Перейти к содержанию

Зліт бджолосімей


Рекомендуемые сообщения

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

в чате прочитал что слет пчел и цытаты: вчера прочитал в немецком пчеловодческом журнале. что нашли от чего происходит КПС. это открыли американцы. так вот слет пчёл вызывает совместная деятельность НОЗЕМЫ ЦЕРАНЫ и одного из вирусов.По отдельности они не страшны. а вот вместе вызывают повреждения в нервной системе. там их два вирусаодин передаётся черех варроа деструктора 1 вирус и второйКакуго- ВИРУС. Вот адресс. www.Bienenjournal.de

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через діяльність людини знижується імунітет у бджіл...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Хочу поэтому поводу сказать следующее. На точке 150 семей 4 хозяина.Точок функционирует 15 лет в 46 гектарном лесном участке. Был и есть гнилец, НП пчел,аскосфероз,варроатоз,отравление пестицидами. Но слета пчел не было. Пчелы зимуют на меде.Система-лежак.Я ветврач и с пчелами давно.Если на точке -обхожу все семьи. Возле каждого улья кусок твердого материала - толь, линолиум или то что нашли. Хорошо видно состояние лета семей. Если есть осыпь наблюдаем и принимаем меры. Весной слабые и подозрительные семьи обрабатываем САНОПИНОМ при подозрении на НП применянем ИЗОТИЗОН,при гнильцовых комплекс мер и семьи не уничтожаем. ПРИ аскосферозе параформ и деревий. Все лето строительная рама- полурамка трут вырезаем. После каждой качки -Щавелка из росинки с 1августа после предварительной сборки 3-4 кратная обработка щавелкой интервал 3 дня. И позднеосенняя обработка бибином или тактиком.Применяем и дмоаэрозольные препараты. Дополнительная работа но без нее в настоящее время не обойтись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через діяльність людини знижується імунітет у бджіл...

Сява то загальні слова, які ні про що не говорять. Захворів грипом, чи якимсь іншим - здатність організму до опору знижується. А може навпаки - зростає? Адже організм протидіє хворобі? От тільки чи самостійно зможе виграти боротьбу? Один зможе, а другий ні. Йде природній відбір. А застосування медикаментозних методів (які самі по собі нормальне явище) , це мабуть втручання у цей процес природнього відбору, коли дається шанс на життя слабшим організмом. А чим це виливається до існування цілого виду? Тут треба звернутись до консультації спеціаліста. Може Панас пояснить? І ще одне. Треба точно знати, як функціонує імунна система комах і не ототожнювати її функціонуванням з такою у ссавців. Адже рівень організації живих організмів - різний.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу поэтому поводу сказать следующее. На точке 150 семей 4 хозяина.Точок функционирует 15 лет в 46 гектарном лесном участке. Был и есть гнилец, НП пчел,аскосфероз,варроатоз,отравление пестицидами. Но слета пчел не было. Пчелы зимуют на меде.Система-лежак.Я ветврач и с пчелами давно.Если на точке -обхожу все семьи. Возле каждого улья кусок твердого материала - толь, линолиум или то что нашли. Хорошо видно состояние лета семей. Если есть осыпь наблюдаем и принимаем меры. Весной слабые и подозрительные семьи обрабатываем САНОПИНОМ при подозрении на НП применянем ИЗОТИЗОН,при гнильцовых комплекс мер и семьи не уничтожаем. ПРИ аскосферозе параформ и деревий. Все лето строительная рама- полурамка трут вырезаем. После каждой качки -Щавелка из росинки с 1августа после предварительной сборки 3-4 кратная обработка щавелкой интервал 3 дня. И позднеосенняя обработка бибином или тактиком.Применяем и дмоаэрозольные препараты. Дополнительная работа но без нее в настоящее время не обойтись.

Яскравий приклад як потрібно діяти на промисловій пасіці і великому скупченні бджолосімей. Повністю підтримую. Більшість з цих способів я не використовую (на щастя) бо немає потреби. Хворіб не спостерігав (окрім нозематозу). А от обробку щавелькою планую застосувати вже найближчим літом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через діяльність людини знижується імунітет у бджіл...

