Перейти к содержанию

Выбор медогонки: общее обсуждение


sij

Рекомендуемые сообщения

18 минут назад, yu1986ra сказал:

Допоможіть з вибором медогонки.

Задивляюсь на таку Автомат 6 дадан рам хорда або 48 магазинних рам радіально на ремінній передачі. Хтось її бачив в живу?

 

 

 

Другий сезон працюю такою, зауважень немає. Відкачує ідеально 145 рамки радіально, а 300 в касетах, які автоматично повертаються при зміні напрямку .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, пенсіонер сказав:

Другий сезон працюю такою, зауважень немає. Відкачує ідеально 145 рамки радіально, а 300 в касетах, які автоматично повертаються при зміні напрямку .

У вас саме цей виробник?

Передача ремінна чи редукторна?

У всіх колись були 4 рам хорди. На скільки збільшилась продуктивність на радіалці?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, yu1986ra сказал:
12 часов назад, yu1986ra сказал:

У вас саме цей виробник?

Передача ремінна чи редукторна?

У всіх колись були 4 рам хорди. На скільки збільшилась продуктивність на радіалці?

 

 

 

Так, точно така медогонка, цього ж виробника, ремінна. На скільки збільшилася продуктивність не важко порахувати, якщо в 4 рам. за раз відкачується 8 рамок 145 то в цій 48. Рамки 300 радіально відкачуються гірше, особливо коли густий мед, то я відкачую в касетах. У пульті керування забито кілька програм для відкачування (в інструкції описано), можна виставляти кількість та напрямок обертів і включати так би мовити в ручну. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, пенсіонер сказав:

Так, точно така медогонка, цього ж виробника, ремінна. На скільки збільшилася продуктивність не важко порахувати, якщо в 4 рам. за раз відкачується 8 рамок 145 то в цій 48.

То це зрозуміло! Але чи стали качати більше, швидше, краще? Бо ці 48 рамок потрібно обрізати і кудись скласти (особливо як нема великого столу для розпечатування).

 У вас яка боковушка на магазинках, з стандартним гофманом чи 35-37 по всій ширині?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, yu1986ra сказав:

То це зрозуміло! Але чи стали качати більше, швидше, краще? Бо ці 48 рамок потрібно обрізати і кудись скласти (особливо як нема великого столу для розпечатування).

 У вас яка боковушка на магазинках, з стандартним гофманом чи 35-37 по всій ширині?

В товариша така , то боковушка широка не стає , сокирою підтесує. Крім того що 48 рамок тре десь скласти їх ще тре встигну розпечатати , для цього потрібно дві людини . Відповідно це все займає багато місця . Бля мене було б краще дві медогонки по 24р. Поки одна крутить в іншу можна розпечатувати , це дасть можливість не брати рамку два рази в руки в стіл і зі стола.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, Конструктор сказав:

В товариша така , то боковушка широка не стає , сокирою підтесує. Крім того що 48 рамок тре десь скласти їх ще тре встигну розпечатати , для цього потрібно дві людини . Відповідно це все займає багато місця . Бля мене було б краще дві медогонки по 24р. Поки одна крутить в іншу можна розпечатувати , це дасть можливість не брати рамку два рази в руки в стіл і зі стола.

Дві медогонки займуть вдвічі більше місця. Якщо качаєш сам, то, звісно ж, всі 48 не розпечатаєш. Але якщо не поспішати - поки крутить розпечатати 10-20 рамок, а всі наступні розпечатані ставити відразу в медогонку.

А чому ваш товариш при таких незручностях не качає магазинки хордіально - підтесувати не потрібно, стіл для розпечатки мінімальний підійде? Чи все ж радіалкою швидше?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дві медогонки діаметром 60 см приблизно займе стільки саме як і ця 94 см  , а от на столі економія і роботи менше.

Якщо качаєш сам то достатньо медогонки і на 24 рамки.

А навіщо він купував радільну медогонку ? Щоб качати хордіально? От тепер і теше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.08.2022 в 03:15, yu1986ra сказал:

То це зрозуміло! Але чи стали качати більше, швидше, краще? Бо ці 48 рамок потрібно обрізати і кудись скласти (особливо як нема великого столу для розпечатування).

