Перейти к содержанию

План породного районування бджіл: за і проти


realto

План породного районування бджіл  

184 пользователя проголосовало

  1. 1. Чи потрібен план породного районування бджіл в Україні?

    • так, потрібен
      54
    • ні, не потрібен
      103
    • важко відповісти
      27


Рекомендуемые сообщения

10 минут назад, Valik740 сказал:

 Це стосуєть не тільки Бакфасту   ,  це стосується УСІХ ПОРІД  .  

Інших те ж, але не так критично.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ключове життя в цій галузі не селекція і генетика, а фінансовий стан пасічника який може це купити і використовувати. А з того, що відео говорять, то  багато хто про це забув.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Ключове життя в цій галузі не селекція і генетика, а фінансовий стан пасічника який може це купити і використовувати. А з того, що відео говорять, то  багато хто про це забув.

Вони даже непоняли , чому маток перестали купляти ,:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO: вони мріють про офіційний статус , можливо розраховують на якісь дотації , а получать оподаткування ,звітність, оформлення ПП , касовий апарат ,  та можливість недругів тягати їх по інстанціям.  Хай думають про наслідки , а не про журавля в небі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

1 хвилину тому, nibond сказав:

Ярослав Муха явно перебирав. В мене самого склалось враження, що карпатчики, та й степовики теж,  явно стурбовані зміною акцентів на ринку маток  і налягають на патріотизм, точніше, прикриваються, щоб посунути конкурентів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Valik740 сказал:

:IMHO: вони мріють про офіційний статус , можливо розраховують на якісь дотації , а получать оподаткування ,звітність, оформлення ПП , касовий апарат ,  та можливість недругів тягати їх по інстанціям.  Хай думають про наслідки , а не про журавля в небі. 

Просто багато в хмарах літає. 2-3 сезони оптової ціни на мед такої, як була весною чи зимою цього року і як в тій казці "Про золоту рибку".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, nibond сказал:

Ярослав Муха явно перебирав. В мене самого склалось враження, що карпатчики явно стурбовані зміною акцентів на ринку маток  і налягають на патріотизм, точніше, прикриваються, щоб посунути конкурентів.

Уже писав , зараз акцент на ШО , а не на Ф1

Даже вигодніше взять за кордоном ШО матку для пасіки в 100 сімей , чим брать Ф1 , не кажучи уже за Україну 

Ціна меду  ютуб і аліекспрес своє діло зробили , все село виводе маток , так просто ВИГОДНО із цим зараз нічого незробиш 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

Уже писав , зараз акцент на ШО , а не на Ф1

Даже вигодніше взять за кордоном ШО матку для пасіки в 100 сімей , чим брать Ф1 , не кажучи уже за Україну 

Ціна меду  ютуб і аліекспрес своє діло зробили , все село виводе маток , так просто ВИГОДНО із цим зараз нічого незробиш 

 

Суть ще в іншому. Пасічники, які спробували виводити маток собі і далі їх будуть виводити. Тобто ринок маток ф1 сильно скорочується і за рік чи 2 буде перенасичення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

все село виводе маток , так просто ВИГОДНО із цим зараз нічого незробиш 

Це нормально , це називається розвиток .   Не здивуюсь якщо і ио будуть робити   чисто для себе . та полюбе є люди які мають велику пасіку і роблять іо чисто для себе і навіть нікому то не говорять. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

Суть ще в іншому. Пасічники, які спробували виводити маток собі і далі їх будуть виводити. Тобто ринок маток ф1 сильно скорочується і за рік чи 2 буде перенасичення.

Я не тільки собі і колезі почав виводить , а й роздав два десятки в кінці травня прошлорічних липневих , бо небуло куди сажать нових 

Є перід після акації в який мені маток виводить  дуже вигодно , більше пользи , чим затрат , залишок я можу даже продать в липні , за пів ціни , чисто на нову ШО

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Valik740 сказал:

Це нормально , це називається розвиток .   Не здивуюсь якщо і ио будуть робити   чисто для себе . та полюбе є люди які мають велику пасіку і роблять іо чисто для себе і навіть нікому то не говорять. 

Ціна на мед 0.9 долара і не тільки самостійний вивод маток заставе робить,  Повисится ціна на мед піде спрос на маток , все просто

Просто пасічники раніше самі вулики клепали , заняті були :umora:, зараз склепали , найшли новий спосіб на чому зекономить - вивод маток .

Просто черговий етап підвищення рентабельності пасіки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

Ціна на мед 0.9 долара і не тільки самостійний вивод маток заставе робить,  Повисится ціна на мед піде спрос на маток , все просто

Просто пасічники раніше самі вулики клепали , заняті були :umora:, зараз склепали , найшли новий спосіб на чому зекономить - вивод маток .

Просто черговий етап підвищення рентабельності пасіки

Ринок сам розставить  все  по своїх місцях .  Це питання часу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, AVA сказал:

Ціна на мед 0.9 долара і не тільки самостійний вивод маток заставе робить,  Повисится ціна на мед піде спрос на маток , все просто

Просто пасічники раніше самі вулики клепали , заняті були :umora:, зараз склепали , найшли новий спосіб на чому зекономить - вивод маток .

Просто черговий етап підвищення рентабельності пасіки

Поки змін суттєвих на ринках не відбувається, тому за 2-3 роки знову будемо в ж...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Поки змін суттєвих на ринках не відбувається, тому за 2-3 роки знову будемо в ж...

 

Головне щоб після нового року були зміни в +, мені мед потрібно буде сдать , а там втянусь сдавать раз у 2-3 роки , буду на капусті жить , тут головне щоб капустина була побільше , і тоді по зеленому листочку відривать на довго вистачить :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, AVA сказал:

Головне щоб після нового року були зміни в +, мені мед потрібно буде сдать , а там втянусь сдавать раз у 2-3 роки , буду на капусті жить , тут головне щоб капустина була побільше , і тоді по зеленому листочку відривать на довго вистачить :umora:

У Вас склад за 2 роки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

У Вас склад за 2 роки?

Ну типу склад , у колег просто з вулиці прошлорічний уїхав без проблем цей рік 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

щоб після нового року були зміни в +,

Якщо європа дасть більшу ціну то буде + ,  контрактів не має , бо з балаболами контрактів не підписують ,  працюють по факту , піде спрос в европейських супермаркетах на мед   піде і в нас спрос на покупку меду  ,  бо просто так купувати і складірувати його ніхто не хоче.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Valik740 сказал:

Якщо європа дасть більшу ціну то буде + ,  контрактів не має , бо з балаболами контрактів не підписують ,  працюють по факту , піде спрос в европейських супермаркетах на мед   піде і в нас спрос на покупку меду  ,  бо просто так купувати і складірувати його ніхто не хоче.

Попит навіть зараз суттєво не зріс. Просто в них неврожай цього року і у нас те ж.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2020 в 21:48, uam_63 сказал:

Тобто ми хочем зберігати генетичний фонд якого не існує , але скоро ми придумаєм під нього стандарт .

І будем створювати проблеми якомусь пересічному пасічникові який попаде в цю ,, зону,,

 

Карпатка пропала ще за Австрії  і Польщі , коли на західну завозилась італійа. Остатки доконав СРСР , а при Україні добили Паланочка , Приз , теплов . Якби ще вели розмову про відродження , то хочаб булаб видимість благородних намірів. Є чернобильська зона в якій можливо створити заповідну зону для  поліської  , на Закарпаті для карпатянки. По У.С. визнати, що така порода існує лише  на папері і не потребує захисту.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Пахомич сказал:

Карпатка пропала ще за Австрії  і Польщі , коли на західну завозилась італійа. Остатки доконав СРСР , а при Україні добили Паланочка , Приз , теплов . Якби ще вели розмову про відродження , то хочаб булаб видимість благородних намірів. Є чернобильська зона в якій можливо створити заповідну зону для  поліської  , на Закарпаті для карпатянки. По У.С. визнати, що така порода існує лише  на папері і не потребує захисту.:hi:

Шановный , що курите ??? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Valik740 сказал:

Шановный , що курите ??? 

Шо вас не влаштовує з вимовленого?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Пахомич сказал:

Шо вас не влаштовує з вимовленого?

Все

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2020 в 19:15, nibond сказал:

Вчора обговорювали питання легалізації операторів ШО, тобто, чи визнавати їх рівноправними учасниками племінної справи чи ні. Як не дивно ОДИН проти. З чого б це :hmm:

 

Обовязково мають право. Гарно все говорять , але ніхто не пояснив яким стандартам повино відповідати якісне запліднення . Матка якісно запліднеа повина в сперматеці мати 4.5 - 5 мл. сперміїв . Така матка може гарантовано працювати 2 -3 роки , що досить можливість для проведення селекційних  робіт . Запліднити матку на 2 місяці червління не має труднощів і тут постає питання , чи можна такого оператора назвати спеціалістом , однозначно ні. Йшла розмова про надання якісних послуг, але нуль уваги про захист споживача, яким чином і до кого соживач може звернутись . Наприклад купив я породисту матку І.О. з паспортом від зареєстрованого  оператора . В процесі роботи  виявляється що цей матеріал по екстерєрам не чистий ,де я можу захистити свої права. Майстерність оператора не в тому , щоб ввести капіляр в непарний яйцепровід , а  шоб матка засвоїла  4,-5 мл. сермів і не загинула від інфекції. Якщо виконати ці  умови , щоб матка мала не менше 4.5 - 5 мл сперміїв. Щоб джоли і трутні  заплідненої , а також трутні дочок повністю відповідали  ектерєрним показникам даної породи . Якщо  дотриматись цих норм, то всі уасники цієї розмови опиняться за бортом. Норми по І. О. обовязково виписати, щоб небуло самокорованих спеціалістів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пахомич сказал:

Йшла розмова про надання якісних послуг, але нуль уваги про захист споживача, яким чином і до кого соживач може звернутись . Наприклад купив я породисту матку І.О. з паспортом від зареєстрованого  оператора . В процесі роботи  виявляється що цей матеріал по екстерєрам не чистий ,де я можу захистити свої права. Майстерність оператора не в тому , щоб ввести капіляр в непарний яйцепровід , а  шоб матка засвоїла  4,-5 мл. сермів і не загинула від інфекції. Якщо виконати ці  умови , щоб матка мала не менше 4.5 - 5 мл сперміїв. Щоб джоли і трутні  заплідненої , а також трутні дочок повністю відповідали  ектерєрним показникам даної породи . Якщо  дотриматись цих норм, то всі уасники цієї розмови опиняться за бортом. Норми по І. О. обовязково виписати, щоб небуло самокорованих спеціалістів. 

Если оператор является селекционером - тогда вопросы по экстерьеру и т.д. имеют место быть.

Если же он просто осеменяет, то подобные вопросы нужно задавать тому, чей материал окажется в станке.  А с оператора можно спросить только за качество осеменения и всё.  В чём я могу упрекать оператора если он осеменяет моих маток моим же трутом? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Гурович сказал:

Если оператор является селекционером - тогда вопросы по экстерьеру и т.д. имеют место быть.

Если же он просто осеменяет, то подобные вопросы нужно задавать тому, чей материал окажется в станке.  А с оператора можно спросить только за качество осеменения и всё.  В чём я могу упрекать оператора если он осеменяет моих маток моим же трутом? 

Ми з вами говоримо про різні речі .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...