Перейти к содержанию

Подсадка маток


siverit

Рекомендуемые сообщения

16 годин тому, bosik2017 сказав:

Підсажував плідну матку  з нука   у безматочну сім"ю  типу  "нальот на матку"  Вранці  матка в кліточці   між 2  рамками вощини. а з  рамок всю  трусив бджолу трусив  на  шиферну   та забирав кормові  у переносний ящик.  У вечері пішов  глянути  як там у них справи.  Бджоли  утворили гарний клуб  між рамками   та   гарно  обсіли кліточку.  Анресії 0. Почав  накрапати дрібний дощ. Ну рішив хватить їх так маринувати. Як кажуть  делов то...  Вернув  їм суш, медові та медопергові рамки.  Дощ пішов сильніший.  Достав кліточку з маткою та  відкрив кліточку. і все... Матка взлетіла і все. Мені цікаво чи повернеться назад в нуклеус чи  влетить  назад у підсаджувану сімю.Ну ще є  третій варіант  дощ міг збити її у траву   то напевно захолоне, бо падає вже  пару годин.  Матку шкода - риженька  така  була , крупненька:wave:, до нука могла і не дотянути в дощ .  Так що  не  спішіть як я.  Завтра  гляну чи  захолола чи  вернулась  хоть куди небудь.  

На наступний день знайшов матку у свому нуклеусі (все ж вернулась на старе місце). Знову  відібрав її у кліточку та відкрив 2 відділення у кліточці заліпивши їх канді. Хай виїдають та випускають через корм.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подсаживали маток от davolodya в первых числах июня,взяток был не очень,карнику к карпатке,способ увидел на ютубе,в пересылочной клетке выламываются оба прохода ,большой заклеивается  вощиной,убирали старых маток,сразу ставили клеточки,проверка через 5 дней,7 маток приняли все хорошо,восьмую тоже приняли,дали немного посеять,и грохнули,в итоге перебрали гнездо обнаружили открытый маточник (вышла матка)старую матку неделей раньше метили и неудачно,потек маркер,даже голову залило:ah:,наверно это была тихая смена.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Зараз  підсаджувати маток дуже просто. Їх обезматоченні сім'ї приймають на "ура".:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Len Don сказал:

Зараз  підсаджувати маток дуже просто. Їх обезматоченні сім'ї приймають на "ура".:IMHO:

Але де їх тих маток зараз набрати? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Сім'я зайшла в ройовий стан. Прибрав стару матку, маточники зірвав. Почекав поки потягнуть нові, дочекався щоб не було відкритого розплоду, зірвав усі маточники.

Далі. Дав плідну матку у кліточці Гайдара. Потримав три дні, відкрив доступ до канді. Через два дні, думаю гляну чи випустили. Знайшов матку у клубі, але ще жива. Взяв матку під колпачок. Сім'ю ретельно переглянув, думав може провтикав маточник і є неплодка. Неплодку не знайшов. 

Тримав матку ще два дні під колпачком. Випустив. На слідуючу добу думаю гляну як себе почуває. Матка знов у клубі. Знов врятував та посадив під колпачок. 

Знову оглянув сім'ю ні неплодки, ні маточників, ні відкритого розплоду ( звичайно) не знайшов. 

Зараз перебуваю у роздумах, що далі робити ? Не можу зрозуміти, що не так. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, СерП сказав:

Сім'я зайшла в ройовий стан. Прибрав стару матку, маточники зірвав. Почекав поки потягнуть нові, дочекався щоб не було відкритого розплоду, зірвав усі маточники.

Далі. Дав плідну матку у кліточці Гайдара. Потримав три дні, відкрив доступ до канді. Через два дні, думаю гляну чи випустили. Знайшов матку у клубі, але ще жива. Взяв матку під колпачок. Сім'ю ретельно переглянув, думав може провтикав маточник і є неплодка. Неплодку не знайшов. 

Тримав матку ще два дні під колпачком. Випустив. На слідуючу добу думаю гляну як себе почуває. Матка знов у клубі. Знов врятував та посадив під колпачок. 

Знову оглянув сім'ю ні неплодки, ні маточників, ні відкритого розплоду ( звичайно) не знайшов. 

Зараз перебуваю у роздумах, що далі робити ? Не можу зрозуміти, що не так. 

