Перейти к содержанию

Український банк даних медоносів


skibarman

Рекомендуемые сообщения

Где в Харьковской области купить саженцы липы???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где в Харьковской области купить саженцы липы???
А в лесу накопать разве нельзя?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в лесу накопать разве нельзя?

Копаю почти в центре города! Прижились хорошо - теперь сохранить бы!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где в лесах Харьковской области можно накопать липы? Много! 150-200 шт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
Народ хто на осінь може підкинути саджанців акації білої?Або ще якихось медоносів.У Львів,або в Самбір.80972594881.Роман
Краще збери,Романе,зерно білої акації - воно якраз дозріло- і під сапку посади.На той рік уже матимеш саджанці.А ще через рік - вони й зацвітуть, лиш би кози не з'їли б. :hi:
Где в лесах Харьковской области можно накопать липы? Много! 150-200 шт.
Ліпше у місті зараз під липами,які вже цвіли хоча б кілька років, - там і особливо ті. які обкопувались весною,- в багатьох цих місцях під липами є маса одноліток лип.Сам там їх копав. І дешево, і сердито! :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надо сходить и насобирать стючков, на дерево точно неполезиш!
если еще не осыпались было бы отлично :ay: вокруг меня неудобья - пустая супесь выживает только пырей и бобовые :ak: которые могут самообеспечиться азотом белую акацию сажаю где могу но хочется еще чего другого чтобы продлить период цветения+у нас народец увы склонен к организации стихийных свалок такая изгородь немного будет препядствовать если наберете семян сигнализируйте в личку с адресом куда отправить перечисленные мной препараты вот еще семена козлятника приобрел недавно вроде он тоже из бобовых кто имеет опыт посева?
Не забудь і про акацію розову - аронію.Вона цвіте все літо і по медупродуктивності білу переважає на прядок,гарно заростає кущами. А ще на пісках сій синяк, білий та жовтий буркун, посій також,аморфу кущову - прекрасний пилконос, бджоли його просто обліплюють. :hi: : :wave: Забув нагадати про ваточник. обо його звуть ще ластівник.Дуже хороший медонос - за деяких публікаціях його нектаропродуктивність до 1000 кг на гектар. посій і лафант.І цього буде досить! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що ж справді, порівняно з білою акацією( а цвіте якраз за нею) медонос... ну нічого особливого... Проте після акаціїї і до липи в нас практично нічого нема, і аморфа не просто виручає, закриваючи вікно, а і дає непоганий товарний взяток. :IMHO1: Щодо споживання пилку: час цвітіння у нас співпадає з нарощуванням сімей(відводки, рої - ростуть і мають щось їсти) і наявність нектару, а особливо пилку має величезне значення. І наявність значних запасів в гнізді, до липи і під час квітування липи - заслуга повністю аморфи :) ( З липи пилконос ніякий). Чи неохоче бджоли пергу аморфи споживають чи ні нескажу, та до осені її зїдають повністю(у нас переважають пилконоси з жовтим пилком, тому пергу аморфи добре видно на соті) [/quot Не розумію,як і на чому робите висновок,що пергу з аморфи бджоли не споживають? Це просто ЧИПУХА.Навіщо ж вони її пилком просто заліплюють усі рамки? Невже подуріли? Так же вони поступають і з пилком верби, яка є найціннішою.Бо крім нею в ту пору нічого не збирають.А я вважаю,що цінніше пилку аморфи кущової на нашій території просто не існує! А Ви спробуйте заперечити. :IMHO1::hi::wave:
Я шукав саджанці рожевої акації,так вони внас по 260грн

А разве она дает нектар? Цветет долго, но Сколько смотрел пчел на ней не видел.
Акація розова. або - робінія - медонос на порядок вищий білої акації (за повідомленнями В. Поліщука) і цвіте майже все літо. :hi::wave:
Я хотів,як краще.Вийшло як завжди. Я шукав саджанці рожевої акації,так вони внас по 260грн.От і думаю, що виклавши тут свої пропозиції можна було б купити подишевше.
Рожева акація це не акація а робінія,але родина та сама,тому вона щепиться на білій акації,маю на пасіці декілька дерев.Кого цікавить розкажу більше
Робінією по-латині й білу називають.Це одне сімейство.Тільки - та біла, а та рожева.Рожева ,правда,цвіте протягом літа.Але ж я якось на ній бачив насіння.Поїду на дачу - перевіру,- самому стало цікаво! :ole_ole::umora::hi::wave:
Но на предмет медоносности ответ не нашол. Спросил потому что всё в округе сейчас белым бело от этого вида. А вот толк из этого не известен.

