Перейти к содержанию

Колодное (бортевое) пчеловодство Украины


бігунець

Рекомендуемые сообщения

Вмовили. В лісі дві положу. а на дачі одну положу. а іншу поставлю..) дурень не повіре - поки не провіре)) да й дашки зроблені у мене)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, бігунець сказал:

А потім голову будете чухати, чому не поклали відразу.

Вот что у меня получилось на первый раз, какие будут замечания??

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Вчора в 6 ранку завів трактор і повіз колоди на нові угіддя. В Бігуні забрав шурака (він на мотоблоку віз шифер), в Городці кума і вперед. Віз 5 колод і 1 рамкового. За Городцем перегнав один чоловік, теж пасічник, узнав куди веземо і став відмовляти, мовляв, там бандити, колоди покрадуть і т. д. і т. п. везіть, мовляв в інше місце. Але я впертий, куди вирішив, туди й повіз. Побачимо. Біля 12 дня були на місці, проїхали десь км 35.IMG_1437_240.jpgi.gif
Пробігся ще з півгодини, вишукуючи стійла, і вже десь о пів на першу приступили до витягування. Витягували не лебідкою, а трактором.IMG_1441_240.jpgi.gif

IMG_1444_240.jpgi.gif

Взяв на мотоблок 1 рамкового, його теж витягли. Ще в перспективі через пару неділь привезти сюди ще рамкових штук 4-5.IMG_1445_240.jpgi.gif

Закінчили десь біля шостої вечора. Втомився і не знімав більше, хіба що прощальний знімок. IMG_1449_240.jpgi.gif

Пообідали і в сьомій поїхали додому. В одинадцять був дома, затримавшись на чай і в Городці і Бігуні.:)
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коротке відео про витягування колод. Прошу вибачення за "суржики" і кострубату мову. Не вмію імпровізувати на ходу.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже цікаво. Бажаю тобі продовжувати демонструвати для загалу свої ролики.

Цікаво дізнатись приблизну статистику відходу колод за зиму. Я так розумію, що від вароатозу колоди не обробляються?

Ще цікаво знати. Ось наприклад маєш 10 порожніх колод. За сезон у скількох поседяться бджоли. Приблизно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наконец то нашел время и вывез свои первые две колоды в пойму. До сельхозки больше 3,5 км.ю в любую сторону. Медоносы есть и сейчас и , главное, много осенних таких как мята, вербейник и пр.

Меня терзают сомнения по поводу сырости?? Сыровато. туманы частые. как отразятся на пчёлах. А с другой стороны есть пчёлы вообще почти в воде стоят у некоторых и ничего... Какие мысли?

Но главное что из там никто не найдёт 100% )) Разве что зимой случайно.

Скромное видео про пойму в которой установлены колоды

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Поїхав я сьогодні з хлопцем туди, де витягував більше місяця тому колоди. Потворити їх, ну і 3 рамкові вулики витягти. Дорогою цею я раніше ніколи не їздив, порадили, мовляв і ближче до тих місць і дорога краща. Так воно й виявилося.
Ну а дорогою на нас чекали всілякі цікаві зустрічі. Ось перша. Чи не красені?Foto3800_240.jpgi.gif

Потім зустрілася біля дороги бесідка з оригінальним столом. Можливо, для жителів гір такий камінь не дивина, я ж бачу подібний вперше.Foto3802_240.jpgi.gif

Конвалій за сьогодення побачив може більше, ніж раніше за все життя.. Вони постійно нам зустрічалися по дорозі і пахли чудово.Foto3804_240.jpgi.gif

До хутора добралися за 2.5 години проти 4 попередні 2 рази. Дубняки стоять у воді, в низинах теж води повно. І квітів.Foto3806_240.jpgi.gif
Foto3807_240.jpgi.gif
Foto3808_240.jpgi.gif


Ще від калгану жовтіли луги, якось не сфотографував.

