Перейти к содержанию

Как часто надо лазить в ульи?


волков

Рекомендуемые сообщения

если не засунуть палец в жало

Чи в вас, куме. палець замалий, а чи в вашої матки жало завелике :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если вечером после завершения массового лёта пчёл, прислушиваться... то можно услышать пение маток в семьях пришедших в роевое состояние,

У меня свищевая выводила трели, даже записал и где-то выложил. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

А я придерживаюсь, примерно, таких правил: в гнездо к пчёлам,после весенних расширений и до откачки мёда (где то начало августа) не вторгаюсь. А если и приходится заглянуть, то только под вечер, когда работа у пчёл заканчивается.Не дымлю, стараюсь дымарём пользоваться как можно меньше. Но дымарь всегда наготове.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я придерживаюсь, примерно, таких правил: в гнездо к пчёлам,после весенних расширений и до откачки мёда (где то начало августа) не вторгаюсь.

Ну-ну... Успехов Вам в вашем нелегком труде :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я придерживаюсь, примерно, таких правил: в гнездо к пчёлам,после весенних расширений и до откачки мёда (где то начало августа) не вторгаюсь.

Согласен с Шарудой:
Ну-ну... Успехов Вам в вашем нелегком труде

Я знаю пчеловода, который не заглядывает в гнездо пчел по ...нескольку лет! А толку?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я имею ввиду по рамочный просмотр гнезда, разборка гнезда. Я где то читал, что любое вмешательство в семью дезорганизует пчёл на некоторое время. Да и на этом форуме, кажется, высказывали мысль, что пчёлы лучше пчеловода знают что им нужно. А нам надо вовремя или расширить гнездо или сократить Ну и обработать естественно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я имею ввиду по рамочный просмотр гнезда, разборка гнезда. Я где то читал, что любое вмешательство в семью дезорганизует пчёл на некоторое время. Да и на этом форуме, кажется, высказывали мысль, что пчёлы лучше пчеловода знают что им нужно. А нам надо вовремя или расширить гнездо или сократить Ну и обработать естественно.

Конечно прислушиваться надо, но решать надо самому , а то у нас один начинающий пчеловод наслушался умных речей про это приехал ,а там пусто :dntknw: : пчёлки стали на крыло и ту ту :wave::umora::IMHO1: здесь надо смотреть по обстоятельствам--много фактов для каждой местности--копировать тупо что написано , значить не думать самому и результат будет такой :ah::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гость Владимир Николаевич
А я придерживаюсь, примерно, таких правил: в гнездо к пчёлам,после весенних расширений и до откачки мёда (где то начало августа) не вторгаюсь. А если и приходится заглянуть, то только под вечер, когда работа у пчёл заканчивается.Не дымлю, стараюсь дымарём пользоваться как можно меньше. Но дымарь всегда наготове.
Ну це звісно господар-пан, та з так такими 'частими' оглядами :umora: можна залишитись без бджіл, в кращому разі розвести хвороби. :hi: А про інше я вже не говорю. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гость Владимир Николаевич

Я звісно розумію Юрія, але до кожної сім'ї треба підходити творчо, працювати та діяти за обставинами, а не за чіткими шаблонами. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всё это рассуждения начинающих пчеловодов. Когда количество пчелосемей увеличится взгляды будут другие. Если у Вас 100 семей сколько надо вечеров чтобы обслужить пасеку. Если на юге подсолнечник в день выделяет от 3 до12кг и за семьями не смотреть то что с ними будет. Вывод такой что нужно смотреть столько сколько надо. Тоесть знать зачем ты лезеш в улей( постановка вощины.проверка матки. противороевой. качки а их может быть и 3и 5 и тд) Но ненадо этим увлекаться. Нужно держать больше семей тогда ручки шаловливые не будут задалбывать пчёл лишними осмотрами :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гость Владимир Николаевич
Всё это рассуждения начинающих пчеловодов. Когда количество пчелосемей увеличится взгляды будут другие. Если у Вас 100 семей сколько надо вечеров чтобы обслужить пасеку. Если на юге подсолнечник в день выделяет от 3 до12кг и за семьями не смотреть то что с ними будет. Вывод такой что нужно смотреть столько сколько надо. Тоесть знать зачем ты лезеш в улей( постановка вощины.проверка матки. противороевой. качки а их может быть и 3и 5 и тд) Но ненадо этим увлекаться. Нужно держать больше семей тогда ручки шаловливые не будут задалбывать пчёл лишними осмотрами :hi:
ЗГОДЕН!!! Та людина таке створіння, поки не спробує - не зрозуміє. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
всё это зависит от породности и характера семьи, а не от того что Вы меньше стали осмотры проводить и без химии с клещём бороться