Сява то загальні слова, які ні про що не говорять. Захворів грипом, чи якимсь іншим - здатність організму до опору знижується. А може навпаки - зростає? Адже організм протидіє хворобі? От тільки чи самостійно зможе виграти боротьбу? Один зможе, а другий ні. Йде природній відбір. А застосування медикаментозних методів (які самі по собі нормальне явище) , це мабуть втручання у цей процес природнього відбору, коли дається шанс на життя слабшим організмом. А чим це виливається до існування цілого виду? Тут треба звернутись до консультації спеціаліста. Може Панас пояснить? І ще одне. Треба точно знати, як функціонує імунна система комах і не ототожнювати її функціонуванням з такою у ссавців. Адже рівень організації живих організмів - різний.
я мав на увазі такі речі як антибіотики,ГМО-медоноси,пестициди,мобільні вишки і ще цілий ряд непотребу,що негативно впливають на здоровя бджіл
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я мав на увазі такі речі як антибіотики,ГМО-медоноси,пестициди,мобільні вишки і ще цілий ряд непотребу,що негативно впливають на здоровя бджіл

Каток цивілізації котиться планетою. А окрім неї є ще природні явища, сила яких більша в рази за людську. А в сумі маємо незворотні зміни на планеті Земля. І в результаті- динозаврів немає.... :af::af::af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть мнение, что к слёту склонны карпатки :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть мнение, что к слёту склонны карпатки :hi:
відлітають у рідні гори... :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть мнение, что к слёту склонны карпатки :hi:
можливо така думка поширена тому,що дана загроза іде до нас із заходу :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вже давненько читаю про випадки злету бджіл.Але,в радянський час наче про таке не доводилося чути(крім Індійських бджіл)Займаюся бджолами з 86 року( мінус 2 роки армії),але у мене, що на колгоспній пасіці,що дома, небуло жодного такого випадку за всі роки!Тьху-тьху! Можливо - ця проблема в нових препаратах? Якісь речовини діють так на бджіл?Тому це і йде з заходу(там почалось),бо звідти до нас ідуть нові препарати!?Бджоли злітають осінню,після медозбору,коли починаете обробляти бджіл?Я своїх полосками не оброблював.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо така думка поширена тому,що дана загроза іде до нас із заходу

Це, ще як подивитись. Бо все ж найбільш поширеною версією залишається - кліщ Варроа, який крім самого себе представляє загрозу у якості переносчика мікробів та вірусів. А вони мутують, здається, найкраще у Китаю?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибачте Ви ніхто не біолог, що ви можете казати про мутації. А зліт, на мою думку, через не догляд газди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо така думка поширена тому,що дана загроза іде до нас із заходу

Це, ще як подивитись. Бо все ж найбільш поширеною версією залишається - кліщ Варроа, який крім самого себе представляє загрозу у якості переносчика мікробів та вірусів. А вони мутують, здається, найкраще у Китаю?
От би нам сюди(на форум) якось запросити Китайців!Цікаво,а як уних?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо така думка поширена тому,що дана загроза іде до нас із заходу

Це, ще як подивитись. Бо все ж найбільш поширеною версією залишається - кліщ Варроа, який крім самого себе представляє загрозу у якості переносчика мікробів та вірусів. А вони мутують, здається, найкраще у Китаю?
У фільмі МОВЧАННЯ БДЖІЛ вчені дійшли висновку,що зліт сімей це результат дії вірусу гострого паралічу,який швидко поширюється світом.Можливо щось в тому і є :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вже давненько читаю про випадки злету бджіл.Але,в радянський час наче про таке не доводилося чути

