Jump to content

Медвідь

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

495

General Information

 • Пасека в
  Київська область, Україна
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  1-2
 • Ульи
  рут
 • Порода пчел
  карніка

Recent Profile Visitors

702 profile views
 1. Вам дістався хороший вулик. 1) зробіть у кришці вулика вентиляційні отвори під самою стелею, причому робіть саме отвори, а не прорізи чи маленькі дірочки від сверла. Раджу подивитися на ютуб каналі "Мед Карпат" ролик про дренажну вентиляцію, дуже детально все розказано та показано. Можна також додати отвори в дні по кутам біля задньої стінки. Всі отвори, зрозуміло, треба засіткувати, щоб не пролізла миша. 2) Карніка або бакфаст 3) Різниці для бджіл особливої не має 4) Мегедь, Поліщук "Бджільництво" 1990 р.
 2. Продам 30 бджолосімей (можна разом з вуликами і без вуликів). Порода бджіл – карніка (F1), Кройз. Всі матки 2020 року виведені від ІОшки Кройз х Пернер, купляв у Юрія Сліпка (є паспорт бджоломатки). Є пару сімей з матками 2019 року - Скленар(F1), Зінгер Краутер (F1) – цих маток купляв під батьківські сімʾї. Сімʾї гарно себе показали на липі і соняху в сезоні 2020, бджола спокійна, медиста, має гарний весняний розвиток, дуже зимостійка (зимую надворі без утеплення з повністю відкритими льотками). На мою думку Кройз одна з найвдаліших ліній карніки. Станом
 3. Вчора і позавчора бджоли носили пилок, по кольору в основному світло-жовтий і також трохи червонуватого, таке враження, що почала цвісти козяча верба. Сьогодні було хмарно, але бджоли всеж вилітали за водою, а деякі умудрялися навіть вертатися з пилком.
 4. Фундук непоганий, але на мій смак "трохи не те", хоча сортів фундука багато і я їх звісно всі не пробував. Саме цікаве, що у дикої ліщини смак горіхів кущ від куща може відрізнятися, я помічав що найсмачніші невеликі за розміром горіхи. До речі чи беруть у Вас бджоли пилок з фундука, бо я чув, що бджоли на нього ідуть неохоче?
 5. Зараз мінус 2, дує сильний вітер і мете сніг. За вікном наче зима. Вчора дивився на ліщину - вже цвіте повним ходом. До речі ліщина мене цікавить не тільки як цінний пилконос, а й як цінне джерело смачнючих горіхів. Зазвичай горіхи рву одразу після Спаса і кладу сушитись на горище, потім десь після Різдвяних свят я їх знімаю, перебираю і в духовку, смажу до того стану поки шкорлупа не стане коричнуватою. Потім акуратно маленьким молоточком перебиваю. Ні один сорт фундука, повторюю ні один, не зможе зрівнятися з ліщиною по смаку. Концентрований смак дикого горіха це щось неймовірне. Шкода, що з
 6. Напишіть, будь-ласка, ціну пакета, яку Ви вважаєте прийнятною в цьому сезоні особисто для Вас і , якщо можна, хоча б коротко, обгрунтуйте цю ціну. Я так розумію , що Ви потенційний покупець пакетів і просто цікава Ваша точка зору.
 7. Я розумію Вашу іронію. Сам стараюсь при нагоді поспілкуватися з пасічниками у літах, адже в них за плечима величезний досвід, завжди цікаво їх послухати і є чому повчитися. адже що таке прозимувати, скажімо, 10 разів, а що таке 50 і більше, як кажуть "відчуйте різницю", та й зими тоді були суворіші набагато. В мене дід був пасічником, тримав до десятка вуликів, а його брат працював на колгоспній пасіці, але вони, на жаль, померли ще коли я був зовсім малий, дуже шкодую, що не зміг з ними поговорить про бджіл.
 8. Погоджуюсь на 100 %. Ви все правильно кажете.
 9. Я не чув про Кемеровський метод. На своїй пасіці ранньою весною стараюсь гнізда тримати зжатими і розширюю поступово, по мірі росту сім*ї, можна сказати класично. Читав в книгах про разове розширення в лежаках, коли гніздо здвигається в бік від льотка, а частину перед льотком заповнюють сушшю, але не пробував так робити, та й лежаків вже давно не має на пасіці, хоча вважаю їх теж хорошими вуликами.
 10. Той чоловік родом з Верховини, і дід мабуть працював у пана ще за Польщі, а може взагалі ще за цісаря. Що за вулики нажаль не знаю, та скоріш за все лежаки на вузьковисоку рамку, бо в нього зараз саме такі, здається на 22 рамки.
 11. Бувають і такі роки як минулий. Але краще, щоб вони не повторювалися, маю на увазі дощі і акацію, яка не цвіла) Щоправда липа в нас цвіла непогано. Колись давно читав статті Ренді Олівера, то він писав, приблизно наступне - хороший противороєвий прийом це на якийсь час залишити бджіл на миндалю після того як він відцвів, бджоли голодуютьі їм уже не до роїння)))
 12. Цілий день було хмарно і прохолодно, проте вітер трохи стих.
×
×
 • Create New...