Перейти к содержанию

Инвертированный сироп


MazurykAndriy

Рекомендуемые сообщения

8 часов назад, fenix-86 сказал:

Весь процес

Воно хочь шумувало?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, mascot сказал:

Про Канаду ви впевнені що там цукровий сироп?

цю інформацію я прочитав у постах МишаКа( Міша Куций) там напівфабрикат, тобто незакінчений продукт цукрового виробництва, тобто щоб не купувати цукор, потім його розводити з гарячою водою у відповідній концентрації його канадці просто замовляють на цукровому заводі і купують тонами, але це не інверт, якось так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, fenix-86 сказав:

Добрий день. Цього року також готував інвертний сироп за допомогою ферменту "Інвертаза" від компанії "Ензим". Весь процес проводив по інструкції виробника яку знайшов в інтеренеті, так як з самим ферментом в посилці взагалі нічого не прийшло окрім діючої речовини.:dntknw: Робив сироп в концентрації 2:1 цукор до води, заливав в ємність з підігрівом, додавав сам фермент у співвідношенні 1 мл ферменту на 1 кг сухого цукру ( десь читав що можна навіть 1 мл на 4 кг цукру, але так як в мене був надлишок ферменту для моїх потреб по сиропу і термін зберігання ферменту всього 6 місяців --  використав увесь). Після цього вся суміш перемішувалась при постійній температурі 42-45 градусів Цельсія на протязі 24-30 годин (було дві закладки). В кінці процесу, по рекомендації виробника,  увесь обєм підігрівався на короткий термін до 80 градусів для пастеризації і як так розумію за для розпаду залишків феременту. А далі готовий "Інвертний сироп" охолоняв, розливався по пакетах та роздавався бджолам.

Ваше повідомлення трохи мене ввело в ступор, так як сам не проводив аналізу готового продукту і не знаю скільки відсотків сахарози пройшли процес інвертизації, але в душі плекав надію на хочаб 80% а тут:(

Господи, як же ви звикли вже до сурогатів! Та ліпше додайте десяту частину меду до готового сиропу і потримайте днів 3-4  в теплі. І не потрібно тоді нічого  добавляти та ризикувати, незнаючи що то за продукт.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть, шановні, де можна придбати ГФС-42 у невеликій кількості? Барабан 50 л. для мене забагато. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, Кірей Юрій сказав:

Підкажіть, шановні, де можна придбати ГФС-42 у невеликій кількості? Барабан 50 л. для мене забагато. 

Хіба з пасічників хто вділить, наскільки знаю, ГФС в меншій тарі нефасують.

На Ваших кілька сімей я б незаморочувався з ГФС, цукрового сиропу повністю вистачає, при бажанні до сиропу можна додати меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 23.03.2017 в 07:22, mixaskm сказав:

Приготовление инвертированного сиропа :

Сначала о классике. Первый вариант заключается в добавлении к раствору сахарного сиропа пищевой кислоты, например, лимонной или уксусной. Он самый дешевый в финансовом плане, но кроме углеводов там ничего нет.

Естественная инвертаза содержится в меде. Она вырабатывается организмом пчел и добавляется в нектар в процессе его переработки. Добавление порции меда в сироп будет вторым вариантом получения инверта. В нем, кроме углеводов, будет присутствовать и некоторое количество витаминов, аминокислот, минеральных соединений. Натуральность меда и его стерильность (отсутствие инфекционных агентов) — обязательное условие получения высококачественного кормового продукта.

Третий вариант — современный. Получить ферментированный сироп можно с помощью промышленных препаратов грибной или дрожжевой инвертазы. 

Кто что пробовал поделитесь опытом

Згоден, але вважаю, що другий варіант - з медом -  вартий нумерації номер один.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.10.2018 в 20:46, ДобровоЛ сказав:

Господи, як же ви звикли вже до сурогатів! Та ліпше додайте десяту частину меду до готового сиропу і потримайте днів 3-4  в теплі. І не потрібно тоді нічого  добавляти та ризикувати, незнаючи що то за продукт.:IMHO:

Теж підтримаю  думку на рахунок додавання меду. Правда варив сироп 2:1 на водяній бані з доданням  лимонної кислоти після закипання  60-80 хвилин. Потім  дабавляв 10 частину меду   в остигший сиром.  Стояло ще пару днів в теплому місці. Бджоли забрали все  на ура. Правда як закормлювати сиропом то  трохи загайно.  Докормлював  сімї  в кого менше меду лишилось давав більше в кого достатньо  було корму зкормив їм пару літрів. Роблю так вже пару років. Зимують  з добавкою такого сиропу ніби добре. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, bosik2017 сказав:

Теж підтримаю  думку на рахунок додавання меду. Правда варив сироп 2:1 на водяній бані з доданням  лимонної кислоти після закипання  60-80 хвилин. Потім  дабавляв 10 частину меду   в остигший сиром.  Стояло ще пару днів в теплому місці. Бджоли забрали все  на ура. Правда як закормлювати сиропом то  трохи загайно.  Докормлював  сімї  в кого менше меду лишилось давав більше в кого достатньо  було корму зкормив їм пару літрів. Роблю так вже пару років. Зимують  з добавкою такого сиропу ніби добре. 

