Перейти к содержанию

Об'єднання залишків сімей після формування пакетів: час та способи


Рекомендуемые сообщения

Думаю для багатьох така тема зараз буде цікавою і актуальною - діліться досвідом :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З неділі також буду формувати пакети на продаж, ось і виникає питання, що робити з частиною сім"ї що залишається від пакета. Цікавить думка досвідчених пасічників. Наприклад: хочу частину пасіки підсилити розплодом  по маточнику роздати на виході - створити медовики і магазини під мед, зараз цвітуть яблунні, кульбаба і ріпак. Враховуючи, що у мене карпатка, бджоли будуть нектар носити незалежно від матки чи вона є чи немає, це ж не степова, що сидять у вуликах поки матка не появиться і тоді працюють:IMHO:. Можливо помиляюсь, щодо степової то виправте, що чув це і кажу. Хочу і пакети продати і меду мати.:ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене є думка після пакетів (скажімо 10) зробити об'єднання по дві сім'ї, тільки от шкода, що нема ні маток, ні маточників на виході в той момент не буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

После отбора пакетов  10 рамочных  (8 расплода) 2 кормовых ,остались хвосты с 10-12 рамками расплода и на 20 рамках пчёлы .Расплод забрал (раздал по другим семьям)  сделал с них  2 стартера Видео снято ,по возможности залью на ютуб

После 9 мая , ещё покупатель есть  .Хвосты соединю с семьями , в медовики .Может удастся акации гребануть ,если погода будет .А не удастся ,поделаю отводки ,к тому времени матки должны уже быть 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Мико сказал:

После отбора пакетов  10 рамочных  (8 расплода) 2 кормовых ,остались хвосты с 10-12 рамками расплода и на 20 рамках пчёлы .Расплод забрал (раздал по другим семьям)  сделал с них  2 стартера Видео снято ,по возможности залью на ютуб

Міко, тут у Вас зовсім інший стратегічний напрямок :) А от мені б максимально оперативно створити із залишків нові сильні сім'ї...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Галичанин сказал:

 створити із залишків нові сильні сім'ї...

Прийдеться на маток частинку грошей витратити .Без маток з хвоста може хвостик залишитись

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Мико сказал:

Прийдеться на маток частинку грошей витратити .Без маток з хвоста може хвостик залишитись

Планувалося на момент здачі пакетів мінімум маточники на виході мати або навіть неплідок в мінівідводках - тільки от не вийшло, тому напевно буде так як Ви кажете...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Галичанин сказал:

В мене є думка після пакетів (скажімо 10) зробити об'єднання по дві сім'ї, тільки от шкода, що нема ні маток, ні маточників на виході в той момент не буде.

Невже ні одна сім"я не заложила маточників?Сьогодні переглядав, побачив яйця у мисочках, сьогодні 6.05, а пакети будуть забирати 14 числа, отже 9 денні маточники будуть, ще тиждень і по виходять, а в тих сім"ях після відбору пакетів, на 6-й день зриваю всі свищоові маточники, а роздаю закриті на виході. Ну трішки спізнився із вирощуванням маток. Отже в кінці травня мають бути вже плідні матки. Головне, щоб все вийшло. Якщо щось опустив, поправте. Я ж лише початківець, тому багато помилок допускаюсь, радий буду почути добротні поради.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Yaroslav сказал:

Невже ні одна сім"я не заложила маточників?Сьогодні переглядав, побачив яйця у мисочках, сьогодні 6.05, а пакети будуть забирати 14 числа, отже 9 денні маточники будуть, ще тиждень і по виходять, а в тих сім"ях після відбору пакетів, на 6-й день зриваю всі свищоові маточники, а роздаю закриті на виході. Ну трішки спізнився із вирощуванням маток. Отже в кінці травня мають бути вже плідні матки. Головне, щоб все вийшло. Якщо щось опустив, поправте. Я ж лише початківець, тому багато помилок допускаюсь, радий буду почути добротні поради.

В одній сімї були, однак позривав був + це ройові маточники. А так планувалися маточники на виході, ба навіть неплідки, однак не склалося. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Галичанин сказал:

В одній сімї були, однак позривав був + це ройові маточники. А так планувалися маточники на виході, ба навіть неплідки, однак не склалося. 

ти не приїхав , от і не склалося :)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Галичанин сказал:

В одній сімї були, однак позривав був + це ройові маточники. 

Ну и зря. Некчемный слабачок  в это время в роение не зайдет,а  только хорошая полноценная семья с хорошим потенциалом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Іван Михайлович сказал:

ти не приїхав , от і не склалося :)

 

Як то не приїхав? Домовленості не було коли і куди приїхати :) була тільки інформація про поганий прийом личинок і перенесення строків :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене весь травень ведеться робота з  матками. Кожні 3-4 дні закладаються матки. Якщо 1-2 травня був поганий прийом , то ніщо не може перешкодити продовжувати роботу. Формуються відводки, пакети, закладаються тестові групи, формуються досліди  і т. д. йде щоденно робота. В травні  закладені і закладяються матки від  38-05-1/15-20 -2015 (ПОДОЛЯНКА) , проходить планова заміна батьківських сімей , формуються додаткові  групи батьківських сімей карпатського типу ( Синевір, Захар, Вучківський, Говерлянський , Рахівський) .Наступні планові  травневі закладки карніки : 2 лінії SINGER  ( 8-8-639-2013 та 8-8-622-2013),  Peschetz  -2 лінії, та кілька польських ліній ( Kortowka, PWJOT, Alpejka, Alsin)

. На червень  : 38-05-1/15-31-2015 та 38-05-1/15-7-2015 (дочки Подолянки) та дочки від  38-05-28-2014 (перевірена материнка на 2017 рік).

 На червень заплановано : Sklenar 47/H/47 , 47/G/10,  VT -Pernera,  7-45-310-2012 (дочки),  незначна кількість маток від нових ліній карніки з Словенії  та Австрії

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Іван Михайлович сказал:

у мене весь травень ведеться робота з  матками. Кожні 3-4 дні закладаються матки. Якщо 1-2 травня був поганий прийом , то ніщо не може перешкодити продовжувати роботу. Формуються відводки, пакети, закладаються тестові групи, формуються досліди  і т. д. йде щоденно робота. В травні  закладені і закладяються матки від  38-05-1/15-20 -2015 (ПОДОЛЯНКА) , проходить планова заміна батьківських сімей , формуються додаткові  групи батьківських сімей карпатського типу ( Синевір, Захар, Вучківський, Говерлянський , Рахівський) .Наступні планові  травневі закладки карніки : 2 лінії SINGER  ( 8-8-639-2013 та 8-8-622-2013),  Peschetz  -2 лінії, та кілька польських ліній ( Kortowka, PWJOT, Alpejka, Alsin)

. На червень  : 38-05-1/15-31-2015 та 38-05-1/15-7-2015 (дочки Подолянки) та дочки від  38-05-28-2014 (перевірена материнка на 2017 рік).

 На червень заплановано : Sklenar 47/H/47 , 47/G/10,  VT -Pernera,  7-45-310-2012 (дочки),  незначна кількість маток від нових ліній карніки з Словенії  та Австрії

Бачу ведеться потужна робота:ay: І цей весь вище  перечисленний матеріал знаходиться на одному точку? Матки природнього, вільного спарювання? Чи штучно запліднюєте?Скиньте в личку ціни на матки, на плідні і на такі. Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весь матеріал розміщений на 3-х різних пасіках.

Матки, для пасік медового напрямку ( користувацькі)  тільки природнього спаровування. Останні кілька років вирощую виключно гібридні матки для товариних пасік. 

Селекційний матеріал або штучно осімінений   або острівний. 

Окремо точки на карпатку і окремо на карніку. Тестові групи в павільйоні і на платформі. 

Добори  ведуться  по материнках - лінійно. Від однієї перевіреної матки  ведеться материнська лінія. Трутень різнотиповий ( групи відібраних сімей різних карпатських типів , матеріал одержую від перевірених матководів -селекціонерів. Також  , репродукційні матки  завозяться з Австрії, Німеччини, Бельгії ,  Словаччини та Польщі.

Намагаюся відбирати  чистопорідний  матеріал.  Вибраковується той ,що не проходить морфометрично і по фенотипу не відповідає визначеній породі. Зазвичай одержані матки , попередньо рік випробовуються в умовах стаціонару пасіки, і лише на наступний рік  включаються перевірені до розмноження. 

В цьому році трутовий фон  CARNICA VAR. UKRAINICA CARPATICA    складається з  65 сімей дочок від матки 38-05-15-2014 + 6 сімей (група Синевір) + 8 сімей ( Вучківська група) .

І ще багато чого цікавого, але то вже окрема тема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...