Перейти к содержанию

Нуклеус на гнездовой рамке


Рекомендуемые сообщения

Только что, davolodya сказал:

А у Вас скільки? 200 це в ширину, чи в висоту? 

В висоту 200 у мене нiяк не виходить ,бо всi рамки на 145 мм 

Рамка розрiзана навпiл по верхньому бруску 

Маю маткомiсця на двi ,три ,чотири рамки 200 х145 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

стою перед вибором, робити нуки на гніздову рамку,

З якого матеріалу думаєте робити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Женя Циба сказав:

З якого матеріалу думаєте робити?

Дерево. Ялина або осика. До піни щось душа нележить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Мико сказал:

В висоту 200 у мене нiяк не виходить ,бо всi рамки на 145 мм 

Рамка розрiзана навпiл по верхньому бруску 

Маю маткомiсця на двi ,три ,чотири рамки 200 х145 

Яка ваша думка - скільки рамок оптимально?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

   Використовую "кармани" в корпусах на дві рамки (300), для власних потреб вистачає, і ніякого додаткового обладнання , витягнувши перегородку виходить звичайний корпус, просто як заселяти так і обєднувати. Льоток розвернутий на 180 градусів. Для обльоту вистачає і однієї рамки, коли матка затримується в "кармані" даю 1-ну вощинку і розвиваються , потім можна за потреби або обєднати (замінивши гіршу матку в основній сімї , або зробити відводочок ).

DSC04203(1).JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ЮВ. сказал:

   Використовую "кармани" в корпусах на дві рамки (300)

Как обстоят дела с облетом маток? Какой % облета?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, MaXUA123 сказал:

Яка ваша думка - скільки рамок оптимально?

три рамки на 145 не рiзаних :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Как обстоят дела с облетом маток? Какой % облета?

В процентному відношенні не можу порахувати так як не вів кількісного обліку (якихось проблем не помічав, хоча територія пасіки не велика і планую перенести на більшу   ), якщо в загальному то забезпечив себе матками, декілька продав, з одного вже під кінець  літа  зробив відводочок підсиливши двома рамками печатного.  Цю методику я перейняв у одного пасічника,DSC04178.thumb.JPG.05f3466327e5b0ab5b4e359168744436.JPG  сам переконався, що вона так би мовити робоча.

Так пасіка виглядала літом кожен другий корпус з "карманом" фото зроблене спереду тому полосок жовтих не видно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, ЮВ. сказал:

 

24 минуты назад, ЮВ. сказал:

Цю методику я перейняв у одного пасічника,

 

Наверное Геннадия Степаненко?,на ютубе есть видео где он очень доступно показывает обьясняет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Игоревич сказал:

Наверное Геннадия Степаненко?,на ютубе есть видео где он очень доступно показывает обьясняет.

Метод я побачив так би мовити "в живу", а пасічник перейняв його в Степаненко, я теж ці відео бачив, в нього є багато чого цікавого, основне, що він може доступно подати матеріал, особливо це важливо коли знань і практики мало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, ЮВ. сказав:

Метод я побачив так би мовити "в живу", а пасічник перейняв його в Степаненко, я теж ці відео бачив, в нього є багато чого цікавого, основне, що він може доступно подати матеріал, особливо це важливо коли знань і практики мало.

Теж так роблю. Відсоток обльоту високий, мороки майже немає. Мінус лише в обмеженості...2 рамки після обльоту буває замало. Якщо матку відразу відбирати :ay:. Та необхідно зробити розмір карману ширше ніж для 2 рамок..місце для маневру в 10 мм:IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Миха сказал:

Теж так роблю. Відсоток обльоту високий, мороки майже немає. Мінус лише в обмеженості...2 рамки після обльоту буває замало. Якщо матку відразу відбирати :ay:. Та необхідно зробити розмір карману ширше ніж для 2 рамок..місце для маневру в 10 мм:IMHO:.

Звичайно після обльоту коли матка так би мовити розженеться то дві рамки зовсім мало, якщо нема де діти молоду матку  я відбираю одну рамку з розплодом а добавляю вощинку так можна тимчасово вирішити ситуацію.

