Перейти к содержанию

Колодное (бортевое) пчеловодство Украины


бігунець

Рекомендуемые сообщения

И вертикальный типа "Японский".

Screenshot_20190527-122133.jpg

Я так понял предложений по переселению НЕТ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Мико сказал:

А не проще ли завести многокорпусный улей и там заниматься  ЗЕлёным пчеловодством

Многокорпусный безфальцевый улей - то же самое что и колода. только мороки меньше.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, golubnik сказал:

Я так понял предложений по переселению НЕТ.

А что, ВЫ, хотите услышать??

Отставляете колоду в сторону. на её место ставите новую. Из старой всё нещадно вырезаете. Мед в сторону. расплод тулите в новую. Так ставите чтобы его залили летом мёдом и можно было старые соты убрать. то есть подальше от летка. пчёл струшиваете при этом в новую колоду. Неудобно, не без потерь.. но чуда не будет, по другому никак.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора з сином мотоблоком поїхали "творити" решту колод. Спочатку вирішив заїхати до 6 колод, котрі творив 10 днів тому, коли їздив мотоциклом. 2 з бджолами. Не знаю, чи радуватися, чи сумувати. Мабуть радуватися.IMG_20190601_102301_240.jpgi.gif
IMG_20190601_102301_240.jpgi.gif
Далі пішло "творіння". біля хутора Вороб"ї було 9 пустих колод, в одну сіли бджоли.
Переїзд до х. Мільча. Там витягли 2 рамкові. В одному місці колода з бджолами вище помосту під вулик, так дали прикурити, навіть не сфоткав.:) Можна було б і в інше місце, тільки там щороку сідає рій.IMG_20190601_140609_240.jpgi.gif

Ще заглянув до 2-х колод, котрі творив минулого разу, в 1 рій. IMG_20190601_145630_240.jpgi.gif
А от по сусідству стягли люди, так всі з роями. це мене жаба давить. :)
Потім переїзд в 2 км і ще три пусті колоди. вірніше 2, в одну сів рій.IMG_20190601_154327_240.jpgi.gif

Додому їхали трасою. На 10 км далі, дорога не краща, чим лісом, та лісом інвестори розорали поле, 2 км їдеш півгодини. І ще один брід важко переїхати. Нічого, дорогою, за 5 км від села (і за 15 від дому) заїхали ще до двох колод. Походки крутяться.
Загалом подолали більше 70 км, з них асфальт 23, бруківка 5, щебнева (не краще лісової) 17, решта лісом. 

  • Подобається 11
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.04.2019 в 19:25, бігунець сказал:

Вчора в 6 ранку завів трактор і повіз колоди на нові угіддя. В Бігуні забрав шурака (він на мотоблоку віз шифер), в Городці кума і вперед. Віз 5 колод і 1 рамкового. За Городцем перегнав один чоловік, теж пасічник, узнав куди веземо і став відмовляти, мовляв, там бандити, колоди покрадуть і т. д. і т. п. везіть, мовляв в інше місце. Але я впертий, куди вирішив, туди й повіз. Побачимо. Біля 12 дня були на місці, проїхали десь км 35.IMG_1437_240.jpgi.gif
Пробігся ще з півгодини, вишукуючи стійла, і вже десь о пів на першу приступили до витягування. Витягували не лебідкою, а трактором.IMG_1441_240.jpgi.gif

IMG_1444_240.jpgi.gif

Взяв на мотоблок 1 рамкового, його теж витягли. Ще в перспективі через пару неділь привезти сюди ще рамкових штук 4-5.IMG_1445_240.jpgi.gif

Закінчили десь біля шостої вечора. Втомився і не знімав більше, хіба що прощальний знімок. IMG_1449_240.jpgi.gif

Пообідали і в сьомій поїхали додому. В одинадцять був дома, затримавшись на чай і в Городці і Бігуні.:)
 

 

В 19.05.2019 в 22:45, бігунець сказал:

