Перейти к содержанию

Колодное (бортевое) пчеловодство Украины


бігунець

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, koste сказав:

И вырезать можно как угодно . :IMHO:

Як так?? Дивіться. ато виріжите більше і борть перетворите в колоду..))) - я чув таке від одного майстра-бортника)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Cfif сказал:

Як так?? Дивіться. ато виріжите більше і борть перетворите в колоду..))) - я чув таке від одного майстра-бортника)))

А так . Что колода манолит ,там куча переходов и мостиков . Что бы получить мед приходилось все вырезать . А в борте нет . Оставляли корма на зиму . Ну и размеры разные по габаритам . 

   То что у тебя колоды современные ,так пчел не держали раньше .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 годин тому, koste сказав:

Что колода манолит ,там куча переходов и мостиков . Что бы получить мед приходилось все вырезать . А в борте нет

тільки ТИ вивіси бджолам пам'ятку, про то шо вони живуть у борті. шоб не настроїли кучі переходів і перетинок, а то деякі бджоли не знають про бджолярів -казкарів))) і не розбіраютья у тонкощях бджолярскої архітектури))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Нарешті після трьох років перерви у ліс до колод!

Не рахувати ж ті три роки, коли поїдеш, а меду нема. А весною і бджіл у більшості вуликів (чи вулльов, чи бортей, чи колод, як у нас кажуть)

Погода гарна. Зранку туман все вкривав, та до години 11 сонце вже світило на голубому небі. Прохолодно. Люблю такий час. ні жари, ні холоду, ні комарів, ні гедзів :)  Дерева радують всіма відтінками золотого.

Спочатку 9 км асфальту до мого рідного села Бігунь. А далі в ліс. Коріння, каміння, ритвини. Друг arki  труситься на возі. Мені не легше, підкидає на сідінні трактора - будь здоров. тож їду без поспіху.

Перші колоди за кілометрів 7 від Бігуня (фото спробую пізніше загрузити з телефону, не можу на комп скинути). На висоті 10 метрів лежак  з осики. там зимувала сім"я. Бджоли в клубі вище довжа (колодочка, що закриває отвір, через який дивимося бджіл). Спокійно підрізав... ну не знаю, кіло 15 точно. І мед не розпливається, як в жару, а виймається пластинами-стільниками. Чому ще люблю в цю пору відбирати мед. Нижче на тому ж дереві єдина моя колода-стояк. рій заселив цього року. Меду може з кіло підрізав. Головне, щоб їм хватало.

Переїзд у 2-3 км. ще одна колода з зимувало. сім"єю. Очікував, що й тут буде гарний врожай. Однак не так сталося, як гадалося. Взяти вдалося десь біля 4х кіло. Таке відчуття, що хтось до мене влітку заглядав. А може й помиляюся.

Довго вагався, чи варто їхати до найдальшої колоди в цьому напрямку, за 14 км від села, якщо по прямому. там цьогорічний рій, меду багато не буде. Врешті таки вирішив поїхати. Не стільки в очікуванні врожаю, як сподіваючись насолодитися красою осіннього знайомого з дитинства лісу. Так воно й сталося, як думалося. :) 

Додому стомлені, але задоволені, приїхали о 6й вечора.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Главное что пчёлы там есть .:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.10.2023 в 21:43, бігунець сказал:

DSC_0383~3.JPG

DSC_0384~3.JPG

DSC_0385~2.JPG

DSC_0386~3.JPG

І як з реалізацією такого меду ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Женя Ц. сказал:

І як з реалізацією такого меду ?

Поки що не виставляв на продаж. Збираюся на днях поїхати до дальніх колод, побачу скільки буде меду. Якщо небагато, то й не виставлятиму, знайомі помаленьку розберуть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, бігунець сказав:

Поки що не виставляв на продаж. Збираюся на днях поїхати до дальніх колод, побачу скільки буде меду. Якщо небагато, то й не виставлятиму, знайомі помаленьку розберуть. 

Яка ціна зараз за колодний?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, yu1986ra сказал:

Яка ціна зараз за колодний?

Думаю гривень 400. +-

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бігунець а відео нове як працюєш з колодами буде?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.10.2023 в 07:35, Иван89 сказал:

Бігунець а відео нове як працюєш з колодами буде?