Звичайно тіснувато, фанерка 4мм. рамки в мене з розділювачами, але розширяти не планую, так думаю оптимально, простіше вже тоді зробити відводочок і нехай живуть своїм життям (невеличкою сімейкою).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, davolodya сказал:

Висоти рамки вистачить для гнізда нука? Зустрічав думку на форумі, що для нука краще гніздо у формі куба, ніж низьке і розтягнуте, Руттнер те ж саме пише. Також зараз стою перед вибором, робити нуки на гніздову рамку, чи на половину дадана(200х300)

Для себя решил что лучше на полную рамку,в том году зимовали в форме куба,не дозимовали.Если зимовать в форме куба надо еще рамки с кормом в корпусе с верху.Хоть и были полномедные рамки,с ели все поднялись верх,а в стороны не гу-гу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ЮВ. сказал:

В процентному відношенні не можу порахувати так як не вів кількісного обліку (якихось проблем не помічав, хоча територія пасіки не велика і планую перенести на більшу   ), якщо в загальному то забезпечив себе матками, декілька продав, з одного вже під кінець  літа  зробив відводочок підсиливши двома рамками печатного.  Цю методику я перейняв у одного пасічника,DSC04178.thumb.JPG.05f3466327e5b0ab5b4e359168744436.JPG  сам переконався, що вона так би мовити робоча.

Так пасіка виглядала літом кожен другий корпус з "карманом" фото зроблене спереду тому полосок жовтих не видно.

Генадия Степаненка такая система.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Игоревич сказал:

Наверное Геннадия Степаненко?,на ютубе есть видео где он очень доступно показывает обьясняет.

Уважаемый Игоревич! Это видео про карман в корпусе Геннадия Степаненко я не могу найти на ЮТУБе. Если можете, дайте сноску, буду благодарен.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Sedoy сказал:

Уважаемый Игоревич! Это видео про карман в корпусе Геннадия Степаненко я не могу найти на ЮТУБе. Если можете, дайте сноску, буду благодарен.

Надеюсь,если я дам,то Вы не обидитесь :) Там где-то с 45-й минуты.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Маслюк сказал:

Надеюсь,если я дам,то Вы не обидитесь :) Там где-то с 45-й минуты.

 

Спасибо за видео и за отклик! Теперь на весну есть работа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Буду в цьому році обкатувати.

IMG_6410.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, M_Oleksandr_V сказал:

Буду в цьому році обкатувати.

IMG_6410.JPG

Молодец. Хорошая работа:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Молодец. Хорошая работа:ay:

Дякую.:vinny:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.01.2018 в 22:12, M_Oleksandr_V сказав:

Буду в цьому році обкатувати.

IMG_6410.JPG

дно дерево  чи сітка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.01.2018 в 22:12, M_Oleksandr_V сказал:

Буду в цьому році обкатувати.

IMG_6410.JPG

:ay:

Но лучше бы было делать на два отделения, через перегородку:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Sergei 08 сказал:

дно дерево  чи сітка?

дерево.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

:ay:

Но лучше бы было делать на два отделения, через перегородку:IMHO1:

Можливо, але мені такі непотрібні, я зробив такі які мені потрібні. Дякую за відгук:wave:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 27.12.2017 в 21:03, M_Oleksandr_V сказал:

Можливо комусь пригодиться! Зимують 5 чи 6 зимама, і по обльотах і по зимівлі задоволений! В вулику 10 відсіків по  2 рамки дадан. Більшість маток обльотую в меньших нуках, але маю і 5 таких, робив сам спеціально для зимівлі маток. Такий собі гуртожиток!

P3099200.JPG

P1028824.JPG

Передивлявсь фото власні фото інатрапив! Вулики і пасіка мого хорошого знайомого, бджоляра! Це вулик для зимівлі відводків на 4р, літом використовуються для обльоту маток. Я вперше як побачив їх, занімів!

Изображение 148.jpg

Изображение 150.jpg

Изображение 073.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...