Поїхав я сьогодні з хлопцем туди, де витягував більше місяця тому колоди. Потворити їх, ну і 3 рамкові вулики витягти. Дорогою цею я раніше ніколи не їздив, порадили, мовляв і ближче до тих місць і дорога краща. Так воно й виявилося.
Ну а дорогою на нас чекали всілякі цікаві зустрічі. Ось перша. Чи не красені?Foto3800_240.jpgi.gif

Потім зустрілася біля дороги бесідка з оригінальним столом. Можливо, для жителів гір такий камінь не дивина, я ж бачу подібний вперше.Foto3802_240.jpgi.gif

Конвалій за сьогодення побачив може більше, ніж раніше за все життя.. Вони постійно нам зустрічалися по дорозі і пахли чудово.Foto3804_240.jpgi.gif

До хутора добралися за 2.5 години проти 4 попередні 2 рази. Дубняки стоять у воді, в низинах теж води повно. І квітів.Foto3806_240.jpgi.gif
Foto3807_240.jpgi.gif
Foto3808_240.jpgi.gif


Ще від калгану жовтіли луги, якось не сфотографував.

Витягли три вулики, затворили 5 колод і 1 вулик, вивезений раніше. Foto3809_240.jpgi.gif
Foto3810_240.jpgi.gif
 

Сьогодні мотоциклом поїхав подивитися, як там заселення в колоди і рамкові. 
Лебеді на місці, лебеденята підросли. Ставок біліє від кувшинок.
З 4-х рамкових заселені 3, в один на очах рій заходив. Ще в одному хороші походки. з 5-ти колод заселені 2.
п.с. Щось не можна перекинути фото з нового телефона на комп. Розберуся і викладу.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну от "сотворыв")) и я две колоды. Произошли в пойме такие изменения что одну колоду думал не  нейду..) Фух обошлось.))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Сегодня решил посмотреть конкретно что там в колодах живёт... везде там где залетели майские поройки живут пчёлы. Но места стали труднодоступные. Речка местами не проездная, а берега местами не проходные.Если добавить жару и тучи слепней красотища. Зацвели наконец то пойменные медоносы: плакун, и мята. В одной из колод, наверное, полесскеи пчёлы, хотели меня там под колодой и оставить)) но я вовремя ноги унёс, чуть камеру не потерял)). что то меня больше туда не тянет)).

 

  • Подобається 7
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 30.07.2019 в 22:05, Cfif сказал:

Сегодня решил посмотреть конкретно что там в колодах живёт... везде там где залетели майские поройки живут пчёлы. Но места стали труднодоступные. Речка местами не проездная, а берега местами не проходные.Если добавить жару и тучи слепней красотища. Зацвели наконец то пойменные медоносы: плакун, и мята. В одной из колод, наверное, полесскеи пчёлы, хотели меня там под колодой и оставить)) но я вовремя ноги унёс, чуть камеру не потерял)). что то меня больше туда не тянет)).

 

А нечего летом шастать. Вот похолодает, пчелы будут в клубе, тогда и смотрите, мед подрезайте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Чим би дитина не бавилась))) скільки тонн не перекачав, а так ніякому меду не радів...:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У злющих бджіл,  біля річки,  будете забирати мед? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Север сказал:

У злющих бджіл,  біля річки,

У злющих не буду. злющие, там, за речкой в болоте. "Дорога" пересохла, не доплыть и не дойти. Да там такие злюки что не очень то и хотелось. А эти нормальные пчёлы. можно работать.))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 15.04.2019 в 19:25, бігунець сказал:

Взяв на мотоблок 1 рамкового, його теж витягли. Ще в перспективі через пару неділь привезти сюди ще рамкових штук 4-5.

У вулики ставите рамки? Чи тягнуть язики?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 05.10.2019 в 17:43, Cfif сказав:

Да там такие злюки

куплю матку от злюк)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Dmutruk сказал:

куплю матку от злюк)

Навіщо вони Вам ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Женя Циба сказав:

Навіщо вони Вам ?

Сторожів на пасіку треба)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.10.2019 в 23:26, Серж 82 сказал:

У вулики ставите рамки? Чи тягнуть язики?

