Перейти к содержанию

План породного районування бджіл: за і проти


realto

План породного районування бджіл  

184 пользователя проголосовало

  1. 1. Чи потрібен план породного районування бджіл в Україні?

    • так, потрібен
      54
    • ні, не потрібен
      103
    • важко відповісти
      27


Рекомендуемые сообщения

12 минут назад, Mihail-ves сказал:

Щось я собі тяжко уявляю як це вони будуть робити. Оскільки у нас в Миколаївській області вони дозволи тримати що хочеш (низький їм уклін), але я знаю що у Львівські області та і у Івано-Франківській хлопці тримають бакфаст, італійку і т.д. То як вони будуть воювати з ними. Пасіки палити?

У нас, що щось робити завжди придумують, якісь правила і перепони. Можна утримувати облітники в ізоляції і ШО використовувати  і цього в принципі більш ніж достатньо. А інші продають ШО і ф1.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Щось я собі тяжко уявляю як це вони будуть робити. Оскільки у нас в Миколаївській області вони дозволи тримати що хочеш (низький їм уклін), але я знаю що у Львівські області та і у Івано-Франківській хлопці тримають бакфаст, італійку і т.д. То як вони будуть воювати з ними. Пасіки палити?

Зачем воевать, Артём предложил на 1 область несколько изолированных облетников, можно подобрать зону негустонаселеную и вот только в этой округе запретить ввоз других пчел, должны бить сестринские группы, все кто заедет туда штраф, а вся область пусть держит что хочет.  Кому нужно тот пришлет маток на облет. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Виталий Овчарук сказав:

Зачем воевать, Артём предложил на 1 область несколько изолированных облетников, можно подобрать зону негустонаселеную и вот только в этой округе запретить ввоз других пчел, должны бить сестринские группы, все кто заедет туда штраф, а вся область пусть держит что хочет.  Кому нужно тот пришлет маток на облет. 

В нас в селі більше 10 пасік. Я захочу щоб в селі в мене і  сусідньому куди долітають мої трутні були тільки УС, зроблю документи племінної пасіки і т.д. А два пасічника будуть хотіти карніку та бакфаст. На чиїй стороні буде закон. Плюс сусіднє село в 5км від мене а там ще з 10 пасік. Як думаєте коли мені отримувати "когута".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы еще партизанов не учли.В посадках бросают группы ульев 10 -20 шт.Их как выкуривать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

В нас в селі більше 10 пасік. Я захочу щоб в селі в мене і  сусідньому куди долітають мої трутні були тільки УС, зроблю документи племінної пасіки і т.д. А два пасічника будуть хотіти карніку та бакфаст. На чиїй стороні буде закон. Плюс сусіднє село в 5км від мене а там ще з 10 пасік. Як думаєте коли мені отримувати "когута".

Вы путаете сделать плем пасеку и возле нее сделать изоляцию и сделать Изолированный облетник в области, не какой-то частный,  а от объединения. 

В первом случае добиться реальности сложно, особенно в насыщенных регионах, там про это и говорится. 

Во втором случае всё реально, держите что хотите только незаежайте с пчелами в место изоляции на облетнике. Я думаю так должно устроить большинство пчеловодов. И так работают в Европе. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Виталий Овчарук сказал:

Зачем воевать, Артём предложил на 1 область несколько изолированных облетников, можно подобрать зону негустонаселеную и вот только в этой округе запретить ввоз других пчел, должны бить сестринские группы, все кто заедет туда штраф, а вся область пусть держит что хочет.  Кому нужно тот пришлет маток на облет. 

Скыльки  в крузі радіусом 15км. гектарі ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Породне районування повино рекомендувати де яких бджіл краще утримувати. Інститут взагалі не знає що говарить . Де в Україні є заповідники популяцій бджіл?  Нехай краще розробляють заходи і засоби по попередженню  масовій  загибелі бджіл. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Сергей Тюркин сказав:

Нет. я наловил роёв которые летели с Вашей стороны а теперь привёз их к Вам на кочёвку так сказать на родину. так как больше с Вашими пчёлами никто к себе не пускает. везде 15 км зоны .

Плем пасіки традиційної орієнтації (укр. степ і карпатка) звичайно хочуть огородити себе 15 км зоною без врахування інтересів товарних пасік навколо. Якщо навіть і прописати це в законі, то виконати буде практично неможливо.

