Перейти к содержанию

План породного районування бджіл: за і проти


realto

План породного районування бджіл  

184 пользователя проголосовало

  1. 1. Чи потрібен план породного районування бджіл в Україні?

    • так, потрібен
      54
    • ні, не потрібен
      103
    • важко відповісти
      27


Рекомендуемые сообщения

3 минуты назад, nibond сказал:

А яка ж тоді це зона вільної торгівлі? Європейські матководи моментально виставлять претензії, що не можуть продавати своїх маток в Україні, коли вони сертифіковані в усьому світі і вільно там продаються. І тоді в авральному порядку всі ці постанови мінагропрому про породне районування і заборону інших порід ліквідують.

А Европейские матководы готовы увидеть у себя наших пчел.Или мы должны быть просто потребителями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Иван Иваныч сказал:

А Европейские матководы готовы увидеть у себя наших пчел.Или мы должны быть просто потребителями.

Побачити думаю що готові, а ось придбати - ?  А чи готовий німець побачити нашу "таврію"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, UkrStep сказал:

Це НАШ СКАРБ, який профукать не можна - далі КІНЕЦЬ! 

 

Звісно не можна. Чому Ви вважаєте себе більшим патріотом, ніж інші? Тільки при чому тут породне районування, яке ніколи не працювало , не працює і це призводить до знищення аборигенних бджіл. Ця система була недієздатна при тоталітарному режимі, а зараз в неї взагалі ніяких шансів. Це треба визнати і приймати інші рішення по локальному збереженні аборигенних бджіл в площині природоохоронних заходів і фінансової державної підтримки. А так гроші на це йдуть, але результату 0.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, SASHA.OK сказал:

Побачити думаю що готові, а ось придбати - ?  А чи готовий німець побачити нашу "таврію"?

Правильно надо разрушить все и просто стать потребителем,это ведь намного проще,чем производить свое и пытаться кого-то обойти .

Один только вопрос,а откуда деньги собрались брать,чтобы только покупать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, SASHA.OK сказал:

Побачити думаю що готові, а ось придбати - ?  А чи готовий німець побачити нашу "таврію"?

Це тільки ми можемо відмовитися від свого щоб взяти чуже.А німці чуже брати не будуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, nibond сказал:

А яка ж тоді це зона вільної торгівлі? Європейські матководи моментально виставлять претензії, що не можуть продавати своїх маток в Україні, коли вони сертифіковані в усьому світі і вільно там продаються. І тоді в авральному порядку всі ці постанови мінагропрому про породне районування і заборону інших порід ліквідують.

Стривайте, яка зона ВІЛЬНОЇ торгівлі?

Ви дійсно думаєте, що европі потрібний зайвий конкурент, а не ринок збуту своєї продукції?

А якщо ліквідують постанови --- тоді да.

А як введуть кримінальну відповідальність за контрабанду бджіл --- тоді ДААААА!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Иван Иваныч сказал:

Правильно надо разрушить все и просто стать потребителем,это ведь намного проще,чем производить свое и пытаться кого-то обойти

Гірше розрушити ніж уже розрушено досить важко:IMHO:

1 минуту назад, Женя Циба сказал:

Це тільки ми можемо відмовитися від свого щоб взяти чуже.А німці чуже брати не будуть.

Будуть брати якщо воно буде якісніше за їхнє :wave:  

1 минуту назад, UkrStep сказал:

А як введуть кримінальну відповідальність за контрабанду бджіл --- тоді ДААААА!

А може зразу на місці "без суда и следствия", що з ними церемонитись :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Иван Иваныч сказал:

А Европейские матководы готовы увидеть у себя наших пчел.Или мы должны быть просто потребителями.

Готові. І беруть, придивляються, вивчають....Але черги за нашими матками немає. А ми за їхніми стаємо в чергу і платимо немалі гроші.

Щось я бачу буде так, що саме європейці візмуться за наших аборигенних бджіл, доведуть їх до потрібних кондицій і ще на цьому і зароблять, а ми будемо купувати.

Зате в нас є план породного районування. План є, а толку не має.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, UkrStep сказал:

Ми розмовляємо про різні речі, Ви порівнюєте речі, які порівнювати в принципі не можна.

Запорожець - мерседес це метал. 

Українські бджоли та українські жінки це зовсім інше.

Це НАШ СКАРБ, який профукать не можна - далі КІНЕЦЬ! 

 

якраз про ті ж речі я і пишу,

якщо на племінну справу виділяють кошти, 
а ці племінні господарства так лобіюють ці адміністративні ОБМЕЖЕННЯ

то вони отримуючи дотації на цю племінну справу і ще й продаючи аборигенних маток за гроші
мають вести селекцію як в усьому світі це робиться,

на миролюбність
медистість
нерійливість
розвиток бжолосімей ітд...

а по суті отримавши маток карпатки я з десятка маю вибирати одну (і такі рекомендацію даються тими матководами карпатки і доволі відомими... та й ще ризикую підчепити аскофероз звідти чи нозему... хоча вони і ідуть з вет паперами...) 

