Перейти к содержанию

Подсадка маток


siverit

Рекомендуемые сообщения

13 минуты назад, roman-1 сказал:

поїхав на другий точок матку підсаджувати . приїхав а тут вже і дощ почав покрапувати неохота було відкривати вулик тут щей дзвонять що чекають дома . плюнув я на неї і пустив в льоток. сьогодні провірив. все добре. прийняли.

А я скільки разів не плював - не приймали ні разу.:hmm: Майбуть мало плював, або забагато. :dntknw:Але, скоріше всього, склад слини не такий...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ромео сказал:

склад слини не такий...:umora:

напевно 100 грам були прийняті не того напитку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, roman-1 сказав:

поїхав на другий точок матку підсаджувати . приїхав а тут вже і дощ почав покрапувати неохота було відкривати вулик тут щей дзвонять що чекають дома . плюнув я на неї і пустив в льоток. сьогодні провірив. все добре. прийняли.

я наприклад дуже радив понаблюдати за нею зазвичай в перший день якщо при такій підсадці жива,  не факт що надалі все буде добре , мав такий випадок і не раз пускаеш через льоток  особливо не плідку навіть три дні лазить ,а потім вбивають , 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Безработный 20лет сказал:

навіть три дні лазить ,а потім вбивають , 

матка була  плідна. минув тиждень. вже бачив яйця. до того в сімї був маточник. матка вийшла. при обльоті невернулась. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сімейка з зими вийшла на 2 рамочках (145). Не підсилював. Помаленьку розвинулись  - майже два корпуса (145). І якось пригальмувався розвиток. Вивів маток молодих і звичайно вирішив там поміняти матку. Видалив стару і відразу дав в кліточці молоду плідну. Через два дні з кліточки випустив прямо на рамки - бджоли почали облизувати і годувати матку - хвилин 5 спостерігав - ніби все спокійно. (було пару свищевих маточників, але тільки на одній рамці - видалив, але як виявилось не всі.). Сьогодні був на пасіці ну і звичайно вирішив глянути як в них справи. Справи погано - перед вуликом близько стакана мертвої бджоли і видно що витягують з льотка бджіл які ще дригаються... Спочатку думав що потруїлись, але в інших вуликах такого не має... Передивився весь вулик (був один свищевий маточник) - матка на дні в щільному клубку . Але жива і жвавенько почала втікати як той клубок я потривожив. Матку зловив і в кліточку. Я так думаю якась частина бджіл матку прийняла і захищала її а інша частина  лупила тих бджіл і витягала мертвяків з вулика. Якби хотіли уколошкати матку - то за добу без проблем могли б якби не захищали її бджоли.... Ще такого в мене не було...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Сімейка з зими вийшла на 2 рамочках (145). Не підсилював. Помаленьку розвинулись  - майже два корпуса (145). І якось пригальмувався розвиток. Вивів маток молодих і звичайно вирішив там поміняти матку. Видалив стару і відразу дав в кліточці молоду плідну. Через два дні з кліточки випустив прямо на рамки - бджоли почали облизувати і годувати матку - хвилин 5 спостерігав - ніби все спокійно. (було пару свищевих маточників, але тільки на одній рамці - видалив, але як виявилось не всі.). Сьогодні був на пасіці ну і звичайно вирішив глянути як в них справи. Справи погано - перед вуликом близько стакана мертвої бджоли і видно що витягують з льотка бджіл які ще дригаються... Спочатку думав що потруїлись, але в інших вуликах такого не має... Передивився весь вулик (був один свищевий маточник) - матка на дні в щільному клубку . Але жива і жвавенько почала втікати як той клубок я потривожив. Матку зловив і в кліточку. Я так думаю якась частина бджіл матку прийняла і захищала її а інша частина  лупила тих бджіл і витягала мертвяків з вулика. Якби хотіли уколошкати матку - то за добу без проблем могли б якби не захищали її бджоли.... Ще такого в мене не було...:dntknw:

прям триллер,сюжет надзвичайно гострий і одразу захоплює розвитком подій,головна героїня розповіді явно не передбачлива була і почала одразу сіяти яйцями,но підступні гвардійці екс-королєви скористались ситуацією і запечатали маточник,майже Варфоломіївська ніч передбачалась але на горизонті з'явився практично тєлохранітєль, який розв'язав і покінчив із залишками старої гвардії,давши шанс набратись опиту ,ще молодій і перспективній героїні.Ось це вважаю небхідно для даного тексту:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Бджолопотам сказал:

