Jump to content
Шулянский Александр

Італьянка Кордован (Cordovan Italian Bees) в Україні

Recommended Posts

Хороший знайомий попросив допомогти йому з придбанням кордовану F0  .  Я замовив , проплатив , матка приїхала , допоміг йому із підсадкою , матку прийняли , почала сіяти ,  прихожу думаю зробити прививку , гля а матки не має,  грохнули походу, через тиждень бачу причину (на фото) чого її грохнули. Звоню Стецюку  розказую ситуацію , а у відповідь - нічим не можу вам помогти , ітд ітп.  По цьому дирявому росплоду зрозуміло якої якості була матка.   Ось так я '' допоміг'' знайомому придбати І.О. матку.  

IMG-4aede4c84218fdf5563f8b6da28ab72a-V.jpg

• Like 1

ці маточники та їх розміщення свідчать про те, що вони свищеві, а не тихої заміни.

Окрім цього, такий строкатий розплід можливий від наявності хорошого взятку, коли бджоли обмежують матку в кладці яєць. Бджілка уже явно від маточки кордован.

• Like 3
10 часов назад, Valik740 сказал:

Хороший знайомий попросив допомогти йому з придбанням кордовану F0  .  Я замовив , проплатив , матка приїхала , допоміг йому із підсадкою , матку прийняли , почала сіяти ,  прихожу думаю зробити прививку , гля а матки не має,  грохнули походу, через тиждень бачу причину (на фото) чого її грохнули. Звоню Стецюку  розказую ситуацію , а у відповідь - нічим не можу вам помогти , ітд ітп.  По цьому дирявому росплоду зрозуміло якої якості була матка.   Ось так я '' допоміг'' знайомому придбати І.О. матку.  

IMG-4aede4c84218fdf5563f8b6da28ab72a-V.jpg

Стецюк порядна людина:IMHO1:

Шось у вас з пiдсадкой не заладилось....:IMHO1:

• Like 2
26 минут назад, ved сказал:

По цьому дирявому росплоду зрозуміло якої якості була

Не завжди винувата матка при такому розплоду відразу після прийняття матки, точніше якщо сім'я тяжко приймає матку то вперто не готовлять комірки під засів, і матка сіє в комірки де можливо кинути яйце, також відразу після підсадки матки буде дірявий розплід якщо стара матка попередниця сіяла діряво, перший тиждень нова матка може сіяти аналогічно далі все наладжуєця. Був в мене випадок, продав три матки які засіяли рамки нуків приблизно такIMG_20200620_135050.thumb.jpg.423f36f2eeda16f79b5c6aec3a9901ff.jpg покупець всих трьох маток рамки тримав в руках, розплід бачив, а через тиждень із скандалом розповідав мені що я продав йому не плідних маток того що дві вбили, а третя ще не сіє, я мовчки відав йому ще дві матки... 

Після цього випадка став приділяти увагу причинам зміни поведінки маток після підсадки, дві причини вище, і ще буває що матка довго не починає сіяти, виявляєця що сім'я банально не готовить комірки під засів, деякі матки в такий період кидають яйця де не попадя, а бджоли за нею яйця відразу викидають.

• Like 6
12 часов назад, ved сказал:

Стецюк порядна людина:IMHO1:

Шось у вас з пiдсадкой не заладилось....:IMHO1:

Тобто варіант інфікованої матки ви відкидаєте,  Колись і вам така попадеться . Може задумаєтесь.

Я трохи підсадив маток іо , і всі чомусь живі і гарно сіють . Скільки ви іо маток підсадили?

• Like 1
  • Haha 1
21 час назад, ЮМос сказал:

ці маточники та їх розміщення свідчать про те, що вони свищеві, а не тихої заміни.

Окрім цього, такий строкатий розплід можливий від наявності хорошого взятку, коли бджоли обмежують матку в кладці яєць. Бджілка уже явно від маточки кордован.

Після виходу із клітки матки І.О  це все що вона засіяла за 5 днів   і гекнула скоріше всього бо була інфікована ,  Яке обмеження матки? Ви бачите на рамці набриск чи відсутність вільного місця під нектар? Це не іі бджола , вона підсажувалась на баковську бджолу , на фото її бджола ще не вилупилась, 

• Like 1
  • Haha 1

Нажаль наші ІОшники мовчать , знають що це брак , але мовчать ,  Тільки кадалки пишуть , може так чи не так..

