Jump to content
Petrovych61

Кормушки

Recommended Posts

Можливо вже й писав, але ще раз повторюся. Для корпусних вуликів використовую миску пластикову на 8л + жмуток соломи. Бджоли не тонуть, за два рази можна загодувать практично любу сімю, миски з харчової пластмаси, дешево, зручно зберігать. Тестував 10 кормушок 2 роки, дуже сподобалось, тому в цьому році замовив напряму у виробника 100шт - якраз на всю пасіку. P.S. Брав різних кольорів, щоб одразу мітить в яку сімю більше сиропу треба, а в яку менше. post-1895-1440006598_thumb.jpg post-1895-1440006629_thumb.jpg

Можливо вже й писав, але ще раз повторюся. Для корпусних вуликів використовую миску пластикову на 8л + жмуток соломи. Бджоли не тонуть, за два рази можна загодувать практично любу сімю, миски з харчової пластмаси, дешево, зручно зберігать. Тестував 10 кормушок 2 роки, дуже сподобалось, тому в цьому році замовив напряму у виробника 100шт - якраз на всю пасіку. P.S. Брав різних кольорів, щоб одразу мітить в яку сімю більше сиропу треба, а в яку менше. post-1895-1440006598_thumb.jpg post-1895-1440006629_thumb.jpg
Хороший варіант, я поки-що використовував пакети, куплені годівниці продав, в цьому році хочу спробувати зимувати на чистому меду з соняха.
Де в кого яка ціна,можна в приват.
Цитата(Ivan Ivanovich @ 19.8.2015, 20:50) Можливо вже й писав, але ще раз повторюся. Для корпусних вуликів використовую миску пластикову на 8л + жмуток соломи. Бджоли не тонуть, за два рази можна загодувать практично любу сімю, миски з харчової пластмаси, дешево, зручно зберігать. Тестував 10 кормушок 2 роки, дуже сподобалось, тому в цьому році замовив напряму у виробника 100шт - якраз на всю пасіку. P.S. Брав різних кольорів, щоб одразу мітить в яку сімю більше сиропу треба, а в яку менше. Де в кого яка ціна,можна в приват.

Чому в приват? :dntknw: Мене теж цікавить :ah:
Хороший варіант, я поки-що використовував пакети, куплені годівниці продав, в цьому році хочу спробувати зимувати на чистому меду з соняха.
при зимівлі на чистому соняху треба врахувати всі тонкощі,мед зібраний в суху погоду і швидко закристалізований трудно доступний для бджіл. Треба вірно скласти гніздо на зиму, але все це можливе.
Можливо вже й писав, але ще раз повторюся. Для корпусних вуликів використовую миску пластикову на 8л + жмуток соломи. Бджоли не тонуть, за два рази можна загодувать практично любу сімю, миски з харчової пластмаси, дешево, зручно зберігать. Тестував 10 кормушок 2 роки, дуже сподобалось, тому в цьому році замовив напряму у виробника 100шт - якраз на всю пасіку. P.S. Брав різних кольорів, щоб одразу мітить в яку сімю більше сиропу треба, а в яку менше.
Цікаве рішення, Ivan Ivanovich :ay: . А чи ж не тонуть бджілки? Думаю, з поплавком треба було б придумати щось інше , удосконалити... :IMHO:
А чи ж не тонуть бджілки? Думаю, з поплавком треба було б придумати щось інше , удосконалити...

Бачив таке подібне у німецькому фільмі "Ротаційне розведення бджіл", правда там подібні кормушки (теж з сіном) ставили в високе дно. Так що, навіть німці використовують сіно (солому) у якості "поплавка". :ah:
Чому в приват? Мене теж цікавить

И я сегодня заказал здесь- ТЫЦ, объём 8 л., цена интересная, думаю нарезать очерета(комыша), в качестве плотиков, в заводских кормушках он работает :ay:
И я сегодня заказал здесь- ТЫЦ, объём 8 л., цена интересная

Одно смущає, що це не харчова пласмаса і питання запаху залишається відкритим :ah:
Андрей, ты проверял или думаешь что так будет?

Можливо вже й писав, але ще раз повторюся. Для корпусних вуликів використовую миску пластикову на 8л + жмуток соломи. Бджоли не тонуть, за два рази можна загодувать практично любу сімю, миски з харчової пластмаси, дешево, зручно зберігать. Тестував 10 кормушок 2 роки, дуже сподобалось, тому в цьому році замовив напряму у виробника 100шт - якраз на всю пасіку. P.S. Брав різних кольорів, щоб одразу мітить в яку сімю більше сиропу треба, а в яку менше.

