Перейти к содержанию

Сравнение пород в Украине. Практический опыт


Рекомендуемые сообщения

5 часов назад, Север сказал:

Прошли зимовку баки на 6 р рута в ППС улье, баки 6 р дадан(улей дер), карники 6р рута(улей дер), одну семью не присоединил и пошла в зиму на 4р дадана(правда улей ППС). Все улья с сеткой на всю площадь дна. Итальянка на 5 р рута в деревянном улье(25мм стенка) с теплыми заставными, на дне сетке - и та жива!

Где зимовка проходила ? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Artline сказав:

не надо, а, на местную --+ля- ля

Таке це ж "хороше" ля-ля, добре, що сидять поки і не літають, бережуть сили для справжнього старту

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, vovchik v сказал:

Хорошего мало . Как говорят первый блин комом - я не исключение . 

Зимостойкость оказалась на ооогромный порядок ниже местной УС . Карника ушла в зиму в среднем на 6 - 7 рамках ( как и местная ) , но потери оказались колоссальными . Отошла половина семей вместе с ИО-шкой G10 . Причина банальная - не перенесли мороз и просто посыпались . Моя вина здесь 100% , потому как , готовил их к зиме точно так как и УС ( в УС потерь нет , поноса тоже . ) . Чего то мозгами не раскинул , то что одному хорошо , то другому плохо . Здесь же и опишу зимовку В21 что бы описание не было рваным . Потеря - 1 отводок ( посыпался от мороза ) , остальные все выжили , что не может не радовать . Из минусов - все семьи опоносились . В отличие от карники - там поноса практически не было ( отдельные капли проскакивали , и то , не всюду ) . Кормов ушло очень много ( у всех ) Подмора тоже не мало . Наиболее в В21 , потом G10 и наименее в местной . Расплод пока не видел нигде , поскольку полной ревизии не делал ещё . Вообщем в лидерах вышла местная пчела - ей нет равных в зимовке , впрочем как и в агрессивности .

Эта зима для меня стала откровением . Буду делать работу над ошибками , потому что так зимовать нельзя .

 

Дозволю соб1 з Вами непогодитись.В мене з 34 с1мей карн1ка бакфаст в-21 в-100-в-153 в-50 , а також м1сцев1 ,як1 з роями попались вижили вс1. Првда бакфаст п1д"1ли б1льше ставив канд1. А в прошлому роц1 в1д1йшло половину пас1ки в зв"язку з цв1т1ням у вересн1 соняшнику 1 поганою обробкою б1п1ном(сам виноват ) Готовлю с1м"1 вс1 однаково.Так-що порода тут н1дочого зимують вс1 добре.Шукайте причину в чомусь 1ншому

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Rad сказав:

Во первых вы забыли сквозняк, пчелы его очень плохо переносят, а во вторых так было раньше, сейчас как показывает практика на первый план снижения витальности пчелосемей, в том числе в процессе зимовки выходит клещ. Лично у меня, как только я стал серьезно уделять внимание обработкам от клеща качество зимовки резко улучшилось. :IMHO: Во многих случаях когда люди ищут проблему зимовки в корме, породе, вентиляции или утеплении, настоящая причина намного проще - высокое поражение колонии клещом.

Я щороку обробляю восени в безрозплідний період біпіном, а після останньої качки - Варостопом - полоски. А ще - у мене баки. які виводяться первоначально, насамперед. стійкими до вароа.

 А то ті - основні істини є незмінними.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погода позволила і я почав помаленьку робити ревізію в сім,ях . 

Перше що кинулося в очі - це різна кількість підмору - від десяти штук до 2-3 жмень ,встиг оглянути два десятки сімей - набрав неповних  піввідра підмору , як на мене - нормально , враховуючи довгий безоблітний період  . Друге - наявність майже у всіх сім,ях закритого розплоду , в різній кількості . В деяких сім,ях , кількість бджоли що вийшла з зими була більшою чим пішло в зиму . Трете - ця зимівка , у мене , рекодсмен по кількості витрат корму . 

