Перейти к содержанию

План породного районування бджіл: за і проти


realto

План породного районування бджіл  

184 пользователя проголосовало

  1. 1. Чи потрібен план породного районування бджіл в Україні?

    • так, потрібен
      54
    • ні, не потрібен
      103
    • важко відповісти
      27


Рекомендуемые сообщения

10 хвилин тому, nibond сказав:

В противагу пройшло дві Zoom конференції в режимі круглого столу з питання потрібне чи ні породне районування.

Жаль не запросили на другу конференцію. 

11 хвилин тому, nibond сказав:

На сайті міністерства наказ виставлений для ознайомлення і навіть є голосувалка  - "так" чи "ні".

Наказ дибільний. Пропоную всім голосувати проти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, nibond сказал:

Підготовлений до затвердження проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України “Про деякі питання у сфері бджільництва” в якому передбачається без змін протягнути старі норми і документи практично без змін, в тому числі і план породного районування.

https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=45f61a17-5f0d-416e-805f-c2a61517acba#docAddCommentBox

На сайті міністерства наказ виставлений для ознайомлення і навіть є голосувалка  - "так" чи "ні". Як не дивно, але багато проголосовано "за". Це дійсно позиція пасічників, чи не поінформованість, чи банальна накрутка, але факт є фактом і якщо пасічники це проковтнуть, то нам мінімум на років 5 гарантовано консервацію сьогоднішнього стану в законодавстві і державних підходах.

Конгрес українських бджолярів і небайдужі пасічники щось намагаються протиставити, але є й палкі прихильники цього наказу, особливо з наукового середовища, чи освітніх структур,  які активно агітують голосувати "за", і які дивним чином чомусь всі так чи інакше в підпорядкуванні чи іншій залежності від міністерства.

В противагу пройшло дві Zoom конференції в режимі круглого столу з питання потрібне чи ні породне районування.

Перша конференція

 

 

На скільки знаю є допис заступника міністра, де вказано, що даний наказ прийнятий більшістю учасників робочої групи і він буде затверджений.

За тому районування і багато чого залишиться і далі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Sanich сказал:

Жаль не запросили на другу конференцію. 

Наказ дибільний. Пропоную всім голосувати проти.

Можна голосування в студію

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, uam_63 сказав:

Можна голосування в студію

За лінком - там є можливість проголосувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, Sanich сказав:

Жаль не запросили на другу конференцію. 

Наказ дибільний. Пропоную всім голосувати проти.

Буде відеозапис другої.

Надалі побажання буде враховане. Планується провести ще як мінімум 2 конференції, зокрема з пасічниками товарного напрямку. Є можливість підключити всіх бажаючих, тільки потрібно попередити під яким ім'ям буде вхід, щоб організатор зміг застерегтись від спамерів і долучити до конференцї.

28 хвилин тому, uam_63 сказав:

Можна голосування в студію

https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=45f61a17-5f0d-416e-805f-c2a61517acba#docAddCommentBox

Бажано дати ще й свій коментар з обґрунтуванням, там є відповідна опція.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От мені цікаво , як вони збираються виконувати той план  .... І треба  першим пунктом зазначити що карпатку заборонено пересилати далі карпат . Тоді гайдар різко поміняє риторику :umora: ,   як то все має відбуватись?  До прикладу  приїзджає комісія   село  де по плану районування у.с.  заходять у любе подвірья де є пасіка  і питають хазяїна що за порода у вашому вулику  то й дупля не ріже , каже бджоли як бджоли , а комісія йому у відповідь МАЮТЬ БУТИ згідно плану У.С.    і давай відбирати аналізи бджіл і робити їм морфметрію і прочю лабуду. Дід ясно шо в шоці  ...  Зробили аналіз і виявили що у нього (як і у 85% всіх пасік України)  злоїдюча суміш із карпатки , у.с. , поліської, та іншого спіду.  І комісія приймає рішеня що дід має поміняти усіх маток на ф1 у.с.   І тепер питання , що дід відповість комісії у відповідь ?:umora:.   І так по всій Україні ця комісія має заходити у кожен двір де є бджоли ... І покругу .... Ага і забув , ше ж всі ліси і дупла має прочесати та комісія  на наявність недай бог нерайонованої бджоли :crazy:.   І ще пропоную в першу чергу перевіряти тих хто проголосував за .    І не дай бог ці голосувальщики ''за''   задню включать . Думай Те.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Valik740 сказав:

а комісія йому у відповідь МАЮТЬ БУТИ згідно плану У.С. 

