Jump to content
siverit

Подсадка маток

Recommended Posts

Зняв рій. Приманив маткою Вf в клітці, яку планував підсаджувати. Іншої матки не знайшов. Залишив матку в клітці на кілька днів.   В результаті просиділа вона там 10 днів.... ну так сталося - пасіка далеко. Оглянув сім'ю - завелась трутівка. Витряс все на траву, зібрав бджіл у вулику на нові рамки, витримав у підвалі, випустив матку в трьох рамочний ізолятор, прийняли. Наступного дня перевірив кладку - червить. Випустив з ізолятора. Все ок. Через два дні виявив свищеві маточники, засіяні. Видалив. 

Чому? Що робити щоб сім'я не змінила матку? Матка молода, міняти її не хочу...

• Like 1
5 годин тому, nikkola сказав:

? Що робити щоб сім'я не змінила матку? Матка молода, міняти її не хочу...

Матку після підсадки міняють в двох випадках - або матка нетої породи, що сім'я, або матка неякісна, бджоли краще це відчувають. В першому випадку можуть робити спроби заміни аж доки незміниться бджола, маєте лиш один варіант, регулярно зривати свищі,  але всеодно, як дуже захочуть, то поміняють.

• Like 1
  • Thanks 1

Матка дійсно не тої породи... Сім'ї у мене всі місцеві.....

Зривати маточники буде важко - пасічник вихідного дня...

3 часа назад, nikkola сказал:

Матка дійсно не тої породи... Сім'ї у мене всі місцеві.....

Зривати маточники буде важко - пасічник вихідного дня...

Раз в неделю осматривайте и срывайте маточники, полная замена пчелы будет через 1.5 месяца.

• Like 1
1 година тому, Сергей Днепр сказав:

Раз в неделю осматривайте и срывайте маточники, полная замена пчелы будет через 1.5 месяца.

Я це розумію, але не кожен тиждень виходить побувати на пасіці ... :(

Одну суботу пропустив - і все.... 

2 минуты назад, nikkola сказал:

Одну суботу пропустив - і все.... 

Потрібно прослідкувати бо буде шкода матку.

• Like 1
16 годин тому, nikkola сказав:

Що робити щоб сім'я не змінила матку? Матка молода, міняти її не хочу...

Якщо матка молода і вона є то свищів не буде, а будуть маточники ТЗ. Якщо хочете зберегти матку (переконайтеся що вона є) відсадіть її з двома рамками бджіл у відводок, його буде легше контролювати, а в сімю підсадіть іншу матку або маточник або хай  собі виводять. Згодом можна буде обєднати із сімєю цю відсадженгу матку після зміни бджіл.

• Like 1

Матка є. Вона мічена, легко знаходиться. Я вже і сам думав, якщо через тиждень знову будуть свищі, то заберу матку в трьохрамочний ізолятор, в тому ж корпусі, а потім,через деякий час знову об'єднаю.

Цього року для себе випробував новий метод підсадки через кліточку. Наштовхнуло мене до даного методу розповідь, що гарно приймають матку, до якої в кліточку підсаджують пару новонароджених бджіл, які добре розносять запах матки, так як будуть просити їсти. Я пішов в даному методі трохи далі, та використав кліточку для підсадки з двома проходами - лише для бджіл та загальну. Суть методу зводиться до того, що у кліточці не повинно бути корму через короткий час і матка має бути голодною і випрошувати корм у бджіл. Плюс використав особливіть відношення бджіл до матки в кліточці - вони ніколи (як мінімум, мені таке невідомо) не атакують чужу матку в межах кліточки, навіть якщо зайшли через прохід для бджіл.  Тому брав кліточку, пускав саму матку, великий прохід залишав закритим а канді ложив лише в маленький прохід для бджіл. Це канді бджоли швидко виїдають та заходять до матки, яка уже сама не може кормитися (нема корму в кліточці) і починає просити корм у бджіл. Таким чином бджоли хочуть, чи ні - починають розносити запах матки по вулику і кормити нову матку. Через кілька днів відкриваю велике відділення і закладаю його канді, залишаючи малий прохід відкритим і плідна матка, зазвичай, через добу вже ходить по вулику і відкладає яйця. Цього року такий метод дав мені 100% результат на кількох десятках плідних та неплідних маток. В нуклеусах це працює на ура. Іноді вдавалося підсадити стару неплідку в нуклеус і ще був незапечатаний розплід від попередньої матки, а вже нова сіяла (стара неплідка йде на обліт через 1-2 дні після підсадки). Слід лише зауважити, що цей рік незвичайний, тому потрібно ще перевіряти даний метод в більш екстремальних умовах, коли не буде взагалі взятку у серпні. Ну і, стовідсотково, що хтось уже використовує такий метод, але для мене це було новим і на форумі, здається, він ще не описаний. 

