Перейти к содержанию

Что главное


ромео

Рекомендуемые сообщения

Колеги.

Давно вже ведуться спори про те, що є визначальним в отриманні доброго результату з отримання товарної продукції. Для когось важливим є порода, хтось вважає вулик головним у результаті, а дехто себе нахвалює.

Отже, апріорі у нас є пасічник, бджоли і вулик. Які складові є найбільш вагомими у отриманні річок меду?

Моя думка наступна:

1. Медоносна база

2. Погода

3. Пасічник (його досвід, знання, уміння)

4. Тип вулика

5. Порода.

Вага цих чинників зменшується з кожним пунктом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

если есть много денег , то всегда можно сделать хороший результат :-)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, mascot сказал:

если есть много денег , то всегда можно сделать хороший результат :-)

земляче, читайте уважніше:

13 минуты назад, ромео сказал:

 апріорі у нас є пасічник, бджоли і вулик

грошей у списку немає ...:ah::(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

без грошей "кіна" не буде ...  ліки, підкормка, охорона, транспорт...  якщо цього всього не має - то пасічник, бджоли і вулик до прибутків не приведуть, земляче :-)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, ромео сказал:

Колеги.

Давно вже ведуться спори про те, що є визначальним в отриманні доброго результату з отримання товарної продукції. Для когось важливим є порода, хтось вважає вулик головним у результаті, а дехто себе нахвалює.

Отже, апріорі у нас є пасічник, бджоли і вулик. Які складові є найбільш вагомими у отриманні річок меду?

Моя думка наступна:

1. Медоносна база

2. Погода

3. Пасічник (його досвід, знання, уміння)

4. Тип вулика

5. Порода.

Вага цих чинників зменшується з кожним пунктом.

НА мою думку основне 1,2,3.Цей рік нам приклад.Цего року люба порода куре,і хай що мені говорять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гроші.то папірці які нічого не виробляють.але в обмін на них готові вироблять працівники така нині існуюча єк. модель суспільства.Список пунктів подобаеться-підтримую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Грошима на погоду не вплинеш( є хоч щось, на що гроші впливу не мають), а цей рік показує, що без неї не дуже...

В цілому згодна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.06.2016 в 22:24, ромео сказал:

 

Моя думка наступна:

1. Медоносна база

2. Погода

3. Пасічник (його досвід, знання, уміння)

4. Тип вулика

5. Порода.

Вага цих чинників зменшується з кожним пунктом.

Після сьогоднішнього огляду треба робити рокировку. 

Перевіряв сім'ї на предмет викачки липового меду. Ситуація різниться кардинально. В одних сім'ях меду достатньо для викачки, у інших нема зовсім. Пасічник (я) доглядав їх однаково, медоносна база і погода також однакові, по силі деякі "ледарі" перевершують "роботяг".

Так, у мене нема різних порід. Але очевидно, що самі бджоли (матка) мають більшу вагу, ніж зусилля пасічника.:dntknw:

Отож:

1. Медоносна база

2. Погода

3. Порода.

4. Пасічник (його досвід, знання, уміння)

5.Тип вулика

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

Після сьогоднішнього огляду треба робити рокировку. 

Перевіряв сім'ї на предмет викачки липового меду. Ситуація різниться кардинально. В одних сім'ях меду достатньо для викачки, у інших нема зовсім. Пасічник (я) доглядав їх однаково, медоносна база і погода також однакові, по силі деякі "ледарі" перевершують "роботяг".

Так, у мене нема різних порід. Але очевидно, що самі бджоли (матка) мають більшу вагу, ніж зусилля пасічника.:dntknw:

Отож:

1. Медоносна база

2. Погода

3. Порода.

4. Пасічник (його досвід, знання, уміння)

5.Тип вулика

Ці параметри схема досить спрощена. В загальному завдання максимум забезпечити інстинкт накопичення меду в правильний момент і час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Ці параметри схема досить спрощена. В загальному завдання максимум забезпечити інстинкт накопичення меду в правильний момент і час.

