Jump to content

Медвідь

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

425

General Information

 • Пасека в
  Київська область, Україна
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  рут + магазини
 • Порода пчел
  карніка

Recent Profile Visitors

612 profile views
 1. Подивився вчора до своїх бджілок, сидять спокійно, кормів ще достатньо. Зимую з повністю відкритим льотком 22х375мм без утеплення, (селекція на зимостійкість), але захищеним від вітру, цікаво те, що підмору майже немає, так як бджоли, що мають відійти при сонячній погоді або в відлигу просто вилітають з вулика через великий льоток.
 2. 0 градусів, іде сильний дощ, який тут же примерзає. Наче передають далі сніги по прогнозу, це добре, так як краще нехай буде більше вологи зимою, ніж потім як минулого року в кінці весни заливатиме. Все таки середньорічна кількість опадів має колись випасти на землю і краще щоб більша частина цих опадів випала взимку,так як і було раніше і впринципі має бути. Як казали раніше - великі сніги до великого меду.
 3. Зараз - 21, вдень було -15, але було без вітру, тож по відчуттям на наче -5
 4. Зараз, виходячи з практики, я схиляюся до того, щоб вентиляційні отвори в піддашнику робити ще більшими, або не використовувати зимою льотковий загороджувач взагалі. Я сторонник сильної вентиляції взимку і противник укутування, головне щоб бджоли були захищені від вітрів. Але слід справедливо відмітити, що кормів при такій зимівлі бджоли з*їдають трохи більше, але некритично.
 5. Ні, дно глухе. Вентиляція відбувається через льоток та отвори у піддашнику. Тобто волога виходить через отвір по ценру піддашника, а далі через отвір в обв*язці. На кресленні я позначив червоними стрілочками. Заставних немає, їх ставлю тільки весною після обльоту.
 6. Так підігнати сім*ї в робочому стані на акацію без попереднього відбирання рамок з розплодом в протироєвих цілях складно. В мене це виходило тільки тоді, коли перед акацією гарно цвіли сади, потім сади переходили в рапс, а рапс переходив в акацію, тобто був майже безперервний взяток перед акацією. Як варіант можна до акації симулювати взяток медовою ситою, але на великій пасіці це дуже трудозатратно і недешево. З іншого боку відбираючи рамки з печатним розплодом перед акацією я завжди відчував, що якусь частину її я недобираю.
 7. Магазинні рамки з медом залишаються для того щоб у бджіл було достатньо кормів для нарощування в зиму, бо золотарник не завжди виділяє, так як треба, у нас часто нехватає вологи. Получається у бджіл в рутівському корпусі по краям дві медопергові, плюс над головою у магазині три 145-ті медові, цього достатньо щоб матка не обмежувала себе в розплоді і не була залежна від взятку.
 8. Так на одному корпусі (навіть забираю ще кілька лишніх рамок у жовтні, щоб піджати гніздо). Ні, зимую надворі, але останні роки стараюсь захистити бджіл від вітру, тому заношу в альтанку (бесідку). Так, гніздо оновлюється, коли робляться відводки.
 9. Питання адресувалося не мені, але можливо комусь стане в нагоді мій досвід. Тримаю бджіл в одному рутівському корпусі + магазини круглий рік вже п*ять сезонів. Дана технологія мене зацікавила після того як прочитав пости відомого бджоляра Михайла Куцого (Мішака). Технологію прийшлось адаптувати під свої умови та медоноси. Весною бджоли розвиваються в одному корпусі рута, далі коли сім*я має приблизно 6-7 рамок розплоду і 8-9 рамок бджіл настає час розширення і тут є нюанси. Це все відбувається приблизно коли цвітуть кісточкові, якщо є взяток, погода передбачається нормальна, то наверх ставит
 10. Так Ви праві, якщо я не помиляюсь, то дійсно одна з версій появи кліща-варроа в НЗ каже про те, що хтось із бджолярів нелегально замовив маток з-за кордону і разом з ними завіз кліща варроа. Але не слід виключати і те, що дикі рої бджіл можуть прививатися на кораблях і таким чином у порти можуть заходити кораблі з закліщеними роями, звучить дещо нереалістично, але це факт. Наприклад у Австралії в зв*язку з цим існує спеціальна служба, яка відловлює такі рої у місцевостях недалеко від портів.
 11. Там далеко не всі бджолярі задоволені тим що відбувається у галузі, особливо ті пасічники, які давно займаються бджільництвом. Справа в тому, що шалені ціни на мануку спричинили те, що дуже багато людей кинулись в бджільництво, а місць, де вона росте на всіх не хватає. Іде шалена конкуренція за точки і з цим виникла купа проблем типу крадіжок та потрав бджолосімей. Велика кількість нових, незовсім досвідчених бджолярів і постійне збільшення кількості бджолосімей великими гравцями призвело до більшого розпосюдження американського гнильця. За хороші місця біля манукових лісів фермери беруть з бд
 12. Скоріш за все то були німці віком 50+, бо я чув, що в них більшість молоді (так само як і в нас) не дуже цінує бджолопродукти, мед більше йде в їжу просто як солодкий продукт.
 13. Колись в інтернеті зустрічав інформацію про продаж маточників, ціна була трохи меньше неплідки, доставка маршруткою (через водія), чи поїздом (через провідника), тобто майже з рук в руки.
×
×
 • Create New...