Перейти к содержанию

Сравнение пород в Украине. Практический опыт


Рекомендуемые сообщения

4 хвилини тому, davolodya сказав:

 Цей рік з карнікою працював без всяких технологій, дав сім'ям повну свободу, щоб подивитися, що то таке карніка. Сім'ї з минулорічними серпневими матками гарно попрацювали на медозборі і при цьому  небуло спроб роїння. 

а я вас можу запевнити що це і є якась ваша технологія ;):al: доречі останні два роки теж так і роблю.

ще раз повторюсь, люди проживають в різних куточках нашої неньки України і закидують один одному про технологіїї не знаючи "прикуп":umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, RAN сказав:

фізично не можу матку замінити зїдять живцем..

Навіть не уявляю, як це може бути, що у вулик не заглянеш...  Пасіка в населеному пункті?  Якщо так, то сусіди мабуть вже мають стійку алергію на Ваш мед, і просто складають його в підвал:umora:.   В мне від сусіда сітка рабиця,  вулики стоять в метрі від сітки, вони щось там собі в городі колупаються,  мої бджоли займаються своїми справами... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Володимир Джос сказал:

Навіть не уявляю, як це може бути, що у вулик не заглянеш...  Пасіка в населеному пункті?  Якщо так, то сусіди мабуть вже мають стійку алергію на Ваш мед, і просто складають його в підвал:umora:.   В мне від сусіда сітка рабиця,  вулики стоять в метрі від сітки, вони щось там собі в городі колупаються,  мої бджоли займаються своїми справами... 

І я хожу поруч, а потолочину піднімеш і гаплик

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Пасічникую перший рік, місто Київ.
3 сім'ї Бакфаст і 2 Карпатки.
Матки Бакфаст куплені в Ізмайлова, а Карпаток купив на виставці в Києві.
Висновок:
В лідерах 1 сім'я Бакфаст і 1 Карпатка. Але сімейка з Карпаткою зробила тиху заміну і що то за кросс вийшов, не зрозуміло.
Потім йдуть 2 Бакфаста і друга Карпатка дуже відстає.

------------------------------------------------------
Балконне бджільництво в Києві

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Доброго дня колеги!підскажіть будь-ласка:яка порода краще пристостосована до відкладання меду в магазинні надставки???сам тримаю "аборигенів" в лежаках, є кілька даданів з магазинами і кілька рутовських!ось рішив лежаки відправити на пенсію,тай старенькі уже.А в нові вулики хочу замовити маток,але якої поподи -ще не знаю!!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.12.2018 в 07:03, Серж 82 сказал:

В мене цього раку після липи до цвітіння соняху було 10 днів дощів і матки майже не робили, якраз за цих 10 днів начервилиб на корпус бджоли, а так через місяць після соняху швидка просадка і нехватка бджоли для нарощування і сім'ї пішли в зиму слабшими. А минулого сезону після липи і до соняху був підтримуючий з бур'янів і матки червили на повну, то і просадки на соняху не було і сім'ї в зиму пішли сильнішими.

Бакфаст не перестаёт наращивать силу в безвзяточный период , а на следующий год если будет поддерживающий в это же время то можно и медку ещё качнуть. Итальянка почти так же только более злые, но силой иногда могут обгонять бакфаст на подсолнухе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Jon сказал:

Бакфаст не перестаёт наращивать силу в безвзяточный период , а на следующий год если будет поддерживающий в это же время то можно и медку ещё качнуть. Итальянка почти так же только более злые, но силой иногда могут обгонять бакфаст на подсолнухе.

У меня бак на тесте 20 штук ф1 от Юры Вальчука, ничего пока не скажу, а  итальянка  да всех обгоняет, а потом осенью резко падает сила , больше с ними не буду работать. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, охотник пчел сказал:

У меня бак на тесте 20 штук ф1 от Юры Вальчука, ничего пока не скажу, а  итальянка  да всех обгоняет, а потом осенью резко падает сила , больше с ними не буду работать. 

