Jump to content
gennadiy

Центрифуга для добування воску

Recommended Posts

Продовжую роботу по виготовленні карасу бака.20200111_153256.thumb.jpg.94cfa6394f3c07db1e258cfc5a944121.jpg20200111_153219.thumb.jpg.9e2e73ab7433a8bd74017467bc2601b2.jpg

• Like 5
  • Thanks 1

Завершив  каркас бака і пофарбував ,

20200119_124632.thumb.jpg.328daeff03e706976e922872c2b9e98a.jpg виготовив вищу заливну горловину.

20200119_124739.thumb.jpg.f14925aa821b539d4579933a73c082e2.jpg

• Like 6

Утеплив бак мін ватою , та обшив жестю.20200120_174355.thumb.jpg.1ee9a8d486ec7a8e68dc3365a4675331.jpg

• Like 9
  • Thanks 2

20200122_074849.thumb.jpg.35e0302faa75eaf9880c575a27b7a811.jpgВ нижній частині бака встановив тен , за допомогою нього і терморегулятора планую підтримувати робочу темпаратуру . 

Думаю це дасть змогу віджимати розварену мерву без парогернератора , принаймні спробую , а там буде видно.

Edited by Конструктор
  • Like 1
  • Thanks 2

Виготовив антивібраційний каркас20200124_185207.thumb.jpg.eebc96d4ffa087fe37d752c41d143b01.jpg

Принаймні ,   я думаю що він буде антивібраційний , випробування покаже. Можливо прийдеться робити  інакше .

• Like 2
  • Thanks 1
14 години тому, Конструктор сказав:

Виготовив антивібраційний каркас

Що за механізм? Гумові подушки кріплення мотора автомобіля?

В 31.12.2019 в 08:39, Конструктор сказал:

Так ,  такий барабан був би кращий , але він мені не попадався .

У "Атланта" в барабані перегородки пластикові, повинні бути зйомні.

6 часов назад, Немолодий сказал:

Що за механізм? Гумові подушки кріплення мотора автомобіля?

Низ з трьох трубок , 20200115_160745.thumb.jpg.8875c0f1c94c9953b6cbdfcfee9fa6c3.jpg

вертикальні три деревяні планки , і три подушки від автомобільного  двигуна.

5 часов назад, Andruhan сказал:

У "Атланта" в барабані перегородки пластикові, повинні бути зйомні.

Так , але бак там не металевий.

2 години тому, Конструктор сказав:

три деревяні планки

Акація? Ясенок? Я б ставив такі.

Центр ваги опустити б понижче. Чи планується жортка фіксація основи до підлоги?

Edited by Немолодий
1 минуту назад, Немолодий сказал:

Акація? Ясенок? Я б ставив такі.

Ще і Кленові , теж не погані :IMHO:, маю всі ці породи деревини ,  але поки що пробний варіант Липові.

Вони менш пружні ніж тверді породи , можливо краще гаситимуть вібрацію.

16 годин тому, Конструктор сказав:

краще гаситимуть вібрацію

бруски шириною 60-70 мм, які мають потоншення посередині до10-15 мм і довжиною 150-200 мм. А на кінцях їх товщина 40-50 мм. Такі дерев"яні амортизатори бачив у дитинстві в олійниці де рухомі решета сортували обрушене насіння соняху (батько мій там працював). Зрозуміло, що розміри приблизні. Але матеріал не липа, а міцніша порода. Але і тут є заковика. Такі бруски добре б працювали, коли б були розміщені паралельно один одному. Хоча пробувати варто і в іншому розміщенні.

• Like 1
1 час назад, Немолодий сказал:

Такі дерев"яні амортизатори бачив у дитинстві в олійниці де рухомі решета сортували обрушене насіння соняху (батько мій там працював). Зрозуміло, що розміри приблизні. Але матеріал не липа, а міцніша порода.

Теж таку схему бачив в млинах і віялках на решетах , але там вони більше виконують функцію на амортизатора а пружини , для вібрації решет , тому там доцільно використовувати максимально пружинисту деревину.

В центрофузі думаю потрібно, не тільки щоб пружинило , а і згладжувало вібрацію в переході від бака до основи ,  яка стоїть на підлозі :IMHO:.

Спочатку теж розглядав як варіант Ясен , Клен , Акацію , потім почав дивитись в сторону більш мяких порід . Провів невеликий практичний дослід , і вирішив робити Липові. 

Хоча випробування покаже , при потребі замінити матеріал чи розмір "дрожин" - це минутне діло.

• Like 1
2 часа назад, Немолодий сказал:

Такі бруски добре б працювали, коли б були розміщені паралельно один одному

Можливо я і помиляюсь, але не бачу нічого кращого в паралельному розміщенні брусків :IMHO:

• Like 1
51 хвилину тому, Конструктор сказав:

Можливо я і помиляюсь, але не бачу нічого кращого в паралельному розміщенні брусків :IMHO:

Мабуть найкращим варіантом було б використання квадратних брусків  потоншених всередині з допомогою токарного станка. Тоді б сам бак міг би відхилятися до певної міри в різні сторони, бо плоскі потоншені бруски вигинаються лише в одній площині. (Це так. Фантазії вголос)

• Thanks 1
51 минуту назад, Немолодий сказал:

Мабуть найкращим варіантом було б використання квадратних брусків  потоншених всередині з допомогою токарного станка. Тоді б сам бак міг би відхилятися до певної міри в різні сторони, бо плоскі потоншені бруски вигинаються лише в одній площині. (Це так. Фантазії вголос)

Теж думаю що квадратні ,  чи круглі працювали б рівномініше , в усіх напрямках , але вирішив поки що спробувати на прямокутних 20мм?35мм 

Так як ви кажете прямокутні працюватимуть краще в плоскості , і гірше на ребро , то можливо воно в деякій мірі стримуватиме коливння , що можливо матиме і позитив. Хоча це тільки моя теорія , буде видно після практики.

