Перейти к содержанию

Смена матки


rut21

Рекомендуемые сообщения

у соседа есть пару маточников от семьи в роевом, может приклеить для теста?
Экпериментировать уже некогда - зимовать некому будет.
дыг как поступить посоветуете? матка вроде числу к 10-11 должна прийти, как проверить наличие неплодной? я так понимаю либо открытым расплодом либо маточником? пересмотреть глазами в этой каше при наличии кучи трутней, при том что неплодная намного шустрее и немеченная разумеется... не очень себе это представляю
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у соседа есть пару маточников от семьи в роевом, может приклеить для теста?
Экпериментировать уже некогда - зимовать некому будет.
дыг как поступить посоветуете? матка вроде числу к 10-11 должна прийти, как проверить наличие неплодной? я так понимаю либо открытым расплодом либо маточником? пересмотреть глазами в этой каше при наличии кучи трутней, при том что неплодная намного шустрее и немеченная разумеется... не очень себе это представляю
Если честно, то я бы просто разбомбил эту семью - отнес на десяток метров от точка и вытряхнул. К 10-11 числа семья очень сильно ослабнет, а к началу сентября (сроку когда пойдут молодые пчелы от новой матки - и это при самых благоприятных раскладах) вообще сойдет на нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если честно, то я бы просто разбомбил эту семью - отнес на десяток метров от точка и вытряхнул. К 10-11 числа семья очень сильно ослабнет, а к началу сентября (сроку когда пойдут молодые пчелы от новой матки - и это при самых благоприятных раскладах) вообще сойдет на нет.
т.е. Вы полагаете, что оптимально на плодную матку сделать небольшой отводочек из других семей и подселить через стенку в лежак к сильной на зиму (например), а эту разобрать? скорее всего так и поступлю
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

т.е. Вы полагаете, что оптимально на плодную матку сделать небольшой отводочек из других семей и подселить через стенку в лежак к сильной на зиму (например), а эту разобрать? скорее всего так и поступлю
Как вариант... если сила других семей позволяет дерибанить их сейчас на отводки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

т.е. Вы полагаете, что оптимально на плодную матку сделать небольшой отводочек из других семей
Надо всегда стараться плодную матку, пережившую перерыв в червлении, подсаживать в небольшой отводок. А уже потом подсиливать пчелой и расплодом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

недавно зареєструвався в вас, ще дуже багато тем непрочитав але черпнув більше інформації ніж з книжки. а тепер по ділу. одна сім"я , на мою думку слабо працювала, порівняно з іншою, матку цілий сезон неміг знайти. перги наносили, а мед інколи на якійсь рамці трішки поблискував. і от недавно в поле зору потрапила ця матка. відразу її прибрав, хоча і вагався що пізнувато. через пару днів поставив рамку з робочого вулика і почав чекати. і ось несподіванка телефонують з магазину що є плідні карпатки. забрав і на пасіку. в цьому вулику на чотирьох рамках від двох до чотирьох маточників. саме цікаве що на рамці з іншого вулика 2-ва маточника і вони набагато більші від тутешніх. вирізав всі маточники ( два в кліточку провсяк випадок), ледве пересадив матку в кліточку за печатав вощиною , зробив маленький отвір, дав навечір сиропу . сьогодні почав відкривати в місці де лишив кліточку. з боку в кліточці , здалось ніби хтось був, а коли дістав нікого. почав переглядати гніздо з початку. на середній рамці замітив матку (мічена) , зібрав гніздо і ще трохи дав сиропу. матка вільно пересувалася по рамці і бджілки незвертали уваги. думаю все буде гуд. питання: якщо вона точно плідна то коли з"являться яєчка та розплід? сім"я по чисельністі добра.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо вона вже вільно ходить по рамках, то скоро і розплід буде. Перевірте через 3-4 дні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчора перевіряв, матка є, і на одній рамці знайшов кладку яєчок. правда під льотковою дощечкою висіла чимала борода- поясніть будласка ,що це за дійство? можливо якась матка встигла вийти до підсадки плідної і роїться? перепрошую , можливо і є де написано про таке але я ще невстиг і половини прочитати , тільки ознайомлююся. Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

правда під льотковою дощечкою висіла чимала борода- поясніть будласка ,що це за дійство? можливо якась матка встигла вийти до підсадки плідної і роїться?

