Перейти к содержанию

Неконтролируемые помеси пчёл


Рекомендуемые сообщения

24 хвилини тому, Маркіян сказав:

Чи це означає що 25% бджіл будуть мати ознаки ближчі або такі самі як у породи матки а 75% як для породи трутня?

Я не генетик, але думаю що так, але це стосується першого покоління, в усіх слідуючих піде розщеплення корисних ознак

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Я не генетик, але думаю що так, але це стосується першого покоління, в усіх слідуючих піде розщеплення корисних ознак

Ну розщеплення то вже за менделем. А ми ж говоримо про неконтрольованість процесу. А у менделя все було під контролем. Мене більше цікавить чи робочі бджоли будуть метисами чи 25% чиста порода одна а 75%. Інша. Це якщо говорити про одну чи дві якісь ознаки. В той час як інші ознаки можуть працювати по іншому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, davolodya сказал:

Матка передає 25% ознак,  трутень  до 75%. Ще залежить які породи змішуються, на форумі зустрічав інформацію, якщо карніку запліднює бакфаст, то ніби все нормально, якщо навпаки, будуть агресивні помісі,  на скільки це вірно, незнаю, непровіряв.

Це все на рівні теорії.А на практиці все може бути порізному.Якщо би все так було просто то генетикам булоб  дуже легко .

Це в точних науках можна вираховувати проценти,а тут все відносно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проблема в Генетике в том что они используют точную науку цифр .Арифметику. А генетика так не работает .Но и мы не знаем другого способа подсчитать или убавить. по ка так.

Если еще пока не совсем понятно простое деление клетки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Маркіян сказав:

Ну розщеплення то вже за менделем. А ми ж говоримо про неконтрольованість процесу. А у менделя все було під контролем. Мене більше цікавить чи робочі бджоли будуть метисами чи 25% чиста порода одна а 75%. Інша. Це якщо говорити про одну чи дві якісь ознаки. В той час як інші ознаки можуть працювати по іншому?

Робочі бджоли 100 стануть поміссю, одна і та ж матка не може наслідувати одночасно 2 чисті породи, хоч і частково. В реальності матка  внаслідує якісь ознаки від одної породи, якісь від іншої, часто не завжди ідеальні. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, davolodya сказал:

одна і та ж матка не може наслідувати одночасно 2 чисті породи, хоч і частково

Може:), хоч і частково.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, davolodya сказал:

Робочі бджоли 100 стануть поміссю, одна і та ж матка не може наслідувати одночасно 2 чисті породи, хоч і частково. В реальності матка  внаслідує якісь ознаки від одної породи, якісь від іншої, часто не завжди ідеальні. 

Стоп. Хто сказав що матка щось наслідує. Вона нічого не наслідує. Наслідує іі донька. Та я питався  про інше. Уважно почитай про питання. Ага останнє речення то вже ближче. Тобто робочі бджоли то всі до єдиноі то метиси помісі. Добре. Тепер скажи мені в якій мірі вони помісі. Тобто до якоі породи вони будуть ближчі за якоюсь одною ознакою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У природы нет понятия продуктивная семья. И помесь пчел природой заложена для выживания вида Других целей нет. Любая порода или помесь будет стремиться к выживанию. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Маркіян сказав:

Стоп. Хто сказав що матка щось наслідує. Вона нічого не наслідує. Наслідує іі донька. Та я питався  про інше. Уважно почитай про питання.

Як це не наслідує? Якщо чистопородна неплодка наприклад карніка облетиться з чистопородним трутнем скажімо кавказянки, та неплодка стане плідною, але вже чистоту породи втратить. Одні якості вона унаслідує від мами, тобто карніки, інші від кавказького трутня, відповідно в першому поколінні за рахунок гетерозису на мед має бути супер, а от вже для подальшого розведення негодиться, бо тільки чисті породи повністю передають свої ГКО дочкам. Дочки від такої матки будуть помісями:IMHO:, хоча трутні від неї будуть чистопородні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо за Ф. Рутнером то приблизно так як ви написали.Брат Адам  в своїх книгах писав  трошки не так , в деяких питаннях  диаметрально не так. Хоча б  їхна "Бакфаст" як помісь староанглійської з темною італійкою потім добавилась анатоліка і ще ще .Так от їхні бджоли стійко передають свої ознаки.

Помісі другого покоління, зворотні схрещування в деяких випадках ще кращі.Ну хто читав той звернув на це увагу.Зразу ж виникае питання а чи авторитет він для сучасних генетиків, може в чомусь помилявся?

Сучасники-практик Скрипник В.П. стверджував що у нього доньки і внучки карніки добре себе показують, тобто непомітно щоб були гірщі.Особистої думки немаю бо дослідів не проводив.

Ще такі розбіжності помітив.Вік лялечек при щепленні: за Адамом-до 18годин; за Ф.Руттнером- до 36год.; за Комисаром до -24год.Особисто переношу ті що легко чіпляються "шпателем" з голки шприца(5 куб),інсуліновий, як рекомендуе Комісар, замалий .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, davolodya сказал:

Матка передає 25% ознак,  трутень  до 75%. 

Не совсем и так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба ще якийсь відсоток впливу на нащадків залишити на виховательку.Вислів "впитал с молоком матери" для бджіл мае буквальний зміст.Не погоджуетесь? Запитайте у В.А. гайдара.Та й про відсотки  "мами-папи" в світовій науці й доси не дійшли до остаточної думки(цифри).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Не совсем и так.

