Jump to content
ДобровоЛ

Що сьогодні вага контрольного вулика показала?

Recommended Posts

6 хвилин тому, Александр К. сказав:

Жду с нетерпением.:)

А я пішов до дівчат працювати дальше. Відео без монтажу, тому звук слабий, але дивіться те що є. В такі "жнива" не до відео, просто самому було цікаво що вони там відбудували з доданої вощини.

• Like 3
18 минут назад, Лавр сказал:

до об*єму 10 і вище гнатись не потрібно, були

В мене, в ППС навіть 8-м рамок багато, розплід закладають вже із січня, а от в очереті навіть  9 - 10р зимують добре.

• Like 1
23.07.2021 в 20:07, ромео сказав:

вощину позавчора поставив. Лежак. Сім'я сильна. А за два дні легенький наприск.

У корпусних магазини ллють, якщо є суш. Вощину або ігнорують, або з дуже великим скрипом беруться.

Це все тому що на рамці менше 100 бджілок. Ось у мене від 100 до 150 бджілок на рамці і за 5 днів відбудували по 7-8 рамок вощини на 300, а не якісь там пару магазинних рамок. Терміново збільшуйте кількість бджіл на рамку.

• Haha 1
1 час назад, Mihail-ves сказал:

за 5 днів відбудували по 7-8 рамок вощини на 300, а не якісь там пару магазинних рамок. Терміново збільшуйте кількість бджіл на рамку.

В Вас напевно магазинів на 145-ту рамку не має, якщо гніздо на 300 а магазини 145, то напів рамку в магазині дуже не охотно будують, особливо це тих сімейя стосуєця які при медозборові зажимають матку медом.

Для того щоб швидше відбудувати магазині рамки (  медозбір уже завтра - післязавтра )  видьоргую з гнізда 3-ри рамки на 300-та і в запас, на їх місце через 300-ту рамку ставлю 145 вощину, через добу - двоє ці три рамки 145-тої вощини відбудовані на 50 - 80 відсотків, забираю рамки і в магазин, на їх місце ставлю знову три рамки 145-тої вощини і т,д. але це все танці з бубном, а якщо поставити в магазини  6-ть рамок вощини навіть через рамку із сушниною то бджоли тиждень будуть приміряця до тієї вощини, в тім році саме таке в мене і було гніздо тріщить від бджоли, язики ліплять при найменьшій погрішності в розмірах гнізда, а в магазини не пішло пів пасіки, навіть на сушнину не кажучи вже за вощину. Хоча бувають виключиння, в мене в цім році вистрилело дві сімї які почали носити мед з другого корпуса, дасть Бог перезимують це буде матеріал для стартера - виховательки та прививки на маток, бджола Карніка Пернер.

• Like 3

IMG_20210726_115825.jpg

• Like 2
14 минут назад, Віталій.В сказал:

IMG_20210726_115825.jpg

Бджоли вертикально мед склали під одну сторону :hmm:

• Like 2
  • Haha 4
23 минуты назад, AVA сказал:

Бджоли вертикально мед склали під одну сторону :hmm:

Ні, мед  рівномірно по всих корпусах, скати підставки.

Сьогодні довелося потягати корпуса, ще третій корпус взяв на груди та переставив на сусідній відводок, а от другий корпус понадувався як гидке кошеня ригать, потім вибрав 7-м рамок та зняв, скати як підставка на медозбір ще на два корпуса ще більш меньш, а от на три корпуса не годяця, те пер я взагалі не уявляю як робити коли 4 - 5 корпусів. 

IMG_20210726_115825.jpg

Вибачте за якість фото :hi:.

Так як в тім році попав під протраву з весни відновлюю пасіку, прийоми були різні але зараз за три сімї... за основу взяв три сімї із яких зробив 6-ть відводків, із шести відводків на сьогодні 2-ва відводка залили по 12р в гнізді + по 6 в магазині, два відводка залили по 10р в гнізді + 5 рамок в магазині, і два відводка залили по 10р тільки гніздо магазини не ставив сила була слабша, материнські сімї від яких зроблені відводки далі працюють на повну, дві залили по 3-ри корпуса 12р і одна сім"я зараз доливає гніздо на 12р на 300-та + другий корпус між якими стоїть магазин, чого в подробицях описую це все !? що в цім році я не навмисно з цими трьома сім"ями практично працював по технологіїї В.П Цебро, сьогодні приїхав з точка згадую та намагаюсь закріпити всі роботи які проводились з цими сім"ями, технологія Цебро таки дійсно працює та значно більше може дати  меду на зимовалу сімю як рядова медова технологія.

