Перейти к содержанию

Окрас пчёл в селекции и возможные значения


Sanich

Рекомендуемые сообщения

8 минут назад, Серж 82 сказал:

Я від бакфаста дуже далекий, але є поняття про спадковість і мінливість, і це говорить про те що при успадковуванні і закріпленні бажаних ознак, так само передаються і небажані ознаки рецесивного характеру, які рано чи пізно вилазять на поверхню, тому в селекції проводять штучний добір, при якому бракують особин з небажаними (непритаманними) ознаками. 

Лучше и не скажешь. Ошибка в восприятии коллегами данного понятия в том, что мы идеализируем матку, трутня. Считаем их идеальными и пытаемся последующие поколения разложить на составляющие. (Такое себе книжное знакомство с понятием и выбор начальной точки отсчета на своё усмотрение)..   А они уже сами и каждый  имеют  рецессивный ген, который неизвестно как, когда, и в какой комбинации себя проявит.   Нам остается только 

 

24 минуты назад, Серж 82 сказал:

тому в селекції проводять штучний добір, при якому бракують особин з небажаними (непритаманними) ознаками. 

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Kumpel сказал:

Пан Череватов вже висловлював публічно власну думку стосовно цієї (аналогічної, з попередньою карпаткою) проблеми. Суть у тому, що неможливо повернутися до того, що успішно "гикнулося" завдяки нашим "старанням" і "стараням" наших попередників. Неможливо!!! Можна намагатися повернути екстер'єр  і т.д., але чи варта це ставити за мету? У будь якому випадку мова йде про метизовану бджолу, а "гени пальцем не вишкребеш". Пан Володимир пропонує творити потрібну бджолу з того кращого, що є, а не займатися реставрацією первісних форм. Важко з ним не погодитися і особливо, якщо ситуація настільки запущена.:IMHO:

Ті ж німці чромусь не соромляться припускати, що в деяких їхніх лініях карніки є помітна присутність крові темної лісової, але ж ми всі в захопленні від ГКО цих ліній...

Мав на увазі те - яким чином і при яких обставинах вилазять на поверхню рецесивні спадкові ознаки, Федорович спец по цих питаннях.  

По поводу карпатки з вами погоджуюсь, Іван Михайлович писав що кожного року іде  вибраковка у Вучковому по кубіталці, але чому ніхто не описує як ідуть справи з добором по ГКО, чи нас тільки кубіталка цікавить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Мав на увазі те - яким чином і при яких обставинах вилазять на поверхню рецесивні спадкові ознаки

Я відреагував лише на Вашу пропозицію стосовно пана Череватова...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Іван Михайлович писав що кожного року іде  вибраковка у Вучковому по кубіталці, але чому ніхто не описує як ідуть справи з добором по ГКО, чи нас тільки кубіталка цікавить.

Незнаю як у них (у Вучковому) з добором по ГКО, але результат мене цілком задовільняє: якщо раніше, під час огляду, коли ще не було вучківчанки, улюблені грядки куми відпочивали, то тепер, буквально в кількох метрах від вуликів кума дефілює майже топлес.:) Ну а мед бджілки звичайно ж носять, носять...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мав на увазі те - яким чином і при яких обставинах вилазять на поверхню рецесивні спадкові ознаки, Федорович спец по цих питаннях.  
По поводу карпатки з вами погоджуюсь, Іван Михайлович писав що кожного року іде  вибраковка у Вучковому по кубіталці, але чому ніхто не описує як ідуть справи з добором по ГКО, чи нас тільки кубіталка цікавить.
Я думаю що беруться матки, бджоли яких мають гарні гко, та ще і вибраковуються по куб індексу.

Надіслано від мого GT-I9500, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, Kumpel сказал:

Незнаю як у них (у Вучковому) з добором по ГКО, але результат мене цілком задовільняє: якщо раніше, під час огляду, коли ще не було вучківчанки, улюблені грядки куми відпочивали, то тепер, буквально в кількох метрах від вуликів кума дефілює майже топлес.:) Ну а мед бджілки звичайно ж носять, носять...:)

Бездоганності не має меж, тож працювати і працювати...і буде :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Олег Мороз сказал:

Я думаю що беруться матки, бджоли яких мають гарні гко, та ще і вибраковуються по куб індексу.