 У вас яка боковушка на магазинках, з стандартним гофманом чи 35-37 по всій ширині?

Качати стали швидше і легше (без фізичного навантаження тому хто крутив медогонку). Рамки відкачуються набагато краще, т.я. вручну 180-200 обертів за хв. навряд чи хто покрутить. Одній людині розпечатувати і завантажувати медогонку важко, а якщо той хто раніше крутив медогонку стане на розпечатування то двоє повністю встигатимуть. Ми качаємо втрьох. Один відбирає магазини, другий розпечатує, третій розпечатує і ставить рамки в медогонку. Стіл для розпечатування потрібен. Магазинні рамки із стандартним гофманом. Позитивним у цій медогонці є те, що вона може працювати як від електро мережі так і від акумулятора. Я качаю від мережі, але в цьому році був випадок, коли під час грози відключилося світло, а медогонку тільки заповнили рамками, то зняв акумумулятор із авто і допрацювали день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Конструктор сказав:

Дві медогонки діаметром 60 см приблизно займе стільки саме як і ця 94 см  , а от на столі економія і роботи менше.

Якщо качаєш сам то достатньо медогонки і на 24 рамки.

А навіщо він купував радільну медогонку ? Щоб качати хордіально? От тепер і теше.

Це комбінована медогонка. Вона по ідеї дає більший простір для маневру. Є люди на розпечатці- качай радіально. Нема людей - качай хордою (або радіально не поспішаючи, з перекурами).

Бачив в мережі відео де жіночка ( на подібній медогонці) сама качає всі рамки тільки хордою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, пенсіонер сказав:

 Магазинні рамки із стандартним гофманом.

При купівлі ви узгоджували даний нюанс з продавцем/виробником? Чи була можливість вибрати ротор під нестандартний гофман на всю ширину бокового бруска?

Вважаю стандартний гофман зайвим процесом у виготовленні магазинної рамки.  Магазинок з 35-37 мм по всій довжині бокової планки вже більше тисячі, тому цей аспект є критичним у виборі медогонки.

Радіальних медогонок я ще в роботі не бачив. Дуже цікавить, на скільки надійно тримаються вставлені рамки? Качаємо тільки коли заповнені всі посадкові місця в барабані? На скільки критична ширина верхнього бруска рамки (в мене зустрічаються екземпляри 22-26мм)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, yu1986ra сказав:

Це комбінована медогонка. Вона по ідеї дає більший простір для маневру. Є люди на розпечатці- качай радіально. Нема людей - качай хордою (або радіально не поспішаючи, з перекурами).

Бачив в мережі відео де жіночка ( на подібній медогонці) сама качає всі рамки тільки хордою.

Це що вона комбінована і є її +. В касетах качати піврамки не має ніякої логіки. А от 300ту саме то.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, yu1986ra сказав:

При купівлі ви узгоджували даний нюанс з продавцем/виробником? Чи була можливість вибрати ротор під нестандартний гофман на всю ширину бокового бруска?

Вважаю стандартний гофман зайвим процесом у виготовленні магазинної рамки.  Магазинок з 35-37 мм по всій довжині бокової планки вже більше тисячі, тому цей аспект є критичним у виборі медогонки.

Радіальних медогонок я ще в роботі не бачив. Дуже цікавить, на скільки надійно тримаються вставлені рамки? Качаємо тільки коли заповнені всі посадкові місця в барабані? На скільки критична ширина верхнього бруска рамки (в мене зустрічаються екземпляри 22-26мм)?

Питання не до мене , але скажущо виробник за гроші зробить зміни під ваші не стандартні піврамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23.08.2022 в 22:37, yu1986ra сказав:

Допоможіть з вибором медогонки.

Задивляюсь на таку Автомат 6 дадан рам хорда або 48 магазинних рам радіально на ремінній передачі. Хтось її бачив в живу? Може хто працює на подібній? Ціна не маленька 40 тис тому є багато питань. 

Виробник пропонує дану медогонку в кількох варіантах: 

 - на редукторній (+9 тис.грн) і ремінній передачі;

- тільки хорда (-7 тис.грн) і хордіально-радіальну (таку на яку я око положив).

Чи варта редукторна передача зайвих 9 тис. Грн? Чим вона краща?

