.Ірині, КМ Велес.

КМ Велес у мене з кісточками, тому його тяжко назвати КМ. На смак солодкий.

Бажена вразила розмірами, коли пожовтіла то і солод став кращий. Менші ягоди (8-10грам) були без кісточок, ідеально для дітей.  Але... Щоб отримати гарний смак її треба перетримати на кущі, як кажуть дозрівання додає смаку.

Низина тріснула від малесенького дощу. На смак -відчувається смак черешні чи вишні з кислинкою.

Байконур дуже солодкий коли ягода потемніє, хочеться запивати водою. Ягода в середині "ріденька", думаю гарно підійде для смачних соків

Ромео дуже стигла ягода майже без кислинки. Хрустка, консистенція желейна. Щось у смаку нагадує черешню.

П.Ірині дуже солодка, хрустка, желейна. Ягода візуально більша ніж у Ромео. По формі ягоди вони цього року у мене схожі.

Всі перераховані ягоди мають по дві кісточки (навіть КМ Велес). Але відношення кісточок до розмірів ягоди - маленьке. Шкурка не відчувається і немає окремого смаку.

Поки що сім я зупинилась на Байконур та П.Ірині

Цитата

мають найкращий смак

.

Edited by Mihail-ves
  • Like 2
26 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Поки що сім я зупинилась на Байконур та П.Ірині

В якихось із них є мускатний присмак, як Мускат янтарний, наприклад?:hmm:Через пару днів будуть дощі. Цікаво, ягоди яких сортів полопаються, як наприклад, у Страшенського?:ooops: 

P.S. П.Ірині - це Подарунок Ірині?

Edited by asaltan

А як ваш еверест себе веде?

7 хвилин тому, asaltan сказав:

В якихось із них є мускатний присмак

Щось схоже на мускат було тільки в Бажені. Все інше як на мене просто гармонійний смак.

8 хвилин тому, asaltan сказав:

Мускат янтарний, наприклад

Такої форми у мене ще немає, тому порівняти не можу. Але є старий радянський сорт білого винограду, я його називаю дамський пальчик, хоча по формі він як Преображение, Але мускат там просто зриває "дах". Якраз почав він тільки вистигати. Сьогодні зірвав пару ягідок і дав людям попробувати, всі ставали в ступор.

11 хвилин тому, asaltan сказав:

P.S. П.Ірині - це Подарунок Ірині?

так!

• Like 1
1 хвилину тому, Tarass сказав:

А як ваш еверест себе веде?

Якщо питання до мене, то ягоди будуть тільки наступного року, звісно якщо знову весняні морози не переведуть всю мою працю. Цей рік багато форм починали по новому розпускатись.

Нестача води - головний мій ворог. Тому в планах пробити свердоловину і думаю тоді ягоди будуть мати максимальний розмір. Зауважу без єдиної хімії, тільки коровяк.

• Like 2

Квіточки всі бачили, прийшов час показати вже і ягідки.;)

9ac4624419e6f625318f795544bf368c.jpg

9ac4624419e6f625318f795544bf368c.jpg
e729061d8c72d31ca64676141f3e6703.jpg

Гурман ранній. Як видно прививка була окуліровкою, гарне зростання та дуже товста лоза, довжина її десь біля 3м, з цілою купою пасинків. Витягнула дві грони (які вкоротив). Бачу що має схильність до захворювань. Смак у Гурмана раннього дуже цікавий, всім сподобався.

9b33fad7dacd7a1b6907d99916fc0b53.jpg
f1d4220865855b0e9820905579fad63c.jpg
8ef8dcb59679a2b8ecd465daec5a133e.jpg

Дальше бачимо інший Гурман, ягода буде жовтого кольору, і досить велика. Коли цвіла грона то була довжиною більше 25см, мала окремі досить великі розгалуження. Ягода ще не визріла, і про смак ще рано говорити. Лоза виросла біля 4м, визріває вже майже в половину довжини.

850ddf4d635e2b99408d1a068c41cfd5.jpg
6ae523079433b868b820950caa0a2e4f.jpg

На цих фото маленька пробна грона Ландиша. Ягода на пасинку має форму перевернутої груші. Ще не дозріла, але по кольору та розміру вже подобається. Лоза виросла десь до 3.5м, вже до половини визріла, хоча верхівку я прищепив, але пішов розвиток самого верхнього пасинка, який вже має більше 25см, і верхівка ще не випрямилась. Ніяких поливів не робив.

700a89a39f61ac7352f3a74ebabc215a.jpg

І на останньому фото Руслан. Як видно лоза виросла на прививці маленька та тоненька, а все тому що я захотів побачити та попробувати ягоду.  Ягода вже дозріла і дійсно має гарний сливовий смак (угорки), досить солодка. Якщо не буде тріску то думаю що приживеться на довго.

Додам що обидва Гурмана привиті на технічний сорт винограду, назву його я не знаю, ягоди були білого кольору (зелено-жовті), а при повному дозріванні ягоди сильно осипались. Бачу що в якості підвою годиться, оскільки стійкий до захворювань, та гарно качає прививки. Буду використовувати в подальшому лозу цього технічного сорту для майбутніх прививок в якості підвою.

Edited by Mihail-ves
  • Like 3

Всіх виноградарів, та виноробів - із професійним святом. Щоб росло і гарно родило, щоб здоровими були  кущі, а особливо люди які працюють з ними.

• Like 2