Справа в тому, що й самі ярі прихильники УС не знають з чим вони мають справу, не має єдиного стандарту на породу, хоч термін порода не доречний, точніше підвид чи популяція. Отже, хочуть встановити те, що офіційно не визначено, як в прислів'ї, іди туди, не знаю куди, принеси те, не знаю що. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Valik740 сказал:

От мені цікаво , як вони збираються виконувати той план  .... І треба  першим пунктом зазначити що карпатку заборонено пересилати далі карпат . Тоді гайдар різко поміняє риторику :umora: ,   як то все має відбуватись?  До прикладу  приїзджає комісія   село  де по плану районування у.с.  заходять у любе подвірья де є пасіка  і питають хазяїна що за порода у вашому вулику  то й дупля не ріже , каже бджоли як бджоли , а комісія йому у відповідь МАЮТЬ БУТИ згідно плану У.С.    і давай відбирати аналізи бджіл і робити їм морфметрію і прочю лабуду. Дід ясно шо в шоці  ...  Зробили аналіз і виявили що у нього (як і у 85% всіх пасік України)  злоїдюча суміш із карпатки , у.с. , поліської, та іншого спіду.  І комісія приймає рішеня що дід має поміняти усіх маток на ф1 у.с.   І тепер питання , що дід відповість комісії у відповідь ?:umora:.   І так по всій Україні ця комісія має заходити у кожен двір де є бджоли ... І покругу .... Ага і забув , ше ж всі ліси і дупла має прочесати та комісія  на наявність недай бог нерайонованої бджоли :crazy:.   І ще пропоную в першу чергу перевіряти тих хто проголосував за .    І не дай бог ці голосувальщики ''за''   задню включать . Думай Те.

Морфометрія нічого не дасть. Морфометрію  можна перевіряти лише в популяції з одакоаим генетичним набором. 

А у нас генетичного маркера немає і напевне найближчим часом і не буде, та й аналізи такі не  є прості.

А може дядько роїв чужих наловив і що з нього взяти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Морфометрія нічого не дасть. Морфометрію  можна перевіряти лише в популяції з однаковим генетичним набором. 

Ну всі ви знаєте що я не можу змовчати коли йде мова про морфометрію. Тому скажу, що з нею все трішки краще чим з маркерами генаналізу. І якщо до цього діла підійти гуртом, скинувши всі корони з голови, то результат був би набагато швидше.

Ось, наприклад, Ви бачите ціноутворення, і там Вам все ясно. Таке саме я можу сказати коли бачу крила і графіки (якщо я їх стріляв) + мені потрібно комплексно (Морфо+генаналіз+ГКО) порівняти їх з усіма відомими характеристиками = результат.

Гуртом і батька ... Це я пропонував степовикам ще у 2018 році, а віз і нині там. Тому я помаленьку відходжу від цього процесу, і спостерігаю.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так і я про те.   Всі ці плани породного рай-ня до сра...   дупи. Гайдар і Ко  як ложили на той план так і будуть ложити.  Люди зробили свій вибір .  але карпатчикам то не доходить . Хочуть ''венуть все  в зад''.  Це то саме що вийти на вулицю і заставляти всіх пересідати з іномарок на жигулі , бо треба підримувати власний автопром.  Звісно що Гайдару то все набридло але його компанія доведе його до... . Йому би на відпочинок але ....але ті ''кровосісі'' ...:ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Ну всі ви знаєте що я не можу змовчати коли йде мова про морфометрію. Тому скажу, що з нею все трішки краще чим з маркерами генаналізу. І якщо до цього діла підійти гуртом, скинувши всі корони з голови, то результат був би набагато швидше.

