Перейти к содержанию

Нуклеус для пересилання маток та бджіл поштою


teplov

Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, mitar2007 сказал:

Цитаты Василиади Г.К. "Развитие пчелиных маток и факторы влияющие на их качество"

стр.10 В сильных нуклеусах матки спариваются раньше, а в слабых - позже. В связи с этим L.Pauer предлагает оплодотворять маток в трёхрамочных отводках, так как гибель 20-30% маток при брачных вылетах обусловлена отчасти неполноценными пчёлами в нуклеусах.

стр.16 Живая масса плодных маток выведенных в нуклеусах разного объёма отличается на 9% (сравнивается 9х12 и 20х22)

Читав реферати де доводили протилежне, так що де раніш а де пізніше облітуються, питання спірне. Навіть якщо і пізніше, то на скільки? Не більше двох днів думаю.

Маток в нуклеусі не виводять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Цікаво було б глянути на фото. 

IMG_20160113_202330.thumb.JPG.54875bf736

щось подібне. зроблю викладу фото

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Георгий Кузьмич Василиади в 1998 году защитил докторскую диссертацию на тему «Развитие пчелиных маток и биологические факторы, определяющие их хозяйственную ценность при репродукции». Доктор биологических наук, профессор. Автор более 130 научных работ, 2 книг, 9 патентов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, teplov сказал:

Читав реферати де доводили протилежне, так що де раніш а де пізніше облітуються, питання спірне. Навіть якщо і пізніше, то на скільки? Не більше двох днів думаю.

У меня есть нуки польские ппс и на 3 рутовские рамки (корпус разделен на 3 отдел.) То как раз в рутовских нуках действительно матки начинают сеять ровно на 2 дня раньше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 часа назад, nibond сказал:

Ваші нуклеуси будуть на рамку 235х300? Не могли б Ви викласти креслення з розмірами   нуклеуса і скриньки вже в остаточному варіанті?

у мене вже були , і є нуклеуси на 1/2 стандартної, я їх  використовував  для зимівлі запасних маток.  Як нуклеус використовувати трохи накладно, багато бджоли потрібно весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Паланочка сказал:

Хлопці , а я ось що подумав , а чому саме цей розмір EWK ? адже якщо говорити про пересилку на облітник то це точно одноразовий нук, можливо варто користувати той що має менші розміри ? той що 200х120х60. переваги його такі він менший , отже бджоли треба менше , знову ж таки перевезення перевізником буде набагато дешевше.. чи не варто обдумати цей варіант? Юра Вальчук наприклад користує такий евк. я теж його пробував, правда не багато , зарядив 2 ящика по 4 нука , не дуже сподобалось , бо то все одноразове , для стаціонарного облітника як на мене краще нук який працює весь сезон, але мова про пересилку на облітник , а це 2 тижні максимум... Хто що думає ?

Треба оприділитися для чого буде нук використовуватися. Думаю ewk то й що Іван Михайлович купив краще для пересилки на облітники. Бджоли більше, і ризики менші. Для свого стаціонару можна і міні еwk. Тому що в любий момент можна оглянути чи є корм та і для ШО краще бо менше бджіл, швидше матку шукати і економічніше ніж з більшим. Собі попробую міні еwk як робить Теплов:ay:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 час назад, zapivan сказал:

Треба оприділитися для чого буде нук використовуватися. Думаю ewk то й що Іван Михайлович купив краще для пересилки на облітники. Бджоли більше, і ризики менші. Для свого стаціонару можна і міні еwk. Тому що в любий момент можна оглянути чи є корм та і для ШО краще бо менше бджіл, швидше матку шукати і економічніше ніж з більшим. Собі попробую міні еwk як робить Теплов:ay:.

Розберемось,тільки логіка та досвід. на злучний пункт їде не плідна матка, до осіменіння матка шукає у вулику температуру не більшу 30 градусів, тому ми таку матку знаходим у вулику на рамках без росплоду чи взагалі на стінці. А у нуклеусі всеж 500 бджіл та літо, вони будують щільник та переробляють канді в мед, а це біля 30 градусів. На злучному пункті 4 нуклеуса по 50 грам це 200 грам бджоли. Сімейка в 200 грам якщо перезимувала, то при доброму утепленні буде розвиватись навесні. (в повноцінну сімю не розвинеться, но все таки..) Далі на злучному пункті, його господар мусить перевірити чи достатньо корму, та докласти якщо не вистачає. Дорога додому, якщо плідних маток висилають з 5 ма бджолами то 500 це дуже добре.

Рутнер написав що безрамочний мікро нуклеус є оптимальним та найбільш економічно вигідним для цієї справи, більші нуклеуси поширеніші тому що люди собі думають, трошки хай буде більший то буду спати спокійніше, тобто більше психологічний фактор.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, teplov сказал:

Читав реферати де доводили протилежне, так що де раніш а де пізніше облітуються, питання спірне. Навіть якщо і пізніше, то на скільки? Не більше двох днів думаю.

Маток в нуклеусі не виводять.

Помня  о том, что матки как будто должны бы в сильных семьях идти на облет раньше, все время приходиться удивляться почему часто происходит обратное.Полностью согласен с Вами. От силы семьи или нуклеуса не сильно зависит через какое время матка выйдет на облет(из моих наблюдений) Я еще обратил внимание, что не совсем подтверждается теория ,что в слабом нуклеусе-   некачественная матка после облета (конечно если благоприятная погода,температурный режим без аномальных похолоданий)  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, teplov сказал:

Розберемось,тільки логіка та досвід. на злучний пункт їде не плідна матка, до осіменіння матка шукає у вулику температуру не більшу 30 градусів, тому ми таку матку знаходим у вулику на рамках без росплоду чи взагалі на стінці. А у нуклеусі всеж 500 бджіл та літо, вони будують щільник та переробляють канді в мед, а це біля 30 градусів. На злучному пункті 4 нуклеуса по 50 грам це 200 грам бджоли. Сімейка в 200 грам якщо перезимувала, то при доброму утепленні буде розвиватись навесні. (в повноцінну сімю не розвинеться, но все таки..) Далі на злучному пункті, його господар мусить перевірити чи достатньо корму, та докласти якщо не вистачає. Дорога додому, якщо плідних маток висилають з 5 ма бджолами то 500 це дуже добре.

Рутнер написав що безрамочний мікро нуклеус є оптимальним та найбільш економічно вигідним для цієї справи, більші нуклеуси поширеніші тому що люди собі думають, трошки хай буде більший то буду спати спокійніше, тобто більше психологічний фактор.:IMHO:

 

А на практиці в міні ewk на стаціонарі скільки маток вдавалося отримати у ваших умовах? Чи доцільніше міняти кожен раз бджолу при за селенні і матку піддавати разом з нуклеусними бджолами в сімю через магазин,газету якщо це матка ШО.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часа назад, Паланочка сказал:

Хлопці , а я ось що подумав , а чому саме цей розмір EWK ? адже якщо говорити про пересилку на облітник то це точно одноразовий нук, можливо варто користувати той що має менші розміри ? той що 200х120х60. переваги його такі він менший , отже бджоли треба менше , знову ж таки перевезення перевізником буде набагато дешевше.. чи не варто обдумати цей варіант? Юра Вальчук наприклад користує такий евк. я теж його пробував, правда не багато , зарядив 2 ящика по 4 нука , не дуже сподобалось , бо то все одноразове , для стаціонарного облітника як на мене краще нук який працює весь сезон, але мова про пересилку на облітник , а це 2 тижні максимум... Хто що думає ?

Этот нук для ранней эксплуатации не подойдет:IMHO1:на большом мерял Т немного прыгает. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я вже  купив , доробив сьогодні, і запустив у виробництво стандартний EWK.  Ще раз хочу сказати ,потратив годину часу і нормальний нук виходить

Якщо комусь пасує меньший, не питання,то ваш вибір. Ми будемо готові приймати і вкоречені нуклеуси. Головне, щоб вони вміщалися до наших ящиків.

Рекомендую , в разі бажання  виготовляти меньші нуки, вкорочувати нук по довжині. Ширину, висоту  і льотковий отвір прошу зберігати по стандарту. Все інше ,ваша фантазія. 

Ми будемо виготовляти  нуки і стандартні і вкорочені для нашого облітника.  Кому які будуть пасувати.  Нук можна   купити  або взяти в оренду.

Ви телефонуєте, повідомляєте скільки маток бажаєте вислати до нас на облітник, я уточнюю дату ,на коли можу прийняти ваших маток і на який облітник, одночасно узгоджуємо питання нуклеусів. Маєте свої , які відповідають стандарту , присилаєте  маток в своїх, Не маєте, я висилаю вам свої нуклеуси ( великі чи маленькі ) , заселяєте і присилаєте до нас на облітник. Облетілися , виписуємо паспорт на плідну матку, і висилаємо Вам. Ви, забераєте рамочку з маткою, і повераєте назад нуклеус. Ми його дезинфікуємо і використовуємо  далі. На мою думку, така схема роботи  з облітником, повинна влаштувати всі сторони.

Фінансові питання потрібно буде обговорити окремо. Готовий вислухати пропозиції

Є одна проблема, я  не можу  визначити,  скільки  маток необхідно буде прийняти на облітники  у 2016 році (червень -липень). Тому і нуклеусів будемо виготовляти  на початок , не багато 80-100. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

я вже  купив , доробив сьогодні, і запустив у виробництво стандартний EWK. 

Фінансові питання потрібно буде обговорити окремо. Готовий вислухати пропозиції

Є одна проблема, я  не можу  визначити,  скільки  маток необхідно буде прийняти на облітники  у 2016 році (червень -липень). Тому і нуклеусів будемо виготовляти  на початок , не багато 80-100. 

Сколько на данный момент стандартный ewK  получился по стоимости?  без  пчел и матки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Влад_ сказал:

Сколько на данный момент стандартный ewK  получился по стоимости?  без  пчел и матки

190 + пересилка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Iван Михайлович а про якi сама облiтники йде мова

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, Олег Андрийовыч сказал:

Iван Михайлович а про якi сама облiтники йде мова

У 2016 році ми плануємо відкрити для матководів України (червень-липень),  два лісових облітники ( Бродівський р-н, Львівська обл). Один з трутовиськом   карніки лінії Sklenar 47 , другий  збірний, трутовисько - карніка лінії: Singer , Hinderhofen, та інші.

Окремо маємо пасіку з чистопородною карпаткою( 50%  лінія Подолянка).  На цьому облітнику  будемо облітувати  міжлінійні гібридки

( карніка х карпатку), та карпатка х карпатку   ( Синевір, Галичанка, Вучківська, Подолянка).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.01.2016в18:45, Граніт сказал:

Стекло постоянно будет болтаться. Прижимы  из кусков оцинковки прибиты поверх фальца. Если фальч 8 мм, а стекло 4 мм, то 4 мм болтанка. Нужно будет под прижимы выбрать углубление, тогда все будет нормально 

Фото0555.jpg

Фото0556.jpg

Фото0554.jpg

Кожух можно выбросить , он при такой толщине и качестве не годиться , его либо делать из 30 ки либо комбинировать с ппс , я эти "дрова" использовал только как наглядное пособие для разговора со столяром  ))) А так валяються в мастерской , как наглядное пособие "работ которые меня не устаривают по качеству"

 Для того чтобы стекло не болталось внизу делаеться паз 5 мм , а по остальному периметру четверть , в этом случае 3 мм стекло становиться нормально . На фото немецких ЭВК видно что вверху под вертлюжок выбрана окружность , тогда он садиться ниже и прижимает стекло плотно  и Еще один момент в вашем случае нет разделит решетки при перезоде в камеру -матка будет гулять в кормовом отсеке , и сам кормовой отсек желатнельно сверху отсечь стеклом , а сверху уже деревянная крышка .

