Перейти к содержанию

Липа початок цвітіння у 2017 році


Укроп

Рекомендуемые сообщения

Шановні колеги! Створив дану тему тому що хочу щоб Ви поділились своїми спостереженнями як у вашій місцевості почуває сибе липа. Сьогодні мій напарник поїхав у ліс туди де ми завжди виїжаєм на кочівлю на липу і привіз погану новину. Сказав що взагалі не побачив щоб липа викинула бруньки перед цвітінням, напевно померзла. Взавтра хочу своїм позашляховиком піднятись у гори і подивитись там. Тому хочу щоб Ви поділились який стан справ у вас. Можливо ще не час щоб вона готувалась цвісти, але мені здається що бруньки мають вже бути

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Укроп сказав:

Тому хочу щоб Ви поділились який стан справ у вас. Можливо ще не час щоб вона готувалась цвісти, але мені здається що бруньки мають вже бути

Суцвіття в нас вже де-не де видно, хоча ще геть ще маленькі (в нас тільки цвіте акація, тому для липи рано), але.... Самий вигляд  липи, точніше листя - не надає оптимізму - таке відчуття що попалене, багато іржавих плям:dntknw: Думав може поле кропили, та й зачепили (інколи кроплять літаком), але поряд кущі і трава нормальні.... Десь через тиждень піду в розвідку в ліс - чи кругом така картина чи тільки біля краю що я побачив...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в нас ніби гарно виглядає, в місті широколиста має зацвісти. в лісі теж багато суцвіть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проезжал сегодня в городе, видел зацвела липа, фото сделать небыло возможности.

На точке ещё не цветет. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось таке зараз суцвіття і ось такі листки...

7d7f00923021.jpg

4fce8e8aeaaa.jpg

9825a1444e3f.jpg

a3b533e8c07a.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Ось таке зараз суцвіття і ось такі листки...

7d7f00923021.jpg

4fce8e8aeaaa.jpg

9825a1444e3f.jpg

a3b533e8c07a.jpg

Через сколько должна зацвести?  У меня такие же сейчас соцветия

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Елена Щербань сказав:

Через сколько должна зацвести?  У меня такие же сейчас соцветия

Чесно кажучи не знаю, цього року все якось цвіте не так... Я завжди орієнтуюсь по широколистній липі (це та що в містах, декоративна), вона відцвітає і відразу зацвітає дрібнолиста +- пару днів. Я думаю через 2-3 тижні...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

так, бачу на шапці  Форуму на Точку  липа зацвіла, побіжу на дерева гляну...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Черкаський район, липа широколиста вже доцвітає, а серцелиста рання("червивка") вже зацвіла. На підході пізня липа. Але дивлячись на прогноз погоди по нашому регіоні взяток якщо й буде, то всього 4-5 днів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Ivan Ivanovich сказал:

Черкаський район, липа широколиста вже доцвітає, а серцелиста рання("червивка") вже зацвіла. На підході пізня липа. Але дивлячись на прогноз погоди по нашому регіоні взяток якщо й буде, то всього 4-5 днів.

Мене цікавить та що в лісі, по селах та що цвіте то з неї толку як з козла молока. Поїду взавтра ще раз подивлюсь, по під Ірдинськими болотами і піднімусь у гори. Можливо і викине суцвіття, у лісі липа померзла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Укроп сказал:

Мене цікавить та що в лісі, по селах та що цвіте то з неї толку як з козла молока. Поїду взавтра ще раз подивлюсь, по під Ірдинськими болотами і піднімусь у гори. Можливо і викине суцвіття, у лісі липа померзла

Так я про ліс і говорю. А на рахунок суцвіть, то якщо їх зараз немає, то вже і не буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Укроп сказал:

Мене цікавить та що в лісі, по селах та що цвіте то з неї толку як з козла молока. Поїду взавтра ще раз подивлюсь, по під Ірдинськими болотами і піднімусь у гори. Можливо і викине суцвіття, у лісі липа померзла

Я по липе не спец...  но с другой стороны гор с первого взгляда как будто всё нормально.. есть что цветёт а есть что только зацветает...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

верхівки вже починають цвісти:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Липа почала зацвітати 2 червня, медозбору 0, зараз цвіте другий вид липи, медозбору 0. Носять пилок. А липи в місті дуже багато...і компактні посадки в парках і по вулицях, Залишив дома 4 вулики в розрахунку на липу, попробувати, після відцвітання широколистої вивіз на точок в поля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Начала распускаться сердцевидная. она же мелколистная. Поздняя ( серебристая) на подходе.

пчела пока по бурьянам разлетается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ЧОМУ ЛИПИ ЛИПНУТЬ?

Чому липи липнуть?

Липи у Полтаві мають непривабливий вигляд. А тротуари під деревами липнуть. Що сталося з цими деревами і чи безпечно збирати з них цвіт та вживати мед,  дізнавалися мої колеги.

Юлія Кравець, журналіст: Липка рідина капає з дерев на голови перехожих. І ще й неприємно пахне. Черевики прилипають до доріжки, а на асфальті утворюються чорні плями.

Колонії попільниць вразили полтавські липи. Листя дерев  вкрите білим нальотом. На деяких  пожовтіло і почало опадати.  Суха та спекотна погода сприяють розмноженню комах.

Валентина Оніпко, завідувач кафедри ботаніки ПНПУ, доктор наук: Вони беруть сік рослини, який солодкий на смак, надлишок соку вони виділяють. Те, що ми бачимо, що липи такі солодкі - це продук життєдіяльності попільниць.

Липка речовина, що падає з дерев,   створює незручності і для двірників, і для містян

Голос:   Раніше такі не були,. Це тлі. Веєрком, чим лучше получається, тим і робим

Голос:   Дивишся такий осадок,  а боротьби з цим ніякої повинні бути мабуть дощі.

Голос:  Перший раз я бачу таке явище на деревах, такого не було. І що це таке?

Голос:  Природне явище якесь, не соціальне скоріш за все.

Страждають від попелиці й клени, дуби, ялинки, сосни  та троянди. Хоч для людей комахи безпечні, однак збирати липу на чай  цього року  не рекомендують

Валентина Оніпко, завідувач кафедри ботаніки ПНПУ, доктор наук: Як попільниці впливають на рослини … тому можливо в цьому році краще утриматися від збирання.

Падь – солодкий сік, що виступає на листках.  Вона  шкідлива для бджіл. Для людей падевий мед корисний, говорить бджоляр зі стажем Наталія Сенчук. Він містить багато мінералів, має темний колір та менш солодкий.

Наталія Сенчук, керівник Полтавської обласної ГО «Спілка пасічників»: Вживати його можна, бо бджоли приносять цей мед до вулика, і перемішують разом з іншим квітковим медом. Неприродний мед в харчування для бджіл.  Наявність такого медку впливає на кишечник бджоли.

Зазвичай падь  на деревах з’являється у посушливому серпні чи наприкінці липня. Тоді її поїдають інші комахи. Цьогорічний червневий сплеск попільниць пояснюють змінами в кліматі. 

Источник: http://www.ltava.poltava.ua/news/11667/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...