Перейти к содержанию

Колодное (бортевое) пчеловодство Украины


бігунець

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, бігунець сказал:

А что на трутней - это плохо? Не знаю, откуда у наших пасечников пошло, что отбирая трутневый расплод мы имеем больше меда. Еще советские ученые довели обратное. И потом, если семья собирается вырастит 1000-2000 трутней, вырезай не вырезай они их выведут. Так что подрезая мы имеем намного большую потерю в меде.

С тем, что меда меньше, согласен полностью. Но и здесь имеется свой плюс - нет вощины. 

 

В 21.01.2020 в 20:13, Cfif сказал:

Что то мне не очень верится в єто. Есть результаті опытов?? Когда идёт хороший взяток пчёлы буквально за ночь корпус отстраивают и заливают потом мёдом...А если взятка нет. так хоть сушь хоть пересушь.... толку не будет. Ну теряют 10. максимум 20% потеряют заторможенные пчёлы. Никак не почти половину.От силы семьи всё зависит и от силы взятка.

По вопросу мёда проверяется практически, по трутню многие семьи им увлекаются настолько, что в начале июля их уже выгоняют, меда и пчел на них не хватает. Рои в колодах работают отлично и мёда приносят хорошо. Но на 2-й и 3-и года много вариантов от погоды природы взятка и породы. Всё проверяется практически, у меня свой опыт содержания 5-10 неразборных ульев в год. После 3-х полных лет каждую борть надо вырезать полностью. Если интересны ньансы то по телефону.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.01.2020 в 23:41, Сіверянин сказал:

После 3-х полных лет каждую борть надо вырезать полностью. Если интересны ньансы то по телефону.

 

а как же записки 19 века , где в бортях соты до угольной черноты зачастую бывали:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Рудаков Юрий сказал:

а как же записки 19 века

А где эти записки можно посмотреть??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Cfif сказал:

А где эти записки можно посмотреть??

фиг знает 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Рудаков Юрий сказал:

 

а как же записки 19 века , где в бортях соты до угольной черноты зачастую бывали:hmm:

Тогда клеща небыло и рамочные ульи были не такие как сейчас. Чисто из-за поддержания санитарии на 3-й сезон сверху корпус, матка зашла, решетка , 2-й корпус и к сентябрю корпуса на днище, борть на на перетопку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так отмучалась колода что стоит во дворе... конечно для колод желательны полесские пчёлы..))

В зимовнике хоть и повышена активность и расход корма. но пока терпят. не идеал. конечно но в норме на беглый взгляд. С перепугу смотался)).

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Новые колоды привёз, расширяемся))))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.02.2020 в 20:45, Cfif сказал:

Новые колоды привёз, расширяемся))))

 

Приятно смотреть, колоды зачетные.:ay: в своих колодах вертикальные летки делаю с центром посреди колоды, горизонтальные 1/3 от верха. Душно пчелам будет при таких летках.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Сіверянин сказал:

Душно пчелам будет при таких летках

просверлим еще один повыше, раз такое дело...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Нарешті вибрався вперше до бортей цього року. Відразу ж на нові місця, там де минулоріч витяг колоди. Чому туди? Ще одну мету маю - знайти гарні лісові угіддя для бджіл. Хочеться вивезти рамкові подалі, щоб не дістали ріпака.
Звернув від центральної дороги, якою зазвичай добираюся до колод, і скоро доїхав до залишків військової частини. Тридцять років тому тут солдати служили, а зараз... IMG_20200319_112115_240.jpgi.gif

Хоч дорога збереглася гарно. Правда, мотоблоком їхати все-таки важкувато.IMG_20200319_114116_240.jpgi.gif

Місцевість мені не сподобалася. Так, крушини багато, але вона є й поближче, та й заїзди там кращі. Малини й ожини не видно. Хоч ні, зустрілися, правда далеченько.
Заїхав до колод. На радість 2 сім"ї, що пішли в зиму, перезимували, літають і носять обніжку.IMG_20200319_122104_240.jpgi.gif
IMG_20200319_122249_240.jpgi.gif

Траву на ниві спалили, за нивою горить торф, тож довго не затримувався, пообідав і назад.