І саме головне , що дуже сильно проявилася різниця між карнікою , бакфастом та місцевою УС - це поведінка бджол під час огляду . Дійсно , з карнікою та бакфастом приємно працювати ,вони не заважають огляду , не рвуться всадити в тебе жало , спокійні . Чого не скажеш про місцеву , яка усіма способами захищала гніздо , після огляду деяких сімей з рукавиць виймав з десяток жал . По миролюбливості , більш миролюбною мені здався бакфаст , але в принципі вони однаково реагували на мене .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трохи підсохло болото , то рішив поміняти дена на племінному точку. Чистопородний бакфаст.зимывля бафаст Ф) 014_thumb.jpgзимывля бафаст Ф) 014_thumb.jpgзимывля бафаст Ф) 013_thumb.jpgзимывля бафаст Ф) 009.jpgзимывля бафаст Ф) 015_thumb.jpg

зимывля бафаст Ф) 010.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Wladimir_K сказал:

Проблема не в тому, що не зимує, а проблема в розумінні того, що дані породи потрібно готувати до зимівлі і 4-5 рамок бджіл є замало при менш поблажливій зимівлі на дворі та й корму необхідно приділяти певні вимоги.

Італійка те ж зимує у Фінляндії, але чи є економічно вигідна така зимівля в наших краях, питання сумнівне.

4-5 рамок это понятие относительное,разные пасечники с одинаковым количеством пчелы, соберут гнездо в зиму на разном количестве рамокУ меня семейки на 4х рамках перенесли эту зиму на воле и все нормально даже не опоносились,а вот у других пасечников может и на 7-8 не пережить зиму,так-как семью оказывается можно сжать до 4-5:UA:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Я щороку обробляю восени в безрозплідний період біпіном, а після останньої качки - Варостопом - полоски. А ще - у мене баки. які виводяться первоначально, насамперед. стійкими до вароа.

 А то ті - основні істини є незмінними.:IMHO:

Як навчила практика та знайомий потр1бно обробити пас1ку в1д кл1ща полосками в серпн1 ,а пот1м п1сля виведення розплоду б1п1ном. Розпл1д взимку св1дчить про хвилювання бдж1л ,що швидше за все призвела велика закл1щен1сть с1мей.збер1ть весь п1дмор з погибшо1 с1м"1 ,забер1ть додому 1 на аркуш1 б1лого паперу ви все побачите сам1.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 година тому, Rad сказав:

Во первых вы забыли сквозняк, пчелы его очень плохо переносят, а во вторых так было раньше, сейчас как показывает практика на первый план снижения витальности пчелосемей, в том числе в процессе зимовки выходит клещ. Лично у меня, как только я стал серьезно уделять внимание обработкам от клеща качество зимовки резко улучшилось. :IMHO: Во многих случаях когда люди ищут проблему зимовки в корме, породе, вентиляции или утеплении, настоящая причина намного проще - высокое поражение колонии клещом.

Так це ж у моїй аксіомі передбачено під грифом "дурний пасічник".:dntknw: Бо без боротьби із тою кліщевою заразою будуть точно повні "кранти".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Так це ж у моїй аксіомі передбачено під грифом "дурний пасічник".:dntknw: Бо без боротьби із тою кліщевою заразою будуть точно повні "кранти".