Розжуй будь ласкавий!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, davolodya сказал:

Як це не наслідує? Якщо чистопородна неплодка наприклад карніка облетиться з чистопородним трутнем скажімо кавказянки, та неплодка стане плідною, але вже чистоту породи втратить. Одні якості вона унаслідує від мами, тобто карніки, інші від кавказького трутня, відповідно в першому поколінні за рахунок гетерозису на мед має бути супер, а от вже для подальшого розведення негодиться, бо тільки чисті породи повністю передають свої ГКО дочкам. Дочки від такої матки будуть помісями:IMHO:, хоча трутні від неї будуть чистопородні.

Зверни увагу на своі останні слова. Я ж про це і трендичу. Гени неплідки при іі запліднені не змінюються. Тобто вона нічого і не наслідує. А от гени іі дочок вже інші. Тобто доньки  та робочі бджоли вже наслідують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Винодел сказал:

Треба ще якийсь відсоток впливу на нащадків залишити на виховательку.Вислів "впитал с молоком матери" для бджіл мае буквальний зміст.Не погоджуетесь? Запитайте у В.А. гайдара.Та й про відсотки  "мами-папи" в світовій науці й доси не дійшли до остаточної думки(цифри).

Про молоко матері залишемо напотім. Ну хоч приблизні цифри наведи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Маркіян сказал:

Розжуй будь ласкавий!

Если коротко то цифра 75%  по труту  получается в дальнейшем по пасеке.

а при скрещивании двух разных пород  первое поколение 50 на 50.  конечно некоторые качества более передаются по матери а некоторые более по отцу.  но грубо получаем 50 на 50.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

У природы нет понятия продуктивная семья. И помесь пчел природой заложена для выживания вида Других целей нет. Любая порода или помесь будет стремиться к выживанию. 

Тут і заперечувати нічого. А може все ж чи є відповідь на моє запитання? Чи може я питаюсь насправді глупість?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Если коротко то цифра 75%  по труту  получается в дальнейшем по пасеке.

а при скрещивании двух разных пород  первое поколение 50 на 50.  конечно некоторые качества более передаются по матери а некоторые более по отцу.  но грубо получаем 50 на 50.

Оце саме те що хотілось почути! Розумію що будуть інші думки та  то вже те від чого можна відштовхуватись. Моі ж спостереження схиляться саме до таких цифр.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Маркіян сказал:

Тут і заперечувати нічого. А може все ж чи є відповідь на моє запитання? Чи може я питаюсь насправді глупість?

Между породами не могу не чего сказать. В нутри одной линии по труту 65 % .35 % мама.Но здесь очень важно понемать что такое условные 35%.Они практически составляют 70 % ХПП. Для пчеловода. В этом вся путанина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сергій тюркін ! Зауваж що коли я задавав питання то наголошував на одній ознаці. І як ти слушно сказав що різні ознаки порізному передаються від мами і папи то далі буде складніше питання. Про передачу комплекса ознак. Точніше трохи не так. Як за сукупністю ознак віднести помісь до тоі чи іншоі породи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Между породами не могу не чего сказать. В нутри одной линии по труту 65 % .35 % мама.Но здесь очень важно понемать что такое условные 35%.Они практически составляют 70 % ХПП. Для пчеловода. В этом вся путанина.

А яка різниця чи говоримо про окремі породи чи про лініі в одній породі. Підхід то один? Просто набір генів більш близький коли йдеться про лініі?   А от про гко не зовсім розумію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Маркіян сказал:

Сергій тюркін ! Зауваж що коли я задавав питання то наголошував на одній ознаці. І як ти слушно сказав що різні ознаки порізному передаються від мами і папи то далі буде складніше питання. Про передачу комплекса ознак. Точніше трохи не так. Як за сукупністю ознак віднести помісь до тоі чи іншоі породи?

Это очень хороший вопрос.Ответа у меня на него 100% нет .Я могу высказать свое мнение и наблюдение. Помесь пчел которая живет и выживает в определенном регионе может считаться местной. Все породы пчел создаваймые человеком или природой со времинием станут местной помесью. На пчелиную колонию очень сильно влияет два Фактора .Это среда обитание и питание.

2 минуты назад, Маркіян сказал:

А яка різниця чи говоримо про окремі породи чи про лініі в одній породі. Підхід то один? Просто набір генів більш близький коли йдеться про лініі?   А от про гко не зовсім розумію.

Я не изучал другие породы. не знаю .Могу говорить предметно за УСП. Если речь идет о ХПП.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Это очень хороший вопрос.Ответа у меня на него 100% нет .Я могу высказать свое мнение и наблюдение. Помесь пчел которая живет и выживает в определенном регионе может считаться местной. Все породы пчел создаваймые человеком или природой со времинием станут местной помесью. На пчелиную колонию очень сильно влияет два Фактора .Это среда обитание и питание.

Я не изучал другие породы. не знаю .Могу говорить предметно за УСП. Если речь идет о ХПП.

Добре. Тільки уточнимо твою думку про місцевих бджіл. Це порода чи помісь? Якщо це помісь то залишаєть моє питання яким чином віднести колонію то тоі чиіншоі породи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Маркіян сказал:

Добре. Тільки закінчимо твою думку про місцевих бджіл. Це порода чи помісь?

Помесь 100%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Помесь 100%.

І......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...