осенью сила падает потому как подливаются - нужно вовремя откачивать ,что бы в зиму шла сила семьи ,а так да и даже итальянка может пойти на 5 -6 рамок  в зиму...Но на моей практике в этом году именно итальянка ф1 поставила рекорд 5 корпусов дадан - 5 раз качал за лето, бакфаст в этом году тоже от Юры В19ХВ100 ф1 не дотянули до этого...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да если бы заливались, то понятно,  а так после сокращения 10 рамок, потом  неделя -другая бац и сидят на  4-5. В тоже время на том же точке  у  остальных все нормально. Мне лично не понравилось, такое уже ,3 й сезон . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Jon сказал:

Но на моей практике в этом году именно итальянка ф1 поставила рекорд 5 корпусов дадан - 5 раз качал за лето, бакфаст в этом году тоже от Юры В19ХВ100 ф1 не дотянули до этого...

то скільки ви в середньому берете меду?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Jon сказав:

Бакфаст не перестаёт наращивать силу в безвзяточный период , а на следующий год если будет поддерживающий в это же время то можно и медку ещё качнуть. Итальянка почти так же только более злые, но силой иногда могут обгонять бакфаст на подсолнухе.

А як вони - італійки- на рахуноки просідання на соняху?:ah: Бо баки пока тут одні з найкращих у цьому плані за моїми кількарічними спостереженнями .:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

А як вони - італійки- на рахуноки просідання на соняху?:ah: Бо баки пока тут одні з найкращих у цьому плані за моїми кількарічними спостереженнями .:IMHO:

А за моїми спостереженнями, місцеві просідають найменш,  карніка дуже сильно заливаеться, не дивлячись що суші повно гнізда заливають . Правда ф1 подобаються на медозбір, но весняний старт слабше чим  УС, пакет  з карніки 'якщо продаю   мало що лишається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А як вони - італійки- на рахуноки просідання на соняху?:ah: Бо баки пока тут одні з найкращих у цьому плані за моїми кількарічними спостереженнями .:IMHO:

Как хороший бакфаст. главное только вовремя подбрасывать корпуса с сушкой что бы не залились.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Как хороший бакфаст. главное только вовремя подбрасывать корпуса с сушкой что бы не залились.

А где берете плем материал итальянки ?если не секрет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, rudenkomaks16051989 сказав:

Доброго дня колеги!підскажіть будь-ласка:яка порода краще пристостосована до відкладання меду в магазинні надставки???сам тримаю "аборигенів" в лежаках, є кілька даданів з магазинами і кілька рутовських!ось рішив лежаки відправити на пенсію,тай старенькі уже.А в нові вулики хочу замовити маток,але якої поподи -ще не знаю!!!!!

Якщо сім'я сильна, будь-яка складає мед в магазини, незалежно від породи. У мене карніка, проблем з цим нема, місцеву інколи доводилося в магазини припрошувати, але загалом теж нормально носили в магазини.

Мусите самі визначитися, яка порода краще підійде під Ваші умови, бо те, що добре одному, незавжди підійде іншому. Як варіант, берете по кілька маток різних порід і дивитеся, що Вам краще підійде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.11.2018 в 12:47, SoulflyUA сказал:

Пасічникую перший рік, місто Київ.
3 сім'ї Бакфаст і 2 Карпатки.
Матки Бакфаст куплені в Ізмайлова, а Карпаток купив на виставці в Києві.
Висновок:
В лідерах 1 сім'я Бакфаст і 1 Карпатка. Але сімейка з Карпаткою зробила тиху заміну і що то за кросс вийшов, не зрозуміло.
Потім йдуть 2 Бакфаста і друга Карпатка дуже відстає.

А как определяете лидерство пород?  По каким критериям. ?

Для меня лидером является та порода, которой требуется минимальный уход. А мёд при этом  можно отрегулировать с плюсом - количеством ульев. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, davolodya сказав:

Якщо сім'я сильна, будь-яка складає мед в магазини, незалежно від породи. У мене карніка, проблем з цим нема, місцеву інколи доводилося в магазини припрошувати, але загалом теж нормально носили в магазини.

Мусите самі визначитися, яка порода краще підійде під Ваші умови, бо те, що добре одному, незавжди підійде іншому. Як варіант, берете по кілька маток різних порід і дивитеся, що Вам краще підійде.