Согласен, хорошим семьям в этом году хватило окон в погоде что-бы по 15-20 кг. акации принести, значит медоносная база само собой, а погода это редко и то наверно если супер засуха возникнет.

Ну и пчеловод, есть опыт знания и умения значит будешь с медом не важно каком ульи и какая порода.

А деньги сможете сами на всем этом заработать. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.06.2016 в 02:18, aleksanderche сказал:

Ну и пчеловод, есть опыт знания и умения значит будешь с медом не важно каком ульи и какая порода.

Так Ви ж самі кажете, що:

В 30.06.2016 в 02:18, aleksanderche сказал:

Согласен, хорошим семьям в этом году хватило окон в погоде что-бы по 15-20 кг. акации принести

За логікою, пасічник доглядає всіх однаково, отже всі сім'ї повинні принести однаково, але принесли по-різному... Тому, хороша бджола в досягненні успіху є важливішим, ніж пасічник :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ромео сказал:

Так Ви ж самі кажете, що:

За логікою, пасічник доглядає всіх однаково, отже всі сім'ї повинні принести однаково, але принесли по-різному... Тому, хороша бджола в досягненні успіху є важливішим, ніж пасічник :IMHO:

Хороша чи не хороша це річ суб'єктивна і в багато чому залежить від різних факторів. А от однакові сім'ї по характеристиках і властивостях річ дуже важлива.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

В 29.06.2016 в 22:24, ромео сказал:

Які складові є найбільш вагомими у отриманні річок меду?

Я так понимаю что ну очень сильно результат зависит от кочёвки или стационара. А если уж стационар, то ктото надеется на то что вокруг само собой есть, а ктото насевает рядом медоносы.  Второе Если у пасечника есть возможность/желание и знания/умения уделять пчёлам больше внимания - выводить молодых маток или лазить за роями, вовремя подкармливать или утеплять.

Убрал номера, потому что категорически с ними не согласен

  • Медоносна база - отчасти решается кочёвкой или посевом медоносов
  • Погода - может и есть специалисты с бубном, но таких не знаю
  • Порода - вообщето если пчеловод занимается более-менее серьёзно то хотябы селекцией порода у него будет нормальная
  • Пасічник (його досвід, знання, уміння) - 100% да - добавлю ещё его желание и возможности
  • Тип вулика - ну не пчёлы его делают. Улей должен быть удобен пчеловоду, чтоб легче/проще ему было пчёл водить

Так что похоже всё сводится к человеческому фактору

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ромео сказал:

Так Ви ж самі кажете, що:

За логікою, пасічник доглядає всіх однаково, отже всі сім'ї повинні принести однаково, але принесли по-різному... Тому, хороша бджола в досягненні успіху є важливішим, ніж пасічник :IMHO:

Есть разница в понятии пчелы которые есть у меня условно аборигенные, и порода на которую они меняются к примеру бакфаст, карника что-бы получать больше меда. Пчелы есть в принципе но их порода значения не имеет. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Довгі зимові вечори сприяють роздумам про весну і літо.

В 30.6.2016 в 23:39, ромео сказал:

Отож:

1. Медоносна база

2. Погода

3. Порода.

4. Пасічник (його досвід, знання, уміння)

5.Тип вулика

Згоден на всі 100%!!! Але при тій умові, що Ви розглядаєте ситуацію обмежену в часі (протягом сезону і не більше) і матеріально обмежену (бо "гошей у списку немає..." Такий собі Робінзон Крузо в степах України. Як мовиться, для чистоти експерименту.

Насправді ж, і копійчина якась в кишенях є, і пасічникувати будемо не один сезон (дай Боже всім здоров"я). Все переплітається: матки (ранні, пізні, елітні і не дуже), вощина, ліки (від кліща обов"язково), підкормки і  переходить до наступного сезону. За таких обставин на перше місце висувається фігура пасічника. (Я не про себе). Пасічник і до медоносів підвезе і заведе породу продуктивну і вулики будуть відповідні. Справжнього пасічника і Бог скоріше почує і погода йому буде лагіднішою:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...