Нажаль на пасіці тільки три сімї таких, залишок сімей середні по силі як майже всі відводки, і на вагах стоїть теж середній відводок. 

• Like 7
24.07.2021 в 22:33, asot сказав:

2.6 сьогодні ,але по ходу мед весь в гніздах 

Заводьте нормальних баків і б/к.

• Like 3
  • Haha 1

Цікаво спостерігати за вагами в динаміці, ваговий комплекс підключений на дві вагові платформи вже третій день спостерігаю наступну картину: бджола працює (йде +) до 12:30год далі до 16:30 обід (незначний мінус) після 16:30 знову принос. Причому до обіду та після обіду приноси майже однакові. Також цікаве: одна сім' до обіду приносить на 30%більше від іншої, а після обіду навпаки, така закономірність наводить на роздуми, що сімї не в повній мірі використовують потенціал медозбору, за рахунок чого втрати? 

• Like 2
  • Thanks 1
5 часов назад, Mihail-ves сказал:

Це все тому що на рамці менше 100 бджілок. Ось у мене від 100 до 150 бджілок на рамці і за 5 днів відбудували по 7-8 рамок вощини на 300, а не якісь там пару магазинних рамок. Терміново збільшуйте кількість бджіл на рамку.

Ай-я-яй, як хочеться потролити.:umora:

Досвідчений пасічник, а не знаєте, що бджоли будують вощину при наявності взятку... Хай їх геть і 1000 штук на рамці... 

З 13 по 20 липня і носили і тягнули. Опісля - як відрізало... 

• Like 5
29 минут назад, yurasaver сказал:

Цікаво спостерігати за вагами в динаміці, ваговий комплекс підключений на дві вагові платформи вже третій день спостерігаю наступну картину: бджола працює (йде +) до 12:30год далі до 16:30 обід (незначний мінус) після 16:30 знову принос. Причому до обіду та після обіду приноси майже однакові. Також цікаве: одна сім' до обіду приносить на 30%більше від іншої, а після обіду навпаки, така закономірність наводить на роздуми, що сімї не в повній мірі використовують потенціал медозбору, за рахунок чого втрати? 

У моїх бджолок графік роботи як у Ваших. Вдень відпочивають.

• Like 1

І на моїй вулиці настало свято - понесли сонях. Пізнувато якось в цьому році

2 години тому, yurasaver сказав:

якраз в цю пору трутні вилітають масово - йде на заправку багато, крім того, це ще й час обльотів та звільнення кишечника молодої бджоли

• Like 1

У нас вже фактично оцвiвся-згорiв

• Sad 2
14 часов назад, Віталій.В сказал:

Нажаль на пасіці тільки три сімї таких

Карніка Пернер ,чи місцева? І взагалі до якої породи будете схилятись при відновленні і подальшому пасічництву? 

Закончился подсолнух, 5 дней по 500 грамм, каждый день

• Sad 2
23 минуты назад, Колосов Денис сказал:

Закончился

В уликах прибавилось?

Сегодня взвесил около 4-х вечера.  пчела как раз была в работе.  за 3 не полных дня +13 кг.   прибавить лётную пчелу и то что принесут за вечер то по любом +15 за три дня..  на весах семейка ниже среднего по пасеке.  всего лишь с тремя надставками. как бы и не мешало уже подбросить и четвёртую но подсолнух скоро начнёт тухнуть то решил пусть плотнее подбивают надставки ну и подливают гнедо.

