Перейти к содержанию

Высота забора вокруг пасеки


Ильич (альп)

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

Все правильно, але сусід візьме в руки ДБН де вказано, що висота паркана 1,5 м.

Новость, для меня. Почитал, действительно не выше 1,5 метра, с определенным условиями по расстояниям. Но есть выход, если сосед даст письменное согласие на забор выше 1,5 метра + еще можно что-то с архитектором решать. Вообщем скользкие моменты есть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

Не готовий зараз сказати де саме написано (ДБН, чт щось таке...), але точно є, що між сусідами паркан повинен бути не  більше 1,5 м. и не глухий, також це залежить від відстані сусідського будинку до паркану.

 

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

Все правильно, але сусід візьме в руки ДБН де вказано, що висота паркана 1,5 м. а я інструкцію і тут конфлікт... бо сусіду до дупи буде моя інструкція і мої бджоли, якщо паркан буде йому заступати сонячне світло у вікно, або вікно буде тупо виходити у глухий паркан

Насколько помню, в ДБН действительно говорится о высоте забора в 1,5 метра , но только о заборе, выходящем на улицу. Насчет забора между соседями этой нормы нет. Но наверняка утверждать не буду, давно читал, надо поднимать документ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 2006 году ко мне нагрянула комиссия ----милиция, депутаты. райвет служба, и еще кто-то там уже не помню, голубые-зеленые и т.д.  Куда они там смотрели ДБН, или еще куда но выдали предписание -- пасеку огородить глухим забором высотой 2,0м. А у меня огорожено только на 173 - шифер. Пришлось добавить пиленый камень ракушняк и полуторный кирпич, а пишущему соседу сказал ---я тебе мед давал бесплатно, а теперь и за деньги не дам. Потом через недельку участковый приехал, проверил, и удивидся ----а Вы что медом угощать не собираетесь? Нет, ну его-то я угостил, и обьяснил что ежели-бы пришли по нормальному --был-бы мед, А Вы пришли  с претензиями ---нет меда.
О 2,5 метрах вообще речь не шла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Иосифович сказал:

пишущему соседу сказал ---я тебе мед давал бесплатно, а теперь и за деньги не дам.

Вот он то убивается поди до сих пор...:rofl: Места себе не находит.

 

4 часа назад, Иосифович сказал:

О 2,5 метрах вообще речь не шла.

Готов выкупить фото-видео вашего вида, когда к вам снова придут комиссия и голубые. И попросят приподнять заборчик  ещё на пять кирпичиков. Да ваш сосед  просто дьявольский  гений и отныне мой кумир!)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

В 26.09.2018 в 10:27, seim сказав:

а я помічав зовсім іншу картину. Коли на дачній чужій ділянці була посіяна фацелія біля рабиці і бджоли з розгону влітали в цю рабицю. Яка проскакувала а більшість просто бились об сітку. Бо сітка була мілка. Десь 3*3 см

Мова по підвищення рівня льоту бджіл і коли летять на певну відстань, то рабиця працює. А коли огорожа потопає у фацелії, то бджоли будуть кишіти біля неї якою б вона не була. І як, чи з якої пасіки вони туди злетяться вже ролі не грає.

До речі, висота паркану впливає тільки на зону 3-5 метри від нього, а далі, особливо у вітряну погоду, бджоли летять на висоті не більше росту людини. Очевидно ця норма встановлена для захисту пішоходів на тротуарах.
А для безпеки сусідів на городах подаруйте їм захисні маски, чи задобріть їх якимось чином. Для особливо невгамовних також можна знайти підхід, безгрішних не буває - торгує самогоном, краде, не сплачує податки, отримує незаконно субсидію (попадає кожен другий:ah:) і т.і.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...
16.10.2015 в 15:37, Ильич (альп) сказав:

Юристы подсказали документ: 

 Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл
Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини України
від 30 січня 2001 року N 9
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
12 лютого 2001 р. за N 131/5322

 

1.3. Територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.
При визначенні розміру площі під пасіку розраховують, що на одну гадану бджолину сім'ю потрібно 30 - 35 м2, залежно від способу розміщення бджіл.
При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір'ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл.

 

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/REG5322.html

Даний документ скасований шукайте тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0280-21#Text

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Николай S сказав:

Даний документ скасований шукайте тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0280-21#Text

Пройшло три роки з хвостиком....думаєте Ильич все ще шукає....?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Lefty сказав:

Пройшло три роки з хвостиком....думаєте Ильич все ще шукає....?

Взагалі то я потратив на пошуки трохи часу, нехай навіть 10 хвилин разом з дзвінком  до чиновника продслужби а за сумісництвом теж пасічника:az: то подумав що варто всім форумчанинам зєкономити час, якщо гадаєте,  що знати діючу норму закону  нікому не потрібно то важайте, що я просто "грію тему":umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Николай S сказав:

Взагалі то я потратив на пошуки трохи часу, нехай навіть 10 хвилин разом з дзвінком  до чиновника продслужби а за сумісництвом теж пасічника:az: то подумав що варто всім форумчанинам зєкономити час, якщо гадаєте,  що знати діючу норму закону  нікому не потрібно то важайте, що я просто "грію тему":umora:

Пане, Миколи, не ображайтесь....без пояснень, просто якось дивно виглядала Ваша відповідь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

13 хвилин тому, Lefty сказав:

Пане, Миколи, не ображайтесь....без пояснень, просто якось дивно виглядала Ваша відповідь.