Витягли три вулики, затворили 5 колод і 1 вулик, вивезений раніше. Foto3809_240.jpgi.gif
Foto3810_240.jpgi.gif
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.05.2019 в 17:52, Cfif сказав:

Скромное видео про пойму в которой установлены колоды

 

Нічого собі "скромне"... фільми знімати можна. Декорації для Лісової пісні. Чудова місцевість! Думаю, бджолам сподобається. Я б і сам там пожив подалі від цивілізації. Стосовно сирості, туманів, вони ж не на землі, а на дереві, тому це не страшно, я вважаю. Бджіл тримають і у значно вологішому кліматі.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приехал на дачу. а там в одной из двух колод (вертикалке) - пчёлы..)):)

быстро собрался. пришлось взять самого младшего капитана с собой и - проверять колоды в пойме. Конечно, немножко мой пыл подостыл.., там всё пока пусто и тихо, а к вечеру "дома" у второй колоды (горизонталка) - выставлена охрана..)

Надеюсь когда в селе закончатся роевни, пчёлы полетят искать их подальше... ну хоть рыбы немного поймал на ужин, не зря время потратил.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибрався сьогодні мотоциклом "творити" колоди. Погода зранку така собі, сподівався, що випогодиться. Так і сталося. Доки дістався перших колод за 16 км від дому, з"явилося сонце. "Творив" власним "коктейлем" для приманювання, але на додачу ще й покупну французьку приманку застосував. будемо сподіватися.
Далі "покупався" в броду. Води багато, об"їхати неможливо, доки перебирався набрав повен чобіт резиновий води.
На дальному хуторі спочатку чекала на мене неприємність - одна колода виявилася без бджіл. Але ж летіли в березні. Чи то інші підчищали залишки меду. Бджіл навіть мертвих не було. Зліт? Можливо. З цієї колоди це буде третій.:).
А потім був і приємний сюрприз. Одну колоду, котра вже не один рік висить без бджіл, облюбував рій.Foto3816_240.jpgi.gif

Встиг сьогодні "затворити" 12 колод. У планах було ще 5, та загрохотало, набігла хмара, сипонув дощ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, бігунець сказал:

затворити

Які синоніми можна підібрати до цього слова??:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приманити.

Затворити - слово з давнини, коли бортники зналися в усяких словах, молитвах і спеціальних приманках.  підготовка колоди тоді була цілою подією.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, бігунець сказал:

Приманити.

Затворити - слово з давнини, коли бортники зналися в усяких словах, молитвах і спеціальних приманках.  підготовка колоди тоді була цілою подією.

дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго здоровья. 

При своей небольшой стационарной пасеке имею еще и 8 колод. Это мой вклад в зеленое пчеловодство.

6 более новых и сделаны секционно (30/30/20)см, к ним вопросов нету.

Подскажите пжл.                Как пересилить пчелок с колоды 120см в мои новые секционные. В этих живут уже более 6 лет. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не могу вставить фото. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, golubnik сказал:

Не могу вставить фото. 

  • Максимальный общий размер 3,49MВ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Мико сказал:
  • Максимальный общий размер 3,49MВ

Спасибо.

У меня фото 3.92.

Как уменишить ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колода октагон

Screenshot_20190527-073915.jpg

Screenshot_20190527-073907.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот такие имеют 130 см.          С них нужно переселить.

Screenshot_20190527-075559.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, golubnik сказал:

С них нужно переселить.

А не проще ли заселить новіе рои и не мучится. сейчас как раз сезон.??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, правильно мыслишь, но в этой колоде пчелы "тьма-тьмущая".

Рука не подымается, а нужно, соты сильно черные в середине колоды, да и конструктивно нужно переделать. 

Новые колоды делаю на три взаимозаменяемые секции.

Возобновление сот 100%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, golubnik сказал:

 

Как уменишить ?

В любом фоторедакторе

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, golubnik сказал:

Да, правильно мыслишь, но в этой колоде пчелы "тьма-тьмущая".

Рука не подымается, а нужно, соты сильно черные в середине колоды, да и конструктивно нужно переделать. 

Новые колоды делаю на три взаимозаменяемые секции.

Возобновление сот 100%.

Изначально создаём себе проблемы

Потом пытаемся их решать 

А не проще ли завести многокорпусный улей и там заниматься  ЗЕлёным пчеловодством

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зеленым в моём понятии это нечто другое.

У меня есть многокорпусные и 12 и 10 и 6 и 8 рамочные с магазинными надставками и лежаки.

Я больше зелёный Пчеловод чем любитель.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...