Дуже гарно виглядають водойми - колишні місця видобутку торфу. А що качак сиділо на водоймах - стільки не бачив раніше.IMG_20200319_133501_240.jpgi.gif
IMG_20200319_141307_240.jpgi.gif

З метою розвідки перспективних медоносних угідь, заїхав ще в одну місцину. Від основної дороги метрів 300-400. відразу впадає в око джерело зі смачною джерельною водою.IMG_20200319_143847_240.jpgi.gif

Поруч бесідка, можна сховатися в негоду і відпочити.IMG_20200319_142700_240.jpgi.gif

Далеко не ходив. Обійшов навколо невеликої ниви. В низині, там де джерельце, багато крушини. Вище пару соток малинника назбирається. Є й ожина. Якщо не знайду гарні угіддя поближче, то приїду на детальну розвідку і, можливо, вивезу сюди бджіл.IMG_20200319_143139_240.jpgi.gif

На ниві з десяток гарних дубів з колодами-стояками. Правда, бджіл не видно.IMG_20200319_143952_240.jpgi.gif

Катався сьогодні з 9 ранку і 4х по обіді зі своїм уже дорослим помічником.smile.gifIMG_20200319_144037_240.jpgi.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20.03.2020 в 20:57, бігунець сказав:

Нарешті вибрався вперше до бортей цього року. ....

На ниві з десяток гарних дубів з колодами-стояками. Правда, бджіл не видно.IMG_20200319_143952_240.jpgi.gif
 

То на дубах Ви повісили чи колеги постарались:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стояки - колеги. У мене всі... практично... лежаки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, бігунець сказав:

Стояки - колеги. У мене всі... практично... лежаки.

Цікаво а яка статистика  в других регіонах, чого де більше  стояків чи лежаків, в мене в сусідному районі один дідок займаєтся то в нього стояки, на зиму всі звозить додому діаметр дупла близко 25см висота до метра, можливо такий розмір бо зимують вдома.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Николай S сказал:

Цікаво а яка статистика  в других регіонах, чого де більше  стояків чи лежаків, в мене в сусідному районі один дідок займаєтся то в нього стояки, на зиму всі звозить додому діаметр дупла близко 25см висота до метра, можливо такий розмір бо зимують вдома.

У Рівненській області і сусідів-білорусів, наскільки знаю, в основному стояки. Зимують, можливо, краще, більше ніяких переваг не знаю. У стояках, бачив разів три, буває відриваються соти під вагою меду. Мед в голові, внизу підрізаєш частіше всього пусті соти. Взяти мед в голові - ціла технологія. Нелегка. А тут і дивитися простіше і з медом завжди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо просто должею потрібно більшу робить і щоб криша відкривалась?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Cfif сказав:

Можливо просто должею потрібно більшу робить і щоб криша відкривалась?

Наскільки я зміг роздивитись пару штук вже висячих то самої должеї не помітив, з пояснень людини до якої приїздив зрозумів  так, що мед відбирають перед Спасом виключно через верх, підрізка старих сот з низу, весною пісьля  виносу з клуні та  обльоту, потім вивозять в ліс.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Тиждень тому їздив до ближніх хуторів. Фото з телефону не перекинув, так що фотозвіту не буде. А так коротко з 6 сімей живі 5. Одну на гнилій березі хотів забрати з колоди - не вийшло.

Сьогодні їздив за 8 км від Бігуня, там в зиму пішло 5 бджолосімей. Заглянув у першу дубову. Соти обірвані, бджіл і підмору не видно. Сфотографував і тільки-но захотів виймати соти, а тут і бджоли.IMG_20200404_111022_240.jpgi.gif

До цієї колоди не лазив. Живі і добре.IMG_20200404_112331_240.jpgi.gif

А ось тут пропали від голоду. Пізній невеликий ройок.IMG_20200404_113233_240.jpgi.gif

Переїзд у 2 км і одне з моїх найгарніших місць.IMG_20200404_120151_240.jpgi.gif

До верхньої колоди не піднімався. Летять і добре ( хоч сьогодні холодно, вилітали одиниці). А в нижня рамкова. Витяг рамки, вибрав по можливості бджіл, помучився, але радий.IMG_20200404_140516_240.jpgi.gif

Побачимо на днях, як вдалося забрати і перевезти бджіл за 8 км по лісовій дорозі, 3 з яких отакі, а то й гірше (камінь на камені).IMG_20200404_151223_240.jpgi.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, бігунець сказал:

Тиждень тому їздив до ближніх хуторів.

А Відео?? більше не буде??(( :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року не знімаю. Те що не вмію, то ще нічого, а те, що якість ніяка нервує.

Сьогодні їздив шукав місцину, куди б вивезти бджіл до акації, а потім до соняха. Був ото там, де в ранішому пості виклав фото не своєї колоди-стояка. Тепер ось думаю, чому не зняв відео, може щось підказали б. Попоїздив мотоциклом, виходив чимало. Крім крушини інших медодаїв не дуже. Малини з га і ожини стільки ж бачив. Це я заглянув у десяток ділянок. А в радіусі 2 км їх не один десяток. Крім баченого раніше джерельця за сотню метрів ще одне. Води достатньо. За 700 метрів ставок і лісова болотяна річка. От тільки не знайшов місцини, де поставити бджіл, так щоб в очі не видалися і під'їзд був. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, бігунець сказал:

Цього року не знімаю. Те що не вмію, то ще нічого, а те, що якість ніяка нервує.

