Jump to content

Вощина

Recommended Posts

21 час назад, yu1986ra сказал:

Цим садово-виноградним пресом треба чавити літом коли жарко, бо дуже швидко застигає віск, як на пресі, так і в ємності (тобто з нього не може нормально вийти сміття). В мій влазить до 7 л мерви. Досуха вичавити в мене їм не виходило. Одні нерви. Треба щось більше.

Цього року віск вперше вийшов без сірої херні знизу коржа.

В мене саморобний набагато більший, десь 300мм в діаметрі і 400-450 висотою. На око з урахуванням мішка пару відер мерви влазе

шоб не охолов бажано пролити мішок чайником кипятка перед тим як закинути мерву, а коли холодно під низ ставлю газову горєлку 

чавиться аж шкварчить навіть коли мороз надворі. Тіки зараз дійсно краще бо вже не так спекотно і ще не так холодно, швидше все гріється 

• Like 1

5 годин тому, Burkun сказав:

Тому воску більше отримуєте за рахунок наростів на рамці. Якщо тільки суш то більше 130-140 г не получиться.

Скільки воску з однієї рамки після сонячної або парової воскотопки в грамах?

Які вже там нарости мають бути, щоб 20-30 гр виходило? З такими наростами важко було б до рамки добратись стамескою.

В мене з сонячної біля 100 гр з дадана виходило.

• Like 1

1 годину тому, a.g. сказав:

Завдяки чому?

В кінці процесу додав трохи кип'ятку і добре все перемішав, розчинивши застиглий віск на стінках, дні і зверху майбутнього коржа. Потім все закутав. За рахунок великого об'єму гарячих рідин віск встиг відділитися від сміття.

Я коли чавлю пресом віск в ємність повільно поступає - встигає охолонути. Перший корж перемішав, але застиглий віск не розчинив, то корж вийшов найбільш проблемним. В будь якому разі буду перетоплювати всі коржі разом на ''чистову''.

• Thanks 1

4 години тому, Burkun сказав:

У Анатолія стрільця взагалі по 185 г виходило. Тільки в нього нарости на рамках по сантиметру які він не враховував.

Та тут  +- вихід відносний, нарости бувають різні і рамки теж не всі однакові. Наприклад в мене майже всі рамки не добудовані до нижнього бруска , а в знайомого навпаки майже всі добудовані.

• Like 1

1 годину тому, artemishe сказав:

В мене саморобний набагато більший, десь 300мм в діаметрі і 400-450 висотою. На око з урахуванням мішка пару відер мерви влазе

шоб не охолов бажано пролити мішок чайником кипятка перед тим як закинути мерву, а коли холодно під низ ставлю газову горєлку 

чавиться аж шкварчить навіть коли мороз надворі. Тіки зараз дійсно краще бо вже не так спекотно і ще не так холодно, швидше все гріється 

Я щось таке собі зробити хочу, але руки все ніяк не дійдуть.

1 годину тому, artemishe сказав:

9 хвилин тому, yu1986ra сказав:

В кінці процесу додав трохи кип'ятку і добре все перемішав, розчинивши застиглий віск на стінках, дні і зверху майбутнього коржа. Потім все закутав. За рахунок великого об'єму гарячих рідин віск встиг відділитися від сміття.

Я коли чавлю пресом віск в ємність повільно поступає - встигає охолонути. Перший корж перемішав, але застиглий віск не розчинив, то корж вийшов найбільш проблемним. В будь якому разі буду перетоплювати всі коржі разом на ''чистову''.

Я відколи зробив центрофугу, то тільки згадую як я "мудохався" з тим пресом.:Jumpy: Це приблизно як порівняти, ручну не поворотну медогонку з радіалкою на електроприводі.

• Like 1

3 хвилини тому, Конструктор сказав:

Я відколи зробив центрофугу, то тільки згадую як я "мудохався" з тим пресом.:Jumpy: Це приблизно як порівняти, ручну не поворотну медогонку з радіалкою на електроприводі.

Мене процес загалом влаштовує, тільки мій прес не відповідає вимогам.

Може коли підросту з'явиться в продажу якесь готове рішення по центрифугам на пасіку в 100-200 сімей. Сам влазити в ці пралки і парогенератори не хочу, я від цього дуже далекий.

• Like 1

7 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Мене процес загалом влаштовує, тільки мій прес не відповідає вимогам.

Може коли підросту з'явиться в продажу якесь готове рішення по центрифугам на пасіку в 100-200 сімей. Сам влазити в ці пралки і парогенератори не хочу, я від цього дуже далекий.

Здається зараз вже є готові рішення, здається в Меліси93 є , правда не знаю яка ціна.