Сімейка з зими вийшла на 2 рамочках (145). Не підсилював. Помаленьку розвинулись  - майже два корпуса (145). І якось пригальмувався розвиток. Вивів маток молодих і звичайно вирішив там поміняти матку. Видалив стару і відразу дав в кліточці молоду плідну. Через два дні з кліточки випустив прямо на рамки - бджоли почали облизувати і годувати матку - хвилин 5 спостерігав - ніби все спокійно. (було пару свищевих маточників, але тільки на одній рамці - видалив, але як виявилось не всі.). Сьогодні був на пасіці ну і звичайно вирішив глянути як в них справи. Справи погано - перед вуликом близько стакана мертвої бджоли і видно що витягують з льотка бджіл які ще дригаються... Спочатку думав що потруїлись, але в інших вуликах такого не має... Передивився весь вулик (був один свищевий маточник) - матка на дні в щільному клубку . Але жива і жвавенько почала втікати як той клубок я потривожив. Матку зловив і в кліточку. Я так думаю якась частина бджіл матку прийняла і захищала її а інша частина  лупила тих бджіл і витягала мертвяків з вулика. Якби хотіли уколошкати матку - то за добу без проблем могли б якби не захищали її бджоли.... Ще такого в мене не було...:dntknw:

В мени такаж ситуація була в трьох відводках,я так і не зрозумів з відки мертві бджоли появились на дні вулика,первий раз таке бачу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Бджолопотам сказал:

Сімейка з зими вийшла на 2 рамочках (145). Не підсилював. Помаленьку розвинулись  - майже два корпуса (145). І якось пригальмувався розвиток. Вивів маток молодих і звичайно вирішив там поміняти матку. Видалив стару і відразу дав в кліточці молоду плідну. Через два дні з кліточки випустив прямо на рамки - бджоли почали облизувати і годувати матку - хвилин 5 спостерігав - ніби все спокійно. (було пару свищевих маточників, але тільки на одній рамці - видалив, але як виявилось не всі.). Сьогодні був на пасіці ну і звичайно вирішив глянути як в них справи. Справи погано - перед вуликом близько стакана мертвої бджоли і видно що витягують з льотка бджіл які ще дригаються... Спочатку думав що потруїлись, але в інших вуликах такого не має... Передивився весь вулик (був один свищевий маточник) - матка на дні в щільному клубку . Але жива і жвавенько почала втікати як той клубок я потривожив. Матку зловив і в кліточку. Я так думаю якась частина бджіл матку прийняла і захищала її а інша частина  лупила тих бджіл і витягала мертвяків з вулика. Якби хотіли уколошкати матку - то за добу без проблем могли б якби не захищали її бджоли.... Ще такого в мене не було...:dntknw:

Такое бывает когда молодая матка начинает сеять и вокруг нее образуется свита а потом матковод решил подставить сот с сушью или еще хуже с вощиной.и разрезал гнездо. могут матку лупить. по не опытности когда начинал делать нуки на рамку 300 .Было такое. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в принципі підсадку під ковпачком роблю таким чином,на другу добу,переглядаю вулик де підсадив матку на стан маточників і при наявності знищую,потім із зворотньої сторони ковпачка, на стільнику роблю олівцем отвір,і назад ставлю у вулик даючи бджолам випустити матку та якийсь час під ковпачком отримати запах матки рознісши його по вулику для ідентифікації

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання по підсадці. Якщо матку пустити в ізолятор на розплід, що лупиться і поставити в сім"ю з маткою. Через кілька днів забрати основну матку та ізолятор відкрити через кілька днів. Чи є в когось такий досвід підсадки маток. Жопом відчуваю, що потянуть маточники і грохнуть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Sanich сказав:

Питання по підсадці. Якщо матку пустити в ізолятор на розплід, що лупиться і поставити в сім"ю. Через кілька днів забрати основну матку та ізолятор відкрити через кілька днів. Чи є в когось такий досвід підсадки маток. Жопом відчуваю, що потянуть маточники і грохнуть. 

думаю після відбору старої матки не спішити відкривати ізолятор години чотири,і відкриття ізолятора зробити через ганеман

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Sanich сказал:

Питання по підсадці. Якщо матку пустити в ізолятор на розплід, що лупиться і поставити в сім"ю. Через кілька днів забрати основну матку та ізолятор відкрити через кілька днів. Чи є в когось такий досвід підсадки маток. Жопом відчуваю, що потянуть маточники і грохнуть. 

Я цего року випробовув трьох рамочний ізолятор,правда підсажував матку разом з відводком в якому облетілась все прошло нармально,головне довго нетримати,ато можна запарити бджолу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Женя Циба сказав:

Я цего року випробовув трьох рамочний ізолятор,правда підсажував матку разом з відводком в якому облетілась все прошло нармально,головне довго нетримати,ато можна запарити бджолу.

Як то в сім"ї можна запарити бджолу? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Sanich сказал:

Як то в сім"ї можна запарити бджолу? 

