Jump to content

Цитрусові в нашому домі

gardener
 Share

Recommended Posts

і мені хоч 2 черенки лимона а то цвіте 2 рік а толку 0 сорт павлів.

53 минуты назад, katran54 сказал:

Якщо можливо то два лимона та два мандарина щоб було надійніше.  І мабуть треба визрівші черенки?

Давайте координати Нової пошти, постараюсь щось знайти і при першій оказіі відправлю.

47 минуты назад, Богдан1 сказал:

і мені хоч 2 черенки лимона а то цвіте 2 рік а толку 0 сорт павлів.

Ви теж напишіть куди висилати

Перший результат моєї роботи вважаю непоганим: прийнялись дві з трьох прищеп на дереві, лимон Дольче і мандарин Кованд Вася (я його так назвав), а Шива не прийнявся. Лимон кращий, вже має два невеликих пагона, а мандарин майже висох, лишилась одна брунька, яка кілька днів тому і випустила пагін 5 мм. Зараз вони замотані пакетами, питання до знатоків: чи можна вже розмотувати пакети?

Щодо вкорінення саджанців, кілька дичок засохли, решта, в тому числі прищеплені поки що нічого певного, деякі саджанці листки потроху скидають. :dntknw:

Саме дерево-дичка після радикальної обрізки погнало багато пагонів. Фото зроблю пізніше.

• Like 1

Дольче - то апельсин. Фотко бажано би побачити. пакети можна розмотати, але не знімати, нехай привикнуть.

В 17.04.2016в21:38, gardener сказал:

Давайте координати Нової пошти, постараюсь щось знайти і при першій оказіі відправлю.

Ви теж напишіть куди висилати

Вроді впакував... завтра повино поїхати.

А хтось може мені продати щеплене маленьке деревце лимона (щоб можна було поштою переслати)?

А зачем привитое, если черенок укорененный (разумеется с плодоносящего лимона) будет плодоносить

2 часа назад, Бджолопотам сказал:

А хтось може мені продати щеплене маленьке деревце лимона (щоб можна було поштою переслати)?

Пандерозу маю вкорінену (два саджанці лишилося) один вже цвіте.

І ще є вкорінений Новогрузинський лимон. Але я їх ше по горшках не розсаджував.

• Like 1

23 часа назад, gardener сказал:

Вроді впакував... завтра повино поїхати.

Поїхало... Номери накладник відправив в приват.

Отримав. Нащепив. Надіюсь прийметься :az:

Удачі

Gardener. Я маю  2 лимона та 6 мандаринів, вирощених з кісточок. Хотів би їх прищепити, щоб був якийсь толк, ну, типу, щоб були і якісь плоди, а не просто зелені вазони стояли в хаті. Чи не можна було б у вас придбати декілька черенків для щеплення, чого саме та на яких умовах. Що порадили б як спец в цитрусових. Яким способом краще було б щепити. Звичайні дерева щепив, тому поняття деяке в такому маю. Мандарини тонкуваті поки що, десь 3-4 мм в діаметрі, а лимони товстіші до 1 см. Якщо можна, то вишліть по можливості номер свого телефона мені в приват на всякий випадок.

• 2 weeks later...
В 18.04.2016 в 11:37, gardener сказал:

Дольче - то апельсин. Фотко бажано би побачити. пакети можна розмотати, але не знімати, нехай привикнуть.

мабуть я поспішив з пакетами, познімав. Мандарин Вася намагається пустити листки, але вони опадають:

Фото024.jpg

Це апельсин Дольче, почав непогано рости, але зараз притормозився

Фото018.jpg

Це пагони на місці невдалої прививки, їх було більше, залишив два. Чи потрібні вони там взагалі, чи не створюють конкуренцію прищепам? Ростуть, як скажені

Фото015.jpg

Щодо вкорінених, здається прийнявся лимон Мейєра і якийсь мандарин (назву не пам'ятаю) - пустили невеликі пагони. Щодо інших, поки не ясно. Деякі саджанці загинули або згнили від якоїсь білої плісняви.

43 минуты назад, Арій сказал:

прийнявся лимон Мейєра і якийсь мандарин

Лимони купував у Патія готові кімнатні, потім і пророщував черенки і перещеплював на Мейєра, а мандаринів не маю. Чи можна  і яким чином придбати у вас?smile386.gifКому апэлсина, каму мандарина?

Только что, Любомир сказал:

Лимони купував у Патія готові кімнатні, потім і пророщував черенки і перещеплював на Мейєра, а мандаринів не маю. Чи можна  і яким чином придбати у вас?smile386.gifКому апэлсина, каму мандарина?

Звертайтесь до @gardener, це все його матеріал, моє тільки дике дерево, з якого я ось намагаюсь щось зробити.