Теплі ночі, гаряче їм, от і сидять на вулиці, чекають ранку
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дуже дякую. а я вже думав що щось нетак.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Чи то магнітні бурі так на бджіл впливають чи ще щось... В одній сім'ї знову немає матки. Цей відводок в червні отримав молоду матку української степової породи від Бортника - вбили. Отримав і підсадив другу - нормально прийняли, червила, ніяких "гріхів" за нею не помічалось, аж ось минулого тижня побачив її на дні вулика на сітці, хоча ще за день до того бігала жива здорова - точно бачив. Цього разу зміг взяти запасну матку тут у Львові (карпатку) і в кліточці Титова підсадив у сім'ю, що вже 3 дні була без матки. Відкритий розплід весь забрав. Матки точно немає. Бджоли сумно гули. Супровід нової матки випустив, а отвір кліточки заліпив вощиною і зробив дірочки. Заліпили. Оприскав м'ятними каплями всю сім'ю і кліточку, знову поробив дірочки - заліпили. Вчора зробив відводок у верхньому корпусі - 5 піврамок критого розплоду і 2 піврамки корму. Розвернув льотком назад і через пару годин дав матку у кліточці. Сьогодні знову заліпили. Матку даю навпроти льотка. кліточка натерта мелісою. на ній сидять бджоли (20-30) і, ніби не агресивні до матки, то чому ж не приймають? Що робити далі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відкритий розплід весь забрав. Матки точно немає

Микола Іванович,якщо був відкритий розплід і пропала матка ,то були б свищові маточники.Може просто змінили матку тихою зміною і вона ще не почала сіяти(а може вже і не почне,бо трутнів нема).Я визначаю ,що є матка,хоч нема розплоду по тому, як приліплені прополісом рамки.Без матки рамки прополісом не клеють
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матку даю навпроти льотка. кліточка натерта мелісою. на ній сидять бджоли (20-30) і, ніби не агресивні до матки, то чому ж не приймають? Що робити далі?

Напевне спочатку дати контрольку. Для переконання, що матки немає. У мене, як і у Вас сімей мало. Тому дорожу кожною. Минулого року недодивився що в слабенькій сім"ї пропала матка десь в цей час. Гірко було. Почав обдзвонювати знайомих. В кінці вересня знайшов матку. А вони вже засіяли дві рамки трутня небагато посередині. Було холодно. Десь 10 градусів вдень. Ці рамки викинув і одразу маточку в кліточці через канді підставив і почав посилену підгодівлю, бо корму було зовсім мало. Кліточку забрав за тиждень і вже далі розплоду небуло взагалі. Матку особливо не шукав, бо холодно було. А весною вона зачервила як має бути.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Справа в тому, що маточники потягнули, коли матки не стало. На всякий випадок уважно передивлюсь завтра кожну рамку, але мисочки вони навіть на медових рамках і зараз будують...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що робити далі?

Поздновато уже эксперементировать.Я бы обьединил. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую всім за допомогу, але схоже на те, що бджоли вже змирились з новою маткою - сьогодні після 6 днів у клітці вощину нарешті прогризли і випустили матку. :ole_ole: Почекаю з тиждень доки не з'явиться кілька рамок розплоду і спробую об'єднати відводок із сім'єю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
Подскажите как лучше подсаживать карпаток в семью другого происхождения? Раньше подсаживал своих местных в клеточке Титова, отверстие закрывал вощиной протыкал спичкой в вощине несколько мелких отверстий, предварительно сбрызнув из росинки рамки и клеточку лёгким сиропом на настойке мелисы (чтобы придать один запах), результат всегда был положительный. А сейчас риск нужно свести на минимум, поэтому прошу Вашего совета. Заранее спасибо.
Где покупаеш там обязаны дать инструкцию подсадки маток . Так должно быть, что бы покупатель остался доволен покупкой.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите как лучше подсаживать карпаток в семью другого происхождения?

Є ТЕМА про підсадку маток. Надалі прохання писати там. З власного досвіду найбільша гарантія при підсадці племінних у відводок з цієї сім"ї, а потім з"єднання відводку з основною сім"єю.
Где покупаеш там обязаны дать инструкцию подсадки маток . Так должно быть, что бы покупатель остался доволен покупкой.

