Перейти к содержанию

Объединение на зиму и разъединение весной двух и более семей на одном точке


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Хочу на зиму объеденить две семьи, например, посадив маток в изолятор Хмары. Вопрос и трудность в том, что разъединять их имеет смысл только после очистительного облета. Но как это сделать правильно - ведь все пчелы могут вернуться в улей где облетелись. Вариант - перевезти на другой точек для меня на данный момент не актуален. 

У кого аккие соображения, практический опыт по этому поводу? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як на мене зайва трата часу, краще щоб зимувало 2 через глуху перегородку в одному вулику бажано  з різними льотками, то варіант можливий поділити весною при настанні тепла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Як на мене зайва трата часу, краще щоб зимувало 2 через глуху перегородку в одному вулику бажано  з різними льотками, то варіант можливий поділити весною при настанні тепла.

Я все таки хотів би обговорити методи реалізації задачі. Я знаю як можна , але мене цікавить саме дане питання. :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Sanich сказал:

Я все таки хотів би обговорити методи реалізації задачі. Я знаю як можна , але мене цікавить саме дане питання. :) 

Для мене ізолятор Хмари це досить примарний за затратами часу засіб, який часто призводить до загибелі маток. Задача вже на етапі постановки є фактично непридатною для застосування на практиці. При розділенні буде плутанина ранньою весною це погано закінчиться, а при настанні тепла, будуть втрати в розвитку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Для мене ізолятор Хмари це досить примарний за затратами часу засіб, який часто призводить до загибелі маток. Задача вже на етапі постановки є фактично непридатною для застосування на практиці.

Питання не про ІХ. Питання в іншому. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.08.2016 в 21:36, Sanich сказал:

Хочу на зиму объеденить две семьи, например, посадив маток в изолятор Хмары. Вопрос и трудность в том, что разъединять их имеет смысл только после очистительного облета. Но как это сделать правильно - ведь все пчелы могут вернуться в улей где облетелись. Вариант - перевезти на другой точек для меня на данный момент не актуален. 

У кого аккие соображения, практический опыт по этому поводу? 

Комісара дивились? Він каже, що бджоли восени НЕ ПОВЕРТАЮТЬСЯ до свого вулика. Їх житло там, де корм і матка...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ромео сказал:

Комісара дивились? Він каже, що бджоли восени НЕ ПОВЕРТАЮТЬСЯ до свого вулика. Їх житло там, де корм і матка...

Питання саме про весну. Роз"єднання сімей після очисного обльоту. У мене є пару ідей, але перед тим як щось ляпнути дурне, хотілося б почути інших думок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для експеременту в цю зимівлю хочу також впустити дві матки, для цього зробив  льотки з двох сторін вулика ,бдж вже ходить на дві сторони,зараз ставитиму глуху перегородку і пускатиму другу матку  в кінці серпня,потім міняю на перегородку з металічної сітки де бджоли будуть мати лише спілкування і кожна бдж. свій льоток,зима- весна спільний обігрів,і можливість розвитку весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зрештою певні речі робить колега він займається пакетництвом тому мета якомога більше в зиму відправити бджоломаток, то він з дрелькою по пасіці но і бігає є сильніша сімя є новий льоток, перегородка і нова сімейка, так на 24рамки лежак він відправляє в зиму мінімум шість маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Хочу на зиму объеденить две семьи, например, посадив маток в изолятор Хмары. Вопрос и трудность в том, что разъединять их имеет смысл только после очистительного облета. Но как это сделать правильно - ведь все пчелы могут вернуться в улей где облетелись. Вариант - перевезти на другой точек для меня на данный момент не актуален. 

У кого аккие соображения, практический опыт по этому поводу? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, miro сказал:

потім міняю на перегородку з металічної сітки

тільки не з металічної - бо вона виводить тепло із клубу (за його межі) який з обох сторін прививається до неї.