Таке траплялося і тоді, тільки не в таких масштабах, та й обмін інформацією був менший. У нас один пасічник починав займатися бджолами ще більше 25 років тому, а бджіл не має і тепер. За цей час він заводив їх разів чотири-п'ять, і на другий третій рік вони у нього на осінь злітали практично з усіх вуликів. Запевняв, що з кліщем боровся як слід. Ні у кого по сусідству такого не було. Єдине, що міг тоді йому порекомендувати - замінити вулики(можливо їх колись обробили якоюсь гидотою).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1: Есть первоисточник заразы (во всех ульях без исключения), есть иммунитет пчелосемьи и отдельно взятой пчелы. Арифметика проста, что сильнее то и победило. Чем занимается пчеловод - снижением защитных свойств пчел. Мне нравится выражение: "Пчелы живут не благодаря пчеловод, а вопреки" Я лично пчел люблю и поэтому стараюсь поступать так, чтобы пчелки водились как можно дольше. Давайте обсудим, что сегодня больше всего снижает иммунитет пчел и как с этим бороться? Давайте попробуем ответить на вопрос - почему пчелы "слетают" осенью, а не летом или весной? - если это отход (гибель) пчел, то почему так резко? Передо мной сейчас книга В.Н.Коржа "Осенний слет пчел и его предупреждение" Харьков ООО "ЭДЭНА" 2010 По моему умные мысли в ней есть, есть то с чем я не согласен и есть предложения по существу вопросов . Я бы принял эту информацию за основу и с ВАШЕЙ ПОМОЩЬЮ развивал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибачте Ви ніхто не біолог, що ви можете казати про мутації

Я не біолог (скоріше туполог). І сказав це лише з інформації, яка постійно присутня в пресі. Качиний, куриний, свинячий, а онук мені вже третій день торочить: "конячий" діду, ти вже старий і нічого не знаєш нового, сунуть до нас саме з Китаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Передо мной сейчас книга В.Н.Коржа "Осенний слет пчел и его предупреждение" Харьков ООО "ЭДЭНА" 2010 По моему умные мысли в ней есть, есть то с чем я не согласен и есть предложения по существу вопросов . Я бы принял эту информацию за основу и с ВАШЕЙ ПОМОЩЬЮ развивал.

Брониславович згідний приєднатись. Та книги немає. Може відскануєте кілька основних сторінок (або зфотографуєте) та скинете на файлообмінник для ознайомлення загалу форумчан.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Эта книга вышла недавно (2 издание), ее можно заказать у автора http://mirpchel.com.ua/index.php?nma=index&fla=index Я завтра с ним переговорю и дам дополнительную информацию.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стоимость этой книги 5 грн без пересылки. Контактный тел. на сайте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

о слете -поражает черствость наших ученых пчеловодов,ведь никто даже не планирует систематизировать причины слета(колапса пчелиных семей)Только обрабатывая статистически достоверное количество КПС 2000 и больше ,приэтом необходимо разработать специальную анкету,можно поставить точный диагноз. В анкете должна быть описана родословная семьи,возраст матки медоносы ,чем обрабатывали и когда.маршрут кочевок и тд. и т.п.Готовая тема для кандидатской диссертации.Опишу один случай у меня,кто начнет Киев ,Львов-кафедры пчеловодства -отзовитесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Опишу один случай у меня,кто начнет Киев ,Львов-кафедры пчеловодства -отзовитесь.

Дуже сумніваюсь, що вони до нас заходять. Так що прийдеться самому кандидатську (а тепер вже напевно доторську) піднімати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

о слете -поражает черствость наших ученых пчеловодов,ведь никто даже не планирует систематизировать причины слета(колапса пчелиных семей)Только обрабатывая статистически достоверное количество КПС 2000 и больше ,приэтом необходимо разработать специальную анкету,можно поставить точный диагноз. В анкете должна быть описана родословная семьи,возраст матки медоносы ,чем обрабатывали и когда.маршрут кочевок и тд. и т.п.Готовая тема для кандидатской диссертации.Опишу один случай у меня,кто начнет Киев ,Львов-кафедры пчеловодства -отзовитесь.
Так це не тільки від вченних залежить. Тут потрібна відповідна державна політика з відповідним фінансуванням. ВОНИ зараз не тим заняті... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зліт бджолосімей

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...