Jump to content
аматор

Виноград

Recommended Posts

Да какие уж тут шутки? :):blink: ...........
хотя что Донецкая обл.-Вы у ребят с Луганской поспрашайте(на форуме у нас есть)-так вот там морозы!!
Точно-точно, в этом году рекорд -29* и это в городе, а в деревне, за 50 км., где-то -35*С было. Виноград перезимовал без потерь. Укрытие-короба из дерева или шифера, а сверху черная пленка.
А у меня 3 куста до сих пор не показали ничего :ak: Но надежда еще есть, будем ждать
Сегодня на 2 кустах из 3 начали распускаться почки!!! Живем! :ole_ole::ole_ole::ole_ole:
Но я лодарь и копать землю не хочу. Мне бы не прикопной и не мелкий синий который в каждом дворе Названий не знаю, а в форум виноградарей захожу очень редко в гугл тоже Но раз есть место и шпалеры, надо что бы и виноград был :az:
:) Не Вы один такой. Я то же копать не хочу, и поэтому укрытие у меня сухое. :ay:
На счет неизвестного названия-вполне, думаю, сорт-Декабрьский должен подойти. А еще лучше Юпитер или Спартанец. Так эти вообще кишмиши, а морозы держат лучше амурцев......Америкосы блин......
Валера, у Вас Юпітер плодоносить? можете охарактеризувати його смак, консистенцію, загальне враження, одні говорять що дуже смачний інші не у захваті. В мене минулого року було дві невеликі сигналки, думав буде в майбутньому заміна Лідії на арку, а коли спробував то вирішив що остання хай ще поросте, смак свіжий неприємний, але кишмиш з ягід сподобався. Звісно, сигналка не критерій, грішу на те що батько випадково косою штамб трохи підкосив, ріс доволі слабо. Цього року ріст ніби нормальний, буде десяток грон, сподіваюсь виправиться post-3420-1400094333_thumb.jpg
Валера, у Вас Юпітер плодоносить? можете охарактеризувати його смак, консистенцію, загальне враження, одні говорять що дуже смачний інші не у захваті. В мене минулого року було дві невеликі сигналки, думав буде в майбутньому заміна Лідії на арку, а коли спробував то вирішив що остання хай ще поросте, смак свіжий неприємний, але кишмиш з ягід сподобався. Звісно, сигналка не критерій, грішу на те що батько випадково косою штамб трохи підкосив, ріс доволі слабо. Цього року ріст ніби нормальний, буде десяток грон, сподіваюсь виправиться post-3420-1400094333_thumb.jpg
Юпитер только на прививке. Еще не плодоносил. Но я ел ягоды у знакомого(потом с этого куста и лозы себе нарезал)-вкус мне ОЧЕНЬ понравился! Описать не берусь, но действительно вкусный. Я и сам терпеть не могу изабельный привкус, но в Юпитере и следа его не было. Кишмиш 2 класс, Может год такой. :dntknw: Хотя некоторые находят "лисий вкус".......:)
Но как говориться-Виноград культура места и времени.-Другими словами ПОЧВЫ и погодные условия(климатические зоны)-вот решающий фактор!!!....Так что я бы удивился если бы черкасский Юпитер был бы одинакового вкуса с донецким. Это нормально.
Юпитер только на прививке. Еще не плодоносил. Но я ел ягоды у знакомого(потом с этого куста и лозы себе нарезал)-вкус мне ОЧЕНЬ понравился! Описать не берусь, но действительно вкусный. Я и сам терпеть не могу изабельный привкус, но в Юпитере и следа его не было. Кишмиш 2 класс, Может год такой. :dntknw: Хотя некоторые находят "лисий вкус".......:)
Но как говориться-Виноград культура места и времени.-Другими словами ПОЧВЫ и погодные условия(климатические зоны)-вот решающий фактор!!!....Так что я бы удивился если бы черкасский Юпитер был бы одинакового вкуса с донецким. Это нормально.
Дякую за відповідь, гадаю що все ж коса у всьому винна :) , зараз кущ оклимався і сподіваюсь в цьому році смак значно покращиться. Що до ізабельного присмаку то він не проблема(по своєму приємний :ay: ), Ізабела висить до морозів і вживається свіжим, коли всі інші сорти відійдуть(зараз думаю який з пізніх сортів посадить, або такий щоб довго висів).

Сегодня пришел сажанец винограда сорт Леон Мийо. Покупал специально для использования сока винограда в медовом вине. Как его правильно посадить? может кто подскажет.

