Перейти к содержанию

Аномальне розміщення зимового кубла бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

 До відкриття цієї теми підштовхнув дзвінок мого земляка по пасіці. У нього  зараз в одному вулику бджоли вже зібрались біля задньої стінки, а не як за звичай  - спереду , біля льотка .  Уже навіть з"явились і над рамками. Це УС. Меду, за його словами ,- предостатньо. Займають повних 8 рам на 300. Ведуть себе   спокійно.

  Таке схоже аномальне розміщення зимового кубла бджіл в одному вулику й в мене було торік. І, цікаво, теж УС, які тоді ще в мене були. Контролював їх протягом зими . Вони просто просувалися від задньої стінки і до льотка. Перезимували нормально.  За звичай бджоли збираються у початковий клуб на місті останнього розплоду. Але бувають і винятки . У мого земляка саме така незвичайна ситуація. Бо перед обробкою біпіном вони були вже без розплоду  і сиділи нормально.

  Отож цікаво - з чим ще може бути це пов"язане  - таке аномальне розміщення зимового кубла бджіл. Хто  і як це пояснює ? У мене, звичайно, є своє бачення, але хочу тут почути інших. Тож прошу до спілкування! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 До відкриття цієї теми підштовхнув дзвінок мого земляка по пасіці. У нього  зараз в одному вулику бджоли вже зібрались біля задньої стінки, а не як за звичай  - спереду , біля льотка .  Уже навіть з"явились і над рамками. Це УС. Меду, за його словами ,- предостатньо. Займають повних 8 рам на 300. Ведуть себе   спокійно.

  Таке схоже аномальне розміщення зимового кубла бджіл в одному вулику й в мене було торік. І, цікаво, теж УС, які тоді ще в мене були. Контролював їх протягом зими . Вони просто просувалися від задньої стінки і до льотка. Перезимували нормально.  За звичай бджоли збираються у початковий клуб на місті останнього розплоду. Але бувають і винятки . У мого земляка саме така незвичайна ситуація. Бо перед обробкою біпіном вони були вже без розплоду  і сиділи нормально.

  Отож цікаво - з чим ще може бути це пов"язане  - таке аномальне розміщення зимового кубла бджіл. Хто  і як це пояснює ? У мене, звичайно, є своє бачення, але хочу тут почути інших. Тож прошу до спілкування! :hi:

В соседней теме высказывал свою точку зрения, но это больше относится к неопытности. В центре гнезда рамки с пергой.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конечно сядут под заднюю стенку если клуб пчел назвал кублом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В соседней теме высказывал свою точку зрения, но это больше относится к неопытности. В центре гнезда рамки с пергой.:dntknw:

У мене перги, у всякому разі,  не було. Я її майже всю стараюсь прибирати із зимового гнізда.

Конечно сядут под заднюю стенку если клуб пчел назвал кублом

:umora::ay: Точно, Броніславовичу! Буває. Ніяк не звикну до нового ПК. Отож буває...:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конечно сядут под заднюю стенку если клуб пчел назвал кублом

Фотокору можна ... ;):umora: От якби редактору, то нема прощення ... :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фотокору можна ... ;):umora: От якби редактору, то нема прощення ... :wave:

Може й так , ромео . А як, якщо поблище до теми?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може й так , ромео . А як, якщо поблище до теми?

А що тут вже поробиш: сіли - то й сіли. Причин - маса.

Регулярно в мене таке буває. Просто на етапі підготовки до зимівлі треба зробити розворот на 180 градусів (рамок, не вулика:)). Проте, і після цього буває якась сім'я "нетрадиційної орієнтації":umora:. Як правило йде вперед. Хоча весною вони найбільше опоношуються і слабнуть.

Страшніше, коли клуб збирається по центру. Тоді запаси корму зменшуються майже вдвоє. І ніяким обертанням ситуацію не виправиш

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що тут вже поробиш: сіли - то й сіли. Причин - маса.

Регулярно в мене таке буває. Просто на етапі підготовки до зимівлі треба зробити розворот на 180 градусів (рамок, не вулика:)). Проте, і після цього буває якась сім'я "нетрадиційної орієнтації":umora:. Як правило йде вперед. Хоча весною вони найбільше опоношуються і слабнуть.

Страшніше, коли клуб збирається по центру. Тоді запаси корму зменшуються майже вдвоє. І ніяким обертанням ситуацію не виправиш

Згоден. Але я в таких випадках їх не чіпаю. Бджоли повинні самі розібратися. Адже їх наголовніша турбота - вижити будь-якою ціною. А це збігається і з ціллю кожного пасічника.:IMHO:

Конечно сядут под заднюю стенку если клуб пчел назвал кублом

Доречі, у даному випадку - це синоніми. Хоч признаю "клуб" звучить звичніше.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня тоже сидят возле заставной утепленной и так практически во всех уликах, рамки стоят на теплый занос. Сначала пробовал поменять рамки местами в одном улике и потом понял что это все ерунда, они все равно перебрались туда где теплее передняя стенка ничем не утепленная. Весна покажет прав был я или нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Страшніше, коли клуб збирається по центру. Тоді запаси корму зменшуються майже вдвоє. І ніяким обертанням ситуацію не виправиш

Столкнулся в этом году с такой проблемой.  Не только клуб в  центре рамок, но ещё и часть пчёл уже над рамками. Клуб обычно в таком положении в конце января. Раньше тоже были такие случаи , но единичные, а в этом году треть пасеки.  Кормов как обычно. Причину определить пока не могу. Такое положение как в лежаках так и в дадановских ульях, вентиляция тоже разная есть ульи только с нижним летком открытым есть и с двумя открытыми летками. Часть семей зимует под навесом,  часть на прицепе с крышей и стенами,(сквозняк присутствует). , а третья часть под открытым небом.  По породе  тоже разные .У кого какие мысли .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Столкнулся в этом году с такой проблемой.  Не только клуб в  центре рамок, но ещё и часть пчёл уже над рамками.

Аналогичная ситуация!:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перепрошую за "дебільну" відповідь,але якого дідька заглядати в листопаді-грудні у вулик...Руки чухаються,я розумію...Та й теми нові треба видумувати,щоб форум оживити...Хіба що з такої причини це можна виправдати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 До відкриття цієї теми підштовхнув дзвінок мого земляка по пасіці. У нього  зараз в одному вулику бджоли вже зібрались біля задньої стінки, а не як за звичай  - спереду , біля льотка .  Уже навіть з"явились і над рамками. Це УС. Меду, за його словами ,- предостатньо. Займають повних 8 рам на 300. Ведуть себе   спокійно.

  Таке схоже аномальне розміщення зимового кубла бджіл в одному вулику й в мене було торік. І, цікаво, теж УС, які тоді ще в мене були. Контролював їх протягом зими . Вони просто просувалися від задньої стінки і до льотка. Перезимували нормально.  За звичай бджоли збираються у початковий клуб на місті останнього розплоду. Але бувають і винятки . У мого земляка саме така незвичайна ситуація. Бо перед обробкою біпіном вони були вже без розплоду  і сиділи нормально.

  Отож цікаво - з чим ще може бути це пов"язане  - таке аномальне розміщення зимового кубла бджіл. Хто  і як це пояснює ? У мене, звичайно, є своє бачення, але хочу тут почути інших. Тож прошу до спілкування! :hi:

   Все залежить від конструкції вулика ,  сили сімї,  вентиляції і самого пасічника .

    В лежаках клуб як правило з осені розміщується  від льотка  та при високому підрамочному просторі або  якщо  при останньому огляді пасічник повернув   один або кілька сотів клуб може з осені розміщатись від задньої стінки.

     В  корпусних вуликах розміщення клубу як правио їде серединою сота  знизу і напротязі зими вверх .

     Та невсе так просто і якщо в вулику достатньо кормів , бджоли біологічно підготовились до зими,   то   нічого в вулику шукати а бджоли самі знають як і що для них краще .

      

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перепрошую за "дебільну" відповідь,але якого дідька заглядати в листопаді-грудні у вулик...Руки чухаються,я розумію...Та й теми нові треба видумувати,щоб форум оживити...Хіба що з такої причини це можна виправдати...

У каждого пчеловода  свои методы и если они не совпадают с вашими это не значит , что они неправильные. Я лично каждую осень проверяю,  где сформировался клуб . Для чего ?  Если клуб обосновался у задней стенки ( шансы дожить до весны мизерные)  ему осенью ещё можно помочь. Проверка на наличие мышей.   Если клуб в центре гнезда  эту семью на контроль потому что в конце зимы её обязательно придётся кормить. Бывают случаи клуб раздваивается или садится у заставной осенью всё это можно исправить.

 Если из всего перечисленного у Вас ни чего нет, то вам и заглядывать в улей не надо, а мне и таким как я- это необходимо.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перепрошую за "дебільну" відповідь,але якого дідька заглядати в листопаді-грудні у вулик...Руки чухаються,я розумію...Та й теми нові треба видумувати,щоб форум оживити...Хіба що з такої причини це можна виправдати...

Це правильно. Та розмова про аномальне розташування клубу. 

Це серйозно для слабаків. А от для сильних це не проблема. Вже кілька років бачу таку картину в багатокорпусних (БК). Але на стиснутому клубі. Нагорі плівка з невеликим отвором саме ззаду. Можливо і сідають там тому. Зверху виглядає що сіли ззаду. Але коли розсунув рамки і подивився вглиб то насправді займають майже повністю всі 7-8 даданівських вуличок другого корпусу. Це вже третя зима у мене в БК. Перешу через таку посадку дуже переживав. Дивився майже кожного тижня. Тепер вже спокійний. Та якщо після Йорданя виявиться якась слабка то обов"язково нагору покладу кормову.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

 До відкриття цієї теми підштовхнув дзвінок мого земляка по пасіці. У нього  зараз в одному вулику бджоли вже зібрались біля задньої стінки, а не як за звичай  - спереду , біля льотка .  Уже навіть з"явились і над рамками. Це УС. Меду, за його словами ,- предостатньо. Займають повних 8 рам на 300. Ведуть себе   спокійно.

Однозначно сложно дать ответ, очень мало информации про подготовку к зимовке данной семьи. У меня такое бывает и я вижу причину в повороте некоторых рамок на 180 градусов при осенней ревизии. 

 

У каждого пчеловода  свои методы и если они не совпадают с вашими это не значит , что они неправильные. Я лично каждую осень проверяю,  где сформировался клуб . Для чего ?  Если клуб обосновался у задней стенки ( шансы дожить до весны мизерные)  ему осенью ещё можно помочь. Проверка на наличие мышей.   Если клуб в центре гнезда  эту семью на контроль потому что в конце зимы её обязательно придётся кормить. Бывают случаи клуб раздваивается или садится у заставной осенью всё это можно исправить.

 Если из всего перечисленного у Вас ни чего нет, то вам и заглядывать в улей не надо, а мне и таким как я- это необходимо.:IMHO1:

Еникиой, учитывая Ваши природные условия, то Вам наверное приходится по несколько раз  за зиму проверять формирование клуба.

У меня товарищ детства живет в Одесской обл., так у него семьи иногда даже в январе облетываются. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перепрошую за "дебільну" відповідь,але якого дідька заглядати в листопаді-грудні у вулик...Руки чухаються,я розумію...Та й теми нові треба видумувати,щоб форум оживити...Хіба що з такої причини це можна виправдати...

Контроль зимівлі все ж повинен бути. Я після обробки біпіном вже не чіпаю їх. Але це, як правило, бо є й винятки. Все ж інколи й перегляну зверху контрольні. але це питання від недосвідчених пасічників. Згадайте ви свою першу зимівлю...:hmm:

 

Однозначно сложно дать ответ, очень мало информации про подготовку к зимовке данной семьи. У меня такое бывает и я вижу причину в повороте некоторых рамок на 180 градусов при осенней ревизии. 

Еникиой, учитывая Ваши природные условия, то Вам наверное приходится по несколько раз  за зиму проверять формирование клуба.

У меня товарищ детства живет в Одесской обл., так у него семьи иногда даже в январе облетываются. 

Так, мабуть самому треба буде якось під"їхать, діждавшись погоди сприятливої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Однозначно сложно дать ответ, очень мало информации про подготовку к зимовке данной семьи. У меня такое бывает и я вижу причину в повороте некоторых рамок на 180 градусов при осенней ревизии. 

Еникиой, учитывая Ваши природные условия, то Вам наверное приходится по несколько раз  за зиму проверять формирование клуба.

В этом нет необходимости до февраля месяца. Сейчас  я знаю положение клуба в семьях  проблемные просмотрю в январе, а остальные пока нечего беспокоить.

У меня товарищ детства живет в Одесской обл., так у него семьи иногда даже в январе облетываются. 

Бывают облёты и в декабре и даже в январе, но очень редко.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Раніше коли помічав, що клуб зібрався біля задньої стінки, перевертав їх на 180 градусів, щоб було як в книжці написано!!! Але бждоли незавжди підчиняються "книжковим" законам і бджоли самі добре знають як їм краще.

Вже два роки не звиртаю уваги на таку "аномалію" і менше турбую бджіл, якщо є впевненість по кормам (якість, кількість) то немає за що переживать.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Раніше коли помічав, що клуб зібрався біля задньої стінки, перевертав їх на 180 градусів, щоб було як в книжці написано!!! Але бждоли незавжди підчиняються "книжковим" законам і бджоли самі добре знають як їм краще.

Вже два роки не звиртаю уваги на таку "аномалію" і менше турбую бджіл, якщо є впевненість по кормам (якість, кількість) то немає за що переживать.

 

Правильно , пчелы сами знают как и где лучше быть . А главный девиз пчеловода - " не навреди !" ( это мой ) указывает на то что нечего соваться туда где и без тебя разберутся. :IMHO1::) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Правильно , пчелы сами знают как и где лучше быть . А главный девиз пчеловода - " не навреди !" ( это мой ) указывает на то что нечего соваться туда где и без тебя разберутся. :IMHO1::) 

"НЕ навреди" это да ,.................... правильно...но только бездействие когда пчеле нужна помощь это тоже вред....

контроль формовки клуба на зиму  должен  быть, а вот когда и как действовать дальше ....это уже нужно думать как не навредить.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"НЕ навреди" это да ,.................... правильно...но только бездействие когда пчеле нужна помощь это тоже вред....

контроль формовки клуба на зиму  должен  быть, а вот когда и как действовать дальше ....это уже нужно думать как не навредить.....

Я имею ввиду что нечего все подганять под книжные шаблоны. У меня пчелы сами решали где им быть ( всё было , и спереди , и сзади , и по - центру , и с краю )  Если нормальный корм и здоровая семья , никогда проблем не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна сім'я розмістилася саме так. Нічого не розвертав, не повертав ні до, ні після. Єдине, що після підгодівлі виявилось, що у них недостатньо корму на центральних рамках - чи то я прогледів, чи вони розплод гнали, - гніздо не розбирав:dntknw:. В екстреному порядку загодував їх, це була середина вересня. Вони самі зібрали клуб біля задньої стінки. Зараз сидять спокійно, гудуть. Спостерігаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна сім'я розмістилася саме так. Нічого не розвертав, не повертав ні до, ні після. Єдине, що після підгодівлі виявилось, що у них недостатньо корму на центральних рамках - чи то я прогледів, чи вони розплод гнали, - гніздо не розбирав:dntknw:. В екстреному порядку загодував їх, це була середина вересня. Вони самі зібрали клуб біля задньої стінки. Зараз сидять спокійно, гудуть. Спостерігаю.

И правильно.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Зараз сидять спокійно, гудуть. Спостерігаю.

Якщо відкрито верхкній льоток - сідають біля задньої стінки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Аномальне розміщення зимового кубла бджіл

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...