відео давно не знімаю. Треба спробувати.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.10.2023 в 21:39, бігунець сказал:

_20231024_212620.JPG

DSC_0380~2.JPG

_20231024_213241~2.JPG

DSC_0382~2.JPG

Справжній колодний мед, зібраний з далеких лісів і справжніх диких бджіл! Не так як в декого, де колоди стоять на точку, заселяються спійманими роями та з використанням рамок і обробітками від кліща й позиціонують такий мед як справжній колодний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчора була чергова поїздка. Вірніше, друга. Можливо, ще раз з"їзджу і огляну 2 колоди біля села.

Погода гарна. Сонячно. Лтстя ще на деревах тримається, особливо пломеніють клени повз дороги.

Поїхав Газеллю. Дорога ніби не погана для авто, та й кинувши металеву драбину в кузов, відра для меду не переживаєш, чи помістяться в салоні, чи не обмажеш медом салон легковика.

40 км траси, якщо можна назвати трасою ту дорогу. асфальт, каменки 4 км, дорога всипана відсівом, знову каменка, знову дорога з відсівом. А потім 4-5 км лісової дороги. Розбитої лісовозами. Та ще й дощ пару днів гарний сипав. Цілу ніч. Якось проїхав, хоч людина, що була зі мною, пару раз радила повернути. Тільки раз застряг у піску, виїхав.

Оглянув 7 колод з 10. Може, коли б раніше виїхав, встиг би всі оглянути. Та це "може", бо вже на п"ятій стомився.:)

Перша колода на ниві на дубі. Піднявся, відкрив, закрив. Рій невеликий, боюся, що й собі не приніс. (викладатиму старі фото, нові різняться хіба порою і погодою:))

До другої колоди не під"їдеш, десь з півкілометра йти. Заліз відкрив. Тепло, тож бджоли не сидять у клубі, як попереднього разу, відразу атакують. Підрізав десятилітрове відро стільників (не десять літрів, навіть не десять кіло). ще можна, та далеченько йти до машини..

Потім 3 колоди з бджолами в одному місці. Дві нетовсті, ще мої перші, третя молодша на пару років. У тонших підрізав по відру, в останній півтора. От тільки бджоли злючі в ній. дісталися й до шиї, і до щоки, і носа зачепили.:)

Сонце вже опустилося низенько. Мій телефон показував 3 годину дня. Тільки пообідати і додому. Але помічник став доказувати, що була 2 година. а раз так, то хай як не важко, черговий переїзд у 3 км. там теж 3 колоди з бджолами: дві поруч і одна за метрів 300. Оглянув тільки 2. у першій не знав де підрізати. Клуб і темні соти внизу, зверху світлі стільники. Буває, заселяє сім"я колоду і починає відстроювати стільники знизу. Це зустрічається приблизно в кожній шостому заселеному вулику. Меду підрізав теж більше відра. Сьома колода здивувала. Вона старенька, напівгнила. якби не війна, то вже скинув би її на землю (3 роки тому пропала попередня сім"я) і витяг би цілий вулик. а так... Ну й заселили її цьогоріч бджоли. Заліз. Дно зогнило. Вверху добряча дирка. Видно, що там вільно почуваються миші. І відремонтувати не відремонтуєш. Однак бджоли жваві, меду принесли нормально.

Додому добралися затемно. Задоволений.

Фото0643_thumb.jpg

Фото3816.jpg

Фото1779_thumb.jpg

Фото1781_thumb.jpg

Фото1782_thumb.jpg

Фото0221.jpg

Фото0225.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не густо. Все ж затрати відбилися. У банках - за 1 поїздко, за другу ще проціжується. Стільники з 2х.

DSC_0400~4.JPG

DSC_0399~6.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні вирішив заглянути в 2 колоди, що за 2 км від села. Поїхав з сином, думали ще й гриба якого знайти. Знайшли 4 гриби, декілька зеленушок, польських, маслят. На юшку буде. Грибів практично нема і їхати по них потрібно туди, де я дивився перші колоди. 

Перша колода. В травні летіли, в червні, в липні. А зараз половина вулика суші, половину вже міль сточила. :(

Переїхали до другої. Гарне місце. Колода ще й року не пустувала. Буває пропадуть бджоли взимку, навесні заселяють. А меду ніколи не бачив, максимум, що взяв за 10 років - 4кг. Сьогодні взагалі 1. Питається, що вони літо робили. Хотілося забрати весь мед, а бджоли... Та не можу так зробити. Треба цю колоду зняти й перевезти в інше місце. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, бігунець сказал:

Сьогодні вирішив заглянути в 2 колоди, що за 2 км від села. Поїхав з сином, думали ще й гриба якого знайти. Знайшли 4 гриби, декілька зеленушок, польських, маслят. На юшку буде. Грибів практично нема і їхати по них потрібно туди, де я дивився перші колоди. 