замовивши маток укр степової також від відомих матководів  я два роки програвся з тими матками які у мене ну ніяк не хотіли 
розвивати нормальні сімї (може через те що я звик до карпатки яку перед цим тримав) і вже з ф2 укр степовою змішаною з карпаткою у мене щось вийшло більш менш...

 

ви думаєте я знову там буду брати плем матеріал? тільки щоб таке чудо не зникло.... ?

 

 

я краще вже буду розводити свої помісі і з них відбирати лінії які тримають породні ознаки і які дають результат....

і доречі назву я їх Карпаткою і Укр степовою, але буду знати що хоч вони й гібридизовані та їх є сенс тримати.


Так от таке до вас запитання  - Навіщо цим плем пасікам виділяють державну підтримку 

навіщо вони лобіюють такі обмежувальні закони які обмежують права пасічників?
(при тому районуючи по деяким областям карпатку з укр степовою разом...)

яка така селекційна програма в них така що всім має сподобатись...?

 

чи ми просто розуміємо ці селекційні задачі по різному... 

може вони просто зберігають аборигенних бджіл, тих які були ще в колодах а ми тут від них вимагаємо селекційних досягнень ? щоб хоча б не роїлись, були здорові і мед носили
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, nibond сказал:

вісно не можна. Чому Ви вважаєте себе більшим патріотом, ніж інші?

Це Ви сказали.

11 минуту назад, nibond сказал:

Тільки при чому тут породне районування, яке ніколи не працювало , не працює і це призводить до знищення аборигенних бджіл. Ця система була недієздатна при тоталітарному режимі, а зараз в неї взагалі ніяких шансів. Це треба визнати і приймати інші рішення по локальному збереженні аборигенних бджіл в площині природоохоронних заходів і фінансової державної підтримки. А так гроші на це йдуть, але результату 0.

Я ж писав вище що породне районування працювало на протязі тисячоліть, і зараз працює, і далі буде працювати.

І про негарну роль людини в житті бджіл за останнні 77 років. Давайте думати обємніше, а не за останні 20-40 років при режимі...

8 минут назад, nibond сказал:

Зате в нас є план породного районування. План є, а толку не має

Так і не буде поки в Миколаївській області у 10% буде карніка, у 10% бакфаст, у 10% ... і 50% УС.

Який толк може бути? Бджоли не в клітках, в природі, перемішуються, рояться...

Що далі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Женя Циба сказал:

....А німці чуже брати не будуть.

Якраз німці і відмовились від своїх аборигенних бджіл (Apis mellifera mellifera - темна лісова бджола) і перейшли на карніку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, nibond сказал:

 

Щось я бачу буде так, що саме європейці візмуться за наших аборигенних бджіл, доведуть їх до потрібних кондицій і ще на цьому і зароблять, а ми будемо купувати.

Ну раз  сами мы не на что не способны,пусть хоть кто-то,а наш удел готового дожидаться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, nibond сказал:

Якраз німці і відмовились від своїх аборигенних бджіл (Apis mellifera mellifera - темна лісова бджола) і перейшли на карніку.

Німці дали маху, профукали свою бджолу, тепер кусають лікті - треба було ..... та пізно. Хоча роботи ведуться.

Українці хочуть- хочуть  на ті ж граблі німецькі та щось заважає. 90% все рівно тримаять місцеву бджолу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, UkrStep сказал:

................. 90% все рівно тримаять місцеву бджолу.

саме так місцеву, так як породистої УС не існує, її селекцією ніхто не займається ."вже 20-40" років":hi::IMHO1: тобто вже "профукали" и винні в цьому не пасічники.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Иван Иваныч сказал:

Порода пчел:карпатка карніка бакфаст і місцеві бджоли.Это Ваша сборная солянка.И какую селекцию Вы ведете.

И многие себе кучу пород понаписали.И наверно думают что это круто.

 

від укр степової я відмовляюсь (тримаю поки одну материнку для тих кому потрібні шашечки, але розповідаю людям шо і як)


місцеві бджоли  - маю пару вуликів також і веду цю лінію яка в певний час зможе виступити як батьківська (на заміну карпатці в ротації)


зараз маю матки штучного запліднення карніка і бакфаст і трутневий фон карпатки

планую освоїти штучне запліднення в цьому сезоні для материнських ліній 

карпатка і карніка на одному точку 

а бакфаст переїде на інший

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, UkrStep сказал:

Воно і далі буде получаться поки будуть такі парочки Кіровоград---карпатка, Миколаїв---карніка, Харків ---бакфаст, Київ -- італійка, 

ВИ не хочете бачити реальної ситуації, УС вже чистопородної не існує, Київ вже тепер в парі з Кордованом, а у Бакфаста не пара а гарем:hi:

Хто профукав УС питання відкрите.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Николай S сказал:

ВИ не хочете бачити реальної ситуації, УС вже чистопородної не існує, Київ вже тепер в парі з Кордованом, а у Бакфаста не пара а гарем:hi:

Хто профукав УС питання відкрите.:hmm:

УС профукала система за останніх років 70-80. Найгірше що у ті й же СПУ цього не розуміють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, UkrStep сказал:

Німці дали маху, профукали свою бджолу, тепер кусають лікті - треба було ..... та пізно. Хоча роботи ведуться.

Українці хочуть- хочуть  на ті ж граблі німецькі та щось заважає. 90% все рівно тримаять місцеву бджолу.

90 % врядли. Но хочу сказать что это не от патриотичности. Многие бы с радостью поменяли на ту же карпатку, но не имеют возможности. Да и "местная" далеко не украинка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, UkrStep сказал:

1. автора в бан,

А не многовато вы "на грудь" берете? На форуме есть правила и система предупреждений и не вам решать кого когда отправлять бан. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почитав тему , та й замислився - кого ж в посадках я ловлю кожен рік ?? Думав в цьому році прикупити пару маток , а тепер :dntknw: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, UkrStep сказал:

 

Я ж писав вище що породне районування працювало на протязі тисячоліть, і зараз працює, і далі буде працювати.

 

 

Тогда переписывайте стандарт УС, потому как если на пасеку хоть лет пять не завозить маток, пчела станет желтой во всех ульях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, UkrStep сказал:

А поучавствовать? Лично, не Мы, а Я (т.е. Вы) что должен сделать?

А должен? 

7 часов назад, UkrStep сказал:

Про це вже говорено не раз: Є ЗАКОН!

Не влаштовує - прийміть новий.

Знаете сказку о вороне с сыром? Вы занимаете сейчас позицию героя сказки, который обладал сыром в начале истории и по этому поводу считала себе в праве, что можно нагадить на голову лисе. 

6 часов назад, UkrStep сказал:

А як введуть кримінальну відповідальність за контрабанду бджіл --- тоді ДААААА!

Не спешите открывать шампанское. Ведь могут и призвать к ответу тех, кто продавал под видом УС местные гибриды. 

7 часов назад, UkrStep сказал:

Це НАШ СКАРБ, який профукать не можна - далі КІНЕЦЬ! 

Далее - конец торговли матками местного разлива без роду и племени в красивой обгортке. "Продаю маток УС. Бджоли медовиті, миролюбиві та стійкі до хвороб". Мне всегда вспоминается фраза Салтыкова-Щедрина, которая отлично применима и к украинцам. "Когда в России начинают говорить о патриотизме, знай: где-то что-то украли..."

6 часов назад, UkrStep сказал:

Я ж писав вище що породне районування працювало на протязі тисячоліть, і зараз працює, і далі буде працювати.

Так чего вы переживаете? Все будет тип-топ! Вражину, торгующую бакфастом и карникой накроет метиорит из созвездия Касиопея и природа все вернет на круги своя. :IMHO1:

6 часов назад, UkrStep сказал:

Німці дали маху, профукали свою бджолу, тепер кусають лікті

Источником не поделитесь? Потому что чем их институты занимаются и обществе пчеловодов сильно расходится с вашим мнением по этому поводу. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минуты назад, Wladimir_K сказал:

УС профукала система за останніх років 70-80. Найгірше що у ті й же СПУ цього не розуміють.

Все все понимают - не дураки! 

Но, если это признать,

- нужно вагон дипломов и научных работ выкинуть в мусорку.

- Признать нецелевое использование средств выделяемых "племенным" пасекам

- утратить аргумент в вытряхивании денег из государства 

- признать, что многие "большие" люди врали многие годы 

Это вроде как нашему правительству признаться, что они профукали 2 года правления, признать свою некомпетентность и уйти в отставку. На это никто не пойдет - так как это будет их конец в глазах украинского пчеловода. :IMHO1: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, Sanich сказал:

 Бджоли медовиті, миролюбиві та стійкі до хвороб".

Мне всегда вспоминается фраза отлично применима и к украинцам. "Когда в России начинают говорить о патриотизме, знай: где-то что-то украли..."

 

 

:ay: И этим Фсё сказано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, realto сказал:

 якраз ті які мають доступ до інформації, мають вибір, уміють тих маток хоча б замінювати і підсаджувати і вміють аналізувати та думати..

а розяснювальну роботу можете серед тих вести хто тримає "місцеву породу" і ловить рої.

Никому, никогда не были угодные люди которые умеют думать, они как кости в горле. Вот и в СПУ прекрасно понимают, что люди которые подумали, посчитали, проанализировали и решили работать на благо своей семьи, ломают их  систему. Вот почему и лишение званий, и черные метки и тд. и тп. Что-то мне напоминает вот такую ситуацию 4lVc-kP8kpE.jpg.0f6ccda6e2f9034196cd1caf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to План породного районування бджіл: за і проти

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...