Цей факт доведено багатьма пасічниками. Звичайно порода грає неабияку роль, але якщо до тої ж самої карпатки лізти "кожного дня" і проводити маніпуляції з гніздом, то я думаю навряд чи їй це сподобається. Я і моя родина це вже перевірили на власному досвіді. Коли я тільки починав пасічникувати, то нестримне бажання було перевіряти, - а чи все там у моїх бджілок гаразд? В результаті у садочку ходити було ой як несолодко. Найкраще, спробувати провести власний експеримент і потім побачити, який буде результат. :IMHO1:
Даже мой маленький опыт в пчеловождении позволил провести именно этот эксперимент-ЛАЗИЛ в ульи через день, так купленная семья ГРЫЗЛА меня даже после замены матки (эта же семья вывела).А семья прилетевшая (подсиливалась от злой) приветливая по сей день!Но злая мед носила как сумашедшая, а добрая так себе! :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Даже мой маленький опыт в пчеловождении позволил провести именно этот эксперимент-ЛАЗИЛ в ульи через день, так купленная семья ГРЫЗЛА меня даже после замены матки (эта же семья вывела).А семья прилетевшая (подсиливалась от злой) приветливая по сей день!Но злая мед носила как сумашедшая, а добрая так себе

Не понятно :dntknw: --что Вы хотите сказать --что если купить матку в магазине или в пчеловодческом питомнике, то они будут спокойны покуда Вы их не трогаете , а если часто, то они будут кусаться :umora::umora: или ещё что :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Даже мой маленький опыт в пчеловождении позволил провести именно этот эксперимент-ЛАЗИЛ в ульи через день, так купленная семья ГРЫЗЛА меня даже после замены матки (эта же семья вывела).А семья прилетевшая (подсиливалась от злой) приветливая по сей день!Но злая мед носила как сумашедшая, а добрая так себе

Не понятно :dntknw: --что Вы хотите сказать --что если купить матку в магазине или в пчеловодческом питомнике, то они будут спокойны покуда Вы их не трогаете , а если часто, то они будут кусаться :umora::umora: или ещё что :dntknw:
blek-269 я хотел сказать ,что купленная мною семья была безродная (купленная у дедули аборегенная) .И подтвердить ,что злобность зависит от пордности и характера семьи, а не от того сколько раз в улей лазить!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И подтвердить ,что злобность зависит от пордности и характера семьи, а не от того сколько раз в улей лазить!

Теперь понятно :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я имею ввиду по рамочный просмотр гнезда, разборка гнезда. Я где то читал, что любое вмешательство в семью дезорганизует пчёл на некоторое время. Да и на этом форуме, кажется, высказывали мысль, что пчёлы лучше пчеловода знают что им нужно. А нам надо вовремя или расширить гнездо или сократить Ну и обработать естественно.

Пчелы то конечно знают что им нужно.Но они к сожалению не всегда знают что нужно пчеловоду. Очень часто желания пчеловода сильно расходятся с пчелиными. :ak: Приходится лазить в ульи , раз в неделю, ближе к осени реже.А в проблемных семьях чаще.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

Добрий день,шановні форумчани! Прошу вашої поради з наступного питання. З весни цього року почав я займатися бджільництвом, мій дід взяв до себе в учні за умовою, що його пасіка ( 16 багатокорпусних вуликів ) залишиться років за 2-3 мені. Теоретично я підготувався до цієї справи, перечитав уважно відповідну літературу, ну а теорію вирішив закріпити за допомогою діда на практиці ( дід більше 20 років займається бджільництвом). При близькому знайомстві з методою пасічникування діда в мене виник спочатку подив, згодом нерозуміння доцільності дій діда. Він починаючи з весни і до закінчення сезону один раз на тиждень проводить повний розбір кожного вулика і огладає кожну рамку в ньому, при цьому роблячи записи в журналі скільки в кожному корпусі яких рамок ( з розплодом, кормових і т. д.) . На мої питання він відповів, що такі огляди потрібно обов"язково робити, щоб знати, що діється у кожному вулику. При цьому дід з 16 вуликами повністю виморюється і тримати більше 20 він не взмозі ( з даної причини він і вирішив передати мені пасіку). Меду з пасіки дід качає в порівнянні з іншими пасічниками нашого регіону менше, але він цим не переймається, бо вважає, що інші недостатньо уваги приділяють догляду за сім"ями бджіл. Тому прошу дати пораду - чи доцільно проводити такі повні, безпідставні і часті огляди сімей?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому прошу дати пораду - чи доцільно проводити такі повні, безпідставні і часті огляди сімей?