А от з кислотами та уксусами ще за союзу робили солідні науковці дослідження, - і не одне. І доказали, що ці кислоти лише негативно впливають і як на переробку, так і на зимівлю. Ці публікації  були у союзному "Пчеловодстви", а це далеко за рівнем від нинішніх отих пасічних листків захалявних.:ay::IMHO:

У кормі зимовому нічого лишнього не повинно бути.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, ДобровоЛ сказав:

Згоден, але вважаю, що другий варіант - з медом -  вартий нумерації номер один.:IMHO:

В меді дуже мало ферменту  інвертази ,не мед є носієм ферменту а бджола , може ефективніше добавляти в сироп бджіл? А якщо серйозно" інвертований"сироп за допомогою меду це сильно відстала технологія .Сучасна технологія яка безпечна для бджіл це інвертування сахарози за допомогою ферменту інвертази.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, Борода-1 сказал:

В меді дуже мало ферменту  інвертази ,не мед є носієм ферменту а бджола , може ефективніше добавляти в сироп бджіл? А якщо серйозно" інвертований"сироп за допомогою меду це сильно відстала технологія .Сучасна технологія яка безпечна для бджіл це інвертування сахарози за допомогою ферменту інвертази.

 

В ЕС инвертують цукор за допомогою винної кіслоти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Урош сказав:

В ЕС инвертують цукор за допомогою винної кіслоти. 

При використанні винної кислоти для розчеплення сахарози на глюкозу та фруктозу утворюється ще ОМФ.

Так 1% кислоти дає 56 мг ОМФ в 100 мл сиропу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Борода-1 сказал:

При використанні винної кислоти для розселення сахарози на глюкозу та фруктозу утворюється ще ОМФ.

Так 1% кислоти дає 56 мг ОМФ в 100 мл сиропу.

Якраз ця запатентовано технологія у Німетчіні перетворення у вакуумі де ну утворюється фурфурол на відміну від інщих кіслотних инвертів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Борода-1 сказал:

При використанні винної кислоти для розчеплення сахарози на глюкозу та фруктозу утворюється ще ОМФ.

Так 1% кислоти дає 56 мг ОМФ в 100 мл сиропу.

Инверт кіслотою.  80% сироп 0,2% мурашина кіслота чи в винна гріють до 95 градусів а далі неталізують кіслоту содою. Фурфуролу немає зате є зольний залишок від кіслоти та соди. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Урош сказав:

Инверт кіслотою.  80% сироп 0,2% мурашина кіслота чи в винна гріють до 95 градусів а далі неталізують кіслоту содою. Фурфуролу немає зате є зольний залишок від кіслоти та соди

Це як немає ОМФ ?ОМФ утворюється з фруктози при нагріванні в кислому середовищі.Чи може не так?

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Гідроксиметилфурфурол

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Борода-1 сказал:

Це як немає ОМФ ?ОМФ утворюється з фруктози при нагріванні в кислому середовищі.Чи може не так?

Я вище писав що це все робиться у вакуумі. А у вакуумі при 10 kПа вода кипит при 45 градусів Цельсія. А для того щоб утворився фурфурол потрібна висока температура реакції  Тому при гідролізі, цукор тільки окислюється. Це вже хімія та фізика. Візьміть инвертний сироп той що з ЕС там 75% глюказа+фруктоза та 30% сахороза і ніяких фурфуролів не містить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Урош сказав:

Я вище писав що це все робиться у вакуумі. А у вакуумі при 10 kПа вода кипит при 45 градусів Цельсія. А для того щоб утворився фурфурол потрібна висока температура реакції  Тому при гідролізі, цукор тільки окислюється. Це вже хімія та фізика. Візьміть инвертний сироп той що з ЕС там 75% глюказа+фруктоза та 30% сахороза і ніяких фурфуролів не містить. 

Може воно і так .Одного тільки не второпав навіщо Ви написали попередній пост.Де розказуєте про інвертування сиропу кислотами при температурі 95 градусів цельсія?