Надіслано від мого GT-I9500, використовуючи Tapatalk
 

Та воно то понятно, але хотілося б почитати, наприклад як спрацювали рекордистки, чи чи було зроблено ШО між рекордистками, як себе показують внучки правнучки тих чи інших родоначальниць, бо як мені  відомо там є багато ліній і полюбому ведуться спостереження за ними, тож хочеться почути результати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Kumpel сказал:

Незнаю як у них (у Вучковому) з добором по ГКО, але результат мене цілком задовільняє: якщо раніше, під час огляду, коли ще не було вучківчанки, улюблені грядки куми відпочивали, то тепер, буквально в кількох метрах від вуликів кума дефілює майже топлес.:) Ну а мед бджілки звичайно ж носять, носять...:)

Трохи не по темі, але взяв в цьому році дві матки від Плиски, нажаль одна пропала чи задавив, але від неї лишилось три дочки свищеві, думаю що в наступному сезоні мене порадують як і декілька років назад. Від купленої буду виводити для пакетних сімей(додам синевиркам свіжої крові).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Серж 82 сказав:

Та воно то понятно, але хотілося б почитати, наприклад як спрацювали рекордистки, чи чи було зроблено ШО між рекордистками, як себе показують внучки правнучки тих чи інших родоначальниць, бо як мені  відомо там є багато ліній і полюбому ведуться спостереження за ними, тож хочеться почути результати.

Та воно би не погано почитати ті звіти, але особисто я вдячний хлопцям хоча б за те, що зберігають цю бджолу в чистоті. Потенціал у неї вже досить гатний, а найбільша цінність у тому, що це природна популяція. Дещо ширша варіаційна крива кубітального індексу, у порівнянні з іншими типами карпатки, якраз і говорить про її більшу генетичну розмаїтість, а значить і більшу цінність в якості генетичного резерву карпатської карніки:IMHO:. А вже далі будь хто з нас, маючи такий чудовий вихідний матеріал, а ще вміння, бажання і можливість, може проявити свої творчі здібності...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.08.2017 в 13:25, Sanich сказал:

Мені цікаве наступне питання. Оператори ШО свідомо відбирають жовтого трутня при заплдіненні, навіть якщо трутень різнокольорови. Це із того, що я читав на форумі. Питання в тому, чи може бути що темний трутень породжує темну бджолу? При вільному ізольованому паруванні такий відбір відсутній. 

да свидомо ,для более ровного по цвету потомства ,что бы нам доказать что это ИО , я бы добавил что у тёмного трутня возможно  лучшие ХПП ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

Здравствуйте Форумчане! Думаю я могу облегчить вашу головоломку. Окрас пчелы зависит от Солнца. (От переизбытка, нехватки солнечной радиации и угла падения лучей)

Я не шучу и уверен что подошёл наиболее близко к разгадке:

https://agrarii.com/zagadka-razlichnogo-polosatogo-okrasa-medonosnyh-pchel/

И следовательно зная механизмы различногоокраса, присущего данной породе, которая зависит от природно-климатических условий ареала обитания, этих аборигенных пчел, можно корректировать правильное направление чистопородного селекционного отбора.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 25.04.2016 в 21:47, Sanich сказав:

Интересует мнение пчеловодов - насколько важен контроль окраса пчел в селекции? Особо интересуют аргуменированные ответы. И, желательно, с ссылками на источники, если таковы имеются.  :) 

Также интересны варианты окраски пчел. 

Может кто встречал уже готовую классифиакцию? 

Мне приходят на ум следующие: 

- серая,

- черная

- тигровая 

- золотистая 

Замшева!:ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.11.2019 в 18:14, Fredd сказав:

Здравствуйте Форумчане! Думаю я могу облегчить вашу головоломку. Окрас пчелы зависит от Солнца. (От переизбытка, нехватки солнечной радиации и угла падения лучей)

Я не шучу и уверен что подошёл наиболее близко к разгадке:

https://agrarii.com/zagadka-razlichnogo-polosatogo-okrasa-medonosnyh-pchel/

И следовательно зная механизмы различногоокраса, присущего данной породе, которая зависит от природно-климатических условий ареала обитания, этих аборигенных пчел, можно корректировать правильное направление чистопородного селекционного отбора.

 

:IMHO:Окрас стовідсотково залежить від породи. З бджолами, як комахами, це складно. А у тварин простіше.

Візьмем до прикладу чорно-рябу голландську породу корів. Ти її хоч в Африку, чи в Антартику завозь, а телятка у неї від такого ж бичка будуть чорнорябі! :dntknw::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.01.2020 в 21:05, ДобровоЛ сказал:

:IMHO:Окрас стовідсотково залежить від породи. З бджолами, як комахами, це складно. А у тварин простіше.

Візьмем до прикладу чорно-рябу голландську породу корів. Ти її хоч в Африку, чи в Антартику завозь, а телятка у неї від такого ж бичка будуть чорнорябі! :dntknw::wave:

Чернорябые в Африке будут погибать при естественном отборе, а выживать будут более светлые коровы. И потом они не будут такими мясистыми и дойными, а станут подтянутыми, легкими и быстрыми, сплоченным стадом, чтобы не попасть в зубы львам. 