• Like 3

На весах кило-полтора каждый день,под вечер воровки шастают. Пчела в магазины и верхние корпуса так и не пошла,в гнездах мёда немного,есть ещё место,на зиму может принесли:(

• Thanks 1
  • Sad 3
23 часа назад, слава 1987 сказал:

І на моїй вулиці настало свято - понесли сонях. Пізнувато якось в цьому році

Так то ж где когда посеяли... Это скорее хорошо что сейчас а не 2 недели назад... :)

• Like 1

Позавчора 1.500

Вчора 1.000

Вже діло йде до 0

• Like 4
26.07.2021 в 20:59, TVA1963volodya сказав:

У моїх бджолок графік роботи як у Ваших. Вдень відпочивають.

То у нас на флоті називався 'Адміральський час'. В обідню перерву навіть у трюма не посилали відпрацьовувати наряди. А бджоли - що гірші? :dntknw::umora: 

Вони теж повинні мати час на відпочинок. :IMHO:

• Haha 2
10 годин тому, САНЯ88 сказав:

На весах кило-полтора каждый день,под вечер воровки шастают. Пчела в магазины и верхние корпуса так и не пошла,в гнездах мёда немного,есть ещё место,на зиму может принесли:(

А ви переводьте все господарство на баки. У них все чітко - мухи й котлети точно окремо. Тільки ж баки не Ф- невідомого N. Бо то вже змахує на дворняжок.:IMHO:

А у мене вчора якийсь збій був у КВ. Показало різко мінус 600 гр.

Видно, щось десь не врахував, чи хто з сусідів- кочівників пожартував. :dntknw::umora:

• Like 1
В 27.07.2021 в 08:36, asot сказал:

Карніка Пернер ,чи місцева? І взагалі до якої породи будете схилятись при відновленні і подальшому пасічництву? 

Місцева в наших краях переважно У/с піймав декілька роїв та пробував працювати, мені у/с не до душі, гарна бджола чисті вулики і добре бориця із мілю але, повільний весняний старт та те що не працюють без плідної матки мені не сподобалось.

Починав пасічникувати з 10-ти пакетів карпатки, матки сам виводжу тому із різнохарактерних сімей добився добрих результатів на пасіці, сімї майже всі були крепкі і рівні по силі, регулярна заміна маток таки дала свої плоди, бджоли були спокійні з різким весняним стартом по меду  відзивчиві але, дуже зажимають матку при медозборові а роїння :blink: особливо коли пасіка перевалила за 50-т сімей то дупа в милі весь сезон, взяв матку Ш/З Карніка Пернер від цього матеріалу замінив 80% маток на карніку, два сезона з ними відпрацював, значно меньш ройливі по меду взагалі бомба, за добу митєво включаюця на медонос ( карпатка днів 3-ри розкачуєця ) але, запізнілий весняний старт, від воровок та молі взагалі не захищаюця і знову ж більшість сімей зажимають матку хоча ідобре йдуть в магазини, для мене це недоліки, в сезон цього року пішов із 7-ми сім"ями із них три сімї виділилось по весняному старту та медові, але із цих трьох одна сім"я зажимає матку, а дві сімї каніки саме такі які я хочу, добрий весняний старт, медом не зажимають матку і більш меньш чисто в гніздах, а головне що я ціню в сімях порядок, щоб перга була розкидана не по всиму вулику тоді і розплід від планки до планки на 5 - 7 ми рамках ( попередні роки не мало задавив маток тільки із за того що пергу п"ятаками розкидають  по 5-ти - 6 -ти рамках )  зараз стверджувати що це в мене карніка тяжко як пасіка обльотувалась на карпацьких трутнях зате ТТХ  цих двох сімей :ay:, скоріш за все сімї будуть схильні до роїння як карпатка , як на мене краще боротись з роїнням ніж в короткочасні  медозбори залишатись без меду.

• Like 3
  • Thanks 1
1 час назад, ДобровоЛ сказал:

А ви переводьте все господарство на баки. У них все чітко - мухи й котлети точно окремо. Тільки ж баки не Ф- невідомого N. Бо то вже змахує на дворняжок.:IMHO:

А у мене вчора якийсь збій був у КВ. Показало різко мінус 600 гр.

Видно, щось десь не врахував, чи хто з сусідів- кочівників пожартував. :dntknw::umora:

Потихеньку переводю,але у мене нiчна т-ра 12...16° ,сонях зацвiв 20 липня,пiзновато як для моi мiсцевостi.

• Like 1