Крім того потрібен надійний захист від вітру, бо в один льоток задуває, а в другий через сітку виходить і тягне все з собою, або в зимівнику зимою жити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Любомир сказал:

тільки не з металічної - бо вона виводить тепло із клубу (за його межі) який з обох сторін прививається до неї.

Крім того потрібен надійний захист від вітру, бо в один льоток задуває, а в другий через сітку виходить і тягне все з собою, або в зимівнику зимою жити.

в принципі я раньше так робив, можливо металічна сітка не доречна все одно запрополісують, але також є певні в тому нюанси з плюсом,відносно льотків це само собою, но і тут головне мінімум відкритий, тут є ще пару нюансів біля перегородки бажано поставити по одному білому стільнику з обох сторін, що ще не виходили бджоли, бо спільний обігрів зимою в період потепління може стимулювати до відкладення яєць, ну і ще один нюанс, що на зиму даже на одну рамку можна впустити бджіл але карніку, карпатка на одній рамці не витяне, а це вже перевірено

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может неправильн овопрос сформулировал, но проблемы объединить осенью у меня нету. Вопрос в том как разъединить, чтобы пчелы на старое место не слетели? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Sanich сказал:

Вопрос в том как разъединить, чтобы пчелы на старое место не слетели? 

Я б на тому місці замість старого вулика симетрично поставив би два абсолютно однакових вулика як за формою, так і за кольором. Точніше, поділ сімей на пів льоту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, nibond сказал:

Я б на тому місці замість старого вулика симетрично поставив би два абсолютно однакових вулика як за формою, так і за кольором. Точніше, поділ сімей на пів льоту.

Місце дуже лімітоване - вуликів доставляти і совати не маю можливості. 

1 минуту назад, nibond сказал:

Я б на тому місці замість старого вулика симетрично поставив би два абсолютно однакових вулика як за формою, так і за кольором. Точніше, поділ сімей на пів льоту.

Крім того я хочу на зиму забрати бджіл із лежанки, а весною знову заселити. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, Sanich сказал:

Крім того я хочу на зиму забрати бджіл із лежанки, а весною знову заселити. 

Матководи при заселенні нуклеусів користуються наркозом. Кажуть, повна потім амнезія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, nibond сказал:

Матководи при заселенні нуклеусів користуються наркозом. Кажуть, повна потім амнезія.

Так, це один із варіантів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:
34 минуты назад, Sanich сказал:

Так, це один із варіантів. 

Может неправильн овопрос сформулировал, но проблемы объединить осенью у меня нету. Вопрос в том как разъединить, чтобы пчелы на старое место не слетели? 

Як варіант... Я весною при заселенні нуків вивозив сім"ї, що підлягали "нуклізації",  на днів два-три на взяток не ближче 5-6 км. Результат - прекрасний.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?04?.?08?.?2016 в 22:53, miro сказал:

для експеременту в цю зимівлю хочу також впустити дві матки, для цього зробив  льотки з двох сторін вулика ,бдж вже ходить на дві сторони,зараз ставитиму глуху перегородку і пускатиму другу матку  в кінці серпня,потім міняю на перегородку з металічної сітки де бджоли будуть мати лише спілкування і кожна бдж. свій льоток,зима- весна спільний обігрів,і можливість розвитку весною.

А для чого ж міняти на сітку?  У такому варіанті може зґинути одна з маток, коли клуб повністю пересунеться на одну з сторін. Я практикую постійне утримання двох сімей через тонку, але глуху перегородку, об"єднуючи перед акацією. Сім"ї в такому варіанті завжди обігрівають одна одну, особливо взимку та весною.

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трохи був не зрозумів,- думав, що сітка з РР...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, miro сказал:

спільний обігрів зимою в період потепління може стимулювати до відкладення яєць

як не парадоксально - і сильний холод теж може провокувати яйцекладку за рахунок підвищеної теплогенерації в слабких сімях  напередодні потеплінь: на зовні клубу холодно,  кірка затонка - то треба гріти,  а всередині - жара і... накапає з десяток.