Однажды я наблюдал за стадом диких коров, (домашний скот который сбежал в охраняемый заповедник, и расплодились там за 15-лет) . У них длинее рога чем у домашних. У них более выражена коллективная защита. Быки занимают круговую оборону и своими рогами защищают маленьких телят, (которых зимой мы хотели забрать от холода).

Это называется законы естественного  отбора, к которому подчиняемся и мы и пчелы.

Адаптируемся в процессе эволюции. Все просто: глаза у азиатов узкие потому что это спасает от постоянных песчаных ветров при кочевом образе жизни. 

Тёмная кожа это особый пигмент который спасает Африканцев от УФ-излучения.

В песках у растений скудная шевелюра (листья колючки), из-за высокой потери влаги. И так далее

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все бы было так просто если бы не так сложно. что на севере что на юге пчела темная. а вот лигустика желтая.так что свет важен но не в этом случае.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, Fredd сказав:

Чернорябые в Африке будут погибать при естественном отборе, а выживать будут более светлые коровы. И потом они не будут такими мясистыми и дойными, а станут подтянутыми, легкими и быстрыми, сплоченным стадом, чтобы не попасть в зубы львам. 

 

  Усі негри за вашими словами вже давно повинні бути біліше мене, бо вони в Африці... От вам і СОНЦЕ!

    А тут поряд живе сусід негр і хоч він вже не з першого покоління, що в Нідерландах живе, а не побілів, хоч одружився і з білою дамою і купив булинок з фініковою пальмою перед будинком, що росте прямо надворі...:umora::dntknw:

   Ага! Особливо за вашою "теорією" це можна спостерігати на африканських диких буйволах! Морда - во! Роги всю голову покрили. А бігають вони, як пенсіонери на роботу!:umora::ay:  І всі як один  темні, і..."а станут подтянутыми, легкими и быстрыми,"... Вже стали - їх бички он  по 1  тонні важать і більше.:wave: Він так і називається : Африканський чорний буйвол : https://www.youtube.com/watch?v=mcnPOgo3vNI

Полюбуйтеся його  як " потом они не будут такими мясистыми и дойными, а станут подтянутыми, легкими и быстрыми..." :rofl::az:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

  Усі негри за вашими словами вже давно повинні бути біліше мене, бо вони в Африці...А тут поряд сусід негр і хоч він вже не з першого покоління, що в Нідерландах живе, а не побілів, хоч одружився і з білою дамою.:umora::dntknw:

   Ага! Особливо за вашою "теорією" це можна спостерігати на африканських диких буйволах! Морда - во! Роги всю голову покрили. А бігають вони, як пенсіонери на роботу!:umora::ay:  І всі як один  темні, і..."а станут подтянутыми, легкими и быстрыми,"... Вже стали - їх бички он  по 1  тонні важать і більше.:wave: Він так і називається : Африканський чорний буйвол : https://www.youtube.com/watch?v=mcnPOgo3vNI

Полюбуйтеся його  як " потом они не будут такими мясистыми и дойными, а станут подтянутыми, легкими и быстрыми..." :rofl:

 

   Щодо дійності - то точно їм молоко потрібне буде періодично і лише для вигодовування телят. А за дійки нікому буде дьоргати. Ну, точно як і у бджіл. Їм меду в Африці на зиму запасатися не буде потреби. Але на сухотливі періоди все ж про запас у них щось мало би  бути.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ДобровоЛ сказал:

  Усі негри за вашими словами вже давно повинні бути біліше мене, бо вони в Африці... От вам і СОНЦЕ!

    А тут поряд живе сусід негр і хоч він вже не з першого покоління, що в Нідерландах живе, а не побілів, хоч одружився і з білою дамою і купив булинок з фініковою пальмою перед будинком, що росте прямо надворі...:umora::dntknw:

   Ага! Особливо за вашою "теорією" це можна спостерігати на африканських диких буйволах! Морда - во! Роги всю голову покрили. А бігають вони, як пенсіонери на роботу!:umora::ay:  І всі як один  темні, і..."а станут подтянутыми, легкими и быстрыми,"... Вже стали - їх бички он  по 1  тонні важать і більше.:wave: Він так і називається : Африканський чорний буйвол : https://www.youtube.com/watch?v=mcnPOgo3vNI

Полюбуйтеся його  як " потом они не будут такими мясистыми и дойными, а станут подтянутыми, легкими и быстрыми..." :rofl::az:

 

Думаю Вы сами лучше меня разбираетесь в эволюционных канонах,  но всё же ведете дискуссию. :)

А кто же по Вашему нарисовал или слепил расы человеческие по подобию своему . Одни краснокожие, чёрные,  белые? Опять же скажете глина местная, что получилось то и слепилось? :)

  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Fredd сказав:

Думаю Вы сами лучше меня разбираетесь в эволюционных канонах,  но всё же ведете дискуссию. :)

А кто же по Вашему нарисовал или слепил расы человеческие по подобию своему . Одни краснокожие, чёрные,  белые? Опять же скажете глина местная, что получилось то и слепилось? :)

  

Боже проведіння.У корані,який ви цитуєте, про це ж теж  написано.