Не експериментуйте - дайту в ту сімю маточник на виході, а цю маточку підселіть в іншу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ЮМос сказал:

Не експериментуйте - дайту в ту сімю маточник на виході, а цю маточку підселіть в іншу...

Можна спробувати. Та думаю, що до моменту обльоту, сім'я уже буде трутовкою.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не буде. Якщо в сімї буде неплідка, вона не стане трутовкою. Хіба що матка не зможе облетітися з якихось причин, то таки да, і то пройде досить догий час.

Між іншим, досить часто приходиться виправляти сімї-трутовки підсадкою маточника на виході - результат виправлення більш ніж задовільний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, СерП сказав:

Сім'я зайшла в ройовий стан. Прибрав стару матку, маточники зірвав. Почекав поки потягнуть нові, дочекався щоб не було відкритого розплоду, зірвав усі маточники.

Далі. Дав плідну матку у кліточці Гайдара. Потримав три дні, відкрив доступ до канді. Через два дні, думаю гляну чи випустили. Знайшов матку у клубі, але ще жива. Взяв матку під колпачок. Сім'ю ретельно переглянув, думав може провтикав маточник і є неплодка. Неплодку не знайшов. 

Тримав матку ще два дні під колпачком. Випустив. На слідуючу добу думаю гляну як себе почуває. Матка знов у клубі. Знов врятував та посадив під колпачок. 

Знову оглянув сім'ю ні неплодки, ні маточників, ні відкритого розплоду ( звичайно) не знайшов. 

Зараз перебуваю у роздумах, що далі робити ? Не можу зрозуміти, що не так.

Як що сім'я погано налаштова до прийому матки - є два майже стовідсоткові способи: Рамочний ізолятор на розплод що лупиться, після 4 днів молоді бджоли починають годувать матку і вона починає сіять, витримуємо після цього ще днів 3-4 і можна випускать. Або забираємо в сім'ї всі рамки (роздаємо по інших сім'ях) а  бджіл струшуємо у вулик, матку вішаємо в кліточці на проволці у вулику. В такій ситуації сім'я і шершня прийме мов рідну матку. Це те що можна зробити у вашій ситуації на сьогодні. А так в більшості випадків гарно працює - забрать стару матку з вулика і вже через годину півтори поставить молоду в кліточці у вулик, бджоли  тільки починають шукати зниклу матку, ще не встигли закласти маточники,і в стресові ситуації знаходять молоду і на ура її приймають, часто навіть не закладають свищеві маточники. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ЮМос сказав:

Не буде. Якщо в сімї буде неплідка, вона не стане трутовкою. Хіба що матка не зможе облетітися з якихось причин, то таки да, і то пройде досить догий час.

Між іншим, досить часто приходиться виправляти сімї-трутовки підсадкою маточника на виході - результат виправлення більш ніж задовільний

На моєму віку бувало, що в сім'ї є неплідка і трутовка сіє, по більшості в цій ситуації неплідку вбивають коли вона повертається з спаруваня. Трутовка в сім'ї з'являється при відсутності розплоду - хочете убезпечить себе від трутовки в сім'ї - дайте туди рамку з розплодом різновіковим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.06.2020 в 16:20, vitalij05 сказал:

восьмую тоже приняли,дали немного посеять,и грохнули,в итоге перебрали гнездо обнаружили открытый маточник

Редко но встречаются такие семьи особенно злые, что маток не принимают ни каких, даже без расплода, дают матке закласть яйцо далее на яйце закладывают маточники, а матку убирают, я когда то ради эксперимента в одну семью три матки подсадил безрезультатно, с такими семьями проще семью расформировать и сделать сборный отводок чтобы востановить количество семей, все потуги подсадить матку заканчиваются одним потеря времени, маток, и семья проседает что и расформировывать уже не чего.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Seos сказал:

 А так в більшості випадків гарно працює - забрать стару матку з вулика і вже через годину півтори поставить молоду в кліточці у вулик, бджоли  тільки починають шукати зниклу матку, ще не встигли закласти маточники,і в стресові ситуації знаходять молоду і на ура її приймають, часто навіть не закладають свищеві маточники. 

Дякую за слушні поради. Якраз напевне буду їх витрушувати, хай трішки постраждають за свою поведінку. 

Коли підсаджуєте у кліточці, скільки тримаєте з закритим доступом до канді ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, СерП сказав:

Коли підсаджуєте у кліточці, скільки тримаєте з закритим доступом до канді ?