Приветствую самодельщиков!Целый год "рожал"центрифугу,но оно того стоит.Выход 140 гр.с 300 рамки.Производительность 400-500 разваренных сотов за день.Аммортизацию не делал но ,думаю,надо.

• Like 2
  • Thanks 1
52 хвилини тому, Братъ сказав:

Приветствую самодельщиков!Целый год "рожал"центрифугу,но оно того стоит.Выход 140 гр.с 300 рамки.Производительность 400-500 разваренных сотов за день.Аммортизацию не делал но ,думаю,надо.

Хочемо побачити Ваше новонароджене "дитя". Фото в студію!

• Like 1
1 час назад, Братъ сказал:

Мені теж цікаво було б побачити.

Чим більший ми будемо ділиться своїми напрацюваннями , тим кращого результату зможе досягнути кожен з нас.:IMHO:

Edited by Конструктор

Испытываю трудности с размещением фото,поэтому прошу извинить. Немного опишу в словах.Барабан с большой стиралки d500mm с ровным выпуклым основанием и с удаленными рёбрами на рабочей поверхности. Бак с двухрамочной медогонки d600mm,обрезанный по высоте. Корпус подшипников,выточен по конуса дна бака и закреплен фланцем. Двигатель двух скоростной 500/3000,передача временная 1/2 на понижение.Верх барабана срезан до небольшого ребра жесткости. Мешка нет,по окружности съёмная жесткая сетка.Всё утеплено минватой с наклеенной фольгой.яПодача пара сверху через двойную утепленную крышку.

• Like 1
  • Confused 1
В 22.01.2020 в 17:40, Конструктор сказал:

20200122_074849.thumb.jpg.35e0302faa75eaf9880c575a27b7a811.jpgВ нижній частині бака встановив тен , за допомогою нього і терморегулятора планую підтримувати робочу темпаратуру . 

Думаю це дасть змогу віджимати розварену мерву без парогернератора , принаймні спробую , а там буде видно.

Вітаю коллего!

Стосовно тена- чи буде достатня поверхня контакту нагрівача з баком?

По фото погано видно, але три точки жорсткої фіксації навряд чи забезпечать

,на мою думку,повноцінну теплопередачу до бака, чи є конструктивна

можливість доварити додаткові кріплення на бак щоб доп. пластинами/хомутами

збільшити площу ?

Edited by professorm
23 минуты назад, professorm сказал:

Вітаю коллего!

Стосовно тена- чи буде достатня поверхня контакту нагрівача з баком?

По фото погано видно, але три точки жорсткої фіксації навряд чи забезпечать

,на мою думку,повноцінну теплопередачу до бака, чи є конструктивна

можливість доварити додаткові кріплення на бак щоб доп. пластинами/хомутами

збільшити площу ?

Чесно кажучи я і не намагався здійснити теплопередачу за рахунок контакту тену з баком.

Теплопередача буде здійснюватися за рахунок повітряної подушки в 30мм , думаю цього достатньо для передачі темпаратури в 100 градусів , за рахунок неї і буде більш рівномірний розігрів по всій площі дна баку , що вважаю не можливим при прямому контакті тена з дном баку.

Ще уточню, що тен був зашитий жестю і утеплений 40мм мін ватою, і зовні знов обшитий жестю.

Edited by Конструктор

Звичайно тут Ваш особистий вибір,

але дозволю собі нагадати що ,в природі є тени призначені для роботи

на відкритому повітрі,як у нашому випадку, так вони мають додаткове оребрення

для кращого тепловідведення, крім того по них є рекомендовані заводом -виробником

швидкості руху повітря,для нормальної їх роботи ,щоб виключити перегрів і перегорання.

Можу тоді лише порадити поставити прямо до тена  датчик термометра,

щоб контролювати його  температуру і  недопустити перегорання.

Прошу не вважати за критику.

Edited by professorm
  • Like 1
52 минуты назад, professorm сказал:

Звичайно тут Ваш особистий вибір,

але дозволю собі нагадати що ,в природі є тени призначені для роботи

на відкритому повітрі,як у нашому випадку, так вони мають додаткове оребрення

для кращого тепловідведення, крім того по них є рекомендовані заводом -виробником

швидкості руху повітря,для нормальної їх роботи ,щоб виключити перегрів і перегорання.

Можу тоді лише порадити поставити прямо до тена  датчик термометра,

щоб контролювати його  температуру і  недопустити перегорання.

Прошу не вважати за критику.

Тен використав з побутової електроплити , він сухий і я думаю  не потребує руху повітря для охолодження. 20200122_074849.thumb.jpg.35e0302faa75eaf9880c575a27b7a811.jpg

До того ж зверніть увагу на мідну трубку що проходить під теном, ось вона20200122_074858.thumb.jpg.76c959842157c7f56ab8846eadf8a2f4.jpg , в неї і буде вставлятися датчик терморегулятора з зовні обшивки баку .

Мабуть , якби зразу  це все описав то виникало б менше запитань . 

Дякую за поради.

Edited by Конструктор

Тому знизу і пишу, прошу не вважати за критику :)

В  цьому випадку якщо тен  має теоретично там вижити,

то варто задуматися лише за підшипники,і їх змащування, якщо температура бака

буде дійсно в межах ста градусів то певно варто перепакувати змазку в них

хочаб літолом, чи іншою змазкою, яка буде витримувати подібні температури?

• Like 1