Інша справа коли створюється зона чистопородного розведення під одну якусь породу не суто для плем пасік, а для задоволення економічного інтересу більшості пасічників цієї зони, наприклад, для виробництва чистопородних пакетів і товарних маток. Тоді це може вирішуватись   рішенням органів місцевого самоврядування (місцевих громад), у них є право встановлювати різні економічні зони. А розміщені там плем пасіки автоматично отримують захисну зону. У кого не має можливості у створені зони чистопородного розведення повинен володіти сучасними методами селекції - ШО і ізольовані облітники і їх необхідність ніхто не заперечував.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, nibond сказав:

Плем пасіки традиційної орієнтації

Європейці назвали б це племпасіками НЕтрадиційної орієнтації. Селекція в таких умовах важка і нестійка і даний метод годиться лише для збереження природнього та генного різноманіття та слугувати джерелом нового матеріалу для подальшої селекції Традиційними методами. Важко уявити, щоб це потрібно було всім пасічникам в радіусі 15 км. І ладно ще пасічники в центрі цієї зони, а що робити пасічникам на окраїнах зони? Воно їм навіщо? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, nibond сказал:

 

Інша справа коли створюється зона чистопородного розведення під одну якусь породу не суто для плем пасік, а для задоволення економічного інтересу більшості пасічників цієї зони, наприклад, для виробництва чистопородних пакетів і товарних маток. Тоді це може вирішуватись   рішенням органів місцевого самоврядування (місцевих громад), у них є право встановлювати різні економічні зони. А розміщені там плем пасіки автоматично отримують захисну зону. У кого не має можливості у створені зони чистопородного розведення повинен володіти сучасними методами селекції - ШО і ізольовані облітники і їх необхідність ніхто не заперечував.

 

 

На мою думку така позиція влаштовує ініціаторів цієї  розмови. Сильні світу цього  не бажають , щоб дрібні пасіки плутались в їхніх ногах. Їм потрібні промислові  пасіки , щоб виконати вимоги ЄС до виробників меду. Тому великі агрофірми  почали масово заводити пасіки . Виробничі площі одне , а племіна справа  інше. Я був  на курсах в інституті , коли збирались дані  про породний склад пасік претидентів на племіну . Я тоді працював матководом  на бджолопідлриємстві В. Гаї. Було клопітно навіть нам  одержати документи на  матковивідну справу. Допомогло то , що завдяки моїй демонстрації на виставці в  Чубинському І.О. наживо,  господарсто одержало диплом.  Скоріш за все  підбираються  нові  учасники  для відкату в 10%. Нехай знайдуть території підходящі для облітників, протестують кордованом на ізоляцію, а тоді дають статус території чистопородного розведення. По простому, розробдяється  план дерибану державних коштів.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Пахомич сказав:

По простому, розробдяється  план дерибану державних коштів.

І кожен із виступающих мріє що то буде його власна зона. Ось і весь інтерес до цих зон.

 

7 годин тому, Виталий Овчарук сказав:

Изолированный облетник в области, не какой-то частный,  а от объединения. 

Ви наче не дитина, але все ще вірите у добрі казки. Об'єднання? Не смішіть. Особливо коли починаються ріки грошей. Скільки друзів комерсантів перестріляли один одного?

Попробуйте спочатку об'єднати своїх односельців пасічників для ефективної та одночасної обробки сімей від кліща. І якщо це у Вас вийде тоді пробуйте завести одну чистопородну породу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Mihail-ves сказав:

Ви наче не дитина, але все ще вірите у добрі казки. Об'єднання? Не смішіть. Особливо коли починаються ріки грошей. Скільки друзів комерсантів перестріляли один одного?

Попробуйте спочатку об'єднати своїх односельців пасічників для ефективної та одночасної обробки сімей від кліща. І якщо це у Вас вийде тоді пробуйте завести одну чистопородну породу.

Вы видео смотрели? Люди реально думают как это сделать чтобы всем была возможность работать и развиваться, также неоднократно высказанно мнение чтобы если будет финансирование давать не плем пасекам а на развитие облетника, а племпасеки сами могут себе заработать. Просто среди них есть и те кто переживает за свой бизнес и хочет вернуть рентабельность административно. 

Если людям чегото нехватает чтобы обьеденится для общего дела так это их проблемы а не государства или закона. 

По клещу и породе с односельчанами меня устраивает обстановка как есть сейчас, зачем мне когото напрягать. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Виталий Овчарук сказав:

Вы видео смотрели?

Ні, не дивився! Просто так коментую:rofl:

10 хвилин тому, Виталий Овчарук сказав:

Люди реально думают как это сделать чтобы всем была возможность работать и развиваться, также неоднократно высказанно мнение чтобы если будет финансирование давать не плем пасекам а на развитие облетника,

Так а тепер Ви не уважно дивились відео. Там чітко Артем порахував вартість облітника Мухи. І прийшли до того що облітники самі повинні "сплачувати податок з багатства".

12 хвилин тому, Виталий Овчарук сказав:

Просто среди них есть и те кто переживает за свой бизнес и хочет вернуть рентабельность административно. 

Назвіть хоча б одного учасника який там не переживав за свій бізнес.

ЗюІю може сильно критично відношусь до цього всього, але думаю що я в тверезому розумі. І вже трішки розібрався в бджолах та наших "відомих" захисників районування. Скажу тільки одне, навіть Ахметов не додумався писати закони під окремий свій бізнес. А пасічники хочу в писати зону для УС від Стрільчука М.С. А якщо я завтра переїду в Херсонську область, що знову Верховна рада повинна змінювати закон. Зрозумійте ЦЕ УТОПІЯ!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Mihail-ves сказал:

Ні, не дивився! Просто так коментую:rofl:

Так а тепер Ви не уважно дивились відео. Там чітко Артем порахував вартість облітника Мухи. І прийшли до того що облітники самі повинні "сплачувати податок з багатства".

Назвіть хоча б одного учасника який там не переживав за свій бізнес.

ЗюІю може сильно критично відношусь до цього всього, але думаю що я в тверезому розумі. І вже трішки розібрався в бджолах та наших "відомих" захисників районування. Скажу тільки одне, навіть Ахметов не додумався писати закони під окремий свій бізнес. А пасічники хочу в писати зону для УС від Стрільчука М.С. А якщо я завтра переїду в Херсонську область, що знову Верховна рада повинна змінювати закон. Зрозумійте ЦЕ УТОПІЯ!

Давайте спрогнозуємо, як буде насправді. Наказ опублікований і ніхто глобально в нашому болоті його не змінить. Закони будуть писати і подавати, але вони можливо будуть реєструватися і припадати пилом у ВР не до них. Пасічники, щось будуть робити в напряму селекції чи правильно чи не правильно розсудить час. 

Але по факту нічого кардинального не зміниться, як мінімум найближчі 5 років, як возили маток так і будуть возити, як продавали за кордон контрабандою те ж так будуть робити і всі прикриватися різними причинами і законодавчими актами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

Давайте спрогнозуємо, як буде насправді. Наказ опублікований і ніхто глобально в нашому болоті його не змінить. Закони будуть писати і подавати, але вони можливо будуть реєструватися і припадати пилом у ВР не до них. Пасічники, щось будуть робити в напряму селекції чи правильно чи не правильно розсудить час. 

Але по факту нічого кардинального не зміниться, як мінімум найближчі 5 років, як возили маток так і будуть возити, як продавали за кордон контрабандою те ж так будуть робити і всі прикриватися різними причинами і законодавчими актами.

Пока на пасіки має вплив тільки оптоваціна на мед і ніякі закони про породи незмінять добування цього меду . крім ціни на мед 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Але по факту нічого кардинального не зміниться, як мінімум найближчі 5 років.

Це точно. Тоді мені не зрозумілі оці всі потуги.

Моє припущення: впала ціна на матки, появилось дуже багато не знаменитих, і щоб посадити їх в тюрму треба щось зробити при цьому щоб мені було добре.

Але моя думка. треба рухатись в іншому напрямку - об'єднанні зусиль селекціонерів на спільну роботу з бджолою   (породою, типом, лінією і що вони там ще пропонували).

Скажіть мені коли об'єднаються степовики в один кулак? Коли карпатчики не будуть продавати свої пакети хоча б на південь? Моя відповідь  Ніколи! Ось і фінал всього цього районування.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Mihail-ves сказал:

Щось я собі тяжко уявляю як це вони будуть робити. Оскільки у нас в Миколаївській області вони дозволи тримати що хочеш (низький їм уклін), але я знаю що у Львівські області та і у Івано-Франківській хлопці тримають бакфаст, італійку і т.д. То як вони будуть воювати з ними. Пасіки палити?

Для создания полноценного облетника нужна полная изоляция территории и для этого вполне достаточно 4-5 км. и хорошее насыщение облетника нужным трутнем. Создавать породный облетник нет большого смысла на его основе родовод отцовской линии не составишь. Эпоха массовой совковой селекции уже закончилась .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Mihail-ves сказал:

Це точно. Тоді мені не зрозумілі оці всі потуги.

Моє припущення: впала ціна на матки, появилось дуже багато не знаменитих, і щоб посадити їх в тюрму треба щось зробити при цьому щоб мені було добре.

