Перейти к содержанию

Колодное (бортевое) пчеловодство Украины


бігунець

Рекомендуемые сообщения

https://www.youtube.com/watch?v=nHDY9cdekKs&feature=youtu.be

Щось не включається попередня ссилка, знову загрузив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підписався на ваш канал чекатиму продовження. Що цікаво це горизонтальне розміщення колод. Дивився схожі відео про бджільництво у сапетках в південних країнах і давно вже думаю про те яким чином буде рухатися клуб взимку. Чи немає у вас по цьому питанню якихось спостереженнь. Наприклад якщо клуб осінню сів на пустих сотах біля льотка і йому потрібно здійснити не природній як говорить теорія рух вбік на медові соти? Чи немає тут якихось проблем? Зрлзуміло що вверх підійматися їм зручніше чи не так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За 12 років тільки в 2-х колодах бачив розміщення сот перпендикулярно стінкам, Foto3013_240.jpgi.gif
та і то в одній бджоли жили 5 чи 6 років і добре зимували. А так соти розміщуються вздовж стінок дупла Foto0962_240.jpgi.gif
і клуб легко піднімається вгору. До того ж може й є в мене пару колод розміщених горизонтально, а так під невеликим, чи й великим ухилом.Foto2630_240.jpgi.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Товариш повторно залив відео, хотілося, щоб краща була якість. Не вийшло.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні проїхався трактором "на ближні хутори". Хоча "ближні" - це голосно сказано. Просто їхав через ліс, хутор за 21 км від дому, але ми були за всі 26, за півкілометра від колоди, останньої в моєму відео. Виїхали (з братом) рано, дощ, сніг, де-не-де приморозки, бджоли сиділи по колодах. Потім збирали кияхи (кукурудзу), її там в полях (на клітках) після збирання с/г підприємством світ. Далі поїхали забрали ловушку з бджолами, минулої осені заглянув у неї, бджіл 3 рамочки, меду кіло 7-8, думав не перезимує. Але живі. Завтра побачу. Виїхали назад, уже й у колодах літали, у крайньому випадку у двох. Біля третьої були в 6 вечора, прохолодно. Чи тому не літали, чи пропали - не відаю.
Там знімав трохи відео. Подивлюся, може щось зліплю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.03.2019 в 07:44, бігунець сказав:

Товариш повторно залив відео, хотілося, щоб краща була якість. Не вийшло.

Не розслабляйтесь, вас уже дивляться на британському форумі. Там таке люблять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, Arius сказав:

вас уже дивляться на британському форумі.

Для європейців це те саме, що для нас відео з Берега Слоновоі Кістки.  Так само дико, незвично і десь далеко.  Для мене до речі теж... Вже більше трьох десятків років живу на півдні херсонщини.  Рівний безлісий степ.  Який літом перетворюється на випалену сонцем пустелю. Перші  пару десятків років  дуже сумував за краєвидами з пагорбами, лісами і річками.   Василеві розповіді цікаві та повчальні. Читаються на одному подиху.  Знайшов би спонсора, можна книжку випустити. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Володимир Джос сказал:

Знайшов би спонсора, можна книжку випустити. 

Щоб написати - треба посидіти.

В 24.03.2019 в 20:54, Arius сказал:

дивляться на британському форумі

Звідки Вам відомо? І як вони перекладають?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось, друг виклав відео вчорашньої поїздки.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, бігунець сказав:

Щоб написати - треба посидіти.

Оцей розділ трішки підреагувати, і готова книжка.  Доповідь дочки про колодне бджільництво сюди приєднати. Ілюстрації також є.  Цілком реальний проект. Діло за грошима. Хоча часу звичайно займе.  Почати можна в якому бджолярському виданні. Буде цікаво.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, бігунець сказав:

Звідки Вам відомо? І як вони перекладають?

Я дав посилання і короткий опис.

Там було відео про дикі місця Франції з епізодом про колодні вулики. Тільки вони стояли на землі всі в одному місці. Рідкісний вид бджільництва.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.03.2019 в 14:36, Володимир Джос сказал:

Для європейців це те саме, що для нас відео з Берега Слоновоі Кістки.  Так само дико, незвично і десь далеко.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бочкове бджолярство:umora:.  "бджоловидаляч" оригінальний...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.03.2019 в 14:36, Володимир Джос сказал:

Для європейців це те саме, що для нас відео з Берега Слоновоі Кістки

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То колодна пасіка під хатою, а не колоди розвішані на деревах в радіусі 50 , а то й більше км. трішки не те.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як я скидав колоду, знімав син. Вирішив нічого не міняти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, бігунець сказав:

Як я скидав колоду, знімав син. Вирішив нічого не міняти.

Для повноти картини, було б цікаво подивитись на медоноси, на яких працюють Ваші бджоли.  Скажем так, річний цикл колодного пасічника. Бло б дуже цікаво.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну вже не вийде повністю. Рослина - місцева назва - чорноголов, - а наукову позабув, - надранній пилконос - уже відцвіла. Вільха - теж надранній пилконос - відцвіла. А може краще викласти фото і коротенький опис, колись у мене була тема - "Медоноси і пилконоси Півночі Полісся".  Можна було б і в формі відеоролика з фото і коротким описом, та я не вмію цього робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На роботі зрізали дерево, готова борть.

408cd12727a2248b3a455e367050ff08.jpg

c9e43e3c63b7b13b103b20034e357c8b.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пару років назад зрізали дерево з роєм, пізньої осені.  Рій я забрав, мед залишився власникам лерева. як і дрова. І тільки потім до мене дійшло, що треба було той стовбур  забрати додому. Готова колода. Дерево було - срібляста тополя,  для наших країв гарного розміру.  Як кажуть :"- хороша мисля приходить опісля:umora:"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.04.2019 в 20:17, бігунець сказал:

Як я скидав колоду

А я сьогодні привіз 4 нові колоди. завтра викладу зйомку цього "чуда")). хотів би, щоб Ви розкритикували ці витвори мистецтва. Щоб я знав що змінити і що підправить, а головне чого очікувать. Колоди будуть стояками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні була чергова поїздка до лісу. 8 колод з бджолами, всі живі. До 3-х лазив по мед. В одній - минулорічний рій - нічого не було, в другій - стояку - кіло 2 підрізав, в третій - лежаку - відро - кіло до 10. Третя на фото, попомучився. Неудобна колода, ні сісти, ні мед підрізати. Та й дерева повсихали. Треба перевозити.Foto3764_240.jpgi.gif
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Cfif сказал:

Колоди будуть стояками.

Тільки не стояки!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, бігунець сказал:

Тільки не стояки!!!

Там внутрінній діаметр 27 - 30 см. для лежака дужє вузькі. Та і основна задача ще не сам мед. як просто життєздатна колода старого зразка. Ну мед сам пособі теж не зашкодить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Cfif сказал:

Там внутрінній діаметр 27 - 30 см. для лежака дужє вузькі. Та і основна задача ще не сам мед. як просто життєздатна колода старого зразка. Ну мед сам пособі теж не зашкодить.

А потім голову будете чухати, чому не поклали відразу. До речі, внутрішній діаметр 28-32 самий кращий. До того ж, мед можна і літом в "лежаку" підрізати. А ось щоб гарно дивилися то так - краще стояк.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...