На пасеку в 100-150 семей надо иметь сколько пустых корпусов, весной для побудительной подкормки они не пойдут. Заказывал и я лет 5 назад похожие кормушки,не понравилось.Потолочные будут по лучше, но затратней.

Пробував целофанові пакети. Нормально. Вливав не більше трьох літрів. Наливати в пакет не на вису а в посудині. Якщо пакет зав'язати так щоб лишити там мінімум повітря, то сита майже не виливається. Голкою робив лише один прокол. Бджоли самі собі збільшують отвори стільки скільки їм потрібно. Плюси: швидко, дешево, без мороки.

без мороки.

Мне показалось наоборот.ьПока поналивал, пока позавязывал. Отвез на пасеку, а из 70 пакетов 30 текут. Перепаковал в машине, из этих перепакованых еще десяток перепаковывал. Ни какой мороки :ah:
Пока поналивал, пока позавязывал. Отвез на пасеку, а из 70 пакетов 30 текут.

ну якось так -

zaporojec, Я тако робив. Купив за 15 грн сміттєвих пакетів. Зварив сити відро. Взяв миску, щоб вміщала 3-4 літри рідини.Застелив дно миски одноразовим кульком, налляв туди охолонувшої сити , зібрав кульок, випустив повітря, завязав, підійшов до вулика витягнув зав'язаний з ситою кульок і поклав на рамки, достав шпильку пробив в кульку дірку, закрив кришку вулика. От і вся любов. Через 15 хв весь кульок покритий бджолами. Вибирають все в різний час. Дивлячись яка сімя. Але кульок лишається сухий.

Андрей посмотрите такую кормушку.

Не годится...
Кормушка Супер!!! Мені 2 роки тому 14 шт останні дісталися по собівартості, брав у Яська Сергія. Чому вони не подобаються іншим не знаю. Бджоли прекрасно з неї беруть сироп, ніяка вона не слизька. Навіть якщо вулик стоїть нерівно, то влити в неї можна літрів 6, якщо рівно то відро. Мінімально займає місця при перевезенні і зберіганні (вставляються кормушки одна в одну), дуже гарно миється і сушиться (попробуй так швидко відмити і висушити дерев'яну). Один невеличкий недолік - після наливання сиропу потрібно поправити перевернуті відерця, бо коли різко вливаєш відро сиропу вони трохи здвигаються з місця. Якщо хто буде заказувати я приєднаюся.
я бы заказал, но дорого, 4 долара - 100 гр, можно даже у столяра заказать магазинную кормушку, а если сделать самому кто со столяркой дружит то и 50 гр получится, 1 долар за такую отдать готов 4 нет... в прошлом году купил ведра 10 л по 15 гр, для закорма, в крышках бить дырки не захотел, засыпаю солому, и в пустой корпус, забирали нормально. в даданах закармливал бутылками, любые какие есть, обрезаю горловину, сироп, палочки или пучек соломы, и ставлю за заставной, 3 - 4 бутылки становится. геморно на зато бесплатно можно подкормить на зиму
Куди рамки діваєш, щоб звільнити корпус для закормки відром?
були бочки порожні 200 л, світлу суш складав у них і до весни, але згоден що це трудозатратно

zaporojec, Я тако робив. Купив за 15 грн сміттєвих пакетів. Зварив сити відро. Взяв миску, щоб вміщала 3-4 літри рідини.Застелив дно миски одноразовим кульком, налляв туди охолонувшої сити , зібрав кульок, випустив повітря, завязав, підійшов до вулика витягнув зав'язаний з ситою кульок і поклав на рамки, достав шпильку пробив в кульку дірку, закрив кришку вулика. От і вся любов. Через 15 хв весь кульок покритий бджолами. Вибирають все в різний час. Дивлячись яка сімя. Але кульок лишається сухий.

Так само роблю, використовую 35 літрові сміттєві пакети наливаю в один не більше 2 літри, рідина повинна розміститься на рамках як млинець, а не як м'яч це головне! На сімю 2-3 пакети смотря яка ціль і пора року, розливаю перед роздачею на пасіці бажано теплу ситу. Пакети треба брать на пробу щоб не текли . Отвори не роблю головне повітря вижать і завязать по ближче до верху. Весною буває забуду забрать пусті пакети так бджоли витягують їх через нижні льотки. За весь час користування попалось шт 5 бракових пакетів які потекли. Рекомендую, дуже зручно та практично кормушки закинув уже років 5 валяються на горищі. :wave:

Андрей, ты проверял или думаешь что так будет?