Я першого разу діяв по "інструкції", втратив майже всіх, що віз за 300 км. Тут питання підсадка іншопородних маток, тому не все так просто. Вам же інструкцію дадуть ті, в кого по суті на всій пасіці одна порода. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите как лучше подсаживать карпаток в семью другого происхождения?

Є ТЕМА про підсадку маток. Надалі прохання писати там. З власного досвіду найбільша гарантія при підсадці племінних у відводок з цієї сім"ї, а потім з"єднання відводку з основною сім"єю.
Где покупаеш там обязаны дать инструкцию подсадки маток . Так должно быть, что бы покупатель остался доволен покупкой.

Я першого разу діяв по "інструкції", втратив майже всіх, що віз за 300 км. Тут питання підсадка іншопородних маток, тому не все так просто. Вам же інструкцію дадуть ті, в кого по суті на всій пасіці одна порода. :hi:
Я с Васми согласен что научились на своих ошибках, но согласитесь настроение было испорчено. Поэтому на племеных маток должна быть инструкция с запасом , тоесть гарантией. Еще от себя можно определить какую приймут а какую нет, но это все с годами прийдет. Пробачте якщо не по темі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите как лучше подсаживать карпаток в семью другого происхождения?

Є ТЕМА про підсадку маток. Надалі прохання писати там. З власного досвіду найбільша гарантія при підсадці племінних у відводок з цієї сім"ї, а потім з"єднання відводку з основною сім"єю.
Где покупаеш там обязаны дать инструкцию подсадки маток . Так должно быть, что бы покупатель остался доволен покупкой.

Я першого разу діяв по "інструкції", втратив майже всіх, що віз за 300 км. Тут питання підсадка іншопородних маток, тому не все так просто. Вам же інструкцію дадуть ті, в кого по суті на всій пасіці одна порода. :hi:
Сори, новичок на форуме, ещё не полностью ориентируюсь в разделах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасека в: Украина, Черкасская обл. Стаж: 8-15 лет Kоличество семей: 11-20 Ульи: Рута; Дадан Порода пчел: Местные; Краинка

У Вас навряд чи бджоли СР, скоріше українці, можливо метизовані. Та я б казав що то відмінна вік карпатки порода. Тому Ваш метод підсадки задовільний . Робіть та і надалі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

но согласитесь настроение было испорчено. Поэтому на племеных маток должна быть инструкция с запасом , тоесть гарантией.

Настрій зіпсований - не те слово! Щодо інструкції, то звичайно було б добре. Проте я ж і підсаджував як матковод сказав, себто в тій кліточці, в якій привіз і з супроводом прямо в сім'ю... :blink::dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если есть карника можно подсаживать в отводки от них, пчелки схожи прием будет надежнее. Подсадка у УСП сложнее, советую через отводок в МК (2 рамки расплода + 2 корма). Матка в клеточке без пчел (проверить корм)- на одни сутки крышка закрыта, на вторые вощина вместо крышки с отверстием от спички. Если отверстие закроют сделать снова. Надо обратить внимание на поведение пчел у клетки. Если матка в клеточке 2-3 дня это нормально. Пассивное - нет пчел возле клетки ( матка чаще всего не полноценна ) Активное - отрицательное ( клубок на клетке, прополисуют или замуровывают воском ), необходимо осмотреть отводок на предмет наличия другой матки или маточников , при поиске маточников пчел с рамок стряхивать! Новую матку оставляем в клетке минимум на 2 дня. Активное положительное - матку кормят, пчелки спокойны - можно осторожно матку выпустить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

но согласитесь настроение было испорчено. Поэтому на племеных маток должна быть инструкция с запасом , тоесть гарантией.

Настрій зіпсований - не те слово! Щодо інструкції, то звичайно було б добре. Проте я ж і підсаджував як матковод сказав, себто в тій кліточці, в якій привіз і з супроводом прямо в сім'ю... :blink::dntknw:
Вопрос Гайдару на встрече в Краматорске; Почему семьи плохо принимают маток других пород? Ответ; Плохо принимают не маток, а пчел сопровождающих маток. Желательно пчел сопровождения матки из клеточки выпустить перед установкой клеточки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Желательно пчел сопровождения матки из клеточки выпустить перед установкой клеточки.

Ще б це писало на тих універсальних кліточках, в яких я віз маток 5,5 років тому... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Fabro changed the title to Смена матки

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...