У меня столяр которыйц делал ЭВки попросил накачать видео , для того что бы вначале понять что он должен сделать ))) там эти ньюансы видны

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ці бляшанки (оцинковані) необхідно замінити. В паз ,де  лягає шкло, заповнити сіліконом, щоб вибрати завеликий зазаор, як підсохне , можна припасовувати скло. У верхній частині  віконця, де прилаштована закрутка  для скла, необхідно  цю металеву засувку викинути. На її місці, шліфмашинкою пробрати поглиблення, і примостити дротяну засувку.  Засувку на льоотку необхідно замінити. В місці розташування рамочки, облаштувати дистанційні опори (знизу, щоб не перекривати вентиляційні отвори). Все перешліфувати , кормове відділення залити гарячим  парафіном. Пофарбувати корпус. На перших порах можна користуватися.  Можна зробити корпус для нуків з полістиролу, а це також робота і кошти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ЭВК не расчитан на жидкие подкормки , тесто закладывается  кажется 500 гр в провощенной бумаге с расчетом на

отпраку к облетнику и назад , парафинить ничего не нужно 

Чехол не годиться -будет холодно в мае- июне когда идут похолодания и ночю температура падает до 5 .

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пергаментний папір а зовні красити потрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Богдан1 сказал:

зовні красити потрібно.

Кожух - да , а ЭВК зачем ??

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я і про кожух кажу потрібно фарбувати ясно що не скло авк.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Влад_ сказал:

Этот нук для ранней эксплуатации не подойдет:IMHO1:на большом мерял Т немного прыгает. 

Ранніх облітників не повинно бути, якщо хтось заявить що в першій декаді травня буде пропонувати контрольований обліт, однозначно я з тим господарством справи мати не буду. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

 

Ширину, висоту  і льотковий отвір прошу зберігати по стандарту. Все інше ,ваша фантазія. 

 

Вкажіть розміри нука на фото, щоб не було більше питань: AxLxH,   h, d (висота і діаметр льотка)

569a9da145e41_.thumb.jpg.7a4a7be096a7059

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, zapivan сказал:

А на практиці в міні ewk на стаціонарі скільки маток вдавалося отримати у ваших умовах? Чи доцільніше міняти кожен раз бджолу при за селенні і матку піддавати разом з нуклеусними бджолами в сімю через магазин,газету якщо це матка ШО.

Дві. Після того як першу відібрав вирізаєш весь росплод (на відео якраз і є такий нуклєус) і кладеш в кліточці в кормове відділення кліточку з маткою, випускаєм через канді. Прийом на 10 відсотків гірший. Можливо гірший тільки в мене, тому що я роблю більше маток ніж потрібно, трохи безпечно відношусь. Більше двох раз вважаю за не доцільно робити.

Подальша технологія така, витрушую бджіл, забираю нуки, на їх місце ставлю трьох рамочні, з 4 злітаються в один на матку...

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, teplov сказал:

Ранніх облітників не повинно бути, якщо хтось заявить що в першій декаді травня буде пропонувати контрольований обліт, однозначно я з тим господарством справи мати не буду. 

Юра, конечно, это твое право решать, что делать, но у нас иногда бывает в мае такая жара, градусов за 25, все рады прохладе, как дети, а иногда и в апреле так, но это если море не замерзает.  А бывает, что в апреле льдины по морю гоняет.  Не все так однозначно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Нуклеус для пересилання маток та бджіл поштою

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...