Перейти к содержанию

Подготовка рамок с вощиной впрок. За и против


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Такой вопрос всегда мучал и хочется услышать опыт форумчан. 

Когда лучше натягивать проволоку и наващивать рамки? Перед самой постановкой, или можно весной сразу на весь сезон, или на несколько сезонов вперед? Ведь проволока со временем проседает на рамке. Как это влияет на отстройку вощины или качество отстроенных сот? Я не смог выяснить этот вопрос. Может у кого-то есть больше информации и жизненного опыта в данном вопросе. 

Для себя только сделал вывод, что операции натягивания и наващивания нужно совместить или сблизить по времени максимально, чтобы не наващивать провисшую проволоку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может у кого-то есть больше информации

 

Відео Мегастарателя

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я прихильник того, що проволку потрібно в рамках протягувати зимою, а от все інше робити вже весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я прихильник того, що проволку потрібно в рамках протягувати зимою, а от все інше робити вже весною.

Я так також роблю. Але от навощили ви 1000 рамок, а використали лише 600, як вплине, те що вони в сховищі простоять більше року навощеними? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відео Мегастарателя

Таке враження, що у нього є відео по будь-якому питанню. :) 

За рік проволока просідає в будь-якому випадку. :IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уже начал натягивать и наващивать, храню в подвале в мастерской. Последние года готовлю 500-600 рамок. Бывало что оставались на второй год. Особых проблем не вижу. Да, не так быстро осваиваются, но и не "плывут" как свеженаващеные. Проблема это когда на завтра нужно рамок сто выставить - а их нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уже начал натягивать и наващивать, храню в подвале в мастерской. Последние года готовлю 500-600 рамок. Бывало что оставались на второй год. Особых проблем не вижу. Да, не так быстро осваиваются, но и не "плывут" как свеженаващеные. Проблема это когда на завтра нужно рамок сто выставить - а их нет.

Полностью  согласен. Стараюсь всегда наващивать зимой когда есть свободное время. Навощённые рамки не раз оставались на следующий сезон(храпнились 2 зимы). Ни каких проблем с отстройкой не замечал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уже начал натягивать и наващивать, храню в подвале в мастерской. Последние года готовлю 500-600 рамок. Бывало что оставались на второй год. Особых проблем не вижу. Да, не так быстро осваиваются, но и не "плывут" как свеженаващеные. Проблема это когда на завтра нужно рамок сто выставить - а их нет.

Це не було проблем, бо зберігались при плюсових температурах. На мороз виставляти навощені рамки небезпечно - вощина відстане від дроту, або й зовсім потріскається. Є такий гіркий досвід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це не було проблем, бо зберігались при плюсових температурах. На мороз виставляти навощені рамки небезпечно - вощина відстане від дроту, або й зовсім потріскається. Є такий гіркий досвід.

А как же у Старателя (ролик выше ) в морозильном шкафу при минус 22 и ничего не полопалось и не отстало И перепады "+" и "-" 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це не було проблем, бо зберігались при плюсових температурах. На мороз виставляти навощені рамки небезпечно - вощина відстане від дроту, або й зовсім потріскається. Є такий гіркий досвід.

Часть рамок хранилось в пустых уликах  на улице под навесом, вторая часть в неотапливаемом помещении и нигде вощина от проволки не отошла. Может быть имеет значение как наващивается?  Я пользуюсь электронаващивателем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це не було проблем, бо зберігались при плюсових температурах. На мороз виставляти навощені рамки небезпечно - вощина відстане від дроту, або й зовсім потріскається. Є такий гіркий досвід.

Может рамками трясли на морозе? Было что мешали в подвале и сохранял в сотохранилище не отапливаемом - нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да если на морозе рамки перемещать да еще и с тряской тогда лопнет а так у меня стояли год в неотапливаемом гараже навощенные рамки и ничего не испортилось только цвет поменяли стала вощина светлее...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я збиваю і затягую дріт із запасом, не використаними в цьогорічному сезоні лишилися більш ніж 500 рамок. А от вже натягую дріт і навощую в середині весни і невеликими партіями. Таким чином залишилося не поставленими у вулик лише кілька десятків (3-4) рамок. Збережу їх в неопалюваному приміщенні. Кілька разів так лишав рамки і теж не було випадків щоб вощина відставала від дроту (використовую електронавощувач). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А от вже натягую дріт і навощую в середині весни і невеликими партіями. 

Тобто навощуєш на протязі всього сезону, правильно? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тобто навощуєш на протязі всього сезону, правильно? 

Саме так. Але це дуже швидко все, адже вощина порізана, рамки збиті, дріт затягнутий. Звичайно якщо завтра треба навощувати а ти став заготовки робити то нічого не встигнути так. А якщо лишилось підтягти вже вдіту проволоку і навощити - то не бачу нічого складного. :IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... Может быть имеет значение как наващивается?  Я пользуюсь электронаващивателем.

Після відео Старателя більш схиляюсь до думки, що причина в якості вощини. Ця вощина влітку "пливла" на рамці і була вже надто прозора, а взимку потріскалась як скло. Явно перестарались з добавками. Після того долю більше не випробовував

Сам навощую в сезон по мірі необхідності і з іншої причини - для навощених рамок потрібні вільні корпуси чи ящики, а так натягнуті дротом зберігаються в штабелях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після відео Старателя більш схиляюсь до думки, що причина в якості вощини. Ця вощина влітку "пливла" на рамці і була вже надто прозора, а взимку потріскалась як скло. Явно перестарались з добавками. Після того долю більше не випробовував

Сам навощую в сезон по мірі необхідності і з іншої причини - для навощених рамок потрібні вільні корпуси чи ящики, а так натягнуті дротом зберігаються в штабелях.

Так. Усі наступають на граблі,- одні сильніше, інші - повільніше.:umora: А причина на 70 відсотків дійсно - в якості вощини. Щоб там не говорили б про Боярку, але у Домбровського пока саме ТА вощина. Свіжу , куплену в Баришівці пока не пробував. Може й по розміру буде ТА ? Пробував з навощуванням взимку,- зберігається. Але вирішив це робити весною,-погода тоді сприяє цьому,- тепло і вощина не ламається. А рамки готую з проволокою взимку. :ay: А перед навощуванням проволоку обробляю натягувачем (чи як він там називається).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...А перед навощуванням проволоку обробляю натягувачем (чи як він там називається).

Чув таку назву - крімпер (Krimper-щипці для завивки). Сам користуюсь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чув таку назву - крімпер (Krimper-щипці для завивки).

Или приспособление для натягивания проволоки "Волна"

images.thumb.jpg.0b5dfc63f3b8bc6855eaaa1

Или речь идет о чем-то другом?:baby:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Или приспособление для натягивания проволоки "Волна"

images.thumb.jpg.0b5dfc63f3b8bc6855eaaa1

Или речь идет о чем-то другом?:baby:

Саме про нього.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Саме про нього.

Використовую нержавіючу проволоку. З нею у мене цей девайс не пішов. Можливо, не вмію правильно користуватися. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Використовую нержавіючу проволоку. З нею у мене цей девайс не пішов. Можливо, не вмію правильно користуватися. :dntknw:

З нержавійкою своя специфіка роботи, потрібно враховувати її тягучість і робити так натяг, щоб не розірвати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Використовую нержавіючу проволоку. З нею у мене цей девайс не пішов. Можливо, не вмію правильно користуватися. :dntknw:

А мені із-за цієї специфіки нержавійки (тягучість), взагалі довелось від неї відмовитись. Можливо є нержавійка, яка не тягнеться.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А мені із-за цієї специфіки нержавійки (тягучість), взагалі довелось від неї відмовитись. Можливо є нержавійка, яка не тягнеться.:dntknw:

Думаю, немає. :IMHO: Але мені подобається з нею працювати попри те що вона тянеться. Якби була 0,5 десь, щоб спробувати. Можливо, та буде менше тянутися. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, немає. :IMHO: Але мені подобається з нею працювати попри те що вона тянеться. Якби була 0,5 десь, щоб спробувати. Можливо, та буде менше тянутися. 

Вона те ж тягнеться, у мене знайомі купили пару кг. хтось продавав, напевне на заводі, мені виділили. Натягував обидві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...