Ось, наприклад, Ви бачите ціноутворення, і там Вам все ясно. Таке саме я можу сказати коли бачу крила і графіки (якщо я їх стріляв) + мені потрібно комплексно (Морфо+генаналіз+ГКО) порівняти їх з усіма відомими характеристиками = результат.

Гуртом і батька ... Це я пропонував степовикам ще у 2018 році, а віз і нині там. Тому я помаленьку відходжу від цього процесу, і спостерігаю.

 

Скільки треба часу щоб перевірити кожен вулик на закарпатті на наявність  не дай бог не карпатки?   10-20 - 50 років?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Mihail-ves сказал:

Ну всі ви знаєте що я не можу змовчати коли йде мова про морфометрію. Тому скажу, що з нею все трішки краще чим з маркерами генаналізу. І якщо до цього діла підійти гуртом, скинувши всі корони з голови, то результат був би набагато швидше.

Ось, наприклад, Ви бачите ціноутворення, і там Вам все ясно. Таке саме я можу сказати коли бачу крила і графіки (якщо я їх стріляв) + мені потрібно комплексно (Морфо+генаналіз+ГКО) порівняти їх з усіма відомими характеристиками = результат.

Гуртом і батька ... Це я пропонував степовикам ще у 2018 році, а віз і нині там. Тому я помаленьку відходжу від цього процесу, і спостерігаю.

 

Якщо є перші 2 ГКО з'явиться з часом. Бо стійкий матеріал відомо куди "крутити".

Особисто я давно говорив, мені глобально всерівно, яка назва, популяція іншої раси, але повинен буде чіткий генетичний маркер (еталон) і всі на нього повинні рівнятися. Є цей еталон відповідно в морфометрія буде під нього законодавчо оформлена і від цього можна вести племену справу і гроші дотаційні виділяти і різні гранди.

Є бажання буде в Україні своя раса (порода) визнана, немає глибокого бажання буде популяція. 

Просто я не бачу іншого шляху, а те що зараз робиться, то це намагання жити тими методами, що були колись, які вже відходять в минуле.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Valik740 сказав:

Скільки треба часу щоб перевірити кожен вулик на закарпатті на наявність  не дай бог не карпатки?   10-20 - 50 років?

пару місяців. За умови, не маєш результатів вимірів, не маєш продажу пакетів.:umora:

З ними дуже просто, можна не по вуликам, а загальний збір з усіх вуликів одного господарства в кількості 100шт. Вийшли за межі карніки, бувай здоровий, в тебе не карпатка. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

повинен буде чіткий генетичний маркер (еталон)

Тільки треба поміняти місцями, оскільки навіть науковцями так приписано в їхніх дисертаціях ----маркер породи по морфометрії потім маркер породи по генаналізу.

Торік я всі ці труди показував і коментував. Але я не той кого слухають, а той кого ганяють з усіх чатів.;)

І якби дійшли згоди то це все можна вже було би мати станом на 12.11.2020 року. І тут багато хто б залишився за бортом. Тому і будуть колотити воду, поки з неї можна ловити велику рибу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Mihail-ves сказал:

ганяють з усіх чатів.;)

Бояться вони Вас.  Бо Ви їх можете вивести на чисту воду .  і нахіба воно їм. :umora:.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Mihail-ves сказал:

пару місяців. За умови, не маєш результатів вимірів, не маєш продажу пакетів.:umora:

З ними дуже просто, можна не по вуликам, а загальний збір з усіх вуликів одного господарства в кількості 100шт. Вийшли за межі карніки, бувай здоровий, в тебе не карпатка. ;)

 То нам  треба  продавати карпатчикам ''результати промірів'' не дорого ,  :umora:.  Так. Берете мене у долю :umora:. Идеі наші , машина Ваша як в тому '' золотому телятку'' .  І як це Антонович до такого сам не дотумкав , йой.:umora:  . Буде  ''союз меча і орала'', ще треба Фунта. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З facebook

 
Цитата

 