Та я розумію що ви розумієте :) у цьому жодних сумнівів, просто хотів зайвий раз підкреслити гостроту проблеми. Зараз трапляються роки пандемічних спалахів кліща, наприклад позатой сезон. До речі закліщеність баків була на рівні інших порід, тоді зрозумів що його варроа-толерантність дещо перехвалена. Але я зараз про інше, в дійсності дуже розповсюджена наступна ситуація, пасічник не цікавиться сучасними підходами до обробки і не робить преревірки на рівень кліщу, та при цьому якось обробляє. Веде це до того, що летального рівня кліща в колнії він позбавляється  але його все одно лишеється досить багато. Через це має пагано зимучи палахливі сім`ї і дуже повільний та млявий весняний розвиток. Після чого починаються пошуки особливої бджоли, особливого вулика, особлиівих кормів, а треба просто відповідально підходити до методів обробки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Rad сказав:

Та я розумію що ви розумієте :) у цьому жодних сумнівів, просто хотів зайвий раз підкреслити гостроту проблеми. Зараз трапляються роки пандемічних спалахів кліща, наприклад позатой сезон. До речі закліщеність баків була на рівні інших порід, тоді зрозумів що його варроа-толерантність дещо перехвалена. Але я зараз про інше, в дійсності дуже розповсюджена наступна ситуація, пасічник не цікавиться сучасними підходами до обробки і не робить преревірки на рівень кліщу, та при цьому якось обробляє. Веде це до того, що летального рівня кліща в колнії він позбавляється  але його все одно лишеється досить багато. Через це має пагано зимучи палахливі сім`ї і дуже повільний та млявий весняний розвиток. Після чого починаються пошуки особливої бджоли, особливого вулика, особлиівих кормів, а треба просто відповідально підходити до методів обробки.

Про закліщуваність можна судити й при візуальному огляді.  Стовідсоткових результатів тут, звичайно , не добитися. Але при виявленні хоча б одного кліща на бджолі на пару рамках сім"ї вже дає право включити жовтий сигнал до дій по системі міжнародних оповіщень природних катаклізмів, де червоний найвиший ступінь, а жовтий стоїть перед ним...

 Та й трутні теж є мірилом закліщеності. При нормальних її показниках безкрилих бджіл чоловічої статі ніколи не побачиш, а при поганій ситуації  навіть і робочі бджоли попадаються безкрилими . Різні можуть бути причини, але Вароа - то чи не найперша із них:IMHO:.

 І все ж, порівнюючи породи і закліщенність, вплив її наслідків на бджіл, злетів із-за Вароа, залишаюсь при власній думці, що бакфаст тут на висоті. А мені, повірте, є з чим порівнювати. Правда карніку я не вправі тут ставити на одну лінію з іншими породами, бо за весь період мав її лише з десяток сімей... Але карпатку і карніку вважаю надзвичайно схожими за походженням.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

8 годин тому, ВадимЛ. сказав:

Як навчила практика та знайомий потр1бно обробити пас1ку в1д кл1ща полосками в серпн1 ,а пот1м п1сля виведення розплоду б1п1ном. Розпл1д взимку св1дчить про хвилювання бдж1л ,що швидше за все призвела велика закл1щен1сть с1мей.збер1ть весь п1дмор з погибшо1 с1м"1 ,забер1ть додому 1 на аркуш1 б1лого паперу ви все побачите сам1.

Обробляю в серпні два разиза допомогою димової гармати бісанаром, контроль тактик(угорський). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, vovchik v сказал:

Где зимовка проходила ? 

 

Зимовали на улице все, только мои, думаю, облетывались в октябре и не было таких продолжительных сильных морозов как у вас. Позапрошлую зиму мин. темп была -24 день или два, в эту зиму -22.

Несомненно, ваши  условия зимовки были покруче моих.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене на пасіці найбільший мороз був -30 в лютому дві ночі підряд, в попередні періоди похолодання -24-26. В зимівнику на 5-10 градусів тепліше, і на сьогоднішній день всі перезимували, навіть італійки на соняху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

В мене на пасіці найбільший мороз був -30 в лютому дві ночі підряд, в попередні періоди похолодання -24-26. В зимівнику на 5-10 градусів тепліше, і на сьогоднішній день всі перезимували, навіть італійки на соняху.