Ну і навіщо такі труднощі "вакуумні" ,якщо можна інвертувати сахарозу за допомогою фермету інвертази і в сиропі також не буде ОМФ.Степень рохчеплення така ж ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Борода-1 сказал:

Може воно і так .Одного тільки не второпав навіщо Ви написали попередній пост.Де розказуєте про інвертування сиропу кислотами при температурі 95 градусів цельсія?

Ну і навіщо такі труднощі "вакуумні" ,якщо можна інвертувати сахарозу за допомогою фермету інвертази і в сиропі також не буде ОМФ.Степень рохчеплення така ж ?

Усе по порядку. про 95 градусів це з книжки Пчеловодство как ремесло. 

Німці запатентували гідроліз цукрів у вакуумі.

Що до інвертази, інвертаза з дрожів при сгущені утворюється фурфурол. 

Я думаю вам відомо що в медові який більше року стоїть теже утворюється фурфурол в наслідок гідролізу.  По цему показнику та діостазному чіслі аналіз показує скільки меду часу. А зараз спектральний аналіз це робить за лічені хвилини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Урош сказав:

 

...Що до інвертази, інвертаза з дрожів при сгущені утворюється фурфурол...

 

Це як зрозуміти?Інвертаза це фермент ,а як відомо всі ферменти є білками.Як?!!! У ферменті утвориться ОМФ якщо вон виключно утворюється з вуглеводів? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Борода-1 сказал:

Це як зрозуміти?Інвертаза це фермент ,а як відомо всі ферменти є білками.Як?!!! У ферменті утвориться ОМФ якщо вон виключно утворюється з вуглеводів? 

Фермент інвертаза з дрожей чи з фруктів розщіпляє сахорозу у глюкозу та фруктозу без утворення фурфуролів але про сгущені інвертованого цукру фуфрфурол утврорюється. 

Тому у інвертованому сиропі інвертазою так само утворюється фурфурол. Як і медові який довго стоїть. Тому і европейці надають увагу жидким та світлим сортам меду. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наша дискусія починає направлятись в нікуди.Оскільк я розумію Ви що володієте інформацією про якусь особливу технологію кислотного інвертування ,попрошу Вас надати посилання на цю унікальну технологію, що після неї не утворюється ОМФ .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Борода-1 сказав:

В меді дуже мало ферменту  інвертази ,не мед є носієм ферменту а бджола , може ефективніше добавляти в сироп бджіл? А якщо серйозно" інвертований"сироп за допомогою меду це сильно відстала технологія .Сучасна технологія яка безпечна для бджіл це інвертування сахарози за допомогою ферменту інверт

А ми й є концерватори. Але то роками вже перевірено.  :ay: А ви по-новому можете позаносити всякої китайської зарази. А чи й так її, нашої, вже мало?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Борода-1 сказав:

Може воно і так .Одного тільки не второпав навіщо Ви написали попередній пост.Де розказуєте про інвертування сиропу кислотами при температурі 95 градусів цельсія?

Ну і навіщо такі труднощі "вакуумні" ,якщо можна інвертувати сахарозу за допомогою фермету інвертази і в сиропі також не буде ОМФ.Степень рохчеплення така ж ?

@Борода-1, а ви , випадково,  "ферментом інверт" не торгуєте?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Борода-1 сказал:

Наша дискусія починає направлятись в нікуди.Оскільк я розумію Ви що володієте інформацією про якусь особливу технологію кислотного інвертування ,попрошу Вас надати посилання на цю унікальну технологію, що після неї не утворюється ОМФ .

 

Я не про то що не утворюється. Утворюється в усьому де раніше де пізніше. 

На заході по цих технологіях наукових статей дуже багато. Десь рік назад я прочитав тут на цьмо сайті за ОМФ. Почав цікавитись. Чехи надали дуже багато інформації та з Іспаніїї.  Для чого соки підщелачують до 8,3-8,5 Ви не знаєте?

Та в цукерках навіть є той фарфурол. Тому про це  говорити...особливо немає сенсу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Урош сказав:

Я не про то що не утворюється. Утворюється в усьому де раніше де пізніше. 

На заході по цих технологіях наукових статей дуже багато. Десь рік назад я прочитав тут на цьмо сайті за ОМФ. Почав цікавитись. Чехи надали дуже багато інформації та з Іспаніїї.  Для чого соки підщелачують до 8,3-8,5 Ви не знаєте?

Та в цукерках навіть є той фарфурол. Тому про це  говорити...особливо немає сенсу.

Тобто про про цю таємничу "вакуумну" технологію Ви так собі просто говорили?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

@Борода-1, а ви , випадково,  "ферментом інверт" не торгуєте?:ah:

Років 10 виготовляю сироп для бджолярів за допомогою ферменту.Ну й що?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...