• Like 13
  • Thanks 3

В сильной семье бакфаста, пропала матка, есть немного печатного расплода и три маточника, два вышло (а может разгрызли), а один ещё запечатан. При осмотре не нашёл матки никакой, несколько раз просматривал. На днях получаю матку с облётника посоветуйте, как подсадить матку если в улье может быть неплодка, ну тоесть свести риски к минимуму. Сейчас улей состоит из корпуса и магазина. Может разделить перегородкой магазин и корпус и подсадить у магазин у нём только мёд до половины и пчёлы?

• Like 2
19 минут назад, ДобровоЛ сказал:

У мене є наявні для продажу баки після ліквідації нуків.

Как то не серьезно. Человек попросил совета по подсадке матки, а Вы ему? Мол, да сади матку, если что у меня их как гуталина...

57 минут назад, Oskar сказал:

В сильной семье бакфаста, пропала матка, есть немного печатного расплода и три маточника, два вышло (а может разгрызли), а один ещё запечатан. При осмотре не нашёл матки никакой, несколько раз просматривал. На днях получаю матку с облётника посоветуйте, как подсадить матку если в улье может быть неплодка, ну тоесть свести риски к минимуму. Сейчас улей состоит из корпуса и магазина. Может разделить перегородкой магазин и корпус и подсадить у магазин у нём только мёд до половины и пчёлы?

В однорамочный изолятор на лупящийся расплод, дней на 5-6. Предварительно удалив оставшиеся маточники, ну и еще раз осмотреть на неплодку, так как их может быть несколько.

• Like 3
26 хвилин тому, Шахматист сказав:

Как то не серьезно. Человек попросил совета по подсадке матки, а Вы ему? Мол, да сади матку, если что у меня их как гуталина...

В однорамочный изолятор на лупящийся расплод, дней на 5-6. Предварительно удалив оставшиеся маточники, ну и еще раз осмотреть на неплодку, так как их может быть несколько.

Я так зрозумів, що у людини проблема не з підсадкою, а саме в наявності безматочної сім"ї. Це , я думаю, було головним  у повідомленні. :dntknw:

• Like 2
1 час назад, Oskar сказал:

только через контрольную рамку

если затянули маточники,  значит никакой матки нет,  можно смело выламывать их и давать матку (в пересылочной клеточке, прием через канди) 

если матка особо ценная контрольную рамку можно вообще убрать

если маточников нет значит есть какая либо матка ее нужно в любом случае отыскать,  иначе не примут 100% 

• Like 4
  • Thanks 1

Можна перетрусити всіх бджіл через ганеманку (порожній корпус, знизу якого решітка),  бджола пройде в гніздо а матки  лишиться на решітці, якщо вона там є звичайно.

• Like 3

На счёт того что пчелы не убивают маток в клетках.

Как положено пытаюсь научится выводить маток, хотя бы для себя. 

Сделал стартовый ящик, на мое удивление из 24 приняли 20, запечатали 16, матки вышли из 14-ти. Решил подсаживать неплодок через обычные пересылочные клеточки. 

Набираю пчелы без разбора с воспитательницы (матка через решетку в низу) подсаживаю матку в клеточку, все хорошо, делаю также с второй - убивают прям на моих глазах. Я в панике, не понимаю что делать, пока открыл и достал - матке хана. С третей подсадкой точно так же.

После этого начал набирать в клеточку "пушистиков" и все пошла как по маслу. 

Так что матку в клеточке пчелы убить могут, мой печальный опыт.

• Like 3

В сильной семье бакфаста, пропала матка, есть немного печатного расплода и три маточника, два вышло (а может разгрызли), а один ещё запечатан. При осмотре не нашёл матки никакой, несколько раз просматривал.

Почему Вам хочется запихать особо ценную матку именно в эту проблемную семейку? Выберите для начала приоритеты - исправить проблемную семью или 100% подсадить ценную матку?  Я бы ради ценной матки пожертвовал семьей. Но  если  уж очень хочется ее исправить,  заберите плодку  из другой семьи и запихайте в проблемную а на "вакантное место" садите ценную матку. Но в идеале лучше не экспериментировать и садить ценную матку на лупящийся расплод.