Дуже дякую,напевне так і зроблю!!!!одне тільки не знаю,на які вулики перейти????подобаються 12р дадани з магазинами на 145,знайомі пасічники рекомендують 8р на 145 або 8р Рут !!!!ось в чому питання:якби знав прикуп-жив би в Сочі!!!!!!можливо Ви щось підскажите!!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, rudenkomaks16051989 сказав:

Дуже дякую,напевне так і зроблю!!!!одне тільки не знаю,на які вулики перейти????подобаються 12р дадани з магазинами на 145,знайомі пасічники рекомендують 8р на 145 або 8р Рут !!!!ось в чому питання:якби знав прикуп-жив би в Сочі!!!!!!можливо Ви щось підскажите!!!!!

по вуликах є розділ ВУЛИКИ, РАМКИ, там є описані різні системи і методи утримання, читайте і вибирайте, що краще під Ваші медозбори, тут  зовсім інша тема, подібні питання краще задавати  в тематичних розділах, або в розділі для початківців, можете писати в приват, що знаю, підкажу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Якщо сім'я сильна, будь-яка складає мед в магазини, незалежно від породи.

Вы кавказянку не держали, поэтому у Вас такие суждения. В Ф2 карника да и баки тоже подзаливают прилично:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Сергей Тюркин сказав:

Как хороший бакфаст. главное только вовремя подбрасывать корпуса с сушкой что бы не залились.

Дякую - лайки скінчилися...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.12.2018 в 13:51, Yaroslav сказал:

то скільки ви в середньому берете меду?

73 семьи из них  25 зимовалых отводка по 2-3 рамки перезимовавших. В среднем 80 кг на круг, считаю очень отличный результат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.12.2018 в 14:14, ДобровоЛ сказал:

А як вони - італійки- на рахуноки просідання на соняху?:ah: Бо баки пока тут одні з найкращих у цьому плані за моїми кількарічними спостереженнями .:IMHO:

особой разницы от бакфаст не заметил , немного злобливей баков, но и есть которые выстреливают в рекордистки. за всё время что баками одна семья с ф1 маткой от Дениса Ф показали такой же результат как в этом году ф1 от Итальянка Кантони с Италии , но баки тогда были наполовину серенькие, треть была только рыжие...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.12.2018 в 15:57, охотник пчел сказал:

А за моїми спостереженнями, місцеві просідають найменш,  карніка дуже сильно заливаеться, не дивлячись що суші повно гнізда заливають . Правда ф1 подобаються на медозбір, но весняний старт слабше чим  УС, пакет  з карніки 'якщо продаю   мало що лишається.

полностью поддерживаю , местные всё лето в 3х даданах по 10 р сидели акации 0 , гречки 0 , подсолнуха не особо , в разгар сезона максимум на 7-8  рамках расплода но в зиму пошли на 8 рамках битком набитые  бороды висят по бокам , вот вам и местные , за счёт того что меньше носят мёда лучше сохраняются в зиму идут очень мощьными , посмотрим сколько подмора у них будет весной...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Jon сказал:

полностью поддерживаю , местные всё лето в 3х даданах по 10 р сидели акации 0 , гречки 0 , подсолнуха не особо , в разгар сезона максимум на 7-8  рамках расплода но в зиму пошли на 8 рамках битком набитые  бороды висят по бокам , вот вам и местные , за счёт того что меньше носят мёда лучше сохраняются в зиму идут очень мощьными , посмотрим сколько подмора у них будет весной...

Даже спорить не буду, если  местные 0 то 0., Верю. У меня наоборот, и пакеты  с них  продал и мед качал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, охотник пчел сказал:

Даже спорить не буду, если  местные 0 то 0., Верю. У меня наоборот, и пакеты  с них  продал и мед качал.

лет 5 назад, больше 10 лет подряд направление было только продаж отводков - пакетов  ,а разводил только роевым, вот и получаем теперь мяса много а толку мало... оставил несколько таких сравниваю , делаю от них маток облётываются на жёлтых условно , интересно поглядеть может что и поменяется , но выживаемость этих пчёл высока...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...