На скільки радіалка продуктивніша за хорду? Хтось порівнював роботу різних типів медогонок? Пасіка в мене під 100 сімей з яких 30 лежаки. В найближчі 10 років від даданівської рамки не злізу. Може плюнути і взяти на 7 тис. дешевшу тільки хорду?

 

 

 

https://www.google.com/url?url=https://raybee.com.ua/p493556412-medogonka-ramochnaya-avtomaticheskaya.html%3Fsource%3Dmerchant_center%26srsltid%3DAdGWZVTjkYTwN_ZS9Gca8vU9Nb2a2hq2XJd_I3n0AyUZoSDoIXIM4zLe2Og&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0ahUKEwiUmKvvx-b5AhXNo4sKHR4GB_cQ1SkIyQcoAA&usg=AOvVaw12Ub_P8A7Yb69ZY1LechhT .

Купив собі таку на 6 рамок Дадан автомат, нержавійка, виробник АВВ-100 ,ремінна передача.Три роки відпрацювала на ура. Всім задоволений.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Конструктор сказав:

Питання не до мене , але скажущо виробник за гроші зробить зміни під ваші не стандартні піврамки.

Стандартний гофман на магазинці це просто нікому не потрібна єресь.

Більшість рамок зроблені під копірку - там верхній брусок 24 мм. Але попадаються і древні з бруском 26 мм, або екстренного виготовлення (під час взятку, з того, що було) з бруском 22 мм. Як на вашу думку будуть триматись такі рамки? Не викине з посадкового місця?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, андрон сказав:

https://www.google.com/url?url=https://raybee.com.ua/p493556412-medogonka-ramochnaya-avtomaticheskaya.html%3Fsource%3Dmerchant_center%26srsltid%3DAdGWZVTjkYTwN_ZS9Gca8vU9Nb2a2hq2XJd_I3n0AyUZoSDoIXIM4zLe2Og&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0ahUKEwiUmKvvx-b5AhXNo4sKHR4GB_cQ1SkIyQcoAA&usg=AOvVaw12Ub_P8A7Yb69ZY1LechhT .

Купив собі таку на 6 рамок Дадан автомат, нержавійка, виробник АВВ-100 ,ремінна передача.Три роки відпрацювала на ура. Всім задоволений.

Ви які рамки, в основному качаєте, нею?

Також задивлявся на таку, але в мене більша частина пасіки на рутах з магазинами. Поки молодий і шустрий бачу плюси в швидкості їх обслуговування.

У вас траплялись випадки переповнення бака медогонки, коли мед попадав у ''стакан'', що тримає барабан? Які можливі наслідки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Стандартний гофман на магазинці це просто нікому не потрібна єресь.

Більшість рамок зроблені під копірку - там верхній брусок 24 мм. Але попадаються і древні з бруском 26 мм, або екстренного виготовлення (під час взятку, з того, що було) з бруском 22 мм. Як на вашу думку будуть триматись такі рамки? Не викине з посадкового місця?

Точно не пам'ятаю , але здається там зроблено 27мм. можете уточнити у виробника. Все що менше нікуди не випаде навіть і 20мм

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, yu1986ra сказав:

Ви які рамки, в основному качаєте, нею?

Також задивлявся на таку, але в мене більша частина пасіки на рутах з магазинами. Поки молодий і шустрий бачу плюси в швидкості їх обслуговування.

У вас траплялись випадки переповнення бака медогонки, коли мед попадав у ''стакан'', що тримає барабан? Які можливі наслідки?

Вся пасіка рамка на 300.Переповнення бака не траплялось ні разу, дружина слідкує відповідально.Про попадання меду у стакан,

нічого не можу відповісти.Рамки відкачує добре,  за цей сезон ні одна рамка не була пошкоджена.Відкачую на 7 програмі(ручна установка) 4 цикла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, андрон сказав:

Вся пасіка рамка на 300.Переповнення бака не траплялось ні разу, дружина слідкує відповідально.Про попадання меду у стакан,

нічого не можу відповісти.Рамки відкачує добре,  за цей сезон ні одна рамка не була пошкоджена.Відкачую на 7 програмі(ручна установка) 4 цикла.

