Jump to content

Fenix

Пользователи
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Прикарпаття
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  карпатка (помісна)

Recent Profile Visitors

819 profile views
 1. Поділюсь своїм досвідом. Після відкачки меду стільники даю на "обсушку" бджолам, після чого звичайною ложкою зішкрябую стінки сотів до рівня перги тільки в тих місцях, де є перга. Потім виделкою (для розкупорювання меду) вишкрябую пергу до рівня середстіння. В результаті отримую пергу з незначною кількістю воску (бокові частинки сотів) і бджолиними коконами. Про дію воску на кишково-кишечний - справді кажуть, що має дуже позитивний вплив на всякого роду язви та гастріти. Стосовно бджолиних коконів, якщо не помиляюсь, то в них є хітин, з якого в промислових умовах отримують хітозан - досить ці
 2. А я для пригнічення запахів з рота (часник, цибуля, чи спиртне) використовую мятні цукерки. А про рукавиці - однозначно потрібно. Досвідчені можуть і не пухнути, але дьоргатись буде любий - а звідси роздратованість бджіл, паузи і затримки в роботі. В цьому році брали відводки (для товариша) - старший дядько (пасічник з 30 літнім стажем) "ретируется" з пасіки, бо лізують в найпотаємніші місця ;-), а я собі стою (в рукавицях, балонових штанах, балоновій куртці і затягнутій сітці), обліплений бджолами і посвистуючи продовжую шукати матку.
 3. Спілкувся з кількома досвідченими пасічникам з приводу виводу маток. Висновок з їх слів: - матки з свищевих нічим не гірші за маток з ройових; - нема змісту мудрувати з 1-2 деними личинками (щоб не старші) - бджоли негірше за пасічника знають з личинок якого віку їм треба виводити матку; - достатньо щоб в осиротілій сім'ї були личинки раннього віку, а через 9-10 днів вибракувати дефектні по формі маточники і залишити 1-2 кращих. На підтвердження цих слів - матка, яку вивів минулому році з свищевого маточника, в цьому році дала явної фори своїй матері, у якої це, правда, другий рік.
 4. Думаю, заставна потрібна обов'язково. Для прикладу можна собі уявити кімнати: - 3*6 м (без заставної), - 3*3 м (з заставною і утепленням за нею) - 3*6 м, але до половини заповнену меблями (без заставної, з рамками). Однозначно, що 3*3 обігріти легше ніж навіть 3*6 з меблями. А звідси, як наслідок, результат весняного розвитку сім'ї. В минулому році відводки не прикривав заставною - розвиток сімей був дуже повільний, в цьому році прикрив - зовсім інший результат. Особливо в ці холодні травневі ночі.
 5. В "Пчеловодстве" за 2000 год (№5) нашел статейку "Растения против варроатоза". Хочу в етом году попробовать отвар полыни (ее в моих краях достаточно). Кто что думает по етому поводу?
 6. Фацелия Однолетнее растение, которое достигает высоты 50-70 см и быстро образует большую зеленую массу, подавляет сорняки и защищает почву от водной и ветровой эрозии. На територии бывшего СССР в культуре один вид – Фацелия пижмолистная, или рябинколистная, родом из Калифорнии. Фацелия не поражается болезнями и вредителями, поэтому часто используется как фитосанитарная культура. Благодаря высокому содержанию в зеленой массе протеина, используется в качестве сидерата, глубоко разрыхляет почву и обогащает её органикой. Фацелию считают в Германии идеальным растением для садоводов. Она прина
 7. А якщо по краях поставити порожні рамки (можна навіть без вощини) ? (будь які цвяхи чи шурупи можуть пошкодити рамки чи сам ящик) Шурупами рекомендую кришку прикрутити (якщо немає застібки).
 8. У мене інтерес до пчіл генетичний. В моєму віці ними цікавився батько. Навіть книжку купив. . Дальше книжки тоді справа не пішла. Коли мені було 13, батько таки отримав шанс спробувати себе в ролі пасічника - на дідівське обійстя залетів рій. Але нічого з того не вийшло - сім'я в зиму пішла слабкою і загинула. Саме тоді я перший раз читав батькову книжку про бджіл. В той час у школі фізику мене вчив чоловік, який уже більше 15 років (на той час) займався бджолярством, однак я сприймав його тільки як "вчителя фізики". Через 15 років, навесні 2006, ми зустрілися знову. До того я кілька раз натр
×
×
 • Create New...