Та бджола що в ізоляторі довго знаходеться може запаритись,в мени трохи сипанулось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Женя Циба сказав:

Та бджола що в ізоляторі довго може запаритись,в мени трохи сипанулось.

Не спостерігав такого в ізоляторі - тому дивно.  Можливо занадто багато бджоли вилупилося, або корму не було. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Sanich сказал:

Питання по підсадці. Якщо матку пустити в ізолятор на розплід, що лупиться і поставити в сім"ю з маткою. Через кілька днів забрати основну матку та ізолятор відкрити через кілька днів. Чи є в когось такий досвід підсадки маток. Жопом відчуваю, що потянуть маточники і грохнуть. 

Очень большая вероятность что грохнут. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Sanich сказал:

Не спостерігав такого в ізоляторі - тому дивно.  Можливо занадто багато бджоли вилупилося, або корму не було. 

Корм був і води наляв,всього бистріше що бджоли було багатенько.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Попыток у меня было много увеличить таким способом пропускную способность матко места .Но маток били.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Попыток у меня было много увеличить таким способом пропускную способность матко места .Но маток били.

Вы говорите о неплодках.  Я говорю о плодных матках. Цель - убрать безрасплодный период из-за подсадки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Sanich сказал:

Вы говорите о неплодках.  Я говорю о плодных матках. Цель - убрать безрасплодный период из-за подсадки. 

Плодные дело другое. способ может работать.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Sanich сказав:

 Цель - убрать безрасплодный период из-за подсадки. 

Ви думаєте що 5-7 днів перерви буде мати настільки негативні наслідки, що треба видумувати певні способи щоб уникнути цього???

В мене одна сім'я що в лідерах.... Відкачував весняний мед, так з розплодом було всього 3 чи 4 рамки, все решта гніздо (20 рамок) було або залите нектаром або з пергою. Думав що сім'я просяде. Нічого подібного - сьогодні заглядав - магазин знову майже повний і печатають. Я до того веду що тим безрозплодним періодом можна сміливо знехтувати....:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Бджолопотам сказал:

Ви думаєте що 5-7 днів перерви буде мати настільки негативні наслідки, що треба видумувати певні способи щоб уникнути цього???

В мене одна сім'я що в лідерах.... Відкачував весняний мед, так з розплодом було всього 3 чи 4 рамки, все решта гніздо (20 рамок) було або залите нектаром або з пергою. Думав що сім'я просяде. Нічого подібного - сьогодні заглядав - магазин знову майже повний і печатають. Я до того веду що тим безрозплодним періодом можна сміливо знехтувати....:IMHO:

Может какая то цель другая. Но способ плодную на плодную работает. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.05.2017 в 10:09, Галичанин сказав:

В суботу підсаджував плідну зимувалу матку в залишок від пакету (5 рамок, 3 медові 2 з розплодом закритим), підсаджував таким способом: всіх бджіл струшував на фанеру перед льотком, свищі всі були зірвані - це точно, матки мали б виходити завтра-після завтра,  матка в кліточці була перед льотком. Бджоли всі зайшли через льоток, обліпили кліточку з маткою, вели себе спокійно, здається прийняли. Матку поставив між рамки. Ввечері перевірив - бджоли спокійно поводились на кліточці, дві бджоли запустив у кліточку, поводились спокійно. Так і залишив кліточку, щоб бджоли самі випустили матку через канді. Вчора перевіряв - матки не знайшов, розплоду не знайшов. Згодом знайшов неплідку!!!, яка бігала по сотах і свою підсаджувану матку мертвою перед льотком. Ось така ситуація - запитання звідки взялася НЕПЛІДКА! в цій сім"ї???:hmm::dntknw:

Ще одне зауваженння - на пасіці на вчорашній день ще не було неплідок, які могли вилітати на обліт...

А ви хіба не в курсі, що матка могла б бути відкладеною й раніше чи на старшій личинці. :ah: Це ж не Джентер, де контроль погодинний.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Бджолопотам сказав:

Ви думаєте що 5-7 днів перерви буде мати настільки негативні наслідки, що треба видумувати певні способи щоб уникнути цього???

В мене одна сім'я що в лідерах.... Відкачував весняний мед, так з розплодом було всього 3 чи 4 рамки, все решта гніздо (20 рамок) було або залите нектаром або з пергою. Думав що сім'я просяде. Нічого подібного - сьогодні заглядав - магазин знову майже повний і печатають. Я до того веду що тим безрозплодним періодом можна сміливо знехтувати....:IMHO:

Безрозплідний невеликий період лише позитивно впливає на сім"ю.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Безрозплідний невеликий період лише позитивно впливає на сім"ю.:IMHO:

Не згоден. Якщо є взяток, то скоріш всього у безрозплідний період буде залито гніздо за розплодом, що вийшов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...