І з бджолами - теж саме. І ніяка освітлюванність сонця  на їх окрас не впливає. Впливають гени їх попередників.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не все так просто. Все взаимосвязано.

Как никак все дороги ведут к нашему светилу по имени Ra.

Я проводил эксперименты:

Именно желтополосые работали дольше в зной (+40-45°С). Темноцветные задыхались в улье,  скучивались внизу улья или падали намертво налету,  когда вылетали за водой (+45+47°С)

Краинские вообще не выдерживают сухой жаркий климат, очень сильно роятся (от 100 до 300 маточников).

Вы можете проверить в своём регионе. На жаре и степи лучше работают именно желтополосые. (в процентном отношении)

Количество получаемой солнечной радиации за сутки превышает средний "пчелиный" предел. Но желтополосые регулируют температуру (просвечиваемость) внутренних органов (в основном зобика) сжимая или удлиняя объём брюшка. В брюшке происходят многие биохимические процессы именно на солнце, иначе и быть не может!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.01.2020 в 16:13, Fredd сказав:

Не все так просто. Все взаимосвязано.

Как никак все дороги ведут к нашему светилу по имени Ra.

Я проводил эксперименты:

Именно желтополосые работали дольше в зной (+40-45°С). Темноцветные задыхались в улье,  скучивались внизу улья или падали намертво налету,  когда вылетали за водой (+45+47°С)

Краинские вообще не выдерживают сухой жаркий климат, очень сильно роятся (от 100 до 300 маточников).

Вы можете проверить в своём регионе. На жаре и степи лучше работают именно желтополосые. (в процентном отношении)

Количество получаемой солнечной радиации за сутки превышает средний "пчелиный" предел. Но желтополосые регулируют температуру (просвечиваемость) внутренних органов (в основном зобика) сжимая или удлиняя объём брюшка. В брюшке происходят многие биохимические процессы именно на солнце, иначе и быть не может!

 

Я тоже когда то впервые увидел ранее не известную мне породу пчел и был удивлён их морозостойкостью,  кстати они то желтенькие. "Минесота" это американская селекция итальянских пчел,  есть у нас отдельная тема. Да только вот когда немного позанимался с ними то понял, что это не расширение порога жизнедеятельности а просто его смещение в сторону более низких температур, так как при жаре они первые бросали работу когда тёмненькие ещё хорошо пахали. Возможно мой пример исключение  из правил, но по мне  окрас  это не тот признак по которому можно судить о жаростойкости пчелы.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Николай S сказал:

Я тоже когда то впервые увидел ранее не известную мне породу пчел и был удивлён их морозостойкостью,  кстати они то желтенькие. "Минесота" это американская селекция итальянских пчел,  есть у нас отдельная тема. Да только вот когда немного позанимался с ними то понял, что это не расширение порога жизнедеятельности а просто его смещение в сторону более низких температур, так как при жаре они первые бросали работу когда тёмненькие ещё хорошо пахали. Возможно мой пример исключение  из правил, но по мне  окрас  это не тот признак по которому можно судить о жаростойкости пчелы.:hi:

Жёлтый окрас является доминантным, возможно тёмные приобрели в результате скрещивания, возможно и непреднамеренного. Тёмные лесные всегда страдают нехваткой солнечных лучей, потому и считаю что они приобрели поглощающий инфракрасные лучи цвет. 

[При прочих равных условиях] для "солнечного племени" жара это норма!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Fredd сказав:

Жёлтый окрас является доминантным, возможно тёмные приобрели в результате скрещивания, возможно и непреднамеренного. Тёмные лесные всегда страдают нехваткой солнечных лучей, потому и считаю что они приобрели поглощающий инфракрасные лучи цвет. 

[При прочих равных условиях] для "солнечного племени" жара это норма!

Ну, а чого ж тоді негри в Африці чорні?   :ooops:   :ah::ay: 

Тут відсебятіна не проходить. Знаєте більше, володієте теорією з доказами - поділіться. А так для галочки болтать - кому воно потрібне й чи кому знадобиться?:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Fredd сказал:

Жёлтый окрас является доминантным, возможно тёмные приобрели в результате скрещивания, возможно и непреднамеренного.

Если бы это было правдой давно уже все пчелы были бы желтыми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Брониславович сказав:

Если бы это было правдой давно уже все пчелы были бы желтыми.

:umora: А воно, Геннадію, до того якраз і йде - золотисті баки і італійки вже півсвіту захопили.

Але то , дякуючи людям, й через свої ГКО.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...