8 минут назад, Серж 82 сказал:

Можна перетрусити всіх бджіл через ганеманку (порожній корпус, знизу якого решітка),  бджола пройде в гніздо а матки  лишиться на решітці, якщо вона там є звичайно.

Не факт что останется. Свищевая может быть мелкой. А трутовка так вообще пройдет сквозь решетку как нож сквозь масло. С ценными матками такие риски не оправдывают целей.

• Like 2
  • Thanks 1
15 минут назад, Ысч сказал:

Почему Вам хочется запихать особо ценную матку именно в эту проблемную семейку? Выберите для начала приоритеты - исправить проблемную семью или 100% подсадить ценную матку?  Я бы ради ценной матки пожертвовал семьей. Но  если  уж очень хочется ее исправить,  заберите плодку  из другой семьи и запихайте в проблемную а на "вакантное место" садите ценную матку. Но в идеале лучше не экспериментировать и садить ценную матку на лупящийся расплод.

Не факт что останется. Свищевая может быть мелкой. А трутовка так вообще пройдет сквозь решетку как нож сквозь масло. С ценными матками такие риски не оправдывают целей.

Все Ви правильно написали. Я лиш описав спосіб як відділити матку. А цінну матку яб теж не ризикнув підсаджувати у таку сім'ю.

• Like 1
1 час назад, Ысч сказал:

Почему Вам хочется запихать особо ценную матку именно в эту проблемную семейку?

Просто так совпало. Глянул, матки нет, вот и подумал, что а не купить ли с Федотки... 

1 час назад, Ысч сказал:

заберите плодку  из другой семьи и запихайте в проблемную а на "вакантное место" садите ценную матку.

Хорошая идея поменять матку в другом улье. 

А если отнести улей в сторону, а на его место поставить пустой и клеточку с маткой, а через пару дней вернуть рамки и открыть клеточку?

8 часов назад, artemishe сказал:

только через контрольную рамку

если затянули маточники,  значит никакой матки нет,  можно смело выламывать их и давать матку (в пересылочной клеточке, прием через канди) 

если матка особо ценная контрольную рамку можно вообще убрать

если маточников нет значит есть какая либо матка ее нужно в любом случае отыскать,  иначе не примут 100% 

Контрольна рамка нічого не дасть.Поки свищева не почне сіяти бджоли можуть відтягувати  маточники..

• Like 3
  • Thanks 3

Если тебе нужен результат бери пустой корпус став туда пять рам суши. Сверху разделительную решетку и еще один пустой корпус и струшивай туда всю пчелу с рамок но делай это рано утром либо после 7 вечера и ты найдешь матку если она есть в улье. Но я бы пошел другим путем со всей пасеки на трусил бы полтора кило пчелы молодой в ящик выдержал двое суток и туда дал бы матку :hi:

• Like 4

якщо є однорамочний ізолятор з сіткою через яку не проходять бджоли, можна поставити туди закритий розплід ( який залишився в сім*ї) без бджіл і пустить туди вашу племінну з супровідницями, далі поставить в цю ж сім*ю і хай вона там в ізоляторі хазяйну, а з сім*єю розбирайтесь хочь десять дні, хочь цілий місяць, якщо в сім*ї є молода неплідна то через декілька днів ви її на рамках коло ізолятора і знайдете, а до племінної вона не дореберьтья.

• Like 5
1 час назад, дочинец сказал:

Контрольна рамка нічого не дасть.Поки свищева не почне сіяти бджоли можуть відтягувати  маточники..

да ладно

не будут пчелы тянуть маточники при наличии неплодной матки

возможно есть какой то процент исключений но в подавляющем большинстве случаев тянуть не будут 

11 часов назад, artemishe сказал:

да ладно

возможно есть какой то процент исключений но в подавляющем большинстве случаев тянуть не будут 

Вчера смотрел семью на проверку приема плодной , матка есть спокойно лазит на рамке, не сет потому что не кормят , а на подставленом расплоде тянут маточники

Матку перенес с отводка под колпаком разом с рамками отводка без пчел отводка (нука ), 

3 часа назад, artemishe сказал:

да ладно

Не исключено что при постановки большого количества раз плода могут убить не плодку а уж позже потянуть маточники :hi:

Всё нашёл неплодку, видно где-то летала... Теперь в улье остатки запечатаного расплода. Думаю, что через клеточку проблем не должно быть. Но к советам бы прислушался...