Не страшна температура для зимівлі, а страшні перепади і вітер. От зимівник дає захист. Поки про італійку пишуть поодинокі пости у кого зимує декілька сімей. Хотілося б побачити фото з пасік де зимують на волі у звичайних вуликах і без прикрас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Wladimir_K сказал:

Поки про італійку пишуть поодинокі пости у кого зимує декілька сімей. Хотілося б побачити фото з пасік де зимують на волі у звичайних вуликах і без прикрас.

В мене кілька десятків сімей італійок, зимували в зимівнику. В мого товариша з Охтирського району вся пасіка (більше 250 сімей) зимує на волі, італійки в тому числі і чистопородні, і ф1. Фото будуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Wladimir_K сказал:

Не страшна температура для зимівлі, а страшні перепади і вітер.

Для сильних сімей і вітри і перепади не страшні,весь час зимую на волі,заношу тільки отводки.А от такий,мовби не значний фактор,як постійне турбування сімей синицями має значний вплив на хід зимівлі.Сім'ї збуджуються і калове навантаження значно зростає.Спасають вікна у лютому.

 

26 минут назад, Wladimir_K сказал:

От зимівник дає захист

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

всем привет  сегодня был на пасеке пчелки летают  с поилки водичку берут  .у меня к вам вопрос  я в2016 поймал 4 роя  три похожи на карпатку   они темные с серебристым отливом  а одна семейка  кончик около жала как у карпаток а вот первые два кольца оранжевые   что это за порода может быть ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всего скорее помесь - мне такие тоже попадались в пойманных роях. В свое время при Союзе завозили Итальянку - вот от нее и пошла желтизна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я тоже к этому склоняюсь  что помесь это точно  в семье есть и на карпатку похожие темные и с желтизной единственное что  заметно явно что эти пчелы чуть пошире корпаток  и немножко крупнее

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Wladimir_K сказал:

Не страшна температура для зимівлі, а страшні перепади і вітер. От зимівник дає захист. Поки про італійку пишуть поодинокі пости у кого зимує декілька сімей. Хотілося б побачити фото з пасік де зимують на волі у звичайних вуликах і без прикрас.

ящики двп і пінопласт 2см все італійки дочки Ф1 на відео .77 з справа материнка з ліва через перегодку дочка і ззаді 6 відводків італійка

20170224_141546.mp4

20170224_131112.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Wladimir_K сказал:

. Хотілося б побачити фото з пасік де зимують на волі у звичайних вуликах і без прикрас.

Самая низкая температура в Харькове в эту зимовку была -28°С .

На фото семьи с племенными матками из Италии 513 и 117 линии.

На нижнем фото момент отбора проб живых пчел для генетических анализов ,для кафедры молекулярной генетики и біотехнології. :hi:

 

 

received_211141739360213.jpeg

20170220_114525.jpg

received_211141742693546.jpeg

Зимуют в двух корпусах Рут или +145 й

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На нижнем фото момент отбора проб живых пчел для генетических анализов ,для кафедры молекулярной генетики и біотехнології. :hi:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчорашня виставка, невеликий обліт і перевірка сімей на корми показали, що перезимували всі сімї. Безоблітний період був від 7 листопада до 1 березня (111 днів).

Італійки перезимували всі до єдиної, бакфасти також, карніка теж. Зимівля на соняховому меду і сітках для всих пройшла однаково. Виходили на обліт переважно італійки та бакфасти, карніка взагалі не дуже йшла, вона ще б сиділа, клуби в неї не такі рихлі як в італійок та бакфастів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це вже друга зимівля карніки в порівнянні з бакфастом, додалась ще італьянка. Бджола з південною кров"ю (бакфаст, італійка) при першій же нагоді йде на обліт, а бджола з холодних країв (карніка) сидить і далі, чекає справжнього тепла, показуючи свою більшу "зимову витримку". ИМХО

Огляд сімей зверху також показав, що карніка сидить більш-менш щільно, а в бакфастів та італійок клуби переважно розрихлені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...