Перейти к содержанию

План породного районування бджіл: за і проти


realto

План породного районування бджіл  

184 пользователя проголосовало

  1. 1. Чи потрібен план породного районування бджіл в Україні?

    • так, потрібен
      54
    • ні, не потрібен
      103
    • важко відповісти
      27


Рекомендуемые сообщения

5 минут назад, Пахомич сказал:

S = pd2/4 = 3,14 Х 900/4=282,6/4

3,14х900=2826

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Пахомич сказал:

Площа круга через діаметр S = pd2/4 = 3,14 Х 900/4=282,6/4 = 70,65 кв.км.  В 1 кв. км. є 100га.

У меня получаеться 706,5 кв.км

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, kroxaru сказал:

У меня получаеться 706,5 кв.км

Написал же выше 70650 га. У Пахомыча всё время запятая не в том месте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Гурович сказал:

Написал же выше 70650 га. У Пахомыча всё время запятая не в том месте.

В житті мені при розв'язку математичних задач помагало їх оцінка до реального стану речей. Дуже легко уявити відстань 15 км. і скільки на площі господарство в цьому радіусі.

Тому і без сильних знань математики зрозуміло, що Ви праві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора обговорювали питання легалізації операторів ШО, тобто, чи визнавати їх рівноправними учасниками племінної справи чи ні. Як не дивно ОДИН проти. З чого б це :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 хвилин тому, Valik740 сказав:

Лобісти то серйозні дядьки які платять величезні сумми  для прийняття того чи іншого рішення на їхню користь ,  а в Вашій області ті говоруни то  звичайні '' фантазьори'' . не більше.

але не в кожного "фантазьора" є власний гелікоптерний майданчик :ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, nibond сказав:

Вчора обговорювали питання легалізації операторів ШО, тобто, чи визнавати їх рівноправними учасниками племінної справи чи ні. Як не дивно ОДИН проти. З чого б це :hmm:

 

Знову вирішили розшарпати мою нервову систему, точно на ніч дивитись не буду.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Sanich сказал:

Візьміть вже калькулятора до рук , чи що. Бо як 900 множити на число більше одиниці і отримати в результаті менше 900 - для мене загадка. 

3,14 Х 900 = 2826  вийшла помилка з комою . Діло не в розрахуну, а де на розорених землях відшукати таку територію і щей без бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Пахомич сказав:

Діло не в розрахуну, а де на розорених землях відшукати таку територію і щей без бджіл.

Так в тому то і діло що будуть зачищати від непотрібних бджіл, а якщо будете чинити спротив - в тюрму!!! Сам Папп буде у Вас прокурором обвинувачення!.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Mihail-ves сказал:

Так в тому то і діло що будуть зачищати від непотрібних бджіл, а якщо будете чинити спротив - в тюрму!!! Сам Папп буде у Вас прокурором обвинувачення!.

Тому пора водити "правильних" бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Тому пора водити "правильних" бджіл.

Попробуй вгадати де будуть 20 вуликів від того чи іншого нарсела. Виходить що треба тримати всі по чуть-чуть, щоб буквально за 15-20 днів різко вони стали всі "правильні"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені от цікаво створювати зону радіусом якимись там , заборонити тримати інших бджіл дідам роздати маток . Виникає одне логічне запитання а де тут селекція ?

Я розумію коли на острові виставили групу сімей з трутнями з якими матки облетяться.

А в створеній зоні каша буде повна навіть при умові що там буде все одна порода матки будуть облітуватись не зрозуміло  з ким.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, uam_63 сказав:

Мені от цікаво створювати зону радіусом якимись там , заборонити тримати інших бджіл дідам роздати маток . Виникає одне логічне запитання а де тут селекція ?

Я розумію коли на острові виставили групу сімей з трутнями з якими матки облетяться.

А в створеній зоні каша буде повна навіть при умові що там буде все одна порода матки будуть облітуватись не зрозуміло  з ким.

там не для селекції ця зона, а для "збереження генетичного фонду". Тобто визначиться якийсь гіпотетичний стандарт з показниками, які будуть відповідати якимось вимогам і штучно поширюватись дана бджола на певній території. Добір сімей залишити природі та бракувати сім'ї які не будуть відповідати даному стандарту. Ясно, що потрібні будуть люди, які будуть за цим дивитися. В випадку, якщо генетичний матеріал буде втрачено - завжди можна буде його поповнити з даної зони

для племінної зони створювати зону необов'язково, оскільки можна використати ШО і облітники. Інша справа, що не кожному ШО (саме для племінної роботи, а не для копіпастінгу європейського матеріалу) доступне по фінансах та завантаженості карніками і бакфастами операторів ШО, крім того облітники не для всіх доступні теж по різним причинам

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

Інша справа, що не кожному ШО  доступне по фінансах

Ну смішіть мене. :umora:

Продають племінні матки, а купити мікроскоп коштів не вистачає. Більше нічого не потрібно.

Станок можна зробити на коліні, і майже за копійки. Особисто сам зробив два станка. І осіменяють вони ідеально, все залежить від навиків оператора.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Ну смішіть мене. :umora:

Продають племінні матки, а купити мікроскоп коштів не вистачає. Більше нічого не потрібно.

