Jump to content
melkart

Вулик на 12 українських рамок з надставками

Recommended Posts

16 хвилин тому, Cfif сказав:

Також експериментую  з подібними, лиш на 12 рамок. Навіть частина рамок точнісінько таких же - від пана Володимира:ay: 
Поки все подобається. 

• Thanks 1

Скільки часу іде експеремент, і які результати? Зробив чотирі таких вулики,буду переселять. Два з пінополіестеролу обв'язка верх них дерево і два з тридцятої дошки. Пінополістерол буде стоять на сонці, дерево у затінку. Хочу перевести всю пасіку на такий тип вулика. Буду радий любій інформації на цю тему.

21 час назад, adimir сказал:

Скільки часу іде експеремент, і які результати? Зробив чотирі таких вулики,буду переселять. Два з пінополіестеролу обв'язка верх них дерево і два з тридцятої дошки. Пінополістерол буде стоять на сонці, дерево у затінку. Хочу перевести всю пасіку на такий тип вулика. Буду радий любій інформації на цю тему.

Зробіть ще паз для перегородки посередині. Зручно тримати по 2 відводки і зимувати невеликі сім"ї.

• Like 2

Поскільки мова в цій темі іде і про надставки , то гадаю комусь може прислугувати моя стаття в журналі "Пчеловодство" №9 за 1991 рік. Вона носить назву "Украинский многокорпусный"

47112471db78.jpga059d2296b30.jpg

Edited by Немолодий
  • Like 2
  • Thanks 1
3 часа назад, Ю.М. сказал:

Зробіть ще паз для перегородки посередині. Зручно тримати по 2 відводки і зимувати невеликі 

Мова іде про корпусний вулик на українську піврамку, від'ємне дно, чотирі корпуси (два гніздових, два магазини), зимують у двох корпусах, дві високі заставні на 435 мм (ппс), з верху холстик. Перегородка у мене на лежаках.

41 минуту назад, Немолодий сказал:

Поскільки мова в цій темі іде і про надставки , то гадаю комусь може прислугувати моя стаття в журналі "Пчеловодство" №9 за 1991 рік. Вона носить назву "Украинский многокорпусный"

47112471db78.jpga059d2296b30.jpg

Яка медогонка використовується для відкачки меду?

11 минут назад, adimir сказал:

Мова іде про корпусний вулик на українську піврамку, від'ємне дно, чотирі корпуси (два гніздових, два магазини), зимують у двох корпусах, дві високі заставні на 435 мм (ппс), з верху холстик. Перегородка у мене на лежаках.

Тема про український вулик з надставками. Працюю з такими понад 20 років. 

Перегородка дозволяє використовувати вулик (надставку) для відводків та нуклеусів, причому більш ефективно ніж окремі вулики на 6 рамок, які зараз популярні. Що стосується багатокорпусного на пів-укр. рамки, не бачу переваги перед вуликом на повну укр. рамку з медовими надставками. 

• Like 1
11 годин тому, adimir сказав:

Звичайна медогонка на даданівську рамку. Поскільки стандартні рамки 300х435 відкачуються не завжди повномедними, то відкачування майже завжди повномедних рамочок 300х212 не суттєво знижує продуктивність хордіальної медогонки при відкачці. Хоча на є проблемою відкачувати такі піврамки і в радіальному режимі, зовсім нескладно доопрацювавши стандартну радіалку. Ну і як варіант можу запропонувати таку конструкцію 4-ри рамкової медогонки в якій можна відкачувати крім 4 стандартних рамок  ще і 8 піврамок українських або 8 рамок Роже Делона, або 8 малих рамок інших розмірів. 

• Thanks 1

Безумовно краще української рамки ще ніхто не придумав, але коли мова іде про корпусну систему утримання то перш за все це швидкість і зручність в утримуванні і обслуговуванні. Саме порівнювать можна лежак з лежаком, а корпусну з корпусними. Це моя думка.

31 минуту назад, Немолодий сказал:

Звичайна медогонка на даданівську рамку. Поскільки стандартні рамки 300х435 відкачуються не завжди повномедними, то відкачування майже завжди повномедних рамочок 300х212 не суттєво знижує продуктивність хордіальної медогонки при відкачці. Хоча на є проблемою відкачувати такі піврамки і в радіальному режимі, зовсім нескладно доопрацювавши стандартну радіалку. Ну і як варіант можу запропонувати таку конструкцію 4-ри рамкової медогонки в якій можна відкачувати крім 4 стандартних рамок  ще і 8 піврамок українських або 8 рамок Роже Делона, або 8 малих рамок інших розмірів. 

31 минуту назад, Немолодий сказал:

Похвально

Edited by adimir