Jump to content

Вощина

Recommended Posts

1 час назад, koste сказал:

Сколько воска можно получить с таким способом ?

Чим тонший шар мерви - тим більше вихід воску. Вихід  воску  залежить від багатьох чинників, вижати можна 150 - 160 з рамки на 300. А можна і не вижати.:umora:

1 час назад, koste сказал:

Сколько воска можно получить с таким способом ?

110-120 грамм з рамки рута 

26 минут назад, Гурович сказал:

Чим тонший шар мерви - тим більше вихід воску. Вихід  воску  залежить від багатьох чинників, вижати можна 150 - 160 з рамки на 300. А можна і не вижати.:umora:

Мерва з під пресу іде в піч) один раз можна її здати на другий раз не беруть)

• Like 1

7 годин тому, Петр Павлович сказав:

Насьогодні з "суттєвим недобором" у мене пів гаража медом заставлено - нема реалізації

Якщо Ви просто викинете той мед, то дійсно різниці нема...

Але рано чи пізно Ви його реалізуєте. Тому краще, щоб цього моменту чекав повний гараж меду, аніж пів...:IMHO:

• Like 2
  • Haha 1

1 час назад, Гурович сказал:

Так вот это и интересно ...если к примеру мерва из солнечной воскотопки, то сколько там воска ?:) Если не ошибаюсь то 20-30%  Считаем мерву принимают по 50гр/кг цена воска 250гр то получается что заработок с перероботкой будет 50-75гр /кг да и отдаст он эти 50гр при покупке мервы . Да и с учётом элетроенергии ,и затрат на доставку...ничего.  :hmm:

04.10.2023 в 22:04, artemishe сказав:

110-120 грамм з рамки рута 

Мерва з під пресу іде в піч) один раз можна її здати на другий раз не беруть)

В мене схожим пресом вийшло 100 з рута і 116 з дадана. Ну, дуже повільний процес. Хотілось викинути його в канаву з високої гори.

22 години тому, koste сказав:

Так вот это и интересно ...если к примеру мерва из солнечной воскотопки, то сколько там воска ?:) Если не ошибаюсь то 20-30%  Считаем мерву принимают по 50гр/кг цена воска 250гр то получается что заработок с перероботкой будет 50-75гр /кг да и отдаст он эти 50гр при покупке мервы . Да и с учётом элетроенергии ,и затрат на доставку...ничего.  :hmm:

Ніхто з тих хто купував мерву мені не зізнався скільки добуває воску і куди його діває.

42 минуты назад, yu1986ra сказал:

Ніхто з тих хто купував мерву мені не зізнався скільки добуває воску і куди його діває.

В лучшем случае его продадут заграницу . В худьшем сделают вощину которая после поплывет .:hi:

• Haha 1

16 хвилин тому, koste сказав:

В лучшем случае его продадут заграницу . В худьшем сделают вощину которая после поплывет .:hi:

Ви про що? Думаєте віск віджатий з мерви сонячної чи парової воскотопки чимось гірший ? І вощина з нього попливе?

16 минут назад, Конструктор сказал:

Ви про що? Думаєте віск віджатий з мерви сонячної чи парової воскотопки чимось гірший ? І вощина з нього попливе?

Да ,разрывная длина другая . Тобиш он менее прочный . Его раньше давали на вощинных производствах не больше 10 % от общей массы . Сейчас точно больше . При этом увеличили толщину листа ,а с этим и уменьшили шансы что бы не поплыла . Лапша на уши что хорошая вощина толстая .

• Haha 2

15 хвилин тому, koste сказав:

Да ,разрывная длина другая . Тобиш он менее прочный . Его раньше давали на вощинных производствах не больше 10 % от общей массы . Сейчас точно больше . При этом увеличили толщину листа ,а с этим и уменьшили шансы что бы не поплыла . Лапша на уши что хорошая вощина толстая .

Звідки така інформація?

10 часов назад, Конструктор сказал:

Звідки така інформація?

Это давно известная  информация.  Я не думал что нужно об этом напоминать .

23 хвилини тому, koste сказав:

Это давно известная  информация.  Я не думал что нужно об этом напоминать .

Якщо з рамки 300мм примітивним методом витопки (парова, сонячна воскотопки) отримати +- 100г воску то в мерві ще залишається 50г а то і більше , тако ж самого воску нічим не гіршого.:IMHO:

Ось віск отриманий з мерви сонячної і парової воскотопки віджатий не центрифузі:IMG_20231006_103417.thumb.jpg.ad4aed0c413cf3de45f8d52c027961dc.jpgIMG_20231006_103335.thumb.jpg.97364f372fbf284e1eb1a6c18a6d1a8c.jpg

• Like 1
  • Thanks 1

12 часов назад, yu1986ra сказал:

В мене схожим пресом вийшло 100 з рута і 116 з дадана. Ну, дуже повільний процес. Хотілось викинути його в канаву з високої гори.