Рамки поставил только по две для заманухи роя. дальше они всё сами.

 

45 минут назад, Dmutruk сказал:

куплю матку от злюк)

Это уже только весной. Я не знаю что там сейчас и узнаю примерно в апреле.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Dmutruk сказал:

Сторожів на пасіку треба)

А вони Вас хоть пускати на пасіку будуть :).Якщо будуть десь такі охоронці то подарую .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Привёз по случаю таких две ступы, будут колодами)))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 27.05.2019 в 19:04, Cfif сказав:

Многокорпусный безфальцевый улей - то же самое что и колода. только мороки меньше.

 

Не скажіть, а сама атмосфера...:dntknw::umora:

Якось на Ютубі бачив відео про "дикий сибірський мед". Виклали як розбирали борть. А у кінці недоглянули  були - в борті кульки целофанові були. Тобо з цукру був той   "дикий сибірський мед".:umora::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.11.2019 в 16:27, Женя Циба сказав:

А вони Вас хоть пускати на пасіку будуть :).Якщо будуть десь такі охоронці то подарую .

Є якась там система у японців , що з вулика готовий мед витікає. Ото якраз у даному разі й знадобиться...:umora::ay:

 

В 18.11.2019 в 16:20, Dmutruk сказав:

Сторожів на пасіку треба)

А їх трутні то вам усю пасіку "сторожами" зроблять.:helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.01.2020 в 12:57, ДобровоЛ сказал:

Не скажіть, а сама атмосфера...:dntknw::umora:

Якось на Ютубі бачив відео про "дикий сибірський мед". Виклали як розбирали борть. А у кінці недоглянули  були - в борті кульки целофанові були. Тобо з цукру був той   "дикий сибірський мед".:umora::wave:

Борть, колода с подрезанными сотами с осени дают не более 30-40 процентов меда от возможностей улья обеспеченного сотами. Да и на трутней они много расходуют.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.07.2019 в 21:05, Cfif сказав:

Сегодня решил посмотреть конкретно что там в колодах живёт... везде там где залетели майские поройки живут пчёлы. Но места стали труднодоступные. Речка местами не проездная, а берега местами не проходные.Если добавить жару и тучи слепней красотища. Зацвели наконец то пойменные медоносы: плакун, и мята. В одной из колод, наверное, полесскеи пчёлы, хотели меня там под колодой и оставить)) но я вовремя ноги унёс, чуть камеру не потерял)). что то меня больше туда не тянет)).

 

Вони, мабуть, полісянки рідненькі. :crazy: Дербенник й шандра цвітуть. Мед має бути причудовим!:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.11.2019 в 15:38, Dmutruk сказав:

куплю матку от злюк)

Так,то гарна річ, якщо то не кавказькі виродки.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сіверянин сказал:

Борть, колода с подрезанными сотами с осени дают не более 30-40 процентов меда от возможностей улья обеспеченного сотами.

Что то мне не очень верится в єто. Есть результаті опытов?? Когда идёт хороший взяток пчёлы буквально за ночь корпус отстраивают и заливают потом мёдом...А если взятка нет. так хоть сушь хоть пересушь.... толку не будет. Ну теряют 10. максимум 20% потеряют заторможенные пчёлы. Никак не почти половину.От силы семьи всё зависит и от силы взятка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.01.2020 в 18:35, Сіверянин сказал:

Борть, колода с подрезанными сотами с осени дают не более 30-40 процентов меда от возможностей улья обеспеченного сотами. Да и на трутней они много расходуют

А что на трутней - это плохо? Не знаю, откуда у наших пасечников пошло, что отбирая трутневый расплод мы имеем больше меда. Еще советские ученые довели обратное. И потом, если семья собирается вырастит 1000-2000 трутней, вырезай не вырезай они их выведут. Так что подрезая мы имеем намного большую потерю в меде.

С тем, что меда меньше, согласен полностью. Но и здесь имеется свой плюс - нет вощины. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...