Нет, такой необходимости нет. Конечно, в роевую пору с середины мая до конца июня осмотр раз в 7-10 дней необходим, особенно если ваши пчелы любят роится. Но в другое время - неут смысла. Я своих осматривал полностью более трех недель назад. Выборочный осомотр 1-2 семьи раз в неделю или вторую дают картину сосотояния песеки. А перебирать все семьи, наблюдая приблизительно одну и ту же картину - бессмыслено.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому прошу дати пораду - чи доцільно проводити такі повні, безпідставні і часті огляди сімей?

Нет, такой необходимости нет. Конечно, в роевую пору с середины мая до конца июня осмотр раз в 7-10 дней необходим, особенно если ваши пчелы любят роится. Но в другое время - неут смысла. Я своих осматривал полностью более трех недель назад. Выборочный осомотр 1-2 семьи раз в неделю или вторую дают картину сосотояния песеки. А перебирать все семьи, наблюдая приблизительно одну и ту же картину - бессмыслено.
Підтримую. Деякі сім'ї взагалі не потребують повного огляду. Достатньо переглянути 2-4 рамки, щоб бачити картину. Звичайно в перші роки пасічникування грішив повним і частим переглядом (та ще й обов'язково матку потрібно було побачити), зараз - то зайве. Мабуть Ваш дід не зумів цю звичку побороти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

однозначно кожен тиждень повний огляд то абсурд. ви шкодите не тільки своїй спині , а і бджолам бо після кожного такого розбору гнізда сімя перебуває в шоковому стані адже треба відновити цілістність гнізда в той день коли ви розібрали гніздо сімя непрацює ,(ви ж крім порваного гнізда ще і димом полякаєте і бджоли будуть готовитись тікати з вулика ,бо дим це ж пожежа) тому під час медозбору лізти в гніздо лише по крайній необхідносі. якщо ви початківець і без того щоб залізти в гніздо не уявляєте бджільництва вам треба звернути увагу на наявність яець і відсутність маточників , а для цього не треба перебирати все гніздо достатньо вийняти пару рамок. якщо матка сіє і маточників немає вам треба тільки вчасно розширяти гніздо і ставити магазини , коли іде взяток в гніздо немає чого дивитись , (якщо у вас бджоли не схильні до роїння , тобто якщо пасіка не розмножуеться з року в рік роями і їх летить по 6 штук з вулика) дивіться в магазини , як тільки немає місця для складання нектару треба дати пусті або відкачати зрілий мед. взагалі коли сімя досягла піку то роботи по суті зводяться до відкачки меду і постановці пустих корпусів. звичайно буває що з 10-ка сімей вискочить рій. якщо сяде низько то зняти як високо хай летить до тих що в лісі по деревах лазять ;):umora: попервих треба буде частіше заглядати в сімї як розберетесь що до чого то зможете в сімї дивитись по потребі. просто коли ви ідете до вулика то чітко повинні розуміти чого. якщо щоб просто подивитись то краще не зачіпайте . :IMHO1::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
однозначно кожен тиждень повний огляд то абсурд. ви шкодите не тільки своїй спині , а і бджолам бо після кожного такого розбору гнізда сімя перебуває в шоковому стані адже треба відновити цілістність гнізда в той день коли ви розібрали гніздо сімя непрацює ,(ви ж крім порваного гнізда ще і димом полякаєте і бджоли будуть готовитись тікати з вулика ,бо дим це ж пожежа) тому під час медозбору лізти в гніздо лише по крайній необхідносі. якщо ви початківець і без того щоб залізти в гніздо не уявляєте бджільництва вам треба звернути увагу на наявність яець і відсутність маточників , а для цього не треба перебирати все гніздо достатньо вийняти пару рамок. якщо матка сіє і маточників немає вам треба тільки вчасно розширяти гніздо і ставити магазини , коли іде взяток в гніздо немає чого дивитись , (якщо у вас бджоли не схильні до роїння , тобто якщо пасіка не розмножуеться з року в рік роями і їх летить по 6 штук з вулика) дивіться в магазини , як тільки немає місця для складання нектару треба дати пусті або відкачати зрілий мед. взагалі коли сімя досягла піку то роботи по суті зводяться до відкачки меду і постановці пустих корпусів. звичайно буває що з 10-ка сімей вискочить рій. якщо сяде низько то зняти як високо хай летить до тих що в лісі по деревах лазять ;):umora: попервих треба буде частіше заглядати в сімї як розберетесь що до чого то зможете в сімї дивитись по потребі. просто коли ви ідете до вулика то чітко повинні розуміти чого. якщо щоб просто подивитись то краще не зачіпайте . :IMHO1::wave:
Це ви про мене? :ah: треба ж якось розвинути пасіку , от буду мати стільки як у Вас тоді так,не :ak: хай летять...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

как часто надо лазить в улья? НЕ лазить, а делать осмотр :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Как часто надо лазить в ульи?

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...