Так у Вас же не художній фільм!!! Фільм цікавий тим що він документельний і якість тут уже тругорядна річ....:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні відбулася остання поїздка до бджіл в бортях. Поїхали Москвичем, дорога 42-43 км в одну сторону, з них заасфальтована 16, кам"яна бруківка 5, відсів 16, решта лісова. Найважче їхати по відсіву, яма на ямі, потім кам"яна бруківка, вона ціла, та трясе... Асфальт пару км шматливий, а так норма.
Приїхали і відразу до сім"ї, яка вже 9 зиму зимувала. Думав, така була слаба, та й миші через гнилий низ добралися, пропаде. Аж ні, жива. IMG_20200412_111752_240.jpgi.gif

Переїзд в два кілометри. Тут в зиму пішло 2 сім"ї. Одна летить, інша пропала. Зійшла на нет, можливо, від кліща. Нарізав практично 20л відро стільників.IMG_20200412_113043_240.jpgi.gif
IMG_20200412_114400_240.jpgi.gif
IMG_20200412_120443_240.jpgi.gif

Десь за метрів 300 борть з минулорічним роєм. Переживав, взяв меду осінню чимало, а раптом вони не від верху потягли стільники. Аж ні, летять.IMG_20200412_123433_240.jpgi.gif

Потім переїзд в 3 км (по кругу виходить). Тут пішли в зиму теж 2 сім"ї. Одна пропала, інші жваво літають.IMG_20200412_130338_240.jpgi.gif
Чому пропали не зрозумів, висипалися по всьому дні, мед цілий. Скоріше за все після мого осіннього відбору меду, бджоли не зібралися в клуб, обсіли стінки і обсипалися.IMG_20200412_131041_240.jpgi.gif

Переїзд в 200 метрів. Тут минулоріч заселився ройок. Пропав.IMG_20200412_142953_240.jpgi.gif


Новий переїзд в 3 км, виїзд на дорогу додому. Живі.IMG_20200412_145027_240.jpgi.gif

Ще переїзд в 300 метрів. Теж живі в колоді.IMG_20200412_145709_240.jpgi.gif

Бортей з бджолами не одна. Коли б стояли в одному місці, то ще б зумів до всіх піднятися, там почистити, чи меду підрізати лишків. Але вони розкидані, дорога далека, тож піднявся тільки до однієї колоди з бджолами. Та й то тому, що ніж осінню забув.:)IMG_20200412_152046_240.jpgi.gif

 Ну і наостанок заїхав до свого лежака. До нього навіть осінню не заглядав. Рій сів пізно, літав слабо, махнув на нього рукою. Сьогодні ж зрадів. Живі.:)IMG_20200412_161009_240.jpgi.gif


Заглянув і до бортей свого покійного вчителя Івана Вороб"я. Те, що бджоли, які пішли в зиму всі живі - радує (а меду я в тих стояках практично не взяв). А ось, що в однієї колоди виросли колеса засмутило. Дерево давно сухе, колода була високо і до неї не піднімалися давно. Ото й сподівався, що впаде, заберу і витягну нижче.:(
У нього впала ще одна хвоя з колодою і бджолами. Хтось її акуратно підняв і поставив, мабуть хозяїн знайшовся. Теж сумно. Хоча з тими бортями розбиратиметься хтось інший, я ще з осені вирішив відмовитися від догляду. Часу займає догляд, коштів і сил (колоди на кілометрів 5-7 ближче до хати, ніж мої). От щоб ви уявили мою "вигоду", це коли я забираю 50% меду - вийшло десь гривень 50-100. Це ще я не рахував 3 потрачені дні.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 хвилини тому, бігунець сказав:

От щоб ви уявили мою "вигоду", 
 

я, взагалі...слів нема...Я би так  не зміг. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, gardener сказал:

я, взагалі...слів нема...Я би так  не зміг. :ay:

Мені мед з 3-4 колод вертає потрачені кошти на поїздки в ліс до бджіл за сезон, решта моє. А ось з семи стояків покійного Йосиповича взято меду, як у мене з 2 лежаків. Ось і маєш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такое чудо поставил для антуражу на лесном точке))

P1560519_240.jpgi.gif

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такое чудо поставил для антуражу на лесном точке))
P1560519_240.jpgi.gif
 
А я хочу поставити собі таку колоду, але заважає одне "але"... Ніде взяти таке бревно...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...