Станок можна зробити на коліні, і майже за копійки. Особисто сам зробив два станка. І осіменяють вони ідеально, все залежить від навиків оператора.

Слухаю зараз відео - той же Ярослав Муха в відео каже, що така технологія не кожному доступна, а якщо ще й стандартизацію та атестацію введуть, так буде ще веселіще

Напишіть мені в лічку скільки такий станок буде коштувати і послуги оператора ШО будуть коштувати. А я для себе буду знати дорого чи ні

По тих контактах що в мене є - там черги на два роки або на ту кількість необхідних маток буде виходити сума з чотирма нулями

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

Напишіть мені в лічку скільки такий станок буде коштувати і послуги оператора ШО будуть коштувати.

Вартість матеріалів для станку вказував в темі ІО, зараз точно не пам'ятаю. Оргскло 20мм десь 100грн/кг, його вистачить напевне на два чи три станки, дальше прути нержавійки 50-60грн/м, ну і там різні болтіки також копійки. Робота безкоштовна. Все робив по книжці Руттнера. Скільки брати за свою роботу по осіменніню навіть не знаю. Робив тільки для себе, що і Вам рекомендую.

Очам страшно, а руки роблять.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

доречі. радіус 15 км, це майже один район ( по старому) любої області,,,,я офігіваю якщо приймуть концепцію Майстерчука,,.то всі з району повинні викочувать..поки він маток буде виводить...класс:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Вартість матеріалів для станку вказував в темі ІО, зараз точно не пам'ятаю. Оргскло 20мм десь 100грн/кг, його вистачить напевне на два чи три станки, дальше прути нержавійки 50-60грн/м, ну і там різні болтіки також копійки. Робота безкоштовна. Все робив по книжці Руттнера. Скільки брати за свою роботу по осіменніню навіть не знаю. Робив тільки для себе, що і Вам рекомендую.

Очам страшно, а руки роблять.

Заінтригували прямо

Ви без мікроскопа працюєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

 

Ви без мікроскопа працюєте?

В темі ІО все можна знайти. Мікроскоп подарував наш Форумчани морфометрист.  Є китайські з екраном, хлопці кажуть що працює. Вивчіть тему ІО на форумі  і вперед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

балон ЦО2, редуктор, капіляри чимось тянуть, приблуда, шлангочки, бокс для роботи,,,облітник для трутнів, диз розчини...і це я просто читав тему....не вникая в подробиці,,.це все шо на думку спало, та нЄ....ну його нах те ШО...краще куплю у того хто цим займається:umora::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Олександр Коваль сказал:

там не для селекції ця зона, а для "збереження генетичного фонду". Тобто визначиться якийсь гіпотетичний стандарт з показниками, які будуть відповідати якимось вимогам і штучно поширюватись дана бджола на певній території. Добір сімей залишити природі та бракувати сім'ї які не будуть відповідати даному стандарту. 

Тобто ми хочем зберігати генетичний фонд якого не існує , але скоро ми придумаєм під нього стандарт .

І будем створювати проблеми якомусь пересічному пасічникові який попаде в цю ,, зону,,

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, uam_63 сказав:

Тобто ми хочем зберігати генетичний фонд якого не існує

Напішить конкретно генетичного фонду чого не існує. А то не зовсім зрозуміло до чого Ви хилите

9 хвилин тому, uam_63 сказав:

І будем створювати проблеми якомусь пересічному пасічникові який попаде в цю ,, зону,,

от для цього того пасічника треба додатково дотувати, якщо є бажання щось зберегти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Олександр Коваль сказал:

Напішить конкретно генетичного фонду чого не існує. А то не зовсім зрозуміло до чого Ви хилите

от для цього того пасічника треба додатково дотувати, якщо є бажання щось зберегти

Точно не памятаю в якій книзі було написано станом на 1990 рік в нас були тільки помісі бджіл . Це щодо генетичного фонду.

А от з приводу дотацій субсидій  то я взагалі проти , нічого хорошого з цього не ,,виростає,, 

Єдине що можна це компенсація відсотків по кредитам або якоїсь частини .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, larson сказал:

доречі. радіус 15 км, це майже один район ( по старому) любої області,,,,я офігіваю якщо приймуть концепцію Майстерчука,,.то всі з району повинні викочувать..поки він маток буде виводить...класс:umora:

У нас от города к границам района грубо на 4 стороны 25 км. 25 км. 30 км. 18 км   то радиус получаем значительно больше. нужно срочно бежать оформлять плем точки а то можно остаться без тапок. думаю 5-10 правильно расставленными точками накрою наш район. а далее получу от Папа инструкцию как действовать .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, uam_63 сказал:

Точно не памятаю в якій книзі було написано станом на 1990 рік в нас були тільки помісі бджіл . Це щодо генетичного фонду.

 

 

Так для стабилизации помеси 7 поколений  предостаточно. а за 30 лет уже всё стабилизировали  :umora:..  теперь будут сплошные массивы  ген. фонда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...