Ромашка для пчёл абсолютно ничего не даёт, на жаль...
А я как-то на Сицилии пробовал"ромашковий" мед! И упаковка его красовалась ромашками. :angry::(:ah:
Надо сходить и насобирать стючков, на дерево точно неполезиш!
если еще не осыпались было бы отлично :ay: вокруг меня неудобья - пустая супесь выживает только пырей и бобовые :ak: которые могут самообеспечиться азотом белую акацию сажаю где могу но хочется еще чего другого чтобы продлить период цветения+у нас народец увы склонен к организации стихийных свалок такая изгородь немного будет препядствовать если наберете семян сигнализируйте в личку с адресом куда отправить перечисленные мной препараты вот еще семена козлятника приобрел недавно вроде он тоже из бобовых кто имеет опыт посева?
Не забудь і про акацію розову - робінію.Вона цвіте все літо і по медупродуктивності білу переважає на прядок,гарно заростає кущами. А ще на пісках сій синяк, білий та жовтий буркун, посій також,аморфу кущову - прекрасний пилконос, бджоли його просто обліплюють. :hi::hi::umora::umora::wave: Забув нагадати про ваточник. обо його звуть ще ластівник.Дуже хороший медонос - за деяких публікаціях його нектаропродуктивність до 1000 кг на гектар. посій і лафант.І цього буде досить! :hi::umora::wave:
Надо сходить и насобирать стючков, на дерево точно неполезиш!
если еще не осыпались было бы отлично :ay: вокруг меня неудобья - пустая супесь выживает только пырей и бобовые :ak: которые могут самообеспечиться азотом белую акацию сажаю где могу но хочется еще чего другого чтобы продлить период цветения+у нас народец увы склонен к организации стихийных свалок такая изгородь немного будет препядствовать если наберете семян сигнализируйте в личку с адресом куда отправить перечисленные мной препараты вот еще семена козлятника приобрел недавно вроде он тоже из бобовых кто имеет опыт посева?
Не забудь і про акацію розову - аронію.Вона цвіте все літо і по медупродуктивності білу переважає на прядок,гарно заростає кущами. А ще на пісках сій синяк, білий та жовтий буркун, посій також,аморфу кущову - прекрасний пилконос, бджоли його просто обліплюють. :hi::hi::umora::umora::wave: Забув нагадати про ваточник. обо його звуть ще ластівник.Дуже хороший медонос - за деяких публікаціях його нектаропродуктивність до 1000 кг на гектар. посій і лафант.І цього буде досить! :hi::umora::wave:
Вибачте. випали букви -РОБІНІЮ. а не аронію. :ole_ole::dntknw:
Надо сходить и насобирать стючков, на дерево точно неполезиш!
если еще не осыпались было бы отлично :ay: вокруг меня неудобья - пустая супесь выживает только пырей и бобовые :ak: которые могут самообеспечиться азотом белую акацию сажаю где могу но хочется еще чего другого чтобы продлить период цветения+у нас народец увы склонен к организации стихийных свалок такая изгородь немного будет препядствовать если наберете семян сигнализируйте в личку с адресом куда отправить перечисленные мной препараты вот еще семена козлятника приобрел недавно вроде он тоже из бобовых кто имеет опыт посева?
Не забудь і про акацію розову - аронію.Вона цвіте все літо і по медупродуктивності білу переважає на прядок,гарно заростає кущами. А ще на пісках сій синяк, білий та жовтий буркун, посій також,аморфу кущову - прекрасний пилконос, бджоли його просто обліплюють. :hi::hi::umora::umora::wave: Забув нагадати про ваточник. обо його звуть ще ластівник.Дуже хороший медонос - за деяких публікаціях його нектаропродуктивність до 1000 кг на гектар. посій і лафант.І цього буде досить! :hi::umora::wave:
Вибачте. випали букви -РОБІНІЮ. а не аронію :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Но на предмет медоносности ответ не нашол. Спросил потому что всё в округе сейчас белым бело от этого вида. А вот толк из этого не известен.

Ромашка для пчёл абсолютно ничего не даёт, на жаль...
А я якось на Сицілії пробував дуже гарно з картинкою упакований грамів по 30-40 фірменний мед з ромашки... :ay::)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Цікаво, який він має колір, один з колег стверджував, що в роки коли добре цвіте ромашка, мед значно темніший

Николай13, так , Миколо , - я їв темно-жовто-коричневий, Терпкувато- гірківатий на смак, але чіткий запах ромашки, - може добавляли який ароматизатор? Але це було років 20 тому. Ще за ароматизатори не дуже тоді й чули.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Но на предмет медоносности ответ не нашол. Спросил потому что всё в округе сейчас белым бело от этого вида. А вот толк из этого не известен.

Ромашка для пчёл абсолютно ничего не даёт, на жаль...
А я якось на Сицілії пробував дуже гарно з картинкою упакований грамів по 30-40 фірменний мед з ромашки... :ay::)
Ага! Не треба нам Сицілії. Свати приїхали з Східниці(біля Трускавця), то їм пропонували мед з ялини, запевнювали що ДУЖЕ сильний медонос... А он в Харкові кедровий продавали - теж фірмовий. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ага! Не треба нам Сицілії. Свати приїхали з Східниці(біля Трускавця), то їм пропонували мед з ялини, запевнювали що ДУЖЕ сильний медонос... А он в Харкові кедровий продавали - теж фірмовий.

Як тут не згадати Остапа. Та його самогон із табуретки. Називався табуретковим.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ага! Не треба нам Сицілії. Свати приїхали з Східниці(біля Трускавця), то їм пропонували мед з ялини, запевнювали що ДУЖЕ сильний медонос... А он в Харкові кедровий продавали - теж фірмовий. ;)
И что Вас удивляет? Мед с хвойных гораздо дороже обычного. Далеко ходить не надо, Ваши ближайшие соседи-поляки давно на экспорт его поставляют. http://london.trade.gov.pl/en/polskatastes..._spadziowy.html Или вот например http://yhc.ie/product-eng-270-Coniferous-T...Honey-950g.html Греки много такого меда производят вот даже на Амазоне http://www.amazon.com/Monastiri-Cretan-Thy...s/dp/B00B7PTP9Y Немцы спецально вывозят пчел в хвойные леса. Почитайте Лизелотте Геттерт "Календарь пчеловода" очень интересно пишет о содержании карники в Германии и падевых медосборах. Ну это конечно не тот мед с цветов как мы привыкли, это падевый мед с выделений тли. Здесь его тоже продают, здесь мед делится на нектарный и падевый, последний дороже нектарного, причем существуют разные виды падевого, есть особые сорта собранные в хвойных лесах, где проживает особая разновидность тли, дающая очень ценный мед. Ну во всяком случае гурманы так утверждают. Это как некоторые виды очень дорогого сыра получаемые только с молока коров пасущихся только в определенном регионе Швейцарии например.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

А хто знає, яке ж коріння у мордовника - крутая? Знайшов кілька екземплярів його розеток. Тобто на наступний рік цвістиме. Ну, а як щодо пересаджування? Чи не доведеться мені окопи копать, щоб його пересадити? Тож і питання саме тут ставлю - до садоводів, а не в розділі Мордовник. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Хто допоможе з насінням козлятника? Буду дуже вдячний

Тут теж його бачив.  https://kiev.flagma.ua/semena-esparceta-medonosnoe-rastenie-o1962665.html    Це в Києві, а можна й перевізниками. Там майже всі сіяні медоноси точно є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

А хто знає, яке ж коріння у мордовника - крутая? Знайшов кілька екземплярів його розеток. Тобто на наступний рік цвістиме. Ну, а як щодо пересаджування? Чи не доведеться мені окопи копать, щоб його пересадити? Тож і питання саме тут ставлю - до садоводів, а не в розділі Мордовник. :dntknw:

См 20 - достаточно для посадки.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто підкаже який медонос здатен перемогти зарості кропиви.У нашій місцевості її гектари,а бджолам ніякої користі.Читав про сірійський ваточник-можливо він?

Бджолам з усього є користь, як і з кропиви.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
В 17.12.2015в17:24, Pansky сказал:

Бджолам з усього є користь, як і з кропиви.

Борщевик

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Український банк даних медоносів
  • 1 year later...

Любі друзі! (с)

Чи має хтось матеріали по методології вимірювання медопродуктивності рослин?

Чи можливо хтось проводив такі вимірювання та може описати яким чином їх проводять?

В інтернеті не знайшов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
08.06.2009 в 08:32, Petrovych61 сказав:
ded50 писав:
Но на предмет медоносности ответ не нашол. Спросил потому что всё в округе сейчас белым бело от этого вида. А вот толк из этого не известен

Ромашка для пчёл абсолютно ничего не даёт, на жаль...

Давно цей пост було виставлено та зацікавив зміст...А я на Сицілії їв упакований в невеличку порційну тару саме ромашковий мед!  :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
04.12.2013 в 21:53, ДобровоЛ сказав:

Не забудь і про акацію розову - аронію.Вона цвіте все літо......

Це опечатка чи я щось не знаю, аронія це що за звір:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аронія - чорна горобина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рожеа акація - робінія клейка, цвіте довго  чи не 2 рази за літо, найкращий по продуктивності медонос серед дерев.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Николай S сказав:

Це опечатка чи я щось не знаю, аронія це що за звір:hmm:

 Та там же, пане Миколо, внизу того поста є пояснення. :umora:Так, помилився, - потрібно було б написати - робінія - офіційна назва акації розової.

А аронія - то чорноплідна горобина. Дякую  @Alazon, він правий. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Цікава музика з медодаями. Думаю, цій темі підійде.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...