Перша колода. В травні летіли, в червні, в липні. А зараз половина вулика суші, половину вже міль сточила. :(

Переїхали до другої. Гарне місце. Колода ще й року не пустувала. Буває пропадуть бджоли взимку, навесні заселяють. А меду ніколи не бачив, максимум, що взяв за 10 років - 4кг. Сьогодні взагалі 1. Питається, що вони літо робили. Хотілося забрати весь мед, а бджоли... Та не можу так зробити. Треба цю колоду зняти й перевезти в інше місце. 

   А как далеко может стоять одна колода от другой при разных хозяинах ?:) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не подобається, коли поруч ставлять. Але буває. Бачив ледь не на сусідніх деревах. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, бігунець сказал:

Не подобається, коли поруч ставлять. Але буває. Бачив ледь не на сусідніх деревах. 

Когда-то видео попадалось что у одного в лесу пасека ,и её ловушками обвесили с всех сторон. :umora: По этому и спросил .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коли я ще тільки починав займатися бортництвом, воно якраз відроджувалося. По лісах на деревах висіли в основному напівгнилі закинуті борті. Старі люди помирали, молодь не хотіла по деревам лазити. І в мене заселялись приблизно 70% колод. Бачили б які я ловушки вивішував - щілина на щілині - і практично всі заселялися. 

Минуло 10 років. І по лісах найти гарне стойло (дерево, на яке стягують колоду) стало практично неможливо. Колода на колоді. Де не колода, то рамковий вулик. І заселяють рої колоди тепер %30.

Так що коли ви роєлов, то чужі пастки і колоди поруч - погано. 

Взагалі думаю, чи не зробити безстільникових пакетів і позаселяти колоди хоч в перспективних місцях. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, бігунець сказал:

Коли я ще тільки починав займатися бортництвом, воно якраз відроджувалося. По лісах на деревах висіли в основному напівгнилі закинуті борті. Старі люди помирали, молодь не хотіла по деревам лазити. І в мене заселялись приблизно 70% колод. Бачили б які я ловушки вивішував - щілина на щілині - і практично всі заселялися. 

Минуло 10 років. І по лісах найти гарне стойло (дерево, на яке стягують колоду) стало практично неможливо. Колода на колоді. Де не колода, то рамковий вулик. І заселяють рої колоди тепер %30.

Так що коли ви роєлов, то чужі пастки і колоди поруч - погано. 

Взагалі думаю, чи не зробити безстільникових пакетів і позаселяти колоди хоч в перспективних місцях. 

Какой срок службы колод ,материал сосна или лиственые породы ? 

   Есть возможность делай конечно .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12.11.2023 в 18:37, koste сказав:

Когда-то видео попадалось что у одного в лесу пасека ,и её ловушками обвесили с всех сторон. :umora: По этому и спросил .

і я таке бачив, в знайомого пасіка восновному на роях, то він ловушки розвішував навколо пасіки по радіусу 1-2 км, ловив і свої і інші рої. пасіка теж в лісі. запам'ятав, як років 6-7 тому привезли бажаючого зайнятися бджільництвом в ліс на пасіку, і вийшов рій, трохо посидів і на крило. товариш скочив  в машину і каже, що знайшов куди, в яку ловушку зайшов рій. так, що більша кількість ловушок в правильних місцях збільшує шанс :al:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, СЄРЖ сказал:

і я таке бачив, в знайомого пасіка восновному на роях, то він ловушки розвішував навколо пасіки по радіусу 1-2 км, ловив і свої і інші рої. пасіка теж в лісі. запам'ятав, як років 6-7 тому привезли бажаючого зайнятися бджільництвом в ліс на пасіку, і вийшов рій, трохо посидів і на крило. товариш скочив  в машину і каже, що знайшов куди, в яку ловушку зайшов рій. так, що більша кількість ловушок в правильних місцях збільшує шанс :al:

Конечно ,что шансов больше . Но лезть в чужую ловушку ,это мягко говоря что некрасиво .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...