Якщо все на 300 так як у вас , то краще за синхронноповоротну нічого мабуть на даний час не має .:IMHO:

Маю 6рамочну синхронноповоротну , але оскільки основний мед на 145рамці , то вона задіяна лише на 10-15% , але в загалом  - робоча машина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, Конструктор сказав:

Якщо все на 300 так як у вас , то краще за синхронноповоротну нічого мабуть на даний час не має .:IMHO:

100%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Купив минулого року собі під ялинку подарунок - Медогонка (комбі) хордіально-радіальна МРК-48/6кас(300мм), 12В/220В від БіСтар

https://beestar.com.ua/catalog/kombinovani-medohonky/medohonka-kombi-khordialno-radialna-mrk-486kas300mm-12v220v

Відкачала 5 т - політ нормальний, але ''скрипить'' на віражах:umora:. Ніяк не можу налаштувати процес фільтрації. В режимі хорда все просто супер - ідеальна медогонка. В радіальному починаються проблеми з переповненням бака - не встигають сита. Чи робота на радіалці це вже не про сита?. З 145 рамками ще якось встигаю жонглювати ситами/відрами, а 230 рамка, то майже завжди тисну стоп-кран. Мед зливаю у відра 20 л, так і продаю. Мед в мене весь йде вроздріб або дрібним оптом, тому фільтрація обов'язкова.

Хто як фільтрує мед на радіалках? Які сита чи інші девайси використовуєте для цього?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене радіалки нема. Цього року купив велике сито на відро здається 300мм, вистачає надовго. З маленьким ситом не зрівняти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, msgarry сказав:

В мене радіалки нема. Цього року купив велике сито на відро здається 300мм, вистачає надовго. З маленьким ситом не зрівняти.

Для хорди вистачає і малих двох сит на 200 мм, які після кожного другого відра потрібно полоскати. Придбав цьогоріч і сито на 300мм. Так його вистачає на 6 відер, але загалом це розчарування на 500 грн. Окантовка зроблена з тонкого металу, дуже гнеться. Вже верхнє сито в нижнє вставити неможливо. Може то мені таке попалось, але якби бачив що купував, то не брав би це лайно. + під сито в 300 мм на відро 20 л майже не можливо поставити колодочки, щоб відразу процідити  повне і не гратись з переливаннями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Основним мінусом даної медогонки під мої потреби вважаю або пряме дно, або малий медовий карман (62л). Кран знаходиться відносно високо. В робочому положенні в медогонці завжди лишається відро меду. При завантаженні 230-х рамок в медогонку майже одномоментно попадає 3 відра. Тобто через сито гарантовано можу злити тільки першу закладку. А далі навіть на ''свіжі'' сита не встигаю замінити тару (з 145 рамками встигаю в більшості випадків, але жорсткий "таймінг" напрягає).

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, yu1986ra сказал:

Основним мінусом даної медогонки під мої потреби вважаю або пряме дно, або малий медовий карман (62л). Кран знаходиться відносно високо. В робочому положенні в медогонці завжди лишається відро меду. При завантаженні 230-х рамок в медогонку майже одномоментно попадає 3 відра. Тобто через сито гарантовано можу злити тільки першу закладку. А далі навіть на ''свіжі'' сита не встигаю замінити тару (з 145 рамками встигаю в більшості випадків, але жорсткий "таймінг" напрягає).

 

Як варіант - качати менше рамок за одну закладку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Гурович сказав:

Як варіант - качати менше рамок за одну закладку.

Коли купуєш швидку машину, то сподіваєшся їздити швидко.

Я задивляюсь в сторону вертикальних фільтрів-відстійників:

https://parkplus.com.ua/ua/razlivochnyy-filtr-otstoynik-s-vertikalnymi-sitami-iz-nerzhaveyushchey-stali-35-kg-rubee-germaniya/

https://vashapasika.com.ua/oborudovanie/otstaivanie_meda/v-dst-ynik-nerzhav-krugliy-50l-z-sitom-vertikalnim

Площа сит тут значно більша ніж в звичайних ситах. Забиватись вони повинні ніби менше, бо ємність завжди майже повна (більшість крихти буде зверху). Якщо вони будуть встигати за медогонкою на повному ходу, то це буде ідеальний варіант. 

Хто, що думає з цього приводу? Хтось бачив таке в роботі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...