может кто подскажет.
http://smartorchard.ru/sadovodstvo/kak-sazhat-vinograd.html
а где покупали? адресок с телефоном можно,
а где покупали? адресок с телефоном можно,

Напишу в приват, по правилам форума нельзя давать адреса интернет магазинов. Цена сажанца 30грн.

Маю поки 3 сорти - Августин, Лівію і Лідію. Ще замовив 5 сортів, точно не знаю навіть яких(через Сергея Л познайомився з виноградарем-Львівянином). Найбільша проблема - це знайти час, щоб впорядкувати це все - зробити шпалери і вибрати спосіб укриття для всього цього. Лідію і ще хочу взяти Ізабелу, планую на арку, їх в нас накривати не потрібно, а от решта... Що таке

укрытие у меня сухое.

??? З того що маю, вже писав, Лівія взагалі не йде в ріст, кожного року перемерзає. Позаминулої зими не накривав - зрозуміло, а минулої накрив(Августін теж) - перезимували, але в травні вдарив мороз вже на молоді парости. Августін відпустив нові і ще й дав врожай, це після другої зимівлім - саме головне що в середині вересня вже достиг(360 м н.р.м.), а Лівія пустила паросток - так ціле літо тих 30-40 см і просиділо. Ще спробувати пересадити (росте не на місці), чи вже не мучити ні виноград, ні себе? Ще питання з Августіном. Садив восени 2012-го, як я зрозумів по лозі, весняний саджанець), цього року перший раз плодоносив, прирости має до двох метрів, але хочу пересадити його на інше місце(зробити шпалеру на декілька кущів, щоб було зручніше накривати). Наскільки реально пересадити такий кущ і коли(як) це краще зробити. Рів щоб заглибити корінь, добрива, попіл і все решта - це зрозуміло, а от чисто механічно може є якісь нюанси, чи просто, як любе дерево?
Маю поки 3 сорти - Августин, Лівію і Лідію. Ще замовив 5 сортів, точно не знаю навіть яких(через Сергея Л познайомився з виноградарем-Львівянином). Найбільша проблема - це знайти час, щоб впорядкувати це все - зробити шпалери і вибрати спосіб укриття для всього цього. Лідію і ще хочу взяти Ізабелу, планую на арку, їх в нас накривати не потрібно, а от решта... Що таке
укрытие у меня сухое.

??? З того що маю, вже писав, Лівія взагалі не йде в ріст, кожного року перемерзає. Позаминулої зими не накривав - зрозуміло, а минулої накрив(Августін теж) - перезимували, але в травні вдарив мороз вже на молоді парости. Августін відпустив нові і ще й дав врожай, це після другої зимівлім - саме головне що в середині вересня вже достиг(360 м н.р.м.), а Лівія пустила паросток - так ціле літо тих 30-40 см і просиділо. Ще спробувати пересадити (росте не на місці), чи вже не мучити ні виноград, ні себе? Ще питання з Августіном. Садив восени 2012-го, як я зрозумів по лозі, весняний саджанець), цього року перший раз плодоносив, прирости має до двох метрів, але хочу пересадити його на інше місце(зробити шпалеру на декілька кущів, щоб було зручніше накривати). Наскільки реально пересадити такий кущ і коли(як) це краще зробити. Рів щоб заглибити корінь, добрива, попіл і все решта - це зрозуміло, а от чисто механічно може є якісь нюанси, чи просто, як любе дерево?
Питання по вирощуванню винограду у Вас будуть виникати все частіше і частіше, так -як і в мене періодично виникають. Тому раджу Вам побувати тут: http://forum.vinograd.info/index.php Тут люди вже вирішували різні проблеми, в тому числі і із Львівщини.
Питання по вирощуванню винограду у Вас будуть виникати все частіше і частіше, так -як і в мене періодично виникають. Тому раджу Вам побувати тут: http://forum.vinograd.info/index.php Тут люди вже вирішували різні проблеми, в тому числі і із Львівщини.

Знаю цей форум, але поки дойде його прочитати... Пересадити вже хочу, тому і питаю, чи можна в такому віці виноград зараз пересадити? :hi:

Mapet, Лівія варта того, щоб постаратись зберегти. Коли зародить - Августин поруч із нею залишиться без уваги дегустаторів :) Пересаджувати можна, я пересаджував цього року 6-річні плодоносні кущі - прижились. Правда я зрізав повністю надземну частину - пересаджував пеньок 30 см з корінням. За літо відновились дуже добре - сформував скелет куща з нових пагонів і досить товстих пасинків. Більше ніяких нюансів - головне спробувати зберегти побільше коріння.

