Перейти к содержанию

Цитрусові в нашому домі


gardener

Рекомендуемые сообщения

У меня лимон на укоренении больше года. Только бутоны выбрасывает, а в рост не идет.

IMG_8603.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Фомич сказав:

У меня лимон на укоренении больше года. Только бутоны выбрасывает, а в рост не идет.

 

Зривайте бутони. Колись йому надоїсть...і почне рости.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, gardener сказал:

Зривайте бутони. Колись йому надоїсть...і почне рости.

Бутоны срываю, но роста нет.

Раньше укоренял также, обычно в рост шли на 3-4 месяц.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Фомич сказав:

Бутоны срываю, но роста нет.

Раньше укоренял также, обычно в рост шли на 3-4 месяц.

Шось думаю, що цієї весни - почне рости. Попробуйте зрізати вершок. залишіть тільки два нижніх листки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, gardener сказал:

Шось думаю, що цієї весни - почне рости. Попробуйте зрізати вершок. залишіть тільки два нижніх листки.

Обычно цитрусовые начинают активный рост январь-февраль. 

Верхушечку может и срежу, а листок оставлю. Может и причина плохого укоренения, малое количество листьев.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Фомич сказав:

Может и причина плохого укоренения, малое количество листьев.

Не думаю. Я залишаю тільки два листки, та й ті зрізаю на дві третіх. Такі випадки бувають. Черенок живий. значить не все втрачено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обычно цитрусовые начинают активный рост январь-февраль. 
Верхушечку может и срежу, а листок оставлю. Может и причина плохого укоренения, малое количество листьев.

Може бути не відповідність кореневої системи верхній частині рослини і корінню не вистачає сил ростити верхню частину і сам корінь не розвивається допоможе підрізка верхньої частини можливо навіть з залишенням одного листочка можна підрізати на два якщо не допоможе залишити один
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В Monday, March 12, 2018 в 19:45, Фомич сказав:

У меня лимон на укоренении больше года. Только бутоны выбрасывает, а в рост не идет.

IMG_8603.JPG

Підживіть азотними добривами і тоді почне рости,але не перестарайтеся з добривами бо дуже легенько передозувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

У мене скоро (надіюсь) буде збір першого врожаю.Лимон, котрий на деревці висить біля року, почав ніби жовтіти.(Зображення чомусь повернулося на 90 град.)

20180512_192513.thumb.jpg.c3c482990474f951c1c90d274f23ad13.jpg20180512_192513.thumb.jpg.c3c482990474f951c1c90d274f23ad13.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Миколо,а чи небуде у Вас на продаж саджанців лимона,мандарина чи апельсина.Я по своїй необізнаності переніс ваші саджанці на інше місце,а вони загинули.А так гарно пішли в ріст.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, виталийЗ сказав:

Пане Миколо,а чи небуде 

На жаль, не буде. Вони в мене погано зимували (теплиця восени поламалася) насилу повідживали трохи. Та й зараз мені не до цитрусів. Ні вторік ні цього року не зробив ні одного щеплення:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже шкода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Нарешті зібрано перший врожай.Розміри і смак достойні.Особливо на смак.Нема різкого відчуття кислоти, а досить м'який .І шкірка не товста. :ole_ole:

IMG_20180708_192839_878.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...
В 20.04.2016 в 17:40, katran54 сказал:

Отримав. Нащепив. Надіюсь прийметься :az:

gardenergardener. Пане Миколо! Прийнялось дві прищепи - Майєра і Ново -Грузинський. Від другого брав пагін і нащепив ще дві гілки. Дякую. Тепер прошу пораду. І на дикому і на прищепах сохнуть краї листків. Думав павутинний кліщ і бризкав всім чим міг. Не допомогло.

IMG_0017.JPG

IMG_0027.JPG

IMG_0016.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, katran54 сказав:

gardenergardener. Пане Миколо! Прийнялось дві прищепи - Майєра і Ново -Грузинський. Від другого брав пагін і нащепив ще дві гілки. Дякую. Тепер прошу пораду. І на дикому і на прищепах сохнуть краї листків. Думав павутинний кліщ і бризкав всім чим міг. Не допомогло.

IMG_0017.JPG

IMG_0027.JPG

IMG_0016.JPG

Може залили...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
7 годин тому, sonik сказав:

Підкажіть будь ласка на який рік починають плодоносити кімнатні лимони? В минулому році купила кімнатні мандарин і лимон, вже прищеплені, мандарин вже виріс досить великим і не цвіте, а от лимон майже не випускає листя, але було кілька квіток.

 

Точно вам ніхто не скаже. В середньому через 2-4 роки, та багато залежить від умов проживання цитрусу, від того, наскільки слабким чи сильним був підвій. Також важливо, щоб деревце мало прохолодну зимівлю.
Відносно цвітіння без листя. Вважається, що на кожен плід лимона має бути хоча б 10-12 листочків на гілках. Інакше навіть якщо зав"яжеться, то незабаром скине.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2019 в 20:13, gardener сказав:

Може залили...

Я б не погодився з вашим діагнозом, пане Миколо. Хоча розумію, що один і той же симптом може бути викликаний різними причинами. Коли сохне листя по краях від заливу, то сухі участки зазвичай мают характерну "маслянистість", і вони трохи вогкі на дотик, коли розтираєш пальцями.
А тут явно щось з живленням. Найвірогідніше — дуже перенасичена фосформ земля. Про це свідчить як побуріння листя по краях, так і те, що листова пластина має характерні хвилясті зморшки. Таке листя втрачає еластичнність, коли його згинати в трубочку — здається. що ось-ось трісне, як жорстка пластина. До того ж, вірогідно, цитрус довго знаходився в сухому повітрі. (Це майже завжди так, коли деревце зимувало в теплій кімнаті). Взагалі, щоб по зовнішньому вигляду листя щось путнє сказати, треба мати досить багато інформації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 6/5/2019 в 13:16, sonik сказал:

а от лимон майже не випускає листя

Это очень плохо, лимон не должен, (при нормальных условиях) сбрасывать листья. Ищите причину сброса листьев.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також маю крихітний лимон, який всю зиму викидав бутони, в результаті пожовтів і взагалі мав поганий вигляд. Висадив його у відкритий ґрунт, він позеленішав, але продовжує гнати квіти, не росте. Прочитав, що це "ефект Пандори".

IMG_3629.thumb.jpg.4b38a8566f1c9ed1ee1fa3af97a87463.jpg

і ще один подібний, мандарин, прищеплений до сіянця з кісточки якогось цитруса. Цей також позеленішав і трохи пішов в ріст. Квіти я вже зірвав.

IMG_3628.thumb.jpg.cbc659a9bfa6e59213bb9d88c346019a.jpg

Ось ще ті цитрусові, що два роки тому gardener вислав маленькими гілочками. Всі гарно цвіли недавно. Одним ароматом вони вже виправдали своє існування.

IMG_3618.thumb.jpg.c92f2caa490e6d6244cba7af7cc406d6.jpgIMG_3622.thumb.jpg.8376e990fba3db58c2597b9ec35b17b4.jpgIMG_3621.thumb.jpg.45de8a5723e377e0d2b9a08f6cc93db3.jpg

IMG_3624.thumb.jpg.e3bbb3140e2c669a87510ef7d68b7e9c.jpg

Цей останній, лимон Меєра, зимував погано, скинув багато листя, зараз трохи відновився, але все одно з ним якісь проблеми. Можна побачити два жовтих листка з плямами. Взагалі цей лимон примхливіший за інші, щеплені на дикі саджанці. Хоча отой попередній, кантонський лимон, теж самовкорінений, я вже з нього багато нарізав.

Також продовжую знущатись над великим деревом. Воно ще розрослось, деякі щеплення вдалі, деякі ні. Фото зроблю пізніше.

 

IMG_3620.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Arius сказав:

Прочитав, що це "ефект Пандори".

Трохи помилились. Це "ефект Пондерози" — відомого домашнього сорту американського походження. Ці лимони, дісно, весь час намагаються закласти квіткові бруньки, навіть при майже повнній відсутності листя. Не виключено, що у вас саме Пондероза, вона часто зустрічається серед кімнатних лимонів.
PS. Цей сорт майже завжди в інеті називають "Пандерозою", та вірно буде так, як у мене.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Svan сказав:

Трохи помилились. Це "ефект Пондерози"

трохи... :umora:

Я все згадував, згадував, а шукати лінь... Ефект Пандори теж підходить.  

Сфотографував дерево. В пакетиках чотири прищепи і три здається прижились після кількох невдалих спроб. Хочу озеленити середню частину. Там якраз погналось два пагона. Верхня крона вже трохи окультурена. Нижня вся дика. Зараз воно в 10 л відрі. Як вважаєте, може пересадити в більше?

IMG_3638.thumb.jpg.c09e746123140b306bbfe72e37dec89f.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Arius сказав:

трохи... :umora:

Я все згадував, згадував, а шукати лінь... Ефект Пандори теж підходить.  

Сфотографував дерево. В пакетиках чотири прищепи і три здається прижились після кількох невдалих спроб. Хочу озеленити середню частину. Там якраз погналось два пагона. Верхня крона вже трохи окультурена. Нижня вся дика. Зараз воно в 10 л відрі. Як вважаєте, може пересадити в більше?

IMG_3638.thumb.jpg.c09e746123140b306bbfe72e37dec89f.jpg

а скільки часу воно в тому відрі вже сидить? Низ чого не щепите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, gardener сказав:

а скільки часу воно в тому відрі вже сидить? Низ чого не щепите?

точно не пам'ятаю. Мабуть з позаминулої весни. Наверх сипав свіжу землю. Низ дерева якось шкода чіпати. Там чудова здорова крона. Суто заради краси тримаю. Можливо помиляюсь. Якби об'єднати верх і низ, взагалі було б супер. Живці воно приймає неохоче. Якось важко вгадати час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Arius сказав:

Мабуть з позаминулої весни. 

то вже в наступну - переваліть в більше (хоча, подивитесь по кореневій)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.06.2019 в 22:08, Arius сказав:

Ефект Пандори теж підходить.  

Згоден! Я, насправді, відчував, що ви знаєте про свою помилку, тому висловився акуратно. :)
 

 

В 14.06.2019 в 22:08, Arius сказав:

Зараз воно в 10 л відрі. Як вважаєте, може пересадити в більше?

На мою думку, такого об"єму для цього лимону достатньо, особливо якщро міняєте верхній шар грунту на свіжий, поживний.

 

В 14.06.2019 в 22:53, Arius сказав:

Якби об'єднати верх і низ, взагалі було б супер

Звичайно! Але це завдяння не з простих. зазвичай якщо деревце вже сформувало таку "голу зону" на кроні, воно її береже. :) Спробуйте цитоконінову пасту, намащуйте на цій оголеній ділянці споячі бруньки. Може, й прокинуться. А ще спробуйте на цьому відрізку стовбура прищепити за кору вічком. Принаймі, в рахі невдачі ви нічог оне втрачаєте, хіба що на деревці зостанеться шрам. Та шрами прикрашають лимон. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...