1 годину тому, yu1986ra сказав:

я беру сітку з парової воскотопки в бітон 40літрів (такий прямий, без кришки) , туди мерву,тоді прес чіпаю до ручок, ставлю на газ і кручу. Завтра як буде коли зважу віск після парової і після пресу.

3 хвилини тому, gardener сказав:

я беру сітку з парової воскотопки в бітон 40літрів (такий прямий, без кришки) , туди мерву,тоді прес чіпаю до ручок, ставлю на газ і кручу. Завтра як буде коли зважу віск після парової і після пресу.

Центрифуга якось більш вигідно виглядає

• Like 1

2 часа назад, Конструктор сказал:

Можливо дійде справа і до центрифуги

2 часа назад, yu1986ra сказал:

Головне не робіть з центральним гвинтом це дуже незручно 

• Like 1

47 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Центрифуга якось більш вигідно виглядає

і не посперечаєшся навіть

51 хвилину тому, artemishe сказав:

Головне не робіть з центральним гвинтом це дуже незручно 

А які є ще варіанти?

17 хвилин тому, yu1986ra сказав:

А які є ще варіанти?

• Like 1

10 годин тому, Конструктор сказав:

Я колись бачив це відео. Майже ідеальний прес, але, як на мене, коли мішок не по корпусу пошитий, то вижати майже все не можливо, бо репне мішок.

Дядько пресує у футболці 15 травня, тепла погода і віск у балії не встигає застигнути, + дерев'яні стінки виступають в ролі термоїзоляції. В мене прес повністю залізний - таким тільки літом щось чавити.

• Like 1

36 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Я колись бачив це відео. Майже ідеальний прес, але, як на мене, коли мішок не по корпусу пошитий, то вижати майже все не можливо, бо репне мішок.

От якраз коли мішок з зазором , то віджим буде найефективніший , просто мішок має бути з міцної тканини.

14 годин тому, gardener сказав:

Завтра як буде коли зважу віск після парової і після пресу.

одна рутівська рамка дала 95 грам воску після парової і ще 20 грам добавив прес

• Like 4

17 часов назад, yu1986ra сказал:

Які вже там нарости мають бути, щоб 20-30 гр виходило? З такими наростами важко було б до рамки добратись стамескою.

Зайдіть на канал Anatoliy strelec i подивіться які нарости на рамці. Він їх ніколи не зчищає поки рамка не попадає на вибраковку. Але можна зчищати і через місяць там буває таке саме як і в Анатолія.

33 минуты назад, gardener сказал:

Біля 100 г це 99 г чи 70?

35 минут назад, gardener сказал:

35 минут назад, gardener сказал:

Навіщо вам преси якщо з сонячної по 100 г з дадана, а з парової по 95 з рута? І це з чорних рамок як я розумію. 

1 година тому, Burkun сказав:

Навіщо вам преси якщо з сонячної по 100 г з дадана, а з парової по 95 з рута? І це з чорних рамок як я розумію. 

З чорних. після пресу виходить разом 115 грам, думаєте не варто тиснути?

41 минуту назад, gardener сказал:

Стоит, из черных получить воск ,с помощью солнечной воскотопки проблема . Там наверное 50% воска  точно остаётся . 

• Haha 1

3 часа назад, gardener сказал:

Заради 20 г я б не тиснув а продав мерву. Купити чи робити прес, витрачати енергоресурси, час, виконувати не саму приємну роботу і все заради 20 г з рамки, а мерву на смітник. Все ж таки я думаю що пресом більше буде а паровою і сонячною менше ніж Ви вказали. Бо мало б хто морочив би собі голову з пресом.

• Like 1

6 годин тому, Burkun сказав:

Зайдіть на канал Anatoliy strelec i подивіться які нарости на рамці. Він їх ніколи не зчищає поки рамка не попадає на вибраковку. Але можна зчищати і через місяць там буває таке саме як і в Анатолія.

Я також цьогоріч не зчищав. При відкачці одиничні рамки були добре завощені над чи під рамкою, але не думаю, що там і 15 гр назбирається. Добре нарощують зверху на одному корпусі під час закорму. Весною, як не забуду, зчищу всі 10 рам і зважу.

Сонячна це довго. Плавлю по 4 рута чи 3 дадана в один ряд. Для того щоб віск стік треба мінімум 1,5 добрих сонячних дні. Як є погода, то забрус дуже добре плавити - раз в два дні діставав 2-4 кг злиток. Але сонячні дні під осінь швидко закінчуються. Остання зарядка воскотопки вже чекатиме весну.

• Like 1

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Вчора нарешті вдалося переробити свій забрусний віск на вощину. На промисловому обладнанні.IMG_20231106_090800.thumb.jpg.f06ea4bb62596c95b9e05e7ed1e8b0b8.jpgIMG_20231106_090652.thumb.jpg.163f9f3f5020178375d9d4e1af1b9151.jpg

• Like 3
  • Thanks 1