10 часов назад, Sanich сказал:

Вопрос в том как разъединить, чтобы пчелы на старое место не слетели? 

Таку технологію можно застосувати навесні в корпусних, розділивши  маток роздільними решітками між корпусами в нижньому гніздо основне - стартове, а у верхньому допоміжне, по мірі розширення сім'ї верхній буде розвиватись сам по собі, добавляючи рамки з вощиною. Так само і в лежаках розділити вертикально РР після очисного обльоту, а яку матку випускати чи обидві одночасно і коли то вже відповідно до кількості бджіл (сили сімї) аби вистачало бджіл для обслуговування маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Я практикую постійне утримання двох сімей через тонку, але глуху перегородку, об"єднуючи перед акацією. Сім"ї в такому варіанті завжди обігрівають одна одну, особливо взимку та весною.

:IMHO:

Залишилось у мене кілька українських вуликів ще з часів початку моєї пасічницької карєри. от у них і зимують слабкі сім'ї по дві, через глуху заставну. Весною  ці сім'ї до акації наздоганяють сильні. А відібравши в перші декаді травня матку та кілька рамок бджіл з одної сім'ї можна пакет продать і об'єднавши те що залишилось у вулику отримать медовик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.08.2016 в 21:36, Sanich сказал:

Хочу на зиму объеденить две семьи, например, посадив маток в изолятор Хмары. Вопрос и трудность в том, что разъединять их имеет смысл только после очистительного облета. Но как это сделать правильно - ведь все пчелы могут вернуться в улей где облетелись. Вариант - перевезти на другой точек для меня на данный момент не актуален. 

У кого аккие соображения, практический опыт по этому поводу? 

Имею горький"практический" опыт объеденения 2 средних семей на зиму в 1, правда с 1 маткой. Как бы я не устраивал вентиляцию всю зиму пчёлы выпрыгивали с летка на улицу и как результат к весне=О  Думаю причина в неестественно большом клубе,в котором пчёлы не могут создать нужную им температуру, ни внутри клуба, ни на его периферии. С 2 семьями слабачками может всё пройдёт и успешно, не знаю не пробывал.

 

В 04.08.2016 в 21:36, Sanich сказал:

. Вопрос и трудность в том, что разъединять их имеет смысл только после очистительного облета. Но как это сделать правильно - ведь все пчелы могут вернуться в улей где облетелись. 

Не могут, а 95% вернутся, а вот 5% вернутся на то место где облетелись Осенью.Хотя с нашими  Зимами % может быть и  другим.Выход всё же 1 ПЕРЕВЕЗТИ и другого варианта нету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, mits сказал:

Выход всё же 1 ПЕРЕВЕЗТИ и другого варианта нету

не нужен такой вариант, он же пишет, что не актуален

В 04.08.2016 в 21:36, Sanich сказал:

Вариант - перевезти на другой точек для меня на данный момент не актуален. 

 

13 часа назад, Sanich сказал:

Місце дуже лімітоване - вуликів доставляти і совати не маю можливості. 

Крім того я хочу на зиму забрати бджіл із лежанки, а весною знову заселити. 

 

Підготовка гнізда до настання холодів: шпагатом гніздові рамки  обвернути, туго  затягти і зв'язати,  щоб вони геть не ворушились при перенесенні, накинути тряпчину з трьох сторін поперек рамок, потім ще можна (але не обовязково) таку саму поздовж, щоб при підйомі гнізда вільні кінці закрили торцові частини гнізда.

При настанні стабільних холодів (стале припинення льоту)  перенести.

При першому обльоті бджоли будуть повертатись в лежанки і попросять повернути гніздо.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Любомир сказал:

шпагатом гніздові рамки  обвернути, туго  затягти і зв'язати,  щоб вони геть не ворушились при перенесенні,

Ризиковано шпагатом, краще дві 11мм рейки 25ми саморізами зверху до кожної рамки, це стопудовий варіант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...