• Like 1
  • Haha 1
20 часов назад, Віталій.В сказал:

Не завжди винувата матка при такому розплоду відразу після прийняття матки, точніше якщо сім'я тяжко приймає матку то вперто не готовлять комірки під засів, і матка сіє в комірки де можливо кинути яйце, також відразу після підсадки матки буде дірявий розплід якщо стара матка попередниця сіяла діряво, перший тиждень нова матка може сіяти аналогічно далі все наладжуєця. Був в мене випадок, продав три матки які засіяли рамки нуків приблизно такIMG_20200620_135050.thumb.jpg.423f36f2eeda16f79b5c6aec3a9901ff.jpg покупець всих трьох маток рамки тримав в руках, розплід бачив, а через тиждень із скандалом розповідав мені що я продав йому не плідних маток того що дві вбили, а третя ще не сіє, я мовчки відав йому ще дві матки... 

Після цього випадка став приділяти увагу причинам зміни поведінки маток після підсадки, дві причини вище, і ще буває що матка довго не починає сіяти, виявляєця що сім'я банально не готовить комірки під засів, деякі матки в такий період кидають яйця де не попадя, а бджоли за нею яйця відразу викидають.

Это не моя цитата....

8 часов назад, Valik740 сказал:

Тобто варіант інфікованої матки ви відкидаєте,  Колись і вам така попадеться . Може задумаєтесь.

Я трохи підсадив маток іо , і всі чомусь живі і гарно сіють . Скільки ви іо маток підсадили?

:dntknw:штук 7-10

• Like 1
1 час назад, ved сказал:

Это не моя цитата....

Извиняюсь, писал с телефона, так получилось.

Чим інфікованої?????

В 18.09.2021 в 18:49, ved сказал:

Тобто варіант інфікованої матки ви відкидаєте,

Чим інфікованої?????

В 18.09.2021 в 10:11, Valik740 сказал:

Після виходу із клітки матки І.О  це все що вона засіяла за 5 днів   і гекнула скоріше всього бо була інфікована ,  Яке обмеження матки? Ви бачите на рамці набриск чи відсутність вільного місця під нектар? Це не іі бджола , вона підсажувалась на баковську бджолу , на фото її бджола ще не вилупилась, 

Брав кордован у Зуба чи якось так / так із 5 вижила одна розсіялась на слідуючий рік, інші пропали а на дні був камінь

6 минут назад, RAN сказал:

Чим інфікованої?????

Чим інфікованої?????

Это не моя цитата

3 минуты назад, RAN сказал:

Брав кордован у Зуба чи якось так / так із 5 вижила одна розсіялась на слідуючий рік, інші пропали а на дні був камінь

Учитесь давать точную информацию, чтобы после Ваших постов не догадываться.

Матки ио (проверенные или нет), или свободного облёта, не плодные, как подсаживали, в семьи или отводки, и что это за камень и на каком дне?

8 минут назад, RAN сказал:

Є іошники які працюють на совість , а є шо наклепали полукалік і продають. Останні довго не протягнуть. 

• Like 1
В 21.09.2021 в 16:52, Гурович сказал:

Учитесь давать точную информацию, чтобы после Ваших постов не догадываться.

Матки ио (проверенные или нет), или свободного облёта, не плодные, как подсаживали, в семьи или отводки, и что это за камень и на каком дне?

Плідні, вільного обльоту, матеріал належав раніше Карніководу.....

Камінь на дні вулика по 3-4 стакани, розплід дірявий, садив на відводки без відкритого розплоду по Кашковському

Прийом був сто відсотків

Що ще Вам розповісти

Після цих маток пропало 50% пасіки з 87 вуликів перезимувало 43 потім ще 13 тихенько дійшли до підмору

Зараз відновився

Що Вас ще цікавить?????? 

• Like 1
9 минут назад, RAN сказал:

Плідні, вільного обльоту, матеріал належав раніше Карніководу.....

Камінь на дні вулика по 3-4 стакани, розплід дірявий, садив на відводки без відкритого розплоду по Кашковському

Прийом був сто відсотків

Що ще Вам розповісти

Після цих маток пропало 50% пасіки з 87 вуликів перезимувало 43 потім ще 13 тихенько дійшли до підмору

Зараз відновився

Що Вас ще цікавить?????? 

Таке буває коли матковод робить прививку зі старої чорної хворої рамки , лічинка інфікується і народжується хвора матка яка і сіє хворий розплід . А ви садили цих маток на нормальні рамки ?