План породного районування та ситуація з аборигенними породами бджіл в Україні. 
З одного боку дуже цікавий документ, який на довгі роки припускав проживання трьох порід на певних територіях в Україні. Чиновники зробили такі собі облітники- резервації по декілька областей, та при цьому дозволили в деяких областях існувати по 2-3 породи. Підсумком цього дійства стала ситуація, що породи на цих територіях майже перестали існувати. Україна багато років вирощувала невідомі помісі, які зараз видаються за породи, та маскуються під екотипи цих порід. Історія повторюється. Знов пішла кампанія відшукування по пасікам «породи» по крильцям. Завдяки кубітальному, галтельному індексам визначають належність бджіл до певної раси. Ситуація з титульними породами теж дуже цікава. Ми маємо Українську степову з Полтавської, Сумської, Хмельницької, та інших областей. Якщо іх тверезо оцінити між собою, то маємо зовсім різну бджолу ( різні породи) з одно іменною назвою. Аналогічна ситуація і з карпатськими бджолами. Чому так? Тому що породи треба створювати в лабораторіях, станціях спарювання, облітниках та завдяки виключно контрольованому паруванню. Якщо самі не усвідомлюєте значимість цього, почитайте іноземних колег. Рутнер пише, що для гарної ізоляції на земельному облітнику достатньо мати радіус до 10 км. Зрозумійте, що радіус 11 км, вже обмежує чиїсь права, а в нас цілі області під обмеження прав інших матководів, та селекціонерів. Це жадібність бюрократів, які хочуть все контролювати, адміністративно притискаючи конкуренцію просувати свій товар на ринку. Щодо селекції, то в мене є теж чим розчарувати прихильників «породного плану». Комбінаторне розведення, яке ви так наполегливо ігноруєте, дозволяє виростити бджолу з любим потрібним кубітальним індексом. Шукати подалі «породу» в лісі, або на далеких пасіках немає сенсу. Рано чи пізно прийдеться прийняти умови, яким користуються Європейські бджолярі та селекціонери. З Європи походить 12 рас бджіл. Чи не принижуем ми себе відрізаючи від Европейских можливостей та інструментів бджільництва. ( бідні- бо дурні, а дурні - бо бідні)
Ще один момент. Створені породи потрібно десь випробувати. Ось тут в бюрократії зашквар, бо такі території не передбачені.
Вважаю, що існуючий план породного районування дуже шкідливий для Українського бджільництва. В нас є рішення, яке задовольнить потреби галузі, але чи дослухаються чиновники.?
Сергій Брагін. Спілка Бджолярів України Бакфаст. Липень 2020р

 

 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Wladimir_K сказав:

На скільки знаю є допис заступника міністра, де вказано, що даний наказ прийнятий більшістю учасників робочої групи і він буде затверджений.

За тому районування і багато чого залишиться і далі.

Tetyana Vasylkivska

 
Цитата

 

Переходь за цим посиланням та голосуй НІ.
Шановні бджолярі і наші симпатики! Прошу послухати мої роз’яснення щодо недоліків запропонованого Мінекономіки проекту наказу «Про деякі питання у сфері бджільництва».
Хочу зазначити що це фрагмент запису із засідання Робочої групи з питань розвитку бджільництва Мінекономіки 25 вересня 2020 під головуванням заступника міністра пана Тараса Висоцького. Пан Голова Робочої групи Тарас Висоцький наголосив на тому, що розглядаємо для погодження лише три додатки до проекту наказу «Про деякі питання у сфері бджільництва», до яких ніби в Робочій групі були внесені корективи. Це прозвучало так, що проект наказу на фініші буде мати лише три додатки:
- Порядок видачі ветеринарно‐санітарного паспорта;
- Порядок реєстрації пасіки;
- Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл пестицидами. Акт Комісії.
Тому у своєму виступі на цьому засіданні я говорю про недоліки цих трьох додатків. Але як бачимо сьогодні - на сайті Мінекономіки «висить» з 5 листопада у повній красі ВЕСЬ проект наказу з тими додатками, які критикували ми в Національному Конгресі Українських Бджолярів , а саме : - План породного районування бджіл; - Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл ; - Правила ввезення в Україну та вивезення за її межі бджіл і продуктів бджільництва. Це ті вкладки в проект наказу , які повністю дублюють норми 2000 року - 20-літньої давності, переприймати їх нема сенсу, адже вони не спрямовані на розвиток галузі....
Отже Мінекономіки просто обмануло всіх!
За такий проект наказу не можна голосувати на сайті!
Кажемо «НІ» маніпуляціям!