Навіть не думав ображатись,:umora::az: тим паче , що Илліч теж не шукав а давав наводку де шукати, пройшов час наводка застаріла:dntknw: акт втратив чинність, то  я  посилання   оновив, навіть для власної зручності це практично, не говорячи про зручність пройти по натоптаному для інших:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Доброго дня! А ось така ситуація. Сусід займається бджільництвом. Вулики розміщені по сусідству з городом. Минулий рік бджоли не заважали працювати на городі, декілька раз вжалили за рік. В цьому році сусід збільшив кількість вуликів до 20. Батька бджоли просто почали жалити, як дурні. Лице, руки. Все розпухає. З сусідом вони в двох виходять на наш город, до батька роєм, а досусіда хоть би одна...  на неділі так покусали, що температура була 39. І сусід ще хоче збільшити кількість вуликів.

От як бути? В кого які є думки?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, БАС сказал:

Доброго дня! А ось така ситуація. Сусід займається бджільництвом. Вулики розміщені по сусідству з городом. Минулий рік бджоли не заважали працювати на городі, декілька раз вжалили за рік. В цьому році сусід збільшив кількість вуликів до 20. Батька бджоли просто почали жалити, як дурні. Лице, руки. Все розпухає. З сусідом вони в двох виходять на наш город, до батька роєм, а досусіда хоть би одна...  на неділі так покусали, що температура була 39. І сусід ще хоче збільшити кількість вуликів.

От як бути? В кого які є думки?

 

20 чи 30 не та кількість щоб створювати проблеми. Напевне літ бджіл йде через город в в цьому проблема, плюс бджіл потрібно тримати спокійних. Тому пасіку бажано поставити в інше місце. А те, що когось більше, а когось менше то все специфіка запахів індивідуальна кожної людини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колись мене 10 вкусив лише по причині, що картоплю копав на льоті бджіл. Тоді ще у мене бджіл не було, а в сусіда 6 вуликів. Ще досі пам'ятаю, як ходив весь запухший цілий тиждень. Це десь 6-7 кл. тоді був.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, БАС сказал:

Доброго дня! А ось така ситуація. Сусід займається бджільництвом. Вулики розміщені по сусідству з городом. Минулий рік бджоли не заважали працювати на городі, декілька раз вжалили за рік. В цьому році сусід збільшив кількість вуликів до 20. Батька бджоли просто почали жалити, як дурні. Лице, руки. Все розпухає. З сусідом вони в двох виходять на наш город, до батька роєм, а досусіда хоть би одна...  на неділі так покусали, що температура була 39. І сусід ще хоче збільшити кількість вуликів.

От як бути? В кого які є думки?

 

Запропонуйте сусідові виконати вимоги закону про бджільництво в частині огородження пасіки суцільним парканом висотою від 2,5 м, щоб бджоли набирали висоту і йшли вище людського зросту.

Це чи не єдине, що Ви можете вимагати. Іншого законного досудового впливу немає. Та й в разі звернення до суду Вам потрібно буде довести, що сусідські бджоли загрожують здоров'ю і життю, а це дуже важко. Для цього потрібно опинитися в лікарні чи не в стані анафілаксії і мати медичне підтвердження цього для суду. 

Загалом закон на боці пасічника і щось змінити Ви навряд чи зможете окрім паркану. Посилайтеся на те, що сусід порушує закон про бджільництво, а саме не встановив огорожу. Тоді сусід замислиться, що дешевше, встановити паркан чи перемістити пізньою осінню вулики в інше місце садиби.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Колись мене 10 вкусив лише по причині, що картоплю копав на льоті бджіл. 

Копав - то ше нічого. В мене сусід колись садив...якраз квітуючий ріпак покропили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подякував за відповіді. Але повторюсь, сусід з батьком стоїть, на сусіда не має реакції, на батька прям як бик на червону тряпку.

Батько не п'є, не палить. Яка ще може бути причина? Перше вжалення бджоли, інші за покликом захищатися...?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, БАС сказал:

Подякував за відповіді. Але повторюсь, сусід з батьком стоїть, на сусіда не має реакції, на батька прям як бик на червону тряпку.

Батько не п'є, не палить. Яка ще може бути причина? Перше вжалення бджоли, інші за покликом захищатися...?

Духатся надто менше, парфум

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, AVA сказал:

Духатся надто менше, парфум

Ну люди!, батьки живуть в селі. Які парфуми...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, БАС сказал:

Ну люди!, батьки живуть в селі. Які парфуми...

То індивідуальні особливості кожної людини, але суть не в них, а тому, що літ бджіл через город.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Mаксим сказав:

Запропонуйте сусідові виконати вимоги закону про бджільництво в частині огородження пасіки суцільним парканом висотою від 2,5 м, щоб бджоли набирали висоту і йшли вище людського зросту.

