Перейти к содержанию

Аномальне розміщення зимового кубла бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Сьогодні бігло переглядав бджіл в зимівнику. Одна сім'я сидить в нижньому корпусі на маломедних рамках, за верхні - повномедні "незацепилася". Відстань між корпусами10 мм. В зимівнику +4(автоматично підтримується)... Як допомогти бджолам, і самому спокійно спати?

Вперше зимую в двох корпусах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні бігло переглядав бджіл в зимівнику. Одна сім'я сидить в нижньому корпусі на маломедних рамках, за верхні - повномедні "незацепилася". Відстань між корпусами10 мм. В зимівнику +4(автоматично підтримується)... Як допомогти бджолам, і самому спокійно спати?

Вперше зимую в двох корпусах.

при таких высоких температурах как в ноябре , декабре должна была уже " зацепиться ". Скорее всего надо будет снимать верхний корпус и кидать  лепешки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при таких высоких температурах как в ноябре , декабре должна была уже " зацепиться ". Скорее всего надо будет снимать верхний корпус и кидать  лепешки

Краще покласти медову.

 

Вперше зимую в двох корпусах.

А я вдруге. На дворі. Сподобалось. Просиділи усю зиму під верхом. Та зима була тепла. 

В цьому році знов сиділи під верхом. А сьогодні коли пішов мороз подивився. Ага. Пішли донизу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні бігло переглядав бджіл в зимівнику. Одна сім'я сидить в нижньому корпусі на маломедних рамках, за верхні - повномедні "незацепилася". Відстань між корпусами10 мм. В зимівнику +4(автоматично підтримується)... Як допомогти бджолам, і самому спокійно спати?

Вперше зимую в двох корпусах.

Якщо в зимівнику, :IMHO: то це не страшно. Знайдуть "соску".:umora: 

А як варіат - чуть підігріти в середині вулика десь до +10-+12С, ящо є підігрівач для вулика.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо в зимівнику, :IMHO: то це не страшно. Знайдуть "соску".:umora: 

А як варіат - чуть підігріти в середині вулика десь до +10-+12С, ящо є підігрівач для вулика.

думаю піднімуться над рамками, знайдуть корм. Або пожертвувати рамкою (вирізати сот і покласти між корпусами):IMHO:

Стосовно підігріву.

Треба знайти свій обігрівач вуликів (десь валяється в сараі). А скільки гріти? Поки з верхнього льотка не вилізуть?!:ah: :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

думаю піднімуться над рамками, знайдуть корм. Або пожертвувати рамкою (вирізати сот і покласти між корпусами):IMHO:

Стосовно підігріву.

Треба знайти свій обігрівач вуликів (десь валяється в сараі). А скільки гріти? Поки з верхнього льотка не вилізуть?!:ah: :umora:

Думаю годину-другу піддержати на рівні +10+12 С - й достатньо. А є  й ще варіант з власного лосвіду,- підігріти дві-три рамки з середини, що над клубом до кімнатної температури. Але всі ці процедури робіть лише в крайньому разі. Пам"ятайте про те, що будь-яке втручання в клуб зимою "не есть гуд" :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю годину-другу піддержати на рівні +10+12 С - й достатньо. А є  й ще варіант з власного лосвіду,- підігріти дві-три рамки з середини, що над клубом до кімнатної температури. Але всі ці процедури робіть лише в крайньому разі. Пам"ятайте про те, що будь-яке втручання в клуб зимою "не есть гуд" :blink:

Дякую!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Зробив ревізію двох сімей. Одна сиділа ззаду. Шість вуличок. Перейшли компактно на середину. Отже рухаються допереду. Там корм є.

А от друга готувалась до зимівлі у двох корпусах. Та вже з серпня помічав що у верхньому бджоли малувато. Виявилось, що сіли в нижньому. А всі рамки у верхньому забиті пергою з полоскою 5-10см меду. Явно вимальовувався капець. Рамки з верхнього забрав і поклав дві медові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Saturday, January 16, 2016в21:59, Маркіян сказал:

А от друга готувалась до зимівлі у двох корпусах. Та вже з серпня помічав що у верхньому бджоли малувато. Виявилось, що сіли в нижньому. А всі рамки у верхньому забиті пергою з полоскою 5-10см меду. Явно вимальовувався капець. Рамки з верхнього забрав і поклав дві медові.

Якщо готували до зими у двох корпусах, то у верхньому мали поставити повномедні рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?29?.?12?.?2015в21:51, Олексій Івженко сказал:

Дякую!:hi:

цікаво, а як же у вас справи зараз?

Олексію Івженко

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, G.Valera сказал:

Якщо готували до зими у двох корпусах, то у верхньому мали поставити повномедні рамки.

Готую в зиму після останньої качки. В цьому році це 10.08. Скоротив до 7-и рамок в обох корпусах. В нижній пішов розплід. У верхній відкачані. Так пішло 8 сімей. Сім, як виявилось, повністю занесли верхній золотарником. А от один ні. А виявив це аж тепер. Хоча можна було і доперти вже як обробляв від кліща. Короче - лінь фраєра погубила.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Маркіян сказал:

Готую в зиму після останньої качки. В цьому році це 10.08. Скоротив до 7-и рамок в обох корпусах. В нижній пішов розплід. У верхній відкачані. Так пішло 8 сімей. Сім, як виявилось, повністю занесли верхній золотарником. А от один ні. А виявив це аж тепер. Хоча можна було і доперти вже як обробляв від кліща. Короче - лінь фраєра погубила.

Контрольний огляд  гнізда в жовтні у мене обов'язковий - як правило ще зжимаю гніздо забираю лишні (малообсиджені) рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.01.2016в16:41, G.Valera сказал:

Якщо готували до зими у двох корпусах, то у верхньому мали поставити повномедні рамки.

Готую в зиму після останньої качки. В цьому році це 10.08. Скоротив до 7-и рамок в обох корпусах. В нижній пішов розплід. У верхній відкачані. Так пішло 8 сімей. Сім, як виявилось, повністю занесли верхній золотарником. А от один ні. А виявив це аж тепер. Хоча можна було і доперти вже як обробляв від кліща. Короче - лінь фраєра погубила.

 

23 часа назад, Любомир сказал:

Контрольний огляд  гнізда в жовтні у мене обов'язковий - як правило ще зжимаю гніздо забираю лишні (малообсиджені) рамки.

Це правильно. І легко виконати для лежаків. У моєму варіанті - зимівля у двох корпусах краще стикання зробити одразу у серпні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Маркіян сказал:

зимівля у двох корпусах краще стикання зробити одразу у серпні

поставте десь тут кому, а то помиловать нельзя повесить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Любомир сказал:

поставте десь тут кому, а то помиловать нельзя повесить.

:ole_ole:зимівля у двох корпусах,  краще стискання зробити одразу у серпні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Wednesday, January 20, 2016в16:49, ДобровоЛ сказал:

цікаво, а як же у вас справи зараз?

Олексію Івженко

Давно не заходив на форум...

Прислухався до Вашоі поради, нагрів корпус з рамками в будинку, поставив на "проблемну" сім'ю. Через добу перевірив - сидять, на повномедних, ідять.

Дякую! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Ревізія цих проблемних показала, що тільки одна сім"я перемістилась на середину. Інші залишились ззаду. Хоча ззовні все гаразд. Та перестрахувався і поклав по 0,5 кг меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Аномальне розміщення зимового кубла бджіл

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...