• Like 1

про  італійку можна тільки мріяти.Для нашої медоносной бази на пісних глинистих  засолених грунтах( є в районі село Солончаки)буде тільки розплод.Хіба матки садити в ізолятори-але це лишній геморой для пасічника вихідного дня.хоча заказав 10 вуликів(низ 12 укр.рамок+2 магазини на 145)буду пробувати брати акацію і майський з ізоляцією маток.Це має сенс,бо ціна добра і розходиться вльот.Пробував переходити на рогаті 8 рамочники -але відстройка гнізд займає цілий сезон,тому економічно не вигідно.

• Like 2
2 минуты назад, wwlo сказал:

низ 12 укр.рамок+2 магазини на 145

Буде дуже мало місця

• Like 1
29 хвилин тому, Valik740 сказав:

Буде дуже мало місця

планую матку в ізолятор,а за 10 днів ще підсилити розплодом.Для 20 кг 2 магазинів хватить, в крайньому разі виготовлю ще один

• Like 1
2 минуты назад, wwlo сказал:

планую матку в ізолятор,а за 10 днів ще підсилити розплодом.Для 20 кг 2 магазинів хватить, в крайньому разі виготовлю ще один

А соняшник?

• Like 1
4 хвилини тому, Valik740 сказав:

А соняшник?

соняшник будуть носити інші кільканадцять сімей.хочеться взяти майський який можна добре продати.

• Like 1
1 час назад, RAN сказал:

Камінь на дні вулика по 3-4 стакани, розплід дірявий,

Ещё бы фото, было бы проще, но и так понятно, что Вы получили маток с болезнью аскосферроз, он же меловый расплод, он же каменный расплод. Матка может быть инфицирована как маткой-родоначальницей, так и трутнями. В Вашем случае я бы трут фон в расчёт не принмал. При этой болезни семья может выйти в нормальное состояние, но рецидивы будут каждый год. Лечится заменой матки (матку нужно брать из здоровой семьи) и перегоном семьи на новое гнездо. Рамки из больных семей переносить в другие семьи запрещено во избежание заражения здоровых семей.

А то, что у Вас пасека легла, эти матки может быть и ни при чём. Если рамки с расплодом из больных семей по пасеке в другие семьи не перебрасывать, то и вреда остальным семьям не будет:IMHO1:, так как болезнь не является инфекционной или вирусной.

• Like 2
25 хвилин тому, Гурович сказав:

Ещё бы фото, было бы проще, но и так понятно, что Вы получили маток с болезнью аскосферроз, он же меловый расплод, он же каменный расплод. Матка может быть инфицирована как маткой-родоначальницей, так и трутнями. В Вашем случае я бы трут фон в расчёт не принмал. При этой болезни семья может выйти в нормальное состояние, но рецидивы будут каждый год. Лечится заменой матки (матку нужно брать из здоровой семьи) и перегоном семьи на новое гнездо. Рамки из больных семей переносить в другие семьи запрещено во избежание заражения здоровых семей.

А то, что у Вас пасека легла, эти матки может быть и ни при чём. Если рамки с расплодом из больных семей по пасеке в другие семьи не перебрасывать, то и вреда остальным семьям не будет:IMHO1:, так как болезнь не является инфекционной или вирусной.

аскофероз це грибкове  інфекційне захворювання і перезараження можливе через інвентар,поїлку і т.д.Якщо в одній сімї ,то краще таку сімю вибракувати.А причина знижений імунітет як ісход вароатозу.Тому причина не в матці,а в ситуації на пасіці з вароатозом,бо грибок аскоферозу є завжди на бджолах і в розплоді.

• Like 1
01.09.2021 в 09:57, ЮМос сказав:

Я придбав іошку в Стецюка Андрія.  Декілька десятків ф1 підселені і вже працюють. Як покажуть себе - будемо бачити в слідуючому сезоні. Поки що йде нарощування бджоли в зиму.

Здається , вони трохи злодійкуваті... Думаю перевірити це  у наступному сезоні. А решта все на ''5'' за п'ятибальною системою. :IMHO:

7 годин тому, wwlo сказав:

аскофероз це грибкове  інфекційне захворювання і перезараження можливе через інвентар,поїлку і т.д.Якщо в одній сімї ,то краще таку сімю вибракувати.А причина знижений імунітет як ісход вароатозу.Тому причина не в матці,а в ситуації на пасіці з вароатозом,бо грибок аскоферозу є завжди на бджолах і в розплоді.

Згоден . Ця хвороба давно вже досліджена. І перше, що потрібно зробити - замінити матку, зробити безрозплідний період, перенести сім'ю у сухе місце, добре  скоротити гніздо, утеплити, дати пару разів літрів по два сиропу з йодом. Ще можна кілька разів помістити на рамки чистотіл. І головне - періодично гарненько  чистити дно від вапнякових утворень. :IMHO:

• Like 3