Але моя думка. треба рухатись в іншому напрямку - об'єднанні зусиль селекціонерів на спільну роботу з бджолою   (породою, типом, лінією і що вони там ще пропонували).

Скажіть мені коли об'єднаються степовики в один кулак? Коли карпатчики не будуть продавати свої пакети хоча б на південь? Моя відповідь  Ніколи! Ось і фінал всього цього районування.

У нас не прийнято, виробляти стратегії, де є місце всім. У нас стратегія того, що кожен просуває те, що йому найбільш вигідно.

2 минуты назад, Брониславович сказал:

Для создания полноценного облетника нужна полная изоляция территории и для этого вполне достаточно 4-5 км. и хорошее насыщение облетника нужным трутнем. Создавать породный облетник нет большого смысла на его основе родовод отцовской линии не составишь. Эпоха массовой совковой селекции уже закончилась .

Це Ви так думає, а є досить велика кількість пасічників, яка думає по іншому і їм потрібне породне районування і ізоляція 15 км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, AVA сказал:

Пока на пасіки має вплив тільки оптоваціна на мед і ніякі закони про породи незмінять добування цього меду . крім ціни на мед 

Тому мені чесно хотілося б, що ще хоча б сезон проіснувала ціна 1 дол. в закупівлі. На наш бджільницький світ вона подіяла досить корисно. А хто істинно переданий справі це б пережив би.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Брониславович сказав:

Для создания полноценного облетника нужна полная изоляция территории и для этого вполне достаточно 4-5 км. и хорошее насыщение облетника нужным трутнем. Создавать породный облетник нет большого смысла на его основе родовод отцовской линии не составишь. Эпоха массовой совковой селекции уже закончилась .

Броніславовичу,  Можна взагалі не робити ніяких облітників. І не ворогувати із своїм сусідом. Для цього треба тільки ІО. А матки Ф1 будуть ідеальні для меду. Але тут треба дуже багато розуму мати, а навіщо так напружуватись. Можна прописати тюремний термін і я на коні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Це точно. Тоді мені не зрозумілі оці всі потуги.

Моє припущення: впала ціна на матки, появилось дуже багато не знаменитих, і щоб посадити їх в тюрму треба щось зробити при цьому щоб мені було добре.

Але моя думка. треба рухатись в іншому напрямку - об'єднанні зусиль селекціонерів на спільною  (породою, типом, лінією і що вони там ще пропонували).

Скажіть мені коли об'єднаються степовики в один кулак? Коли карпатчики не будуть продавати свої пакети хоча б на південь? Моя відповідь  Ніколи! Ось і фінал всього цього районування.

Судя по своєму селі , упала масова покупка маток Ф1, майже перестали закуплять

Вона неперейшла також на продажу масово Ф1 із-за кордоних маток 

Появилась масова доступність до матеріалу завезеного і ШО , кількість сімей у селі збільшилась , а кількісна закупка маток зменшелась 

Ютуб і ШО зробили свою справу , можливо пізніше і вернутся пасічники до заказу маток Ф1 в племіних матковивідних хозяйствах для промислових пасік , але зараз ніхто неготов замість 50 доларів ШО викинуть 1000 доларів Ф1 для пасіки в 100 сімей , оптова ціна на мед останій час нестумулює

Ну це живий приклад мій на даний час , пока ера маток ШО рулить

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Так а тепер Ви не уважно дивились відео. Там чітко Артем порахував вартість облітника Мухи. І прийшли до того що облітники самі повинні "сплачувати податок з багатства".

Артем просто удивился (и это логично)  как облетник может быть убыточным, несложно умножить количество маткомест на 100грн. Это несчитая проданых маток по 1000грн. Ответ прост спросом облетник непользуется, ели это так зачем такой балласт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Виталий Овчарук сказав:

Ответ прост спросом облетник непользуется, ели это так зачем такой балласт.

Щоб отримати дотації, пояснюючи це вимогою МОГО закону. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Брониславович сказал:

Эпоха массовой совковой селекции уже закончилась .

На медових пасіках вона тільки почалась , у нас прикратили закуплять маток з карпат , перейшли як раз на масову селекцію від ШО і  просто від Ф1 , от тільки не карпатки 

Усих більше чим устраює по меду , а більше і непотрібно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Щоб отримати дотації, пояснюючи це вимогою МОГО закону. :umora:

Кстати очень хорошо что такое общение публичное, можно увидеть что там большинство за отмену районирования и за то как устроено в Европе, интересно что из этого получится, сможет меньшинство продавить свои интересы. 

Думаю следующим шагом просто внутри той группы проголосовать за разные предложения и продолжили работу над решением которое поддержало большинство. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...