Хорошим признаком прийому матки є те, що бджоли починають будувати язика, але це ще залежиь від наявності взятку. Я випускаю матку з кліточки сам через дві доби і бачу реакцію бджіл. Ніби проколів не було. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Seos сказал:

Або забираємо в сім'ї всі рамки (роздаємо по інших сім'ях) а  бджіл струшуємо у вулик, матку вішаємо в кліточці на проволці у вулику. В такій ситуації сім'я і шершня прийме мов рідну матку.

і скільки тримаєте бджіл без рамок в такому випадку? і через скільки днів випускаєте матку? можна рамки повернути через певний час

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, arki сказав:

і скільки тримаєте бджіл без рамок в такому випадку? і через скільки днів випускаєте матку? можна рамки повернути через певний час

2 доби без рамок, потім випускаю матку, через день повертаю рамки, спочатку без розплоду, а ще через добу і з розплодом 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Seos сказал:

2 доби без рамок, потім випускаю матку, через день повертаю рамки, спочатку без розплоду, а ще через добу і з розплодом 

тобто через 2 доби випускаєте матку? в мене немає росплоду, то через добу повернути рамки і випускати матку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, arki сказав:

тобто через 2 доби випускаєте матку? в мене немає росплоду, то через добу повернути рамки і випускати матку?

Дві доби витримуємо матку в кліточці в вулику з бджолами, потім випускаю її на заставну дошку (так легше спостерігать відношення бджіл до неї) а ще через добу повертаю рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Seos сказал:

Дві доби витримуємо матку в кліточці

в мене ситуація така, зробив на дві рамки росплоду на виході і одну кормову відводок, дав їм неплідку, вони її не прийняли, росплід вийшов, свищових не було. десь через неділю підсадив іншу неплідку, через добу випускаю-бють, ще через добу пребую випускати-те саме, колотять, тому вчора струсив бджоли а рамки забрав, лишив по центру вулика лише одну заставну на котру на проволоцці повісив кліточку з маткою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, arki сказав:

вчора струсив бджоли а рамки забрав, лишив по центру вулика лише одну заставну на котру на проволоцці повісив кліточку з маткою

Ви все правильно зробили, завтра спробуєте випустить, шкода що це неплідка, їх приймають гірше, особливо, коли вони не "свіжі". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Seos сказал:

не "свіжі". 

саме так, два дні в матковода пробула,4 дні по пошті та пару днів вже в мене. одним словом в нормальних обставинах вже б мала б облетітися

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу совет. В отроившейся семье пропала матка. Попробовал подсадить в клеточке. То ли матка худая, то ли отверстие широкое, но матка прошла через пчелиный выход. Расплода нет. Но на двух рамках вроде свищевые мисочки. Личинка в маточкином молочке плавает, но маточник не тянут. Вопрос: может это семья отрутневела? Почему не тянут маточник?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Электрон сказав:

Вопрос: может это семья отрутневела?

Может. Как давно пропала матка? 

22 хвилини тому, Электрон сказав:

Почему не тянут маточник?

Если в семье есть матка, то зачем маточник? А если нету матки то откуда открытый рассплод? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну так Вы же на свой вопрос

24 минуты назад, Электрон сказал:

Почему не тянут маточник?

Сами отвечаете

25 минут назад, Электрон сказал:

может это семья отрутневела?

Отрутневелая семья ведет себя как обычная до тех пор пока трутовки не начинают сеять.

Тогда и маточники потянут и в каждой ячейке по три-пять яиц увидите.

Косьвенный признак отрутневения семьи - влажные, как-бы запачканные перговые ячейки.  

Верный способ выявить трутовку на ранней стадии - посмотреть в маточные мисочки. Трутовки в первую очередь в них кладут яйца. Трутовочное яйцо заметно длиннее того что кладет матка.

Следующая стадия - трутовки кладут яйца в мисочки заполненные пергой, с них пчелы тоже тянут маточники.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Sanich сказал:

Может. Как давно пропала матка? 

Если в семье есть матка, то зачем маточник? А если нету матки то откуда открытый рассплод? 

Рой вторак вышел 2 недели назад

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если нашел две непонятные личинки и больше яиц нет, такое может быть? А может матка отложила пару яиц и её после этого убили?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...