Паркан 2,5 м. це добре і вимоги закону витримуються, але на практиці знаємо, що у вітряну погоду бджоли будуть перелітати паркан і все одно летіти над городом. І як вже було сказано при певних особливостях організму (запахах) ніякий паркан не допоможе. Для наглядного прикладу, можна прив'язати коня біля пасіки за 2,5 м. парканом, за годину коню кирдик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Сергій-апі сказал:

Паркан 2,5 м. це добре і вимоги закону витримуються, але на практиці знаємо, що у вітряну погоду бджоли будуть перелітати паркан і все одно летіти над городом. І як вже було сказано при певних особливостях організму (запахах) ніякий паркан не допоможе. Для наглядного прикладу, можна прив'язати коня біля пасіки за 2,5 м. парканом, за годину коню кирдик.

Це правда за певних умов.

Але двері все одно треба замикати на ключ, а браму на колодку навіть знаючи, що злодій може перелізти браму і залізти в оселю через вікно. 

Те саме і з парканом на пасіці. Більше перешкод бджолам - менша вірогідність проблем з сусідами. Це ж очевидно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, БАС сказал:

Ну люди!, батьки живуть в селі. Які парфуми...

 

11 часов назад, Wladimir_K сказал:

То індивідуальні особливості кожної людини, але суть не в них, а тому, що літ бджіл через город.

Був живий приклад років декілька назад, за 300 м , через город ішов літ бджіл , бабка собі сапала город , без проблем, приїхали родичі із міста , то через пів години потікали із городу , після вихідних бабка собі спокійно дальше прополювала, літ був конкретний на єдине поле ріпаку, 

Парфуми , чи просто якийсь специфічний запах

До речі вода з укусом допомагає , на одяг побрискать і бджоли нетронуть, руки аж облизують, як сполоснуть, я щоб димарик нерозпалювать , для одної злої то інколи використовую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В кінці травня цього року один районний суд визнав протиправною бездіяльність пасічника з не огородження власної пасіки і зобов'язав огородити пасіку суцільним парканом не нижче 2,5 м. Та стягнути на користь позивачки 25 тисяч грн моральної шкоди.

Цікаве рішення з огляду на те, що Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб бджіл встановлює таку норму в 2,5 м, але ж не суцільного паркану. Та й взагалі, в інструкції йде мова про огородження. І я так розумію, що огородження має різні види, а не лише паркан. І вимога позивачки встановити суцільний паркан якраз і буде незаконною.

Крім того дана іструкція розроблена з метою посилення заходів профілактики і боротьби з хворобами бджіл. А бджоли позивачки (якщо вони у неї є) не захворіли. 

І ще, на мій погляд, саме основне. Перечитавши всю тему, я не знайшла того, що пасічники знають про норму законодавства, що дає можливість уникнути цивільно-правової відповідальності за такі правопорушення.Хоча, з іншого боку, можливо треба, щоб не всі це знали для збереження добросусідських відносин і попереджень зловживань. Цікаво, чи той пасічник відповідач на таку норму посилався при судовому розгляді. Особисто для нього можу дещо підсказати.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
22.06.2023 в 12:34, Зоріна сказав:

В кінці травня цього року один районний суд визнав протиправною бездіяльність пасічника з не огородження власної пасіки і зобов'язав огородити пасіку суцільним парканом не нижче 2,5 м. Та стягнути на користь позивачки 25 тисяч грн моральної шкоди.

Цікаве рішення з огляду на те, що Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб бджіл встановлює таку норму в 2,5 м, але ж не суцільного паркану. Та й взагалі, в інструкції йде мова про огородження. І я так розумію, що огородження має різні види, а не лише паркан. І вимога позивачки встановити суцільний паркан якраз і буде незаконною.

Крім того дана іструкція розроблена з метою посилення заходів профілактики і боротьби з хворобами бджіл. А бджоли позивачки (якщо вони у неї є) не захворіли. 

І ще, на мій погляд, саме основне. Перечитавши всю тему, я не знайшла того, що пасічники знають про норму законодавства, що дає можливість уникнути цивільно-правової відповідальності за такі правопорушення.Хоча, з іншого боку, можливо треба, щоб не всі це знали для збереження добросусідських відносин і попереджень зловживань. Цікаво, чи той пасічник відповідач на таку норму посилався при судовому розгляді. Особисто для нього можу дещо підсказати.

 

Дайте посилання на рішення суду, Як мінімум, цікаво яким чином суд встановив що   саме  бджоли відповідача спричинили моральні страждання ітд  позивачу. 

ІМХО: 1. Огородження зобов'язати суд міг. 

2. Толковий адвокат в апеляційному суді доведе що суд першої інстанції не з'ясував всі обставини справи ( я не уявляю як можна довести що саме бджола конкретної пасити  вжалила людину, навіть якщо пасіка стоїть поруч це нічого не значить (докази мають бути однозначними) 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Lefty сказал:

Дайте посилання на рішення суду

https://reyestr.court.gov.ua/Review/111234735

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...