Це правда. Давно же хочу шось більш продуктивне, але в рай гріхи не пускають, тобто гроші

але враховуючи шо перетопити весь віск це нехай тиждень- два роботи восени неквапливо то хай йому грець 

щоб було зрозуміло за одну закладку відтискає 50-60 рамок. Ну тобто попередньо розвареноі мерви. поки чавиться наступна партія розварюється. За день пару сотень рамок можна зробити 

8 годин тому, Конструктор сказав:

Якщо з рамки 300мм примітивним методом витопки (парова, сонячна воскотопки) отримати +- 100г воску то в мерві ще залишається 50г а то і більше , тако ж самого воску нічим не гіршого.:IMHO:

Ось віск отриманий з мерви сонячної і парової воскотопки віджатий не центрифузі:IMG_20231006_103417.thumb.jpg.ad4aed0c413cf3de45f8d52c027961dc.jpgIMG_20231006_103335.thumb.jpg.97364f372fbf284e1eb1a6c18a6d1a8c.jpg

Рахматулін стверджує, що різниця є. Парафін чи церезін важче вичавити з мерви. Він радить ''досуха'' пресом не чавити.

7 годин тому, artemishe сказав:

Це правда. Давно же хочу шось більш продуктивне, але в рай гріхи не пускають, тобто гроші

але враховуючи шо перетопити весь віск це нехай тиждень- два роботи восени неквапливо то хай йому грець 

щоб було зрозуміло за одну закладку відтискає 50-60 рамок. Ну тобто попередньо розвареноі мерви. поки чавиться наступна партія розварюється. За день пару сотень рамок можна зробити 

Цим садово-виноградним пресом треба чавити літом коли жарко, бо дуже швидко застигає віск, як на пресі, так і в ємності (тобто з нього не може нормально вийти сміття). В мій влазить до 7 л мерви. Досуха вичавити в мене їм не виходило. Одні нерви. Треба щось більше.

Цього року віск вперше вийшов без сірої херні знизу коржа.

• Like 1

50 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Рахматулін стверджує, що різниця є. Парафін чи церезін важче вичавити з мерви. Він радить ''досуха'' пресом не чавити.

Так я і досухо не чавлю 150-160г. Мені ще ж потріно мерву здати.:umora:

Я за те що при отриманні 100г з рамки , в мерві залишається ще грам 50 воску нічим не гіршого.

• Like 1

3 часа назад, yu1986ra сказал:

В мій влазить до 7 л мерви.

Розділи мерву на 3 частини прокладками, може результат стане кращим.

53 хвилини тому, Гурович сказав:

Розділи мерву на 3 частини прокладками, може результат стане кращим.

З воском вже закінчив. На наступний рік щось буду думати...

11 часов назад, Конструктор сказал:

Так я і досухо не чавлю 150-160г. Мені ще ж потріно мерву здати.:umora:

Я за те що при отриманні 100г з рамки , в мерві залишається ще грам 50 воску нічим не гіршого.

Суш в рамках топите чи вирiзаєте?

В 04.10.2023 в 23:46, koste сказал:

Після сонячної і парової в мерві 50% воску, після пресу і центрифуги 15-20%. 

• Like 1

53 хвилини тому, Burkun сказав:

Після сонячної і парової в мерві 50% воску,

Шось Ви тут загнули:hmm:

• Like 3

1 годину тому, Burkun сказав:

Суш в рамках топите чи вирiзаєте?

Топлю , паром. Колись вирізав - то то дуже клопітка і не легка робота.

• Like 1

4 часа назад, Конструктор сказал:

Топлю , паром. Колись вирізав - то то дуже клопітка і не легка робота.

Тому воску більше отримуєте за рахунок наростів на рамці. Якщо тільки суш то більше 130-140 г не получиться.

4 часа назад, gardener сказал:

Шось Ви тут загнули:hmm:

Скільки воску з однієї рамки після сонячної або парової воскотопки в грамах?

• Haha 1

23 хвилини тому, Burkun сказав:

Тому воску більше отримуєте за рахунок наростів на рамці. Якщо тільки суш то більше 130-140 г не получиться.

На нарости не звертав увагу, десь може більші , а десь взагалі майже не має. Кілька разів робив розрахунок , то виходило 150г з рамки. Якщо центрофугу закладати меншими порціями, то вихід буде ще більший.

• Like 2

17 минут назад, Конструктор сказал:

На нарости не звертав увагу, десь може більші , а десь взагалі майже не має. Кілька разів робив розрахунок , то виходило 150г з рамки. Якщо центрофугу закладати меншими порціями, то вихід буде ще більший.

У Анатолія стрільця взагалі по 185 г виходило. Тільки в нього нарости на рамках по сантиметру які він не враховував.

21 час назад, yu1986ra сказал:

Цього року віск вперше вийшов без сірої херні знизу коржа.

Завдяки чому?