Пересадити вже хочу, тому і питаю, чи можна в такому віці виноград зараз пересадити? :hi:
З власного досвіду: для швидкого озеленення та створення тіні біля гаражу, пересадив виноград в руку товщиною. Виноград "растрепа" червоного кольору. На слідуючий рік я ласував ягодами та ховався в його тінь.

Микола Іванович, PDD, дякую що відгукнулися, буду пересаджувати. :az:

Лівія варта того, щоб постаратись зберегти. Коли зародить - Августин поруч із нею залишиться без уваги дегустаторів smile.gif

Ну то спробую ще з нею пововтузитися, може після пересадки відживе... :dntknw:
А если серьезно-для опыления идеально осмии подходят. А наша ?pis mellif?ra виноград почти игнорирует. :ak:
пробував два роки тому осмії у себе розвести - не поселились( Перечитав тему - побачив що уся про сорти та посадку. Мене зараз цікавить питання шпальти. Потрібно через зиму зробити два ряди по 8 м. Зупинився на Г або Т -видній шпалері (не знаю також чи робити "хвостики" під кутом вверх чи перпендикулярно до стовпців). Висота - 2 м + 1,2 м. Планую зібрати так, щоб не вкопувати і не бетонувати в землю. Читав про використання арматури 1,5 і 2 см. Ще цікавить на якій відстані робити поперечки на стійках, бо щось в різній літературі відрізняється. Щодо дроту, то так розумію - оцинковка 2 мм?
А если серьезно-для опыления идеально осмии подходят. А наша ?pis mellif?ra виноград почти игнорирует. :ak:
пробував два роки тому осмії у себе розвести - не поселились( Перечитав тему - побачив що уся про сорти та посадку. Мене зараз цікавить питання шпальти. Потрібно через зиму зробити два ряди по 8 м. Зупинився на Г або Т -видній шпалері (не знаю також чи робити "хвостики" під кутом вверх чи перпендикулярно до стовпців). Висота - 2 м + 1,2 м. Планую зібрати так, щоб не вкопувати і не бетонувати в землю. Читав про використання арматури 1,5 і 2 см. Ще цікавить на якій відстані робити поперечки на стійках, бо щось в різній літературі відрізняється. Щодо дроту, то так розумію - оцинковка 2 мм?
Я бы сделал так-хвостики под углом. Поперечки-нижняя на высоте 50см от земли, последующие через 375мм. Щодо дроту-у меня стоит пластиковая проволока(спец. для шпалер). Оцинковка отдыхает!
Я бы сделал так-хвостики под углом. Поперечки-нижняя на высоте 50см от земли, последующие через 375мм. Щодо дроту-у меня стоит пластиковая проволока(спец. для шпалер). Оцинковка отдыхает!
Одним словом скомбінував малюнок із статті Будяка і вийшов такий чорновий варіант: https://docs.google.com/drawings/d/1GKZNOlj...dit?usp=sharing Хоча якщо робити верхній козирок горизонтальним - то економиться трохи металу, але буде гірше освітлення.
Микола Іванович, PDD, дякую що відгукнулися, буду пересаджувати. :az:
Лівія варта того, щоб постаратись зберегти. Коли зародить - Августин поруч із нею залишиться без уваги дегустаторів smile.gif

Ну то спробую ще з нею пововтузитися, може після пересадки відживе... :dntknw:
В мене лівія також дуже туго росте. хоча й не мерзла. :dntknw: напевно надто часто дивлюсь на неї. :) садив весною 2013. перший урожай дала Аркадія. І сильно розрослась за літо. кущ в пятеро більший за лівію. спробуйте можливо і у Вам він підійде.

Шановні!, хто займається саджанцями винограду на продаж?

Шановні!, хто займається саджанцями винограду на продаж?

Добрый вечер! Даю ссылку на каталоги, как говорится на любой вкус. Свои не продаю пока, заморозок ранний подпортил картину, зараза. http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=10169

Як боротись з сірою гниллю?

Есть на виноградном форуме тема, там всего 6 страниц, думаю осилите, подберёте для себя подходящий вариант . У себя крайнюю обработку от оидиума делаю Скором, он и по гнилям работает хорошо.  http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=6348

один з двох куплених минулого року сортових саджанців виявився "підробкою" - плоди виявились маленькі сині( (купляв у Львові біля Скрині).

може б мені міг хтось продати з Львівщини кілька гарних черенків, які гарно  у нас гарно замуюють? 

Можно виноград укрывать просто обмотав пленкой  лозы? Дело в том что некоторые кусты положить на землю и укрыть не смогу. И еще вопрос, такие сорта как Подарок Запорожью,Кеша,Богун,Лидия,Дамский пальчик обязательно укрывать? Кустам уже лет по пять.