 

 
 

 

В цих аудіозаписах можна пізнати всіх "героїв", які проштовхують план породного районування

https://drive.google.com/file/d/16EEK5PZ5Hf4wLuCx_2-vSfKEVSWsAqYc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/16G_oUuH-7PtMyc39Ajg1cZt0NcpwqZvx/view?usp=sharing

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Mihail-ves сказал:

Тільки треба поміняти місцями, оскільки навіть науковцями так приписано в їхніх дисертаціях ----маркер породи по морфометрії потім маркер породи по генаналізу.

Торік я всі ці труди показував і коментував. Але я не той кого слухають, а той кого ганяють з усіх чатів.;)

І якби дійшли згоди то це все можна вже було би мати станом на 12.11.2020 року. І тут багато хто б залишився за бортом. Тому і будуть колотити воду, поки з неї можна ловити велику рибу.

А з цим повністю згідний, але чомусь більшість тих хто займається селекцією наших бджіл цього не хочуть і сильно бояться. І це мене наштовхує на різні думки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

А з цим повністю згідний, але чомусь більшість тих хто займається селекцією наших бджіл цього не хочуть і сильно бояться. І це мене наштовхує на різні думки.

Звичайно, що буде дуже великий спротив - адже якщо виконувати план породного районування, то від Хмельницька до Ченігова, від Одеси до Маріуполя і Харкова всі забудуть, що таке карпатка. Самі розумієте, що це спричинить повний фінансовий крах всього карпатського регіону. Тому і хочуть повернути все на старі рейки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Гурович сказал:

Звичайно, що буде дуже великий спротив - адже якщо виконувати план породного районування, то від Хмельницька до Ченігова, від Одеси до Маріуполя і Харкова всі забудуть, що таке карпатка. Самі розумієте, що це спричинить повний фінансовий крах всього карпатського регіону. Тому і хочуть повернути все на старі рейки.

Просто бояться того, що виявиться те, що не зовсім те у них що декларують.

Особисто я цього не боявся. Просто було зрозуміло з чим реально працюємо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Wladimir_K сказав:

А з цим повністю згідний, але чомусь більшість тих хто займається селекцією наших бджіл цього не хочуть і сильно бояться. І це мене наштовхує на різні думки.

Я опускаю руки, нехай і дальше роблять що хочуть. Я знаю що мене можна обманути один раз, поки я не взнаю як це обман виявити.

Змінити картину могли б звичайні пасічники, вимагаючи від продавців підтвердження їхніх порід, але покупцям треба дармові матки, все інше на везіння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Я опускаю руки, нехай і дальше роблять що хочуть. Я знаю що мене можна обманути один раз, поки я не взнаю як це обман виявити.

Змінити картину могли б звичайні пасічники, вимагаючи від продавців підтвердження їхніх порід, але покупцям треба дармові матки, все інше на везіння.

Суть в тому, що потрібно привести законодавство до того, що буде визнано не тільки нами, а і світовою спільнотою і займатися відповідною роботою. Не вірю, що наша бджола, це щось окреме, це частина того, що є в Європі, так само і як і те вірне , що наша територія це Європа.

Держава може датувати такі дослідження в принципі. Тако ж вони можуть окупитися, коли був би можливий офіційний експорт тих же маток за кордон, який на сьогодні вже давно існує і вигляді контрабанди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Тако ж вони можуть окупитися, коли був би можливий офіційний експорт тих же маток за кордон, який на сьогодні вже давно існує і вигляді контрабанди.

Все так і є як Ви пишете. Я хочу тільки додати, що ота контрабанда тільки нашкодила, наприклад УС. Оскільки європеці купили карніку під виглядом УС і через пару років скажуть що ось так повинна бути УС, навіть генаналіз зроблять і потім будуть тикати нам оті маркери. Але буде вже пізно, оскільки наукові роботи будуть опубліковані в них вже не буде окремої популяції бджіл під назвою УС.

Ось така сумна картина народної селекції бджіл по ГКО (грошей корисно отримати).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...