На пасеку в 100-150 семей надо иметь сколько пустых корпусов, весной для побудительной подкормки они не пойдут. Заказывал и я лет 5 назад похожие кормушки,не понравилось.Потолочные будут по лучше, но затратней.
Андрію, а де на промислових пасіках дають побудительную подкормку, я від цього відмовився вже років мабудь 10 назад. Всеодно ти не вгадаєш погоду, як і до якого взятку краще підготувати сім'ю. Бджоли краще знають коли і як їм розвиватися в залежності від погодних умов, головне щоб корму весною було досить і матка була молода.

Вы знаете, я купил 100 пятилитровых ведерок, вставлял туда пакеты для мусора. Наливал туда пять литров, завязывал, не вынимал из ведра, так и вез на пасеку, А вот на пасеке уже интересно было. Если при первой даче перепаковывал пять пакетов, то вот при второй даче, другие пакеты, оказались полный отстой. Качество никудышное.Да и не понравилось, сидеть и черпать кружкой в пакеты, завязывать, таскать ведерки в машину. Но это мое мнение. Большой плюс пакетов, не нужно вечера ждать, можно и днем раздать.Особого кипиша девки не поднимают
при зимівлі на чистому соняху треба врахувати всі тонкощі,мед зібраний в суху погоду і швидко закристалізований трудно доступний для бджіл. Треба вірно скласти гніздо на зиму, але все це можливе.
Шість років зимую на соняху. Деякі сім'ї формую чисто на своїх рамках (МК 145), а лежаки доводиться підгодовувати медом із скачаних маломедок. Трудозатратно складати в зиму МК на 145, простіше закормити сахаром або скачаним медом із маломедок. Але в цьому році стикнувся з проблемою - сімей 20 в квітні зійшли з 8-9 рамок (кінець березня) на 2-3 рамки (кінець квітня), всі ці сім'ї підгодовував медом. Інші сім'ї, які не підгодовував, а залишив на некачаних рамках вийшли добре і в розвиток пішли теж добре. От і думаю чи може де мед попався з хворої сім'ї, чи може нехватило сили сім'ї, бо брали участь у преробці-підгодівлі кормів у вересні.
Так само роблю, використовую 35 літрові сміттєві пакети наливаю в один не більше 2 літри, рідина повинна розміститься на рамках як млинець, а не як м'яч це головне! На сімю 2-3 пакети смотря яка ціль і пора року, розливаю перед роздачею на пасіці бажано теплу ситу. Пакети треба брать на пробу щоб не текли . Отвори не роблю головне повітря вижать і завязать по ближче до верху. Весною буває забуду забрать пусті пакети так бджоли витягують їх через нижні льотки. За весь час користування попалось шт 5 бракових пакетів які потекли. Рекомендую, дуже зручно та практично кормушки закинув уже років 5 валяються на горищі. :wave:
Згоден, тут головне не забути забрати порожні пакети бо через кілька днів з них залишиться лахміття яке бджоли воском заліплять і потім ті клапті так муторно вибирати :blink:

И еще что не понравилось в пакетах, когда семья как бы подзатоваривалась кормом, то много сиропа пошло под ульи. Дырок наделали пчелы много, а разносить уже не было того обьема. В кормушках то и сироп на месте, и пчелы в кормушках, просто дольше разносят уже последнию дачу. А пакетами, все благополучно под улик, муравьям пошло

Такі кормушки коштують по 21,4грн. Бджоли в них не тонуть(якщо вкинуть соломи як на фото). Замовляв отут http://lamela.com.ua/ru/katalog/8/kuhnya.html

Ну покищо проблем із пустими корпусами не було. А от весною стимулюючих підкормок не практикую, хіба як перший раз роширяю гнізда то даю рамки в які наливаю по декілька чашок сиропу.
А пакетами, все благополучно под улик, муравьям пошло

Ну добре коли мурахам... а от якщо у відсутності пасічника (як у Вашому випадку) спровокувало напад... дійсно буде "весело" :(
Ну добре коли мурахам... а от якщо у відсутності пасічника (як у Вашому випадку) спровокувало напад... дійсно буде "весело" sad.gif

Я бы толком так же не знал, но получилось так, что после того как дал сироп, через день прошол сильный ветер, повалял деревья, порвал провода. Всю ночь гудело. Ну и я всю ночь ворочался, как там мои девченки. На утро дозвонится на пасеку не смог, ну и естественно, скрепы в машину и полетел на пасеку. Вот тогда то и заметил под ульями мокрых пчел и сироп. Хорошо дожди прошли, вернее ливни. Вот такой опыт с пакетами. Кроме восторженных все клас ,получаются и нюансы. Но как по мне, то с пакетами больше возни, чем просто раздать в кормушки :IMHO1: