Перейти к содержанию

Проволока


Робин-Гут

Рекомендуемые сообщения

В 23.01.2020 в 23:32, Серж 82 сказал:

Можете більш детально розказати?

Кінець жала електропаяльника потужністю 40 ват сточую на наждаку на конус на кінці самого жала. Далі овальним з обох сторін невеличким надфільком з набору надфільків кінчик конуса жала паяльника трохи сточую, роблячи невеличку щілину в ньому. Роблю з дерева чи фанери шаблон для рамки таким чином, щоб рамка з натягнутою проволокою вільно лягала на цю дощечку-шаблон. На шаблон перед навощуванням кладу лист вощини, на неї рамку з натягнутою на неї проволокою. А далі просто ставлю жало паяльника на проволоку щілинкою і протягую вздовж проволоки паяльник. Щілинка на кінці жала для того, щоб при протягування паяльника він не зіскочив з проволоки і не пошкодив вощину. Ця щілинка як направляюча виходить. І так почергово протягую паяльником по всіх 3-4 проволоках на рамці. Від високої температури жала проволока намертво вплавляється в лист вощини. Знімаю навощиняну рамку, на шаблон ложу новий лист вощини і кладу нову рамку з проволокою, і так далі все повторюється.

Достоїнство даного метода в тому, що все робиться швидко, проволока повністю вплавляється в товщу вощини, тому виходить міцне кріплення. В порівнянні з процесом навощування «шпорою»  (колесиком ) немає дірочок у вощині, які роблять зубці «шпори», тому бджоли навощену таким способом вощину не розгризають.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, Анатолий Крутий сказав:

Достоїнство даного метода в тому, що все робиться швидко, проволока повністю вплавляється в товщу вощини, тому виходить міцне кріплення. В порівнянні з процесом навощування «шпорою»  (колесиком ) немає дірочок у вощині, які роблять зубці «шпори», тому бджоли навощену таким способом вощину не розгризають.

Спробуйте   електронавощування, про паяльник зразу забудете

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помню пацаном,лет 10-12,наващивал рамки колесом и паялником -жесть.А потом появились электронаващиватели, он у меня по сегодняшний день работает. Вещь!!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.01.2020 в 20:16, davolodya сказал:

Спробуйте   електронавощування, про паяльник зразу забудете

Паяльником ни когда не пробовал, наващиваю трансформатором ( первое мое зарядное еще пацаном клепал, сейчас без диодного моста ) рамку  на 300 5-ть рядов проволоки 7 - 9 секунд от производителя фощины , 145-тая 3 секунды.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Паяльником ни когда не пробовал, наващиваю трансформатором ( первое мое зарядное еще пацаном клепал, сейчас без диодного моста ) рамку  на 300 5-ть рядов проволоки 7 - 9 секунд от производителя фощины , 145-тая 3 секунды.

Раніше теж навощував всі 4 ряди дроту зразу, зараз навощую по 2 ряда, так виходить швидше і акуратніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

так виходить швидше і акуратніше.

Ви напевно використовуте нержавійку ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Ви напевно використовуте нержавійку ?

Ні, звичайний  дріт, навіть неоцинкований. Навощую зарядним пристроєм, струм ставлю приблизно 4-5 ампер, якщо навощувати некомфортно, то тоді струм трошки збавляю, регулювання струму плавне. Лекалом некористуюся, вощину кладу поверх рядів дроту

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, davolodya сказал:

Раніше теж навощував всі 4 ряди дроту зразу, зараз навощую по 2 ряда, так виходить швидше і акуратніше.

Я по одному

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, VВиталий сказав:

Помню пацаном,лет 10-12,наващивал рамки колесом и паялником -жесть

Ну якщо шпорою прикатувати роботу ви так означили, то щоб ви сказали помахавши в вугільному забої(або в будь -якому іншому) кіркою? Самому не приходилось, але пам'ятаю слова Толіка "Деда"(в кінці 70-х йому було близько 30-ти і він приймав участь в наших іграх,не так щоб бігав наравних, здебільше органузовував і керував)-"Я обушком(думаю маеться на увазі кірка) "костилі"(гвозді шпалоподвоек для перев'яних шпал) перерубую". Оце думаю-невже в ті рокі в шахтах Донбаса щось кірками рубали? І що то за "суперова" кірка, що як зубило рубае метал перерізом 1,5х1,5см.за один удар? Про важку роботу шахтаря від нього не чув.А тот шпоркою покатать по верньому брускові-"жесть", може він нехватки слів в лексиконі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ув.Винодел, в 1976г. я строил самую глубокую шахту в союзе - Ждановская Капитальная, глубиной 1,5км.Так что представте себе, что такое забой и кирка, я знаю.Ну а слов в моем лексиконе достаточно,просто выразился на молодежном сленге.Ну, а если Вы поняли  слово ,,жесть,, как работа шахтера, то єто Ваша проблема. С ув.Виталий Иванович.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Колеги всим доброго вечора.Для навощування рамок я використовую стальну  проволоку в коткшках по 0,5кг.діаметром 0,5мм. але ніколи небачив інформації про метраж,проволоки в котушці, бо продається вона  без упаковки.Якщо є така інформація то підкажіть будьласка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Пасічник+ сказав:

Колеги всим доброго вечора.Для навощування рамок я використовую стальну  проволоку в коткшках по 0,5кг.діаметром 0,5мм. але ніколи небачив інформації про метраж,проволоки в котушці, бо продається вона  без упаковки.Якщо є така інформація то підкажіть будьласка.

Користуйтесь на здоровя.

Калькулятор довжини дроту.xls

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за інформацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Вчора "підігнали" котушку дроту,але натягнувши в рамки,попробував їх навощити,казали що нержавійка,але звичним трансом на 12 вольт,небуло ніякої реакції,навощилось аж на 42 вольтах,тепер думаю що це напевне ніхром,хоч і мякий,хто що думає,товщина 04 мм?:hmm:

P_20200517_093039_1_p.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Давно я проволки не покупал, если чсетно. хотя и пытаюсь мониторить за этим всем 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Можливо хто знає підкажіть де можна купити дріт звичайний , оптом а не катушками по 1 кг.

 

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17.05.2020 в 09:41, Ворон сказав:

,хто що думає,товщина 04 мм?

Придбав подібну на "блошному" ринку ("Привокзальний" в м. Дніпро), напевне "зєкономлений". Думаю це нерж. дріт індійського виробництва. Для навощування рутівських рамок давав напругу близько 20 В, час навощування -до 10 сек. Наш "радянський" ніхром(залізо-вуглецевий сплав лігований нікелем і хромом) на колір відрізняеться і механічно більш "цупкий", витримуе більше навантаження при розтягуванні. Придбана проволока тягнеться при спробах добре натягти потім рветься( моя мае товщину трохи меншу від 0,4мм). Потренувавшись вдалось при пістонах в бокових планках натягувати так, що помітно прогиб бокових планок, маленький, не більш 1-3мм. Тепер ,при продажи шматків стільника з медом, почуваю більш комфортно- в товщі стільника майже непомітно слідів дроту (коррозія, залишки мастила що на проволоці, металевий пил на поверхні дроту, брут). Таке невеличке покращення санітарії, культури виробництва, "щабель цівілізації" коштувало мені грошей, робочого часу, роздумів. Раніше , при витягуванні дроту, я перед підєднанням струму, кусав його(дріт) на шматки , ці шматки "чорного" дроту нікуди не придумав використовувати-в смітник. Нерж. дріт витягую не кусаючи, його можна і використовую для натягування в рамках. Враховуючи обсяг продажу щільників, затрати часу на повторне використання дроту, ціну шматка нерж. дроту- мої вправи єкономічно абсурдні. Незнаю чому але пишаюсь і приемно від зменшення відходів і сміття при добуванні меду.

Ті,хто продае нам на катушках(перша ланка) купують дріт в бухтах на металлобазах або магазинах при метізних заводах. Думаю, що можна виписати по почті, одна препона-треба попробувати як цей дріт працюе в якості армувального дроту рамок. Тому крім товщини треба знати марку дроту, сталі, термообробку, спосів витягування(холоднокатанна). Сам думав придбати бухту для компанії, але потім ,випадково , придбав нерж(14кг.), хвате надовго.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Винодел сказав:

Придбав подібну на "блошному" ринку ("Привокзальний" в м. Дніпро), напевне "зєкономлений". Думаю це нерж. дріт індійського виробництва. Для навощування рутівських рамок давав напругу близько 20 В, час навощування -до 10 сек. Наш "радянський" ніхром(залізо-вуглецевий сплав лігований нікелем і хромом) на колір відрізняеться і механічно більш "цупкий", витримуе більше навантаження при розтягуванні. Придбана проволока тягнеться при спробах добре натягти потім рветься( моя мае товщину трохи меншу від 0,4мм). Потренувавшись вдалось при пістонах в бокових планках натягувати так, що помітно прогиб бокових планок, маленький, не більш 1-3мм. Тепер ,при продажи шматків стільника з медом, почуваю більш комфортно- в товщі стільника майже непомітно слідів дроту (коррозія, залишки мастила що на проволоці, металевий пил на поверхні дроту, брут). Таке невеличке покращення санітарії, культури виробництва, "щабель цівілізації" коштувало мені грошей, робочого часу, роздумів. Раніше , при витягуванні дроту, я перед підєднанням струму, кусав його(дріт) на шматки , ці шматки "чорного" дроту нікуди не придумав використовувати-в смітник. Нерж. дріт витягую не кусаючи, його можна і використовую для натягування в рамках. Враховуючи обсяг продажу щільників, затрати часу на повторне використання дроту, ціну шматка нерж. дроту- мої вправи єкономічно абсурдні. Незнаю чому але пишаюсь і приемно від зменшення відходів і сміття при добуванні меду.

Мені обірвати дріт не вдалося,на рамці як струна,відкусую кусачками.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо хто знає підкажіть де можна купити дріт звичайний , оптом а не катушками по 1 кг.
 
Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 
 
 
 
То що на рахунок дроту немає варіантів?

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, uam_63 сказав:

То що на рахунок дроту немає варіантів?

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Ну ,добре, фірма метізи-94 виготовляє відпалений дріт для бджолярів ,ну наскільки я знаю ціна більше 48 грн за 1 кг в мотках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, Борода-1 сказав:

Ну ,добре, фірма метізи-94 виготовляє відпалений дріт для бджолярів ,ну наскільки я знаю ціна більше 48 грн за 1 кг в мотках.

Що таке "відпалений" дріт? 

Я б чорний дріт взагалі не розглядав би. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Sanich сказав:

Що таке "відпалений" дріт? 

Я б чорний дріт взагалі не розглядав би. 

Бджоляр запитав про звичайний дріт(я зрозумів що це не нержавійки).Дріт м'який стає після термічної обробки. Тому він називається відпалений. Звичайний низьковуглецевий дріт по ГОСТ 3282-74 проходить додатковий процес відпалу в печах, де з нього вигорає вуглець. За рахунок того, що у виробництві використовується додатковий енерговитратний процес, ціна на м'який дріт трохи вище, ніж на звичайний дріт.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про вигорання вуглецю при нормалізації чи відпаленні-маю сумнів. При цьому рядовому споживачу  не цікаво як виробляють стальну проволоку. Відпалену проволоку діаметром 1,-2,2мм. використовую в домогосподарстві для потреб фіксації, зв'язування, ін. На колір вона не блискуча , за винятком подальшого цинкування, можна сказати покрита окалиною. Проволока, що нам продають в специалізованих маг. для армування рамок несхожа на відпалену. Бо мае металевий блиск і твердість(міцність). Навряд чи хто відпаленою вкритою окалиною проволоку продівав в рамки.

За свое пасічникування в якості проволоки для армування використовував: 1)звичайну на  катушках і в бухтах, 2) бухти блискучої(може хромована чи нікелірована) тоншої що використовуеться в якості корда при виробництві радіальних шин, вона тонша і більш груба(трохи пружине при зачалюванні), частіше прорізала боковини рамок(тоді втулками не користувавась), 3)м'яку оцинковану в бухтах, продавець казав що з старих запасів завода, з неї планувалось плести дротяні сітки для фільтрів. Працювати легко але розтягуеться і швидче обриваеться. Без втулок використовувати не годиться,4) нині нерж 0,38мм і латунні пістони в планках. Така особиста єволюція рамки і дроту в ній.

Ще приходилось бачити в якості дроту мідний дріт (0,6-1мм) напевне з трансформатора або якогось соленоїда пристосував дід. Побачив, подумки посміхнувсь, мед з таких рамок ,запевняю, нічим не відрізнявсь від іншого соняшникового.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Винодел сказав:

Про вигорання вуглецю при нормалізації чи відпаленні-маю сумнів. При цьому рядовому споживачу  не цікаво як виробляють стальну проволоку. Відпалену проволоку діаметром 1,-2,2мм. використовую в домогосподарстві для потреб фіксації, зв'язування, ін. На колір вона не блискуча , за винятком подальшого цинкування, можна сказати покрита окалиною. Проволока, що нам продають в специалізованих маг. для армування рамок несхожа на відпалену. Бо мае металевий блиск і твердість(міцність). Навряд чи хто відпаленою вкритою окалиною проволоку продівав в рамки.

За свое пасічникування в якості проволоки для армування використовував: 1)звичайну на  катушках і в бухтах, 2) бухти блискучої(може хромована чи нікелірована) тоншої що використовуеться в якості корда при виробництві радіальних шин, вона тонша і більш груба(трохи пружине при зачалюванні), частіше прорізала боковини рамок(тоді втулками не користувавась), 3)м'яку оцинковану в бухтах, продавець казав що з старих запасів завода, з неї планувалось плести дротяні сітки для фільтрів. Працювати легко але розтягуеться і швидче обриваеться. Без втулок використовувати не годиться,4) нині нерж 0,38мм і латунні пістони в планках. Така особиста єволюція рамки і дроту в ній.

Ще приходилось бачити в якості дроту мідний дріт (0,6-1мм) напевне з трансформатора або якогось соленоїда пристосував дід. Побачив, подумки посміхнувсь, мед з таких рамок ,запевняю, нічим не відрізнявсь від іншого соняшникового.

Ну добре,добре завтра на роботі я зафільмую ...є в мене ще трішки відпаленого дроту 0,45 мм ...Колись заказував на заводі мені відпалювали 500 кг .Пасічники до сих пір запитують саме таку "покриту окаленою";) .

Залишки дарую,буває бджолярам, бо декілька бухт затекли і кількох місцях проіржавіли.Для розмотки бухт  мені місцевий "кулібін" виготовив спеціальний кондуктор ,якщо він на роботі то сфоткаю.

https://sitkazahid.com/uk-ua/interesting.php?cid=1492

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, Борода-1 сказав:

Ну добре,добре завтра на роботі я зафільмую ...є в мене ще трішки відпаленого дроту 0,45 мм ...Колись заказував на заводі мені відпалювали 500 кг .Пасічники до сих пір запитують саме таку "покриту окаленою";) .

Залишки дарую,буває бджолярам, бо декілька бухт затекли і кількох місцях проіржавіли.Для розмотки бухт  мені місцевий "кулібін" виготовив спеціальний кондуктор ,якщо він на роботі то сфоткаю.

https://sitkazahid.com/uk-ua/interesting.php?cid=1492

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...