• Like 1

2 часа назад, Арій сказал:

Це пагони на місці невдалої прививки, їх було більше, залишив два. Чи потрібні вони там взагалі, чи не створюють конкуренцію прищепам? Ростуть, як скажені

Підріжте їх хоч до половини, бо дійсно, заберуть силу рослини на себе. Але зовсім вирізати не треба. По-перше, щоб зберігався хоч якийсь баланс між кроною та корінням, а по-друге, потім на них можна буде ще щось щепити. (Добре щепити якраз тоді, коли вони "ростуть як скажені).

Щодо вкорінених, здається прийнявся лимон Мейєра і якийсь мандарин (назву не пам'ятаю) - пустили невеликі пагони.

Пагін — це зовсім не доказ того, що живець вкорінився. Доказ — коріння. :) Мандарини, між іншим, практично не вкорінюються. Але все можливо...

Деякі саджанці загинули або згнили від якоїсь білої плісняви.

Вкорінювані саджанці потрібно час від часу провітрювати. Саджати варто в земл, оброблену марганцівкою або ж іншим фунгіцидом

Вас можна привітати з першим успіхом! Що притормозився - не біда. Цитрусові завжди ростуть своєрідними "хвилями": то погнали, то застигли.

• Like 1

мабуть я поспішив з пакетами, познімав. Мандарин Вася намагається пустити листки, але вони опадають:

- Точно! Треба було трохи зачекати. Насправді, живці частенько дають нові пагони, коли зростання тканин ще тільки починається.

1 час назад, Любомир сказал:

а мандаринів не маю. Чи можна  і яким чином придбати у вас?smile386.gifКому апэлсина, каму мандарина?

Я шось щепив весною і вже багато прийнялося, але зараз трохи не до того. Але десь тижнів за два можу сказати що в мене є з мандаринів і апельсинів.

• Like 1

Щодо вкорінених, здається прийнявся лимон Мейєра і якийсь мандарин (назву не пам'ятаю) - пустили невеликі пагони. Щодо інших, поки не ясно. Деякі саджанці загинули або згнили від якоїсь білої плісняви.

Якщо вже познімали. то хай так і буде. Початок непоганий:ay:Пагони дійсно треба вкоротити, щоб трохи притормозити їх ріст, а потім - перещепите. А черенки Ви де вкорінюєте?

• Like 1

Только что, Svan сказал:

Пагін — це зовсім не доказ того, що живець вкорінився. Доказ — коріння. :) Мандарини, між іншим, практично не вкорінюються. Але все можливо...

А як перевірити коріння? Мандарини щеплені на живці цього дикого лимона.

Только что, Svan сказал:

(Добре щепити якраз тоді, коли вони "ростуть як скажені).

я так думаю, вони ще надто зелені.

Только что, gardener сказал:

А черенки Ви де вкорінюєте?

в розрізаних пластикових пляшках. Не знав, що їх треба провітрювати.

Всім дякую за підказки і поради. Буду далі спостерігати.

22 минуты назад, Арій сказал:

Не треба нічого перевіряти. Нехай сидять собі, хіба корінь через пляшку побачите :)

• Like 2

20 часов назад, Арій сказал:

Я завжди вкорінюю в прозорих стаканчиках або відрізаних ПЕТ-пляшках. Коріння, якщо воно з"явилося, дуже швидко доходить до стінок, де його вже видно. І якщо побачив біля стінки пляшки кінчик нового кореня — то вже точно живець вкорінився. А буває таке, що він починає  рости, пускає пагін (зазвичай невеличкий), а кореня не видно. Він може почати рости просто за рахунок поживних речовин, що знаходяться в його деревині.

• Like 2

• 2 weeks later...

Перецвіло дві квітки (лимон) - десь тиждень тому, пелюстки і тичинки пооблітали - а сам пиндик залишився - це вони запилились? Чи як визначити чи запилилось чи ні???

А то мають цвісти ще дві квітки, то якщо ті запилились то ці зірву - щоб сік  не витяугували...

От якщо той пиндик почне збільшуватися в розмірі - значить запилились:umora:. Не спішіть обривати квітки...почекайте...дайте лимону право самому вирішити що йому залишити. Якщо буде дві чи три завязі - тоді залишите саму кращу (якщо він сам не скине).

• Like 1

• 2 months later...

@gardener

Зрізав з лимона кілька гілочок на вкорінення. В розхід пішла верхівка центрального пагона - так от - зараз пішли по всьому деревцю молоді пагони з маленькими листочками (6 чи 7 нових пагонів) - чи можна їх зараз обрізати і поставити на вкорінення?

b53ff22873d0.jpg