Перейти к содержанию

Ловля матки (советы бывалых)


кузнецов

Рекомендуемые сообщения

2 хвилини тому, Владимир-522 сказав:

Прикольная и удобная вещь. Никогда в наших магазинах подобного не видел.

Брав на алі, еле з тих пір вона там подорожчала, додала вартість доставки, мені обійшлась у 30 грн

https://ru.aliexpress.com/item/1-Pcs-Tobacco-Pipe-Type-Fishing-Net-Device-New-Type-Plastic-Beekeeping-Tools/32634880328.html?spm=a2g0v.10010108.1000014.22.27337f84OtIZ5D&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.80892.000000000000000&pvid=f9617a2a-a0a5-4342-895f-a83311cd9976&tpp=1

Пошукайте у інтернет магазинах, так і називається - люлька для ловлі маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Sanich сказав:

Не пошла. Правда, покупал на Али. Может оригинальные какие-то не такие. Матка заходит и крутится. Короче, много потерянного времени. Быстрее матку клипсой забрал с рамки, выпустил под пчеловодческой маской (чтобы не улетела) взяв в руки и далее по надобности. 

Траплялись і мені матки, що спочатку крутились, а не йшли по трубці, але не багато таких було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Sanich сказав:

Не пошла. Правда, покупал на Али. Может оригинальные какие-то не такие. Матка заходит и крутится. Короче, много потерянного времени. Быстрее матку клипсой забрал с рамки, выпустил под пчеловодческой маской (чтобы не улетела), взял в руки и далее по надобности. 

А я лише бігудь використовую в подібних випадках. Дуже зручна річ. :ay::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу додати, що завжди, ЗАВЖДИ, випускайте матку із кліточки чи кліпси, чи в чому ви там її тримаєте або у закритому приміщенні або під сіткою маски. Тому що дуже сумно дивитися як матка,  на яку ви розраховували, весело помахає вам крилами і полить хто зна куди. І не завжди повернеться. У мене є рекордистка по побігам. Перший раз втікла і повернулася через 5 хвилин, звідки я її випустив і я її зумів збити в польоті на землю, а другий раз уже з обрізаними крилами пурхнула в траву між вуликами - я її хвилин 30-40 шукав, поки не побачив на стінці вулика, де її вже брали бджоли в клубок.  

До речі, в штатах бачив таку приспособу, типу нарукавник із мякої сітки з двома виходами на резинці. Засовуєш туди кліточку і обидві руки і вільно маніпулюєш з маткою. На жаль. не зустрічав такого в Україні - дійсно корисна річ. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

А я лише бігудь використовую в подібних випадках. Дуже зручна річ. :ay::IMHO:

Раніше використовував шприц, яким ізолював маточники - дуже подібно до бігуді, але цього сезону тільки люльку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Владимир-522 сказал:

Спасибо за перевод. Но у меня и с родным языком сложности. Хотя в школе я знал его не плохо. Изучали два часа в неделю белорусский язык и столько же литература.  Русификация- мать её за ногу. Но не будем об этом.

Наверное проблему нужно искать в себе а не в матери за ногу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, КАЕ сказал:

Наверное проблему нужно искать в себе а не в матери за ногу.

Согласен. Но вопрос более сложный. Хоть и не политический, но не для этой темы.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 31.10.2017 в 21:07, Sanich сказал:

Хочу додати, що завжди, ЗАВЖДИ, випускайте матку із кліточки чи кліпси, чи в чому ви там її тримаєте або у закритому приміщенні або під сіткою маски. Тому що дуже сумно дивитися як матка,  на яку ви розраховували, весело помахає вам крилами і полить хто зна куди. І не завжди повернеться. У мене є рекордистка по побігам. Перший раз втікла і повернулася через 5 хвилин, звідки я її випустив і я її зумів збити в польоті на землю, а другий раз уже з обрізаними крилами пурхнула в траву між вуликами - я її хвилин 30-40 шукав, поки не побачив на стінці вулика, де її вже брали бджоли в клубок.  

До речі, в штатах бачив таку приспособу, типу нарукавник із мякої сітки з двома виходами на резинці. Засовуєш туди кліточку і обидві руки і вільно маніпулюєш з маткою. На жаль. не зустрічав такого в Україні - дійсно корисна річ. 

В магазинах "тканини" продаються сітки любого кольору,так що такий нарукавник може пошити кожна дружина (якщо її гарно попросити),або і сам пасічник.Дякую за підказку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Це як з першою жінкою. Хвилювання, мандраж, страхи скривдити/травмувати пройдуть виключно з досвідом.  Скільки книг не читай і відео не дивись. А ловити тільки вправними руками. Всі інші пристосування відбирають час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, konoval_am сказал:

Це як з першою жінкою. Хвилювання, мандраж, страхи скривдити/травмувати пройдуть виключно з досвідом.  Скільки книг не читай і відео не дивись. А ловити тільки вправними руками. Всі інші пристосування відбирають час.

Я здуру понакуплював всяких різних приспособ, напевно всі які тільки є у світі. Так вони у мене і валяються, а ловлю тільки руками. Рука то найкраща приспособа

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Руки саме краще приспособлення

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я бы вопрос поставил бы, как ее ловить в пике силы семьи ( перед ройкой) ? А может вообще не стоит её в это время ловить? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.10.2017 в 21:07, Sanich сказав:

Хочу додати, що завжди, ЗАВЖДИ, випускайте матку із кліточки чи кліпси, чи в чому ви там її тримаєте або у закритому приміщенні або під сіткою маски. Тому що дуже сумно дивитися як матка,  на яку ви розраховували, весело помахає вам крилами і полить хто зна куди. І не завжди повернеться. У мене є рекордистка по побігам. Перший раз втікла і повернулася через 5 хвилин, звідки я її випустив і я її зумів збити в польоті на землю, а другий раз уже з обрізаними крилами пурхнула в траву між вуликами - я її хвилин 30-40 шукав, поки не побачив на стінці вулика, де її вже брали бджоли в клубок.  

До речі, в штатах бачив таку приспособу, типу нарукавник із мякої сітки з двома виходами на резинці. Засовуєш туди кліточку і обидві руки і вільно маніпулюєш з маткою. На жаль. не зустрічав такого в Україні - дійсно корисна річ. 

І у мене такі "літуни "попадалися. А одна то просто сіла біля  мене в бесідці на стіл!:ay::umora: Добре , що мічена і я знав, звідки вона злетіла, бо то було на моїх очах перед цим... Але ловлю маток бігудем - досить зрочно і я вже добре пристосувався. Вважаю, що руками маток чіпати не слід.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.11.2017 в 21:03, Укроп сказав:

Я здуру понакуплював всяких різних приспособ, напевно всі які тільки є у світі. Так вони у мене і валяються, а ловлю тільки руками. Рука то найкраща приспособа

Не завжди. Можете нанести непоправне ушкодження  і цого не помітити. А воно потім і боком може вилізти.:IMHO:

У матки  ж таке тонке й вразливе черевце...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Та хіба тільки руками можна нанести травму матці?Ці всі прибамбаси,яких у мене теж немало назбиралося,не дають гарантію того,що при їх застосуванні матка завжди буде жива і здорова

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 09.05.2009 в 07:22, кузнецов сказал:

Нас пчеловодов много ,опытных и не очень ;но в любом случае матку приходится ловить каждому (чтобы пометить , посадить в клеточку и т.д) кто как проводит эту операцию (в улье ,колоде,борти ) . С помощью каких приспособлений ? Поделитесь секретом не жадничайте . Вот интересно на звук матки соперницы (запись) матка придет или будет наоборот убегать??

Дед учил так отца ,отец меня...  листиком потом в коробочку  , позже нежно руками учишься и ловить и метить все руками , сейчас ловлю бигудей и сеточкой если наметить надо,  сеточка у меня самодельная как на видео ...в магазине видел польское сетки и шприцы пока не пробовал, было не когда ,может в этом сезоне опробую если успевать не буду ,надо будет метить ооочень много маток 

 

IMG_20180122_173746.jpg

IMG_20180122_173754.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.05.2009 в 07:22, кузнецов сказал:

Нас пчеловодов много ,опытных и не очень ;но в любом случае матку приходится ловить каждому (чтобы пометить , посадить в клеточку и т.д) кто как проводит эту операцию (в улье ,колоде,борти ) . С помощью каких приспособлений ? Поделитесь секретом не жадничайте . Вот интересно на звук матки соперницы (запись) матка придет или будет наоборот убегать??

По поводу звукозаписи я не проверял но мое мнение как технически образованного человека такое ...да будет все зависит от правильности записи и  воспроизвидения звукозаписи Ведь звук может быть хорошо записан а частота может быть другая,разная ту что органы восприятия насекомого не слышат и